Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

WYKSZTAŁCENIE

Moderator: Moderatorzy

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 10:13

WYKSZTAŁCENIE

Troche zaczynam sie tu czuc nie swojo bo mam wrazenie ze tu wiekszosc osob jest w trakcie lub po studiach a ja biedny zuczek tylko po zawodowce.Wszyscy maja juz spore doswiadczenie a ja dopiero zaczynam sie uczyc pojmowac niezwyklosc ADHD.Mam nadzieje ze moge tu liczyc na ludzi.Wiem ze na Halinke moge liczyc bo zawsze mi pomaga ,za co bardzo dzieki.Mam wiele pytan ale na rozne tematy i nie wiem gdzie mam je zadawac.Poza tym mam chyba dzisiaj malego doleczka i ciesze sie z drugiej strony ze jest juz koniec roku szkolnego.Zaczynam coraz czesciej sie zastanawiac czy moze ja tez jestem ADHD-owcem? :roll: .POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

tomek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 15-06-2005 10:18

Nie przejmuj się.
Zadawaj pytania tam, gdzie uważasz za stosowne. Jak wrzucisz pytanie w jakąś nieodpowiednią kategorię, to co najwyżej przeniesie się je do innej i nic się nie stanie.

Poczytaj forum, poczytaj portal, potem może przejdź się do poradni i zobacz, może to jednak jest adhd? A newetj jeśli badania stwierdzą, że nie, a ty masz poczucie, że jednak coś jest nie tak, to czuj się, że adhd masz, choć bez diagnozy:P

ps. Ja mam coś ostatnio skłonność do wielokrotnie złożonych zdań, kiedyś się pogubię w tym co piszę i będzie jajo...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 10:28

Rysia, jeśli masz problem, pytanie dotyczące Twojego dziecka to pisz na forum DZIECI. IStnieje tam już wiele wątków, poczytaj je, może tam odnajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości. Jesli nie, to załóż nowy wątek lub pisz na takim, który najbardziej jest zbliżony do tematu, który chcesz poruszyć.

Jeśli zaś chcesz pisać o ADHD wśród dorosłych, to pisz na forum DOROŚLI.

A propos wykształcenia, to nie przejmuj się taką błahostką! Czy to jest ważne, ze ktoś jest mgr a ktoś po zawodówce?? Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia!! To forum jest stworzone dla ludzi, którzy w jakikolwiek sposób mają do czynienia z ADHD, a nie dla wykształconych inteligentów z mgr przed nazwiskiem :wink: .

Trzymaj się i pisz, pisz, pisz........
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 10:31

Dzieki Tomek za dobre slowo.Skoro moj syn ma ADHD-to czemu ja mam nie miec,no nie? :D Moj syn jest bardzo agresywny i bije dzieci w szkole to mnie bardzo doluje a poza tym jest bardzo wulgarny--BOZE pomoz bo kiedys zbzikuje!!!

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 10:34

mtmonika dzieki tobie tez bardzo :D Wlasnie tego mi trzeba -pocieszenia.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 15-06-2005 11:20

Rysiu ja też nie jestem wykształcona,a nie czuję się gorsza od innych,jeżeli mamy chęć podzielenia się z kimś swoim problemem,albo pomóc w rozwiązaniu czyjegoś problemu to piszemy to tutaj na forum.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 12:12

Ja nie czuje sie gorsza tylko nieswojo bo ludzie wyksztalceni maja moze wieksze mozliwosci jesli chodzi o zalatwianie roznych spraw zwiazanych z ADHD[Boze zeby mnie tylko nikt zle nie zrozumial]

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 12:19

Rysia pisze:........... bo ludzie wyksztalceni maja moze wieksze mozliwosci jesli chodzi o zalatwianie roznych spraw zwiazanych z ADHD[Boze zeby mnie tylko nikt zle nie zrozumial]

MYLISZ SIĘ!!!
Sądzę, że każdemu z nas - niezależnie od wieku, płci, wykształcenia itp. jest trudno borykać się z trudnościami związanymi z ADHD, chodzić po lekarzach i poradniach psychologicznych, wysłuchiwać skarg od nauczycieli i uwag na zebraniach, szukać porad i pomocy itd. itd.
Ja dłuuugo szukałam kogoś kto mi powie, co z moim dzieciakiem jest nie tak, że jest taki niedobry. Długo szukałam wsparcia i osób z podobnymi problemami i nie bardzo tu moje wykształcenie mi pomogło, może trochę oczytanie, ciekawość i szukanie na siły jakiegoś rozwiązania = samozaparcie. Te cechy są ważne, a nie wykształcenie :lol: !
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 18:06

No to juz mi lepiej bo myslalam ze jestem taka niedorajda.Jezeli kogos obrazilam tymi glupotami to bardzo sory ale czasem jestem juz taka rozgoryczona,ze moglam zrobic cos lepiej.Tak bardzo sie martwie o syna jak to dalej bedzie.On jest taki agresywny i wrazliwy.Boje sie ze moze tam gdzie nie powinnam to ja ustepuje i odwrotnie.Tyle mysli i pytan mam w glowie ze sama za soba nie nadazam.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-06-2005 18:14

Też nie uważam, żeby wykształcenie miało tu jakkolwiek pomagać.
Ja mam wykształcenie techniczne i ni diabła nie pomogło mi w radzeniu sobie z adhd moim i synów. Jakbym studiował psychologię albo pedagogikę to może miałbym pojęcie o problemie. Ale techniczne ??
Rysiu, pod tym względem jesteśmy absolutnie równi!!

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 18:23

Ludki kochane bardzo wam dzieki za wsparcie i bardzo sory za te moje pierdoly. :oops:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2005 18:26

a moze ktos z was mi powie dlaczego te obozy dla ADHD'owcow sa takie drogie[1600 prawie].Bardzo duzo :(

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-06-2005 18:36

Bo potrzeba dużo opiekunów, żeby opanować taką rozbrykaną gromadkę. Opiekunowie muszą mieć odpowiednie przygotowanie.
Poza tym trzeba odpowiednio zabezpieczyć bydynek i teren. Nie wiem, czy ktoś ubezpieczyłby taką imprezę, jakby wiedział jaki to wulkan energii.
A kolejna sprawa, że jeszcze to jest nowa rzecz, mało kto ją robi.
Nie ma konkurencji.

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy