Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 28-08-2010 00:41

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

Jestem przekonana, że już o tym gdzieś pisałam, ale nie mogę tego znaleźć.

A, jako że zaglądają często tutaj rodzice dzieci, i to dzieci często impulsywnych, które najpierw działają a potem myślą, postanowiłam wyróżnić tę informację.

Rodziców namawiam, aby zerknęli na stronę: dziecko w sieci - rodzice
Dzieci i młodzież namawiam, aby przeszli kurs (interaktywną kreskówkę) dziecko w sieci - Kursy e-learning
(kursy są podzielone na trzy grupy wiekowe: sp 1-3, sp 4-6 i gimnazjum)

Są to strony sponsorowane przez Ministerstwo Edukacji - przygotowane profesjonalnie, bardzo ciekawie i z głową :D .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

regina

Wsparcie

Post 28-07-2011 21:45

Dosia pisze: dziecko w sieci - rodzice
dziecko w sieci - Kursy e-learning[/b] (kursy są podzielone na trzy grupy wiekowe: sp 1-3, sp 4-6 i gimnazjum)

Nie działają mi te linki, czy tylko ja mam taki kłopot?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 28-07-2011 22:50

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 28-07-2011 22:57

I jeszcze rewelacyjna kreskówka dla dzieci, również mówiąca o niebezpieczeństwach związanych z internetem i uzależnieniem od komputera.
3… 2... 1… Internet!

Rozsądni nauczyciele informatyki przeprowadzają z dziećmi zajęcia z wykorzystaniem tych kreskówek, ale na wszelki wypadek warto dziecku pokazać. Tym bardziej, że te kreskówki można oglądać wielokrotnie i się nie nudzą.

Marcela

Awatar użytkownika

Dzieci: Janek 7 lat ADHD

Post 29-01-2012 21:27

Witam.
Ja osobiście korzystam i polecam wszystkim rodzicom szczególnie dzieci z ADHD ten program, który pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa i ochronienia go przed niedozwolonymi treściami w internecie, oto adres http://www.opiekun.pl/
Pozdrawiam!

dhdaz

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Ja: Zdiagnozowane ADHD

Post 31-10-2014 11:19

Programy typu opiekun czy bemianin może, ale nie musi wzmożyć zainteresowanie się komputerami - będą oni omijać zabezpieczenia tychże programów, u mnie się tak zaczęło przy lekcjach informatyki - po prostu nie uruchamiałem właściwego systemu który jest na komputerze, tylko przyniosłem swój na płycie z odpowiednim wyglądem, by z daleka nie było za bardzo widać że to coś innego xD. I żadne triki z hasełkiem czy szyfrowaniem nic nie dadzą. Jedynie unieszkodliwienie takiego działania to chyba odcięcie samej sieci.

Dlatego stawianie jakichkolwiek ograniczeń w korzystaniu moim zdaniem będą na próżno. I tak jak w prawdziwym życiu, nie odetniemy ich od zagrożeń od tak, chyba że izolacją. Najgorszy jest jednak chyba child grooming...
: setlocal spell spelllang=pl
: source $VIMRUNTIME/syntax/bbcode
vim, gwarancją poprawności składni i wypowiedzi.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 31-10-2014 23:54

dhdaz pisze:Dlatego stawianie jakichkolwiek ograniczeń w korzystaniu moim zdaniem będą na próżno. I tak jak w prawdziwym życiu, nie odetniemy ich od zagrożeń od tak, chyba że izolacją.
Tak, stawianie ograniczeń jest mało celowe. Ale moja propozycja zwiększenia bezpieczeństwa dziecka w internecie polega na informowaniu dziecka o zagrożeniach.

Lelum Polelum

Wsparcie

Dzieci: Tymek lat 9 ZA+ADHD i Francik naśladowca

Ja: zwyczajnie niezwyczajna

Post 04-02-2015 00:06

Dzięki odświeżeniu tematu znalazłam fajną stronkę.
Podsunę ją Tymkowi.
Może i wychowawczyni, mają informatykę w szkole, więc może ją to zainteresuje...
Dzięki Dosiu :mrgreen:

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy