Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Koszmar polityczny

Moderator: Moderatorzy

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-09-2005 23:31

Koszmar polityczny

Parlament w Unii Europejskiej w 2006 roku
Rok 2006, Bruksela, budynek Parlamentu Europejskiego. Deputowani z kilkunastu krajów i szefowie rządów utkwili wzrok w trybunie, za którą schował się korpulentny mężczyzna przybyły z kraju nad Wisłą. Na szlachetne czoło tajemniczego Sarmaty opadała blond grzywka, falując niczym łan pszenicy w letni dzień, zaś czerstwa i spalona słońcem solarium twarz przypominała pachnący bochen, ulepiony spracowanymi dłońmi polskich gospodyń. Na szyi dyndał niebieski krawat upstrzony biało czerwonymi gwiazdkami. Mężczyzną tym był Przewodniczący. Przewodniczący odkaszlnął i wygramolił się zza mównicy, wciskając jeszcze ramię w rękaw marynarki.

- Przepraszam. Przebrałem się tak chybcikiem, bo przyszłem w smokingu, ale w kuluarach zobaczyłem napis "no smoking", to żem wskoczył w garnitur. He, he, bardziej swojsko będzie.

Tu Przewodniczący przerwał, choć mikrofon trzymał. Wszystkim się zdawało, że Przewodniczący mówi jeszcze, a to echo grało. Rozejrzał się po sali, klepnął w potylicę i nagle wyciągnął rękę w pozdrowieniu, które początkowo było popularne w starożytnym Rzymie, a potem w latach trzydziestych w Niemczech. Po sali przeszedł szmer. Ucichły głośniejsze rozmowy.

Berlusconi się obudził. Przewodniczący trzymał wyprostowaną rękę i rozglądał się delektując efektem. Gdzieś w tylnych rzędach zobaczył swojego doradcę od gestykulacji. Doradca miał minę zwiastująca jakąś klęskę i z przerażeniem sylabizował: - Szefie! Nie ten gest! Ten miał być na spotkanie z Le Penem! Przewodniczący nie stracił zimnej krwi. Trzymał dalej wyprężoną rękę z pięcioma sztywnymi palcami i myślał..... Nagle dostrzegł przemykającego pod tylną ścianą kelnera, więc nie tracąc rezonu zawołał - Panie kelner! Pięć herbat na trybunę proszę!

Potem opuścił dłoń, chrząknął i poprawił sobie krawat. W końcu nadszedł dzień, gdy po długiej nauce języka obcego mógł przetestować umiejętności. Przecież nie na darmo już dwa lata temu nakazał by wszyscy w jego partii uczyli się angielskiego. Wziął głęboki oddech i rozpoczął:

Tall room !!! ( Wysoka Izbo! )
Welcome in the name of all penis of polish SELFDEFENCE ! ( Witam w imieniu wszystkich członków samoobrony! )
Today I drink coffe with Anan. ( Dziś piłem kawę z sekretarzem generalnym ONZ )
Balcerowicz must go on! ( Balcerowicz musi odejść )
I have all on this shit! ( Mam wszystko na tej kartce! )
Selfedefence is big party and ice is poor in Poland! (Samoobrona jest dużą partią, a lud jest biedny w Polsce)

Po czym swoje krótkie, acz mocne przemówienie zakończył zniżając głos do basu Schwarzennegera: - I' ll be back! (Jeszcze tu wrócę)

I kiedy Przewodniczący schodził z mównicy deputowani europejskich rządów zgotowali mu owację. Bądź co bądź Przewodniczący był polskim premierem. Uśmiechnął się z zadowoleniem i tylko nieliczni dostrzegli błyszczące w jego oczach figlarne little eye-bitches (kurwiki).

tomek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 08-09-2005 09:10

Sugerujesz że w 2006 będziemy musieli robić zamach stanu?
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

fn_ghost

Post 23-10-2005 22:13

filip222

Post 23-10-2005 22:34

Trzeba teraz uważać co się pisze i mówi. Jeszcze forum nam zamkną.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-10-2005 07:02

Mogą nam nafiukać. Musieliby zamknąć cały internet.
Serwer jest poza Polską.

fn_ghost

Post 24-10-2005 08:10

juz oni znajda sposob, zeby i internet zablokowac ;)

tomek

Post 24-10-2005 11:18

Mogą mi nafiukać.
Podstawowe prawo człowieka, to wolność wypowiedzi. Jak nie, to jest Strasburg, Norymberga, ONZ. Można ich urządzić na szaro w świecie.

A zamach stanu w 2006... cholera wie?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-10-2005 12:23

hmmm. Na Białorusi jakoś się nie przejmują.

fn_ghost

Post 24-10-2005 12:23

W Warszawie w ratusza krzaczkach
Mieszkała Kaczka Bliźniaczka
Co cały dzień na wyścigi
Robiła z bratem intrygi

Zamiast się miastem zajmować
Kochała siebie promować
I by pokazać jak działa
Muzea wciąż otwierała

Pomawiać innych lubiła
Sprytnie to z bratem czyniła
Wciąż ponoć gdzieś coś słyszała
Tak w mediach się zaklinała

Wściekli się ludzie okropnie
Niech intrygantkę gęś kopnie
Poszli w paradzie z plakatem
Kaczko, gej jest twym bratem

Nad Polską się chmury zbierają
Już ludzie po kątach gadają
Premierem ma być jedna Kaczka
A prezydentem Bliźniaczka

Broń Boże nas przed widmem kaczym
Cokolwiek w tym kraju to znaczy
Niech lepiej historia starannie
Upiecze te Kaczki w brytfannie

hella100

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 25-10-2005 13:45

Marcinkiewicz przedstawia swój program w sejmie, kolejno wymienia postulaty:
"..chciałbym stworzyć 3 mln mieszkań, ograniczyć inflację, ale jednocześnie
zwiększyć wydatki publiczne, wprowadzić nieodpłatne kształcenie dla wszystkich
studentów, 2 krotnie zwiększyć emerytury i renty a jednocześnie ograniczyć
dziurę budżetową (...)"
Nagle wypowiedź przerywa głos z sali :
- Panie Marcinkiewicz, tak to tylko Panu w Erze dopasują!
Pozdrawiam
Agnieszka

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 19-11-2005 14:01

A ja chcę być prezydentem!!!!!!!!!!!!!

I obiecuję - nie będę tak pływał, jak inni.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-11-2005 15:30

Taaaa..., a kazdy forumowicz dostanie teke ministra :lol: :lol: :lol:
W koncu intelekt ADHD- owca to rzecz powszechnie znana!
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

golombek

Wsparcie

Post 19-11-2005 15:36

Ja się swojej teki zrzekam, ewentualnie mogę nosić teczkę Andrzejowi :D

tomek

Post 21-11-2005 19:11

Pomysł niezły, ale nie wyjdzie.
Myślicie że ktoś da władzę ludziom, którzy myślą? Nie mówiąc już o ludziach, którzy myślą więcej (non stop jak na nas) i hm... inaczej (niekonwencjonalnie)?
Myślicie że komukolwiek zależy na tym, żeby ktokolwiek zrobił porządek w całym tym bajzlu?

Mimo wszystko, ja jakieś ministerstwo też poproszę. Może być jakiś resort siłowy np. MSWiA, tylko mi ratownictwo medyczne niech minister zdrowia przekaże do MSW i będzie git.

golombek

Wsparcie

Post 21-11-2005 23:23

A może by tak... granat do każdej teczki :?:

Ilona Lelito

Post 22-11-2005 10:03

Proponuję dodanie jeszcze jednej zwrotki do Hymnu Narodowego - z finałowej piosenki Elektrycznych Gitar do filmu "Kariera Nikosia Dyzmy":

BACZNOŚĆ:
"Jak zostane Prezydentem,
to przydziele wszystkim rentę,
zbudujemy wszyscy razem nowy dom..."

Nie pamiętam jak to szło dalej, ale było odjazdowe! Nie mogę się nadziwić, że nie weszło na szczyt list przebojów..." Ale może ludzie nie zrozumieli... :cry:
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Anka

Awatar użytkownika

Post 09-12-2005 22:31

Czytam i nie wierzę własnym oczom.Za Kwacha się lepiej zyło?Ta wolność słowa.Każdy mógł być agentem.To była wolność.Super
.Nie znosze pzregięć w żadną stronę.Teraz panuje nie kaczyzm tylko zawiedziony liberalizm.Zasmarkany od płaczu.Kto nie z nami ten kołtun.Ten moherowy beret ma na głowie zamiast rozumu.Kto pamieta jak Donek lizał buty Lepperowi i prosił go o poparcie wkampanii wyborczej? Jak nie wykluczał koalicji.No kto pamieta???Albo te zdjeciówki kolegi?A liberalizm nie znosi demokracji???Tylko takiej w której ponosi porazkę.Chyba mam ADHD ale nie mogłam powstrzymać się.Chyba zmienię nicka na kołtun.Teraz to brzmi dumnie.A i moheru mi troche zostało.A jesli chodzi o porównywanie Polski do Białorusi...To chyba nieprzemyślane./postanowiłam jednak byc powściagliwa/.szczegolnie podoba mi sie ten kawałek o świecie .Byli tacy co poruszli jego bryłę.
Niezdiagnozowana Mama 12 latka zdiagnozowanego i 5 latki

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 10-12-2005 00:17

Aniu, zgadzam się z tobą, a dowodem na trafność naszych poglądów niech będzie fakt, że wyjątkowo wszystkie media (tv i prasa) gadają jednym głosem. Tak to się te nasze elity polityczno-medialne boją, że im ktoś przyjdzie i zabaweczki pozabiera, a tak było miło.

Ale ja niestety jestem spokojna, że niewiele się poprawi bo:

-władza demoralizuje i zaraz będą jakieś haki i na tych co teraz rządzą

- nawet gdyby się trafiło kilku sprawiedliwych, niestety wszystko co ważne ze względów gospodarczych nie jest już własnością państwa (no a w każdym razie nie naszego państwa) i zmienić albo poprawić czy też "odkraść" się niczego nie da.

A miałam się nie wypowiadać na temat polityki, no możecie mnie wywalić (ale lepiej nieeeee :wink: )
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

Anka

Awatar użytkownika

Post 10-12-2005 19:41

Zgadzam się w całej rozciąglości.Ale nawet apologeta gazetowyborczej rzeczywistości liberalnej p.Piotr Najsztub uważa ,że nalezy dać szansę nowemu rządowi.Zmieszać z błotem każdego można a wcale nie trzeba.Cieszy mnie jedno ,że pzrynajmniej na razie jest kilka osób wypowiadających sie publicznie nie dotkniętych relatwywizmem moralnym.O kurde ale mi się zadęło.jedno wiem barania logika doprowadza mnie do szału.Tym milej Cyntio Cię pozdrawiam.Nie damy się wywalić :DW razie co jest ONZ i Starsburg.

tomek

Post 11-12-2005 11:16

Cyntia pisze:Aniu, zgadzam się z tobą, a dowodem na trafność naszych poglądów niech będzie fakt, że wyjątkowo wszystkie media (tv i prasa) gadają jednym głosem. Tak to się te nasze elity polityczno-medialne boją, że im ktoś przyjdzie i zabaweczki pozabiera, a tak było miło.

Media sie boją, bo za poprzedniej ekipy stołki rozdawał kto inny, a teraz rozdaje jeszcze kto inny. Dopóki istnieje państwowa kontrola nad mediami, nic z tego nie będzie dobrego. Z prasą jest nieco lepiej, tu państwo nie ma aż takiej kontroli.

Cyntia pisze:Ale ja niestety jestem spokojna, że niewiele się poprawi bo:

-władza demoralizuje i zaraz będą jakieś haki i na tych co teraz rządzą

Władza demoralizuje, to wiadomo od kiedy władza istnieje czyli od zawsze.
W zależności od skrajności, wszystkie działania poprzedniej władzy można uznać za minusy (prywatyzacja, UE, reformy wszelkie, afery korupcyjne, NATO, no wszystko co robiły poprzednie rządy).
Jak ktoś chce, to znajdzie haka na każdego, choćby świętym był.

Cyntia pisze:- nawet gdyby się trafiło kilku sprawiedliwych, niestety wszystko co ważne ze względów gospodarczych nie jest już własnością państwa (no a w każdym razie nie naszego państwa) i zmienić albo poprawić czy też "odkraść" się niczego nie da.

Demagogia.
Państwo ma kontrolę nad wszystkim nad czym kontrolę mieć powinno: infrastruktura, administracja (i tak jeszcze nadmierna) służba zdrowia, służby socjalne, resorty siłowe.
Państwo w gospodarkę nie powinno się angażować, bo tylko ją rozwala. A że z prywatyzacją błędy popełniono to zupełnie inna sprawa.

Cyntia pisze:A miałam się nie wypowiadać na temat polityki, no możecie mnie wywalić (ale lepiej nieeeee :wink: )

Nie będziemy wywalać... co najwyżej się pospieramy

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 11-12-2005 13:47

No to się spierajmy: a telekomunikacja (własność państwa francuskiego, a banki, a inst ubezpieczeniowe o energetyce nie wspominając.

Jakoś państwa zachodnie nie są skłonne prywatyzować tych strategicznych gałęzi przynajmniej nie w całości.

Co do mediów, to ja mówiłam o wszystkich mediach i tych państwowych i prywatnych.
Do niedawna oglądałam TVN24 i od czasu do czasu dziennik TV tak dla porównania, a teraz jak włączam TVN to dostaję białej gorączki, bo to organ PO już jest niestety i od wiadomości po "szło kontaktowe" tchnie jednostronną propagandą (moim zdaniem ze strachu, że nowy rząd trochę ten układ SLD-owsko-Po-wo-medialno-złodziejski przetrzepie.

Ale mogę się oczywista mylić

tomek

Post 11-12-2005 15:18

Państwa zachodzie zachowują kontrolę nad strategicznymi gałęziami gospodarki, ale nie w 100%
W Polsce system ten w pełni nie działa: zbyt duże pieniądze się wokół tego kręcą i zbyt głupi ludzie niekiedy.
Chodzi o to, by państwo zachowywało tzw. pakiety kontrolne pewnych spółek ale nie mieszało się do ich działania. Nasze państwo niekiedy bardzo chce jednak decydować o działalności pewnych spółek.

Wolny rynek polega na tym (od krachu na Wall Street w 1929 roku), że państwo pilnuje by rynek działał zgodnie z przjętymi zasadami i się nagle gwałtownie nie zawalił i w razie potrzeby, w jak najmniejszym stopniu, interweniuje.

Przejście do kolejnej formacji społecznej, w której to państwo kontroluje wszystko i wszystkim zarządza, a ludzie są dobrzy i szczęśliwi, już zaliczyliśmy. Jak wszyscy dobrze wiemy, komuna rozleciała się z hukiem...

Z mediami jest gorzej.
Koncesje telewizyjne nadaje KRRiTV, której działalność zapisana jest w konstytucji. Jest to organ czysto polityczny, a w żadnym wypadku fachowy. Jeżeli ktoś dostaje ciepłą i dobrze płatną posadkę na kilka ładnych latek, to dba potem o to, żeby jej nie stracić.
W ten sam sposób obsadzane są media publiczne.

Media prywatne zależą tylko od ich zarządu i w mniejszym stopniu przejmują się KRRiTV.
I, nie oszukujmy się, nie ma bezstronnego dziennikarstwa, zwłaszcza w polityce.

Układu SLD-owsko-Po-wo-medialno-złodziejskiego nikt trzepał nie będzie. Zmienią się tylko świnie przy korycie (zasada TKM). Jak zawsze.

Anka

Awatar użytkownika

Post 11-12-2005 18:46

Naprawdę myślisz , Tomku ,że kontrola państwa na mediami to ich najwiekszy problem? ./Chodzi mi o media w Polsce/.Afera Rywina pokazała ,że istnieje siec powiązań wewnatrzmedialnych nie mająca żadnego związku z państwem jako takim.Mozna powiedzieć ,że ponad podziałami/Adam z leszkiem i z Olkiem itp/.Dowodem min .autocenzura jak na ironię Dziennkarki Roku.Sorrrrrrrrki ,że sie wtrącam nieproszona. :oops:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 11-12-2005 19:22

Anka. Jak cię spotkam, to ci natrę uszu. Co to znaczy nieproszona?
Czy ktoś tu udziela prawa głosu? Jeżeli masz coś do powiedzenia, jesteś proszona.

Ja uważam, że państwo polskie ma za duży udział w gospodarce. I w dodatku pozbywa się tego udziału w zupełnie idiotyczny sposób. Najpierw choduje nam monopolistę, którego żywi naszą krwią (TP SA) a potem sprzedaje go rządowi francuskiemu. To jakaś paranoja.
Teraz pasiemy kolejnego monopolistę, czyli Orlen. Ciekawe komu przypadnie ten łakomy kąsek?
Istnieją takie nowotwory jak KRRiTV, które służy do gnębienia małych. Jedne stacje wydają się być ponad prawem i władzą KRRiTV. Ale inne są gnębione bez przeszkód. A w dodatku tenże nowotwór chcąc uzasadnić swoje istnienie chce rozciągnąć swoją opiekę nad internet. Słyszałem o ich radosnych pomysłach, które zostały przedstawione na spotkaniu w Polskim Towarzystwie Informatycznym przez bardzo poważnego przedstawiciela KRRiTV.
Dla mnie ten nowotwór powinien zostać wycięty jako szkodliwy.

Co do nowego rządu, to boję się posunięć związanych z zobowiązaniami wobec LPR, Samoobrony i Rydzyka. Przecież poparcia nie dali za darmo.

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 11-12-2005 19:53

Dreptaku, nie zapominaj, że nie mieli innego wyjścia, bo PO obraziło się nie tylko na naród, że źle wybrał, ale równierz na współrządzenie. To zresztą bardzo wygodna sytuacja. Partię Permanentnej Opozycji wymyślił mój łebski Tato jakoś przy okazji drugich wolnych wyborów.

Ja też się boję, ale zważywszy na to, że Lepper stał się naczelnym liberałem, no którwej już tam RP :wink:

Wiesz Tomku jak Cię słucham to mi się przypominają wykłady na SGH-u.

To są bardzo piękne teorie, ale zanim powiesicie nas Polaków na najbliższej suchej gałęzi, zastanówcie się czy przypadkiem nie jest tak, że te molochy typu Orlen są tworzone na wyraźne zamówienie przyszłych właścicieli i obwiniać należy zarówno biorących jak i dających łapówy za to.

Nie zapominajcie Panowie dla kogo i przez kogo doktryna liberalna została stworzona, ma udowodnić, że bogacenie się jednych mimo wszystko i zawsze niestety kosztem drugich jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Nie jestem socjalistką, nie mam gotowych odpowiedzi jak powinien wyglądać ustrój ekonomiczny państwa i sprawiedliwa redystrybucja dóbr, zadaję tylko pytania i uważam, że ślepe wierzenie w koncepcje liberalne nie może wyjść na dobre państwom biedniejszym (vide gazociąg i europa dwu prędkości i nowelizacja unijnego budżetu i nagonka na polskie produkty rolne) Liberalna Europa już ma co chciała tzn kluczowe działy polskiej gospodarki i rynek zbytu i zaczyna się gra w otwarte karty, a my zostaliśmy z blotkami w ręku

filip222

Post 11-12-2005 20:34

Tzn. ja uważam, że jest sens rozliczać te partie, na które się głosowało. Głosowałem na PO i uważam, że słusznie postąpili nie wchodząc do koalicji. Polityka to drażliwy temat i lepiej to omijać.

Jeżeli głosowałaś na PiS to wiedz, że jeśli idzie o mnie to PiS jest winny nieutworzenia koalicji. Nie ma co się zrzymać. Mam swoje argumenty, Ty masz swoje. Mniej więcej znam argumenty obu stron. Ty pewnie też. Zapewne tylko inaczej je interpretujemy :)

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 11-12-2005 21:13

I naprawdę mam nadzieję, że polityka nie stanie się dla nas najważniejsza i nie poróżni nas.

A prawda, jak to prawda zawsze leży gdzieś pomiędzy.......

tomek

Post 11-12-2005 22:58

Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją.

Anka

Awatar użytkownika

Post 12-12-2005 04:35

Nadal z uporem maniaka przrypominam ,że w kampanii wyborczej PO wyciągało rekę do opalonego Andrzejka i teraz udawanie oburzonych jest po prostu smieszne,albo żałosne.Jak ten plan rządzenia niedoszłego premiera i ten gabinet cieni co ma byc cieniem cieni obecnych ministrów.częśc to będą cienie KLD zapewne.I to niedługo bo zaraz pzrejdą do PiSu.Chłopaki nie płaczą...zbyt długo.

tomek

Post 12-12-2005 10:01

PO do jego opaloności? Mi się wydawało, że jeździli równo po jego kosmicznym programie...

Z wodzem jest ten problem, że zaczął coś znaczyć. Samodzielnie jeszcze nic nie może, ale jest na tyle cenny, by pozostali się do niego wdzięczyli.

W tym wszystkim chodzi o kasę. A czy zdobywasz ją pod sztandarem SLD, PiS, PO, Samoobrony czy dowolnej innej partii, to nie ma znaczenia. Poglądy można zmieniać niemal o 180 stopni (Hausner wykonał zwrot z SLD do Demokraci.pl... ten to miał romach!), liczy się miejsce przy korycie.

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 13-12-2005 02:29

Spokojnie, Putin ze "Szrwederem" (nie chce mi się szukać jak się to pisze poprawnie, po niemiecku) nas pogodzą.

"Szreder" ma 1 mln Euro rocznie za szefowanie radzie nadzorczej rury, w radzie zasiada były oficer "sztazi" (tyż fonetycznie piszę, niech mnie całują w d....) a to dopiero początek.

Nie będzie powtórki z II Wojny, bo teraz nie bombki i terytorium się liczą a władza ekonomiczna (ekonomicznymi niewolnikami jesteśmy (jesteśmy powiadam, bo ja też) już od dawna panowie liberałowie, tylko jakoś mało to dostrzegamy.....

Teraz se możemy Jałtę Kaczmarskiego puścić (pomni na działania naszego sojusznika USA wobec Rosji i na to co nasz drugi sojusznik - Anglia wyrabia z budżetem UE (a i do rury tyż się chętnie przyłączą)

Tam (u Kaczmarskiego było:

"tylko ofiary się nie mylą i tak rozumieć trzeba Jałtę"

Ale w innym utworze:

"I cierpią gdy śmieje się z nich świat zwycięski
nie pomni, że mądry nie śmieje się z klęski"

Przepraszam za taki patetyczny ton, ale mi nie jest do śmiechu.

Jak żeśmy się angażowali w Irak, to mówiłam, że musimy to zrobić, bo to jedyna szansa, żeby się przekonać czy Polska ma jeszcze szansę na jakieś sojusze gdziekolwiek.

No to się przekonałam :cry:

Anka

Awatar użytkownika

Post 13-12-2005 10:19

Sledziłam niestety z obowiązku dokładnie kamapnię wyborczą i prezydencką i parlamentarną wiec wiem co mówię.Postaram sie jak będzie trochę czasu znależć ,I stwierdzenia Donka ,że kazdy może być marszałkiem Sejmu nawet Andrzej i różne inne paltformackie kity oczywiście jak jeszce nie wiedział ,że zajął drugie miejsce...A swoja drogą z innej beczki może wiecie dlaczego ktoś kto komuszył pzrez lata jest więcej wart od tego kto nie??

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 13-12-2005 11:23

Bo się "otrzaskał" politycznie, wie jak zbierać haki na wszystkich, jest świetnym demagogiem i zna 5/6 sceny politycznej Aniu.

Anka

Awatar użytkownika

Post 13-12-2005 13:19

I publikuje badania ,że 51 proc Polaków zgadza się z Jaruzelem ,że stan wojenny wprowadził z :twisted: pobudek patriotycznych

Sonnenfinsternis

Awatar użytkownika

Post 13-12-2005 23:01

Cyntia pisze:Spokojnie, Putin ze "Szrwederem" (nie chce mi się szukać jak się to pisze poprawnie, po niemiecku) nas pogodzą.

Naturalnie, ze Schröder z Putinem nas pogodzi. Malo tego, nikt nie zadaje sobie trudu jak zlagodzic ewentualne skutki zakrecenia gazu. Nikt sobie nie zadaje pytanie, jak gaz syntetyzowac na potrzeby przymyslu chemicznego i nas jako odbiorcow kiedy to sie stanie, a przeciez mozna zgazowywac wegiel, biomase aby uzyskac gaz wodny do syntezy tworzyw czy nawozow lub robic syntetyczna benzyne. Nikt nie martwi sie i nie stara przewidziec, co bedzie jak zakreca man kurki. Czy bedziemy mieli kase, aby kupic ruski gaz od niemcow? Najbardziej mnie wk...czekanie na katastrofe z zalozonymi rekami.
Cyntia pisze:"Szreder" ma 1 mln Euro rocznie za szefowanie radzie nadzorczej rury, w radzie zasiada były oficer "sztazi" (tyż fonetycznie piszę, niech mnie całują w d....) a to dopiero początek.

To zwykly geszeft, bo 60% calej energii (nie mylic pradu) UE pochodzi od ruskich. Decyzja o budowie gazociagu zapadla juz w 2002 roku, a wiec przed przystapieniem Polski do UE. W kazdym geszefcie, gdzie chodzi o duza stawke sa sluzby specjalne. Irytujace jest to, ze Schröder zrobil to na bezczela.
Cyntia pisze:Nie będzie powtórki z II Wojny, bo teraz nie bombki i terytorium się liczą a władza ekonomiczna (ekonomicznymi niewolnikami jesteśmy (jesteśmy powiadam, bo ja też) już od dawna panowie liberałowie, tylko jakoś mało to dostrzegamy.....

Z tym maja problem Ci, ktorzy zyja wylacznie przeszloscia. Nie zanosi sie na to, ze podejscie takie ulegnie zmianie. A problem nie dotyczy liberalow.
Cyntia pisze:Teraz se możemy Jałtę Kaczmarskiego puścić (pomni na działania naszego sojusznika USA wobec Rosji i na to co nasz drugi sojusznik - Anglia wyrabia z budżetem UE (a i do rury tyż się chętnie przyłączą). Jak żeśmy się angażowali w Irak, to mówiłam, że musimy to zrobić, bo to jedyna szansa, żeby się przekonać czy Polska ma jeszcze szansę na jakieś sojusze gdziekolwiek.

Znowu chodzi o geszeft. Nie mamy nic do zaoferowania Angli poza tania sila robocza, emigrantami i ludzmi, ktorzy beda pracowac na dobro Angli, mimo, ze sa Polakami. Wezmy Rejewski, Rozalski ktorzy rozpracowali Emigme. Nigdzie nie jest oficjalnie powiedziane, ze to dzielo polskich matematykow, ktorzy dokonali tego przed II WS. Enigme rozpracowal zespol Alana Turinga. Mowisz cos o Iraku: co mamy strategicznego, aby zaoferowac Irakowi? Teoretycznie inzynierow, ktorzy mogliby postawic rafinerie i ulazyc wodociagi. No moze przeszkolic sluzby porzadkowe. No ale nie mamy ladowisk jak Turcja, ktora utargowala kilka dobrych dla siebie kontraktow od USA. Oni jakos potrafia sie targowac.
Leworeczny z ADHD, sluch absolutny + Asperger (?)

"Ich kenne eine Aussage, die sich innerhalb des Systems weder beweisen noch widerlegen lässt. Sie ist aber wahr." Kurt Gödel

Anka

Awatar użytkownika

Post 14-12-2005 07:17

Na tak to teraz ja pojadę Kaczmarskim
Ci wszyscy o których tak długo tu mędzę
co dzień spotykaja sie na forum ONZ
i skarżą się wzajem na ludy i kraje nie skarżąc sie jednak na nedzę
bo maja do siebie juz te kuluary
gdzie naród z narodem sie bierze za bary
że nie oto chodzi kto komu gdzie szkodzi
a oto po ile dolary.......
/może nie dokładnie zapamietałam ale../

myna

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 14-12-2005 12:44

Witaj friendly..., bardzo podoba mi się twój wierszyk, a ty on czy ona? ja jestem ona i tak z ciekawości pytam.
Moja druga połówka pomarańczy ma adhd

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 20-07-2006 13:30

golombek pisze:Ja się swojej teki zrzekam, ewentualnie mogę nosić teczkę Andrzejowi :D

Gołąbek, dawno tutaj nie zaglądałem ale Twój tok myślenia baaaardzo mi odpowiada. Dostaniesz premię, jak coś wygospodaruję z budżetu, albo z mafii - jednakowo duża kasa i jednakowo kradną! Ale podzielę się z Tobą, a co mi tam!

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854
http://www.filantropia.eu/

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 20-07-2006 13:39

Re: Koszmar polityczny

dreptak pisze:Parlament w Unii Europejskiej w 2006 roku
Rok 2006, Bruksela, budynek Parlamentu Europejskiego. Deputowani z kilkunastu krajów i szefowie rządów utkwili wzrok w trybunie, za którą schował się korpulentny mężczyzna przybyły z kraju nad Wisłą. Na szlachetne czoło tajemniczego Sarmaty opadała blond grzywka, falując niczym łan pszenicy w letni dzień, zaś czerstwa i spalona słońcem solarium twarz przypominała pachnący bochen, ulepiony spracowanymi dłońmi polskich gospodyń. Na szyi dyndał niebieski krawat upstrzony biało czerwonymi gwiazdkami. Mężczyzną tym był Przewodniczący. Przewodniczący odkaszlnął i wygramolił się zza mównicy, wciskając jeszcze ramię w rękaw marynarki.....

.....I kiedy Przewodniczący schodził z mównicy deputowani europejskich rządów zgotowali mu owację. Bądź co bądź Przewodniczący był polskim premierem. Uśmiechnął się z zadowoleniem i tylko nieliczni dostrzegli błyszczące w jego oczach figlarne little eye-bitches (kurwiki).

Dreptak, Ty proroku. a jednak Przewodniczący jest premierem, co przewidziałeś w 2005 roku. No może tylko połówką (wicepremier) ale lepsze to, niż nic, prawda?!

A swoja drogą, kolego. Skąd Ty wiedziałeś, że Andrzej L. zostanie wicepremierem? ....... Pokaż krawat! Natychmiast!!!!

Dobra, towarzyszu-kolego. Żartowałem 8)

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-07-2006 19:57

Ja po prostu napisąłem najgorszy koszmar jaki mógł się zdarzyć. Naprawdę, w najkoszmarniejszych snach nie przewidywałem, że to tak szybko pójdzie. Teraz przeczytałem "pieprzony los kataryniarza" Ziemkiewicza. I mam koszmary.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 25-07-2006 21:44

Ty masz koszmary, a ja prośbę: ALE NIE PROROKUJ, BARDZO CIĘ PROSZĘ :P

tel. 781 034 854

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-12-2006 21:12

Naczelny Mulat Rzeczpospolitej kwitnie w najlepsze.
To tak dla rozluźnienia nastroju
Leporek dla ludu

deprim

Awatar użytkownika

Post 29-12-2006 11:02

dreptak pisze:Naczelny Mulat Rzeczpospolitej kwitnie w najlepsze.
To tak dla rozluźnienia nastroju
Leporek dla ludu

[smilie=to funny.gif]
Obrazek

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 06-02-2007 22:36

dreptak pisze:Naczelny Mulat Rzeczpospolitej kwitnie w najlepsze.

Co Lepper dostał pod choinkę?
Rękawiczki, żeby nie zostawiał odcisków palców na działaczkach. :)
"Nie słowa, a czyny się liczą" - gdzieś zasłyszane

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-03-2007 20:12

Ciekawy tekst Janusza Korwina Mikke
A teraz coś zabawnego: szkolenie feministek przeszło w stadium kompletnej humorystyki. Gdym przebywał w Szczecinie, uwagę mą zwrócił plakat imprezy pt. "Feminizm i Radykalizm wśród ruchów społecznych i perspektyw krytycznych" (sic!) Podaje teraz kilka (autentycznych!) tytułów referatów:

"Konstruowanie przestrzeni dla funkcjonowania ruchu (anarcho)feministycznego separatyzm i spójna wizja tożsamości (anarcho)feministycznej czy queerowy parasol?"
"Strategie działania polskiego ruchu alterglobalistycznego między queerową różnorodnością a partia polityczną"
"Trzecia fala i mielizny rynku. Kobieta w towarowej logice późnego kapitalizmu"
"Kobiety w zrównoważonym rozwoju od emancypacji separatystycznej do gender mainstreaming. Przełom w ruchu kobiecym"
"Genderowa polityka społeczna"
"Ruch robotniczy a kwestia kobieca"

Wszystkie te głupoty zostały wygłoszone na Uniwersytecie (!!! naprawdę!!!) Szczecińskim, finansowane zapewne z naszych podatków, a organizatorami byli "Młodzi Socjaliści" i "Fundacja Róży Luksemburg"!

Ciekawe, co by o tym powiedziała Róża Luksemburg...
Czy ktoś jest w stanie przetłumaczyć mi tytuły wykładów? Mój skromny umysł nie dekoduje tej przedziwnej nowomowy.

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 08-03-2007 20:25

Hehe, zrozumiałem trzeci i czwarty:) Nie cierpię nowomowy, tak prawicowo-kruchtowej jak femino-lewackiej. Każdy, kto próbuje zaklinać język, chcę nam wyprać mózgi od du... strony. Dziś słyszałem w programie ekonomicznym o "przedsiębiorczyniach" :roll:

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-03-2007 20:56

khę, cytat niedokładny pewnie:

"no ja wiem, czemu wy takie jesteście! wyście dawno chłopa nie miały!"

ot, i tyle w temacie feminizmu :wink:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-03-2007 21:02

- MAKS: Wiem! Wiem! Sfiksowałyście boście chłopa dawno nie miały!
Chłopa wam trzeba!

a poza tym
TEKLA: Pewien samiec nazwiskiem Kain wynalazł zbrodnię i wypróbował ją na swojej siostrze Abli. Jeszcze inny wynalazł prostytucję, jeszcze inny niewolnictwo, tchórzostwo, lenistwo.

- ALBERT: Czy pani aby trochę nie przesadza? Przecież gdyby nie mężczyźni to świat w ogóle nie ruszyłby z miejsca. Historia postępu, to historia mężczyzn. Temu nie możecie zaprzeczyć! Wszyscy wielcy uczeni, ojcowie postępu, humaniści, wynalazcy - byli mężczyznami! I dlatego...
- KOBIETY: Niby którzy? Konkretnie, nazwiska!
- ALBERT: No choćby Kopernik!
- KOBIETA: To kłamstwo! Kopernik była kobietą!
- ALBERT: Co? No to Einstein!
- KOBIETA: Einstein też była kobietą!
- MAKS: A może Curie-Skłodowska też?!?
- ALBERT: To akurat nie najlepszy przykład...
- MAKS: A bo mnie zmyliły.

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-03-2007 21:08

dzięki dreptak.

wstydze się niezwykle, że cytatami z perełek polskiej kinematografi nie sypię jak z rękawa...

choć może kiedyś ruchome obrazki przelożą na język pisany....

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-03-2007 21:12

wystarczy, że wpiszesz w google
cytaty seksmisja chłopa nie miały
i masz jak na talerzu :)
Następna

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy