Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Stomatolog pyta.

Moderator: Moderatorzy

Katarzyna

Post 19-10-2005 21:29

Stomatolog pyta.

Jestem stomatologiem dziecięcym i ciekawi mnie czy ADHDowcy mają problemy z leczeniem stomatologicznym? Moi pacjenci z zespołem zgłaszają najczęściej, że zostali odesłani od innego lekarza , który nie podjął się leczenia. Chcę problem przedstawić na konferencji stomatologicznej i dlatego pytam.
Kaśka dentystka

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 19-10-2005 21:35

Kasiu część odpowiedzi masz już w tym wątku.

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=814
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-10-2005 11:02

Kasiu bardzo Ci dziękujemy że chcesz pomóc naszym dzieciom.To jest dla nas rodziców ogromna radość że jest ktoś kto rozumie problemy naszych dzieci i nasze.
Napewno możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie bo leczenie zębów naszych dzieci jest wielkim problemem.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 21-10-2005 13:21

a ja chodze do przychodni rejonowej i chwale sobie. Po raz kolejny chyba dobrze trafilam :) . pani owszem na pierwszej wizycie jak Kuba zaczal krzyczec, tez zaczela krzyczec, mlody sie zdziwil mocno, ja mialam chwile konsternacji - wiecie ktos obcy krzyczy na moje dziecko - ale przeczekalam. teraz to najlepsza pani dentystka, chodzi zadowolony, dogaduje sie z nia idealnie, a ona jest super, zartuje z nim i nie mamy problemu z dentysta
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Aldonka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 21-10-2005 13:32

Akurat tutaj nie mam problemu , trafiliśmy do p. doktor stomatolog , która jest fantastyczna w podejściu do dzieci.Piotr(12,5 roku)
ma już niestety leczone stałe zęby ale żadnych sensacji nie odstawia bo pani kładzie żel znieczulający o smaku jakiś owoców i dopiero boruje , więc zasadniczo nic nie boli .Natomiast Aleksander (6 lat) siadając na fotel otwiera już dziub i czeka , aż kiedyś uśmiałyśmy się obie bo doktorowa jeszcze coś tam przygotowuje a on tak z otwartym dziobem siedzi .W tym przypadku było lakowanie , nie ma żadnych problemów (narazie ) z zębami , mleczaki same wypadają i mamy już trzy stałe zęby (oby dalej nie było problemów ).Pani doktor zawsze ma książki z bajkami i wierszami dla dzieci , które można poczytać czekając jeśli coś się przedłuża i nawet pożyczyć do domu jeśli bardzo chcemy a w nagrodę jest jakaś zabaweczka z kinder niespodzianki do wyboru za odwagę i postawę .Tak oto dzieci chętnie idą jeśli trzeba i nie mają przykrych doznań.Oczywiście pani doktor przyjmuje prywatnie ale jak pomyślę o koszmarze w przychodni , czekaniu i zrobieniu byle jak to wole wydać pieniądze i mieć gwarancje rzetelności .

Katarzyna

Post 21-10-2005 23:39

Dziękuję

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pracuję w przychodni NFZ ale z kontraktem na znieczulenie ogólne. Staram się jednak dogadać z pacjentami zanim ich skieruję na "narkozę". Wiem, że problem jest, bo często rodzice od progu zaznaczają,że to ADHD i już ich odsyłali.
Kaśka dentystka

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy