Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

TOLERANCJA

Moderator: Moderatorzy

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-07-2010 20:27

TOLERANCJA

Zobaczyłam dzisiaj film, jest na youtube w 5 częściach, wklejam tu 1 część. Być może ktoś z Was również już go widział, ponieważ jest z roku 1995, ale jeśli nie, polecam.

Bardzo przypomina , jak są traktowane nasze dzieci przez swoją odmienność przez rówieśników.

Przydałyby się takie zajęcia uświadamiające w wielu szkołach.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 25-07-2010 01:44

Dzięki Aneczko, obejrzałam wszystkie części.

Zajęcia dla dorosłych - niesamowite i inspirujące. Osobowość Jane Elliott, siła woli, empatia, wytrwałość, niezależność - również.

Bałabym się jednak sama zdecydować o zaserwowaniu takich zajęć dzieciom. Myślę, że właśnie dlatego ona i jej rodzina miała w życiu takie kłopoty, że warsztaty te zaczęła od dzieci. One zbyt łatwo zatracają granicę między zabawą a rzeczywistością.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-07-2010 10:46

Dosia pisze:Bałabym się jednak sama zdecydować o zaserwowaniu takich zajęć dzieciom. Myślę, że właśnie dlatego ona i jej rodzina miała w życiu takie kłopoty, że warsztaty te zaczęła od dzieci. One zbyt łatwo zatracają granicę między zabawą a rzeczywistością.

Tak, to prawda, ale zajęcia uświadamiające jak się czuje osoba nietolerowana w wersji zmodyfikowanej byłyby jak najbardziej wskazane.

Wybrałabym też to tego typu zajęć raczej grupę dzieci starszych niż wiek szkoły podstawowej, właśnie ze wzlędu na to co napisałaś.

Myslę też, że to nie fakt przeprowadzenia tych zajęć z dziećmi był powodem jej kłopotów, lecz mentalnośc tamtych ludzi, głęboko zakorzeniona w rasiźmie, przekonaniu, że rasa inna niż biała jest gorsza. Weszła w życie z czymś nowym, tak bardzo burzącym dotychczasowy porządek.

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy