Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

obóz harcerski w internecie

Moderator: Moderatorzy

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-07-2006 12:32

obóz harcerski w internecie

Świat się wali.
Na obozie harcerskim Tomka mają generatorek prądu, laptopa, połączenie do internetu. I mają swoją stronę na bieżąco komentującą to co się dzieje.
http://obozharcerski.prv.pl/

Pamiętam, jak w roku '80, pod koniec sierpnia wracałem z obozu na Mazurach i nie miałem pojęcia co się dzieje na świecie, dopóki nie zobaczyłem zapłakanej sklepowej w Pułtusku i nie usłyszałem 'panie, wojna idzie'.

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 12:39

Nooo, akurat postępowi informatycznemu dziwić się chyba nie powinieneś, siedzisz głęboko w tym temacie :D
Z drugiej strony patrząc, za moich młodych czasów mogło nie być prądu, wody i gorących posiłków, ale musiało być ognisko, gitara i śpiew :wink: .

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-07-2006 12:55

To, że siedze w temacie, wcale nie oznacza, że mi się podoba.
No tak, we wczorajszym Metro był duży artykuł na temat wakacji w klasztorze dla pracoholików. Całkowite odcięcie od świata.
Do tej pory obóz harcerski był takim odcięciem od świata. Gdzie trzeba było się wykazać inicjatywą.

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 13:05

No cóż, świat się zmienia, a my pierniczejemy, jakby nie patrzył. Naszym rodzicom też wiele rzeczy się nie podobało. Możemy nie pochwalać, ale świata i postępu nie zmienimy. To mamy tylko na pociechę, że gdyby zabrakło nagle z jakiegoś powodu obecnej cywilizacji, nam będzie łatwiej przeżyć i dostosować się do nowych warunków :wink: .

tomek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 02-08-2006 20:16

Ależ drodzy moi, laptop to tam był tylko dla wtajemniczonych;) (kwatermistrz z magazynierem jakies swoje excele tam odstawiali i nawet im się kasa zgadzała z tym co jest w magazynie)

Ognisko, gitarra i śpiew były, są i będą nadal; jezioro będzie nadal jeziorem, a żarcie z obozowej kuchni nie zmieni się zbyt szybko.

A jeżeli chodzi o postęp techniczny, to na miejscu była też drukarka i rodzice mogli przesyłać maile, które raz dziennie były drukowane i rozdawane dzieciakom. Ale to już mnie nawet przeraziło i dość szybko zaprzestaliśmy tej procedury... klasyczna poczta polska wymiata...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy