[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4759: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4761: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
Kampania na rzecz ADHD i Zespołu Aspergera • Wyświetl temat - Coś na wesoło - żarty, dowcipy...
Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Coś na wesoło - żarty, dowcipy...

Moderator: Moderatorzy

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 17-06-2005 18:40

Wytłumacz szerzej:

- Co to jest apatia?
- Stosunek do stosunku po stosunku!
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

hella100

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 17-06-2005 22:26

Pozdrawiam
Agnieszka

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 19-06-2005 09:56

Obrazek

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 19-06-2005 10:59

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 23-06-2005 12:49

Nie dajmy alienom czytać w naszych myślach!!! - http://www.stopabductions.com/

Obrazek

hella100

Awatar użytkownika

Post 24-06-2005 11:15

z protokołów zgłoszeniowych pewnego zakładu ubezpieczeń:

-Wracając do domu podjechałem do złego domu i zderzyłem się z drzewem którego
nie mam.
-Inny samochód zderzył się z moim nie ostrzegając o swoich zamiarach.
-Myślałem, że mam opuszczone okno jednak okazało się, że jest podniesione
kiedy wystawiłem przez nie rękę.
-Zderzyłem się ze stojącą ciężarówką nadjeżdżającą z drugiej strony.
-Ciężarówka cofnęła się przez szybę prosto w twarz mojej żony.
-Odholowałem swój samochód z jezdni, spojrzałem na teściową i uderzyłem w
nasyp.
-Przechodzień uderzył we mnie i przeszedł pod moim samochodem.
-Facet był na całej drodze i wiele razy próbowałem go wyminąć zanim uderzyłem
w niego.
-Budka telefoniczna zbliżała się, kiedy próbowałem zjechać jej z drogi
uderzyła w mój przód.
-Nie chcąc zabić muchy wjechałem w budkę telefoniczną.
-Prowadziłem samochód już czterdzieści lat, kiedy zasnąłem za kółkiem i
miałem wypadek.
-Broniąc się przed uderzeniem zderzaka samochodu przede mną uderzyłem
przechodnia.
-Mój samochód był legalnie zaparkowany kiedy wjechał w inny pojazd.
-Mój samochód był prawidłowo zaparkowany w tyle innego samochodu.
-Nagle znikąd pojawił się niewidoczny samochód, uderzył w mój samochód, po
czym zniknął.
-Byłem pewien, że ten stary człowiek nie dotrze na drugą stronę ulicy kiedy
go stuknąłem.
-Przechodzień nie miał żadnego pomysłu którędy uciekać, więc go przejechałem.
-Nie pamiętam dokładnie okoliczności wypadku, ponieważ byłem kompletnie
pijany. W celu uzyskania dalszych szczegółów proszę zwracać się do policji.
-Kiedy wróciłam do samochodu to okazało się, że on umyślnie albo nieumyślnie
zniknął.
-Jechałem do lekarza z chorym kręgosłupem, kiedy wypadł mi dysk, powodując
wypadek.
-Nie wiedziałem, że po północy też obowiązuje ograniczenie prędkości.
-Dałem sygnał klaksonem, ale nie działał, ponieważ został skradziony.
-Pośrednią przyczyną wypadku był mały człowieczek w małym samochodzie z dużą
buzią.
-Zdałem sobie sprawę, że może być nieciekawie. Golf jedzie nam w maskę.
Spojrzałem na zegarek - była 7:05.
-W pewnym momencie drzewo dostało się między kabinę ciężarówki i przyczepę.
-Jechałem sobie spokojnie, a tu nagle zaatakowała mnie wysepka tramwajowa.
-Cały dzień byłem na zakupach - kupowałem rośliny. Gdy wracałem do domu, to
żywopłot wyrósł jak grzyb po deszczu, przysłaniając mi pole widzenia w taki
sposób, że nie zobaczyłem nadjeżdżającego samochodu.
-Mój samochód przeleciał przez barierkę i wylądował w kamieniołomie. Mam
nadzieję, że spotka się to z państwa aprobatą.
-Kiedy dojeżdżałem do skrzyżowania, nagle pojawił się znak drogowy w miejscu,
gdzie nigdy przedtem się nie pojawiał i nie zdążyłem zahamować.
-Wjeżdżając na parking, uderzyłem w ogromną, plastikową mysz.
-Ubezpieczony nie zauważył końca mola i wjechał do morza.
-Jechałem powoli, usiłując dosięgnąć szmatki, aby wytrzeć okno, która
zaczepiła się o fotel. Kiedy ją pociągnąłem, uderzyłem się w twarz, straciłem
kontrolę nad kierownicą i wjechałem do rowu. Gdy przyjechałem z powrotem z
pomocą drogową, moje radio zniknęło.
-Ostrożnie przyhamowałem, aby ta kobieta upadła jak najdelikatniej.
-Zatrąbiłam na pieszego, ale on tylko się na mnie gapił, więc go
przejechałam.
-Ten pieszy strasznie latał po szosie, musiałem kilka razy wykręcać, zanim na
niego wpadłem.
-Źle osądziłem kobietę przechodzącą przez jezdnię.
-Kierowca, który przejechał człowieka: "Podszedłem do leżącego pieszego i
stwierdziłem, że jest bardziej pijany ode mnie".
-Poszkodowany przeze mnie obywatel jest teraz w szpitalu i nie chowa urazy.
Powiedział, że mogę korzystać z jego samochodu i wziąć jego żonę aż do czasu,
kiedy wyjdzie ze szpitala.
-Zobaczyłem wolno poruszającego się starszego pana o smutnej twarzy, jak
odbił się od dachu mojego samochodu.
-Motornicza tramwaju potrącona przez samochód podczas przestawiania
zwrotnicy: "Zostałam uderzona w tył mojej osoby i wywróciłam się na jezdnię".
-Świadek potrącenia pieszego: "Zobaczyłem, że w powietrzu na wysokości 2 do 3
metrów leci, znany mi osobiście, mieszkaniec Orzechowa".
-Piesza potrącona przez samochód: "Stwierdziłam, że nie mam butów na nogach.
Okazało się, że jeden but jest za kioskiem Ruchu, a drugi na dachu kiosku".
-Potrąciłam tego mężczyznę, który przyznał, że to jego wina, ponieważ już
poprzednio był poszkodowany.
-Świadek potrącenia pieszego: "Usłyszałem jak Przemek krzyknął do
głuchoniemego Tokarczuka: STÓJ".
-Samochód przede mną potrącił przechodnia, który jednak wstał, więc też na
niego wjechałem.
-Pytanie: "Czy próbował pan dać ostrzeżenie?" Odpowiedź
ubezpieczonego : "Tak, klaksonem" Pytanie: "Czy druga strona próbowała dać
ostrzeżenie?" Odpowiedź ubezpieczonego: "Tak. Zrobiła muuuuuu"
-Tego byka chyba ugryzła osa, bo rzucił się na moje auto.
-Szczury rozmyślnie pożarły tapicerkę mojego wozu.
-W moim samochodzie zaczęły się bić dwie osy i zostałem ukąszony, przez co
wjechałem w auto przede mną.
-Wyrzuciło mnie z samochodu, kiedy zjechał z szosy. Dopiero potem znalazły
mnie w rowie dwie zabłąkane krowy.
-Usiłując zabić muchę, wjechałem na słup telegraficzny.
-Na samochód wpadła krowa. Później dowiedziałem się, że była trochę
przygłupia.
-Ubezpieczony zostawił auto na polu. Kiedy wrócił, samochód zaatakowały owce.
-Wiedziałam, że pies jest zazdrosny o samochód, ale gdybym myślała, że coś
się stanie, nie prosiłabym go, żeby prowadził.
-Doberman zjadł wnętrze samochodu, kiedy byłem w sklepie.
-Kiedy jechałem przez park safari, mój samochód otoczyły małe, brązowe,
zezowate małpy. Gruba małpa zaczęła kręcić się na antenie mojego samochodu
zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Pomimo moich usilnych starań nie
chciała zaprzestać i mniej więcej w trzy minuty później zniknęła w poszyciu
leśnym z anteną w pysku.
-Sprawca wypadku: "To jest niemożliwe, żebym jechał na piątym biegu. Jechałem
na pewno na czwartym albo na piątym biegu".
-Ten pan jest bezstronnym świadkiem na moją korzyść.
-Jedynym świadkiem była pewna córa Koryntu, która tam stała w bramie, ale ona
nie chciała podać swoich personaliów.
-Dziewczyna w samochodzie obok wystawiła na widok swoje piersi i wtedy
wjechałem w auto przede mną.
-Powiedziałem policjantce, że nic mi nie jest, ale kiedy zdjąłem kapelusz,
stwierdziła, że mam pękniętą czaszkę.
-Co mogłem zrobić, aby zapobiec wypadkowi? Jechać autobusem?
Pozdrawiam
Agnieszka

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-06-2005 11:11

Polityczna kaczka

Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 28-06-2005 15:04

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Z dwóch kaczorów wybieram donalda!
[smilie=to funny.gif]

Obrazek

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 28-06-2005 21:15

To znowu ja!

Coś dla studentów, którzy mają teraz sesję:

Obrazek

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-06-2005 09:50

Pijany góral wraca z wesela i zaczyna się rozbierać.
Maryna, pomoz bo ni moge kosuli sciongno - prosi żonę.
Ta podchodzi i załamuje ręce.
Jezusicku, Jedrek, psecie ty mas ciupaske w plecach!

Idzie turysta po szlaku i nagle słyszy:
Lo Jezuuuu!!! Jezu, Jezu, Jezu, Jezusicku!!!!
Biegnie, patrzy a tu baca siedzi na pieńku, obok wbita siekiera i:
Lo Jezu, Jezu, Jezu!
Turysta: Baco! Baco co wam się stało?!
Baca: Mnie? Nic. Lo Jezuuuu!!! Jezu, Jezu, Jezu!!!
T: A może komuś w waszej rodzinie?
B: Mojej? Ni. Lo Jezu, Jezu, Jezu, Jezusicku!!!
T: No to co tak lamentujecie?
B: Lo Jezu, jak mi się robić nie chce!

Siedzi baca na przyzbie, podchodzi turysta:
Co robicie baco?
A tak sobie siedzę i myślę.
A to wy zawsze tak ?
Nie, ino jak mam czas.
A jak nie macie czasu ?
To sobie ino siedzę.

Wchodzi baca do sklepu i nie zamyka drzwi.
Baco, drzwi w domu nie macie? - Krzyczy na niego sprzedawczyni.
Mom, i taka cholere jak wy, tyz mom.

Kapral pyta szeregowca:
Z czego zrobiona jest lufa karabinu?
Ze stali.
Dobrze.A z czego zrobiony jest zamek karabinu?
Tez ze stali
Zle.
Dlaczego zle?
Spojrzcie sami, szeregowy, co tu w ksiazce napisali: "Zamek zrobiony jest z tego samego materialu"

Sierzant wyjasnia zolnierzom prawo ciazenia:
Jesli rzucimy kamien do gory, to musi spasc z powrotem, zrozumiano?
A co bedzie, obywatelu sierzanie, jesli kamien spadnie do wody?
Nie zadawajcie glupich pytan, szeregowy Kowalski. Jestescie w artylerii, a nie w marynarce!
Dreptak

Prowadzimy

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-06-2005 10:14

Pulkownik do majora:
Jutro o 9:00 nastapi zacmienie Slonca, co nie zdarza sie kazdego dnia. Niech wszyscy zolnierze wyjda na plac cwiczen, bede im udzielal wyjasnien. W razie deszczu, poniewaz i tak nic nic nie bedzie widac, prosze zebrac ludzi w sali gimnastycznej.
Major do kapitana:
Na rozkaz pulkownika jutro o godzinie 9:00 rano odbedzie sie uroczyste zacmienie Slonca. Jesli zajdzie koniecznosc deszczu, pan pulkownik wyda w sali gimnastycznej oddzielny rozkaz, co nie zdarza sie kazdego dnia.
Kapitan do porucznika:
Na rozkaz pulkownika jutro o 9:00 nastapi zacmienie Slonca. W razie deszczu zacmienie odbedzie sie w sali gimnastycznej, co niezdarz sie kazdego dnia.
Porucznik do sierzanta:
Jotro o 9:00 pulkownik zacmi Slonce na sali gimnastycznej, co nie zdarza sie kazdego dnia.
Sierzant do kaprala:
Jutro o 9:00 nastapi zacmienie pulkownika z powodu Slonca. Jezeli na sali gimnastycznej bedzie padal deszcz, co nie zdarza sie kazdego dnia, zebrac wszystkich na plac cwiczen.
Dwaj szeregowi pomiędzy soba:
Zdaje sie, ze jutro bedzie padal deszcz. Slonce zacmi pulkownika na sali gimnastycznej. Niewiadomo dlaczego nie zdarza sie to kazdego dnia...
Dreptak

Prowadzimy

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-07-2005 12:52

Dreptak

Prowadzimy

olajaksa

Awatar użytkownika

Post 10-07-2005 13:05

PIJAK CYKLISTA
Fragment rozmowy Darii Wasiljewej Doncowej z Jurką śmieciarzem ("Nieściśle tajne" D. Doncowej):
"- Nie boją się z Tobą jeździć, skoro pijesz? - spytałam.
- Co, myślisz, że jestem alkoholik? - obraził się. - Piję tylko cyklami.
- Czym?
- No, mam taki cykl: trzy tygodnie pracuję, jeden piję. Ale żeby codziennie - w życiu!
Westchnęłam. Aha, nie alkoholik, tylko, można powiedzieć, pijak cyklista.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 07-08-2005 20:37

Pewnego razu poszedł facet do spowiedzi. A że nagrzeszył niemało :oops: , dał mu ksiądz za pokutę odmówić 3 razy różaniec. Wrócił facet do domu i liczy: trzy różańce, razy pięć dziesiątków, razy dziesięć zdrowasiek.... Wyszło mu :shock: 150 "Zdrowaś Mario". Ale pokuta, to pokuta - odmówił. :(

Po tygodniu, na ulicy mija tego swojego księdza - spowiednika. I z daleka już krzyczy :P : -Niech będzie pochwalony!..... -Na wieki wieków :lol: odpowiada kapłan. A facet znowu: - :lol: Niech będzie pochwalony!... -Na wieki wieków :? . I znowu: - :lol: Niech będzie pochwalony!.... -Na wieki wieków :( . A co mnie pan tak tyle razy pozdrawia???? Pyta już nieco wkurzony ksiądz.
- Co tyle razy pozdrawiam?! Prawie krzyczy facet. - A niech się ksiądz postawi w sytuacji Matki Boskiej, co Ją pozdrawiałem aż 150 razy! Ona teraz to dopiero jest na mnie wkurzona! :P .....................

olajaksa

Awatar użytkownika

Post 16-08-2005 16:20

w podobnym duchu:
w konfesjonale tak kończy spowiedź pewien ktoś-taki: "...i więcej grzechów nie pamiętam...chwilowo" .

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-08-2005 10:21

Monika

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-08-2005 07:35

Monika

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-09-2005 20:12

Rozmawia Gorbaczow z Panem Bogiem (hmmm nie musi być prawdopodobne, to w koncu tylko kawal):
- Panie Boze. Ci Polacy ciagle mi sie buntuja, zeslalbys na nich jaka kleske.
- Dobrze. - mowi Bog - Ale wprowadzisz swobody religijne.
- Zgoda - Odparl Gorbaczow.

Na drugi dzien budza Gorbaczowa rano i mowia:
- Tow. sekretarzu. Wypadek w elektrowni Czernobyl. Duze skazenie. Gorbaczow wzniosl oczy w gore i powiedzial:
- Boze - dlaczego ?. Przeciez miales ukarac Polakow.
- Sorry Gorbi. Mialem stare mapy.
Dreptak

Prowadzimy

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 07-09-2005 17:17

Obrazek

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-09-2005 22:03

Pewnego dnia w rajskim ogrodzie Ewa zwraca sie do Boga.

- Mam problem.
- O co chodzi Ewo?
- Ja wiem, ze dzieki tobie istnieje i mam ten przepiekny ogrod, wszystkie zwierzeta, tego zabawnego weza, ale ja po prostu nie jestem szczesliwa.
- Dlaczego Ewo?
- Jestem samotna i po prostu rzygac mi sie chce jablkami.
- Aha Ewo, w takim wypadku stworze ci mezczyzne.
- Co to jest mezczyzna?
- Mezczyzna bedzie wadliwym stworzeniem, majacym wiele zlych cech. Bedzie klamal, oszukiwal i bedzie prozny. Tak czy inaczej bedziesz miala z nim ciezkie zycie. Ale... bedzie wiekszy, szybszy i bedzie lubil polowac i zabijac. Bedzie wygladal glupio, kiedy sie pobudzi, ale odtad nie bedziesz narzekac. Stworze go w taki sposob, aby dostarczal ci fizycznej satysfakcji. Bedzie nierozsadny i bedzie zabawial sie walka lub kopaniem pilki. Nie bedzie zbyt sprytny, wiec
rowniez bedzie potrzebowal twojej rady, aby postepowac rozsadnie.
- Brzmi wspaniale - powiedziala Ewa z ironicznym usmiechem - ale w czym tkwi pulapka?
- Hm... mozesz go miec pod pewnym warunkiem.
- Jakim?
- Bedzie on dumny, arogancki, egocentryczny, wiec musisz mowic mu, ze zostal stworzony pierwszy. Pamietaj, to nasz malutki sekret... Wiesz, tak miedzy nami kobietami...
Dreptak

Prowadzimy

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-09-2005 08:18

Monika

karina

Awatar użytkownika

Post 08-09-2005 08:52

KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 08-09-2005 21:42

Przychodzi Jasio do domu po pierwszym dniu w szkole
- I jak ci Jasiu poszło?
- Chyba kiepsko. Jutro mam znowu przyjść...

Obrazek

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 13:31

ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

karina

Awatar użytkownika

Post 09-09-2005 13:54

KARINA
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 09-09-2005 15:41

Uwaga!!! W internecie czai się ludzki debilizm (ale to chyba i tak nic nowego):

Obrazek

ela lech

Wsparcie

Post 09-09-2005 16:30

O Boże!Lubie Wilki ,Trubadurów..To znaczy ,że jestem "metalówą"?
"Dziwny jest ten świat..."A internet to raj dla wszelkiego rodzaju szajbusów.
Pozdrawiam
Metalówa-ha ha ha

tomek

Post 09-09-2005 17:32

Dokładnie identyczny można by napisać o dresach:P
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 22-09-2005 15:06

W związku z nadchodzącymi wyborami:

Obrazek

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 24-09-2005 18:05

Sam to stworzyłem!
Paint czyni cuda :D

Obrazek

masia

Awatar użytkownika

Post 25-09-2005 13:54

ta nowa wersja wyborów podoba mi sie chodz na polityce to ja się nie znam wcale
:lol: :lol: :lol: :lol:

15. Dlaczego psychoanaliza mężczyzn jest szybsza od psychoanalizy kobiet?
Dlatego, że chodzi w niej o powrót do dzieciństwa, a z mężczyznami już tam jesteśmy.

16. Dlaczego mężczyźni nie mają okresu?
A po co? I tak wkurzają bez przerwy.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 25-09-2005 14:12

Jaka jest różnica między Panem Bogiem a kobietą?
Pan Bóg jest nieograniczenie miłosierny, a kobieta jest niemiłosiernie ograniczona.

Kiedy kobiety dorównają mężczyznom?
Nigdy, a przynajmniej dopóki nie będą potrafiły spacerować ulicami z wyłysiałymi głowami i pękatymi brzuchami, ciągle uważając, że są piękne

Twój pies ujada przy tylnych drzwiach, żona narzeka przy frontowych. Kogo wpuszczasz najpierw?
Oczywiście psa. Zamknie się zaraz po wejściu do domu.

Co sprawia, że mężczyźni uganiają się stale za kobietami, jednak bez ochoty by je poślubić?
Ta sama przyczyna, która sprawia, że psy gonią za samochodami, nie mając zamiaru usiąść za kierownicą.
Dreptak

Prowadzimy

masia

Awatar użytkownika

Post 25-09-2005 14:36

Dreptaczku mam nadzieję ,że nie uraziłam twego ego??

Jestem blondynka i to na moje usprawiedliwienie-

4. Dlaczego mózg blondynki jest nad ranem wielkości groszku?
- Bo puchnie w nocy.

5. Dlaczego kobiety mają mniejsze stopy niż mężczyźni?
Sprawiła to ewolucja, żeby mogły stać bliżej zlewozmywaka
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 25-09-2005 14:41

W taki sposób nie masz szans urazić mojego ego.

Więc dla rónowagi coś dla blondynek

Algebra dresów

Dresy tworzą przestrzeń dresową. Dresem tworzącym przestrzeń dresową, czyli dresorem jest dres pomnożony przez odwrotność długości własnego bejsbola.
Dresy cechuje asocjacyjność (chętnie łączą się w grupy, przy czym obojętne jest, czy przechodnia bija razem dres1 i dres2, adres3 pomaga, czy też odwrotnie). Ważna cecha jest także komutatywność, co znaczy, że dresy mogą bić naprzemiennie. Ważnym aksjomatem jest postulowanie istnienia dresa zerowego (mało trenował), oraz dresa przeciwnego (w każdym stadzie trafi się czarna owca). Działania dresów (i na dresach) tworzą dresową przestrzeń funkcyjną. Można udowodnić, że każda funkcja dresowa jest rozwijalna w szereg, jednak przeprowadzenie takiego dowodu jest w najwyższym stopniu niewskazane. Równie niepożądane jest dowodzenie, że każda funkcja dresowa w przestrzeni dresowej (ob.) jest bejsbolizowalna.

Bejsbolowa niezależność dresowa.

Mówimy, że dresy są bejsbolowo niezależne, jeżeli nie muszą pożyczać kija od kolegi. Ilość dresów bejsbolowo niezależnych nazywamy wymiarem przestrzeni dresowej. Bar jest to zbiór dresów bejsbolowo niezależnych. Rozkład dresa w barze jest jednoznaczny.

Dresowe przestrzenie bejsboliczne.

Aksjomatykę d.p.b po raz pierwszy sformułowali Haustodt i Chtachet (nie mieli już drugiej okazji). Znamienne jest także to, że znany badacz topologii dresów, Japończyk Taki-Bourbaki nazwał d.p.b przestrzeniami polskimi.

Def.
Niech X będzie pewnym zbiorem dresów (x), a P zbiorem przechodniów (p). Funkcję x(p), odwzorowująca P na R (reanimację) taka, że każdy x zawiera się w R (przychodzi dobić ofiarę), przy czym x jest nieujemny w sensie Wassermanna, spełniająca warunki:

1. Symetrii: nie ma znaczenia, czy przechodnia bije dres1, czy dres2;
2. Nierówności sił: dwa dresy: dres1, bijący przechodnia x i y, oraz dres2, bijący przechodnia y i z, SA razem co najmniej tak samo silni (a może i silniejsi) niż dres bijący przechodniów x i z.
3. Tożsamości położenia: jeżeli przechodzień bity jest jednocześnie przez dwóch dresów, to znaczy, że SA oni w tym samym miejscu. nazywamy bejsbolowa odległością cmentarną. Jeżeli spełnione S.A. tylko warunki 1 i 2, to funkcję tą nazywamy bejsbolowa odległością kaleka (przechodzień p zdąży uciec przed drugim dresem, ale okupi to ciężkim uszkodzeniem ciała).

Ciągi Dresy'ego

Ciąg dresów nazywa się ciągiem Dresy'ego, gdy dla każdego silnego (niezerowego) dresa w ciągu alkoholowym można znaleźć i dwu silnych przechodniów, którzy i tak nie daliby mu (z dokładnością do znaku)rady.

Ćwiczenia

1 Pokazać, że p.d.b jest zupełna.
2 Pokazać, że na granicy ciągu Dresy'ego rzadko kiedy stoją wopiści.
Dreptak

Prowadzimy

hella100

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 08:12

maly tescik:)

Pozdrawiam
Agnieszka

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-09-2005 08:18

Teoria grafów w zarysie

Dreptak

Prowadzimy

hella100

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 08:22

jeszcze jedna sztuczka

Pozdrawiam
Agnieszka

hella100

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 08:23

i jeszcze jedna:)

Pozdrawiam
Agnieszka

hella100

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 08:24

i juz ostatnia:)

Pozdrawiam
Agnieszka

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-09-2005 09:05

Dreptak

Prowadzimy

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-09-2005 09:45

Monika

Aldonka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 27-09-2005 12:07

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-09-2005 13:43

Dreptak

Prowadzimy

karina

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 14:36

KARINA
(\--/)
(O.o)

hella100

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 16:58

Pozdrawiam
Agnieszka

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-09-2005 17:53

Re: i jeszcze jedna:)

"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

slawia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 27-09-2005 19:20

Ten wątek ratuje życie (moje) :lol: :lol: :lol: .
Wyszło mi rozdwojenie osobowości - młotek był czerwony, ale 7 nie było. Cóż jestem typowy bliźniak i do tego blondynka... :lol: :lol: :lol:
Iwona

fn_ghost

Post 27-09-2005 19:45

to ja mam zboczenie zawodowe, bo pomyslalam o czerwonym komputerze... to chyba oczywiste, ze komputer to NARZEDZIE... pracy :D

masia

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 20:51

czerwony młotek hi hi czerwone było ale nie wiem czy młotek :oops:
a to do koloru

Kierowca TIR-a widzi na poboczu drogi małego, płaczącego, zielonego człowieczka.

Zatrzymuje się, i pyta się, co się stało.
- Jestem zielony, pochodzę z Wenus, jestem pedałem i jestem głodny.....

- Dobrze - mówi kierowca - mogę ci dać kanapkę, ale to wszystko, co mogę dla ciebie zrobić.

Oddal kanapkę i pojechał dalej.

Chwile później widzi małego, płaczącego, czerwonego człowieczka.
Ponownie się zatrzymuje, i pyta co się stało.
- Jestem czerwony, pochodzę z Marsa, jestem pedałem, i chce mi się pić...

- Mogę ci dąć puszkę coli, ale to wszystko, co mogę dla ciebie zrobić..... - po czym oddał cole i pojechał dalej.

Kilka kilometrów dalej zobaczył niebieskiego człowieczka.

Już dobrze poirytowany zatrzymał samochód, podszedł do człowieczka i zawołał:

- TY CHOLERNY PEDALE, A TY Z KTÓREJ PIERDOLONEJ PLANETY SIE URWALES!!??

Na co niebieski człowieczek odpowiedział:

- Proszę prawo jazdy i dowód rejestracyjny....

------

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-09-2005 21:00

:D :D :D

To teraz będzie kawał o rycerzu.

Jedzie sobie rycerz, jedzie i widzi prześliczną księżniczkę na ławce. Księżniczka siedzi i czyta, o bożym świecie zapomniała.

Myśli sobie rycerz: jaka ona śliczna! Pobzykałbym się z nią. Tylko jak zwrócić jej uwagę? Już wiem: przejadę obok niej stępem, powolutku, a ona zapyta:

- Rycerzu, rycerzu, dokąd tak jedziesz?

a ja powiem:

- Jadę bo jadę, ale może się pobzykamy?

Przejechał powolutku, stępem, a księżniczka nic. Czyta.

Myśli sobie: Hm, może spróbuję jeszcze raz. Przejadę galopem, z szałem w oczach, z włosem rozwianym! Księżniczka zapyta:

- Rycerzu, rycerzu, dokąd tak pędzisz?

a ja powiem:

- Pędzę bo pędzę, ale może się pobzykamy?

Przegalopował, płaszczem załopotał, a księżniczka nic. Czyta.

No, kurczę, pomyślał sobie rycerz. Strasznie zaczytana ta księżniczka. Ale już wiem, co zrobię. Pomaluję mojego wiernego rumaka na zielono. Przejadę obok niej, a ona zapyta:

- Rycerzu, rycerzu, dlaczego twój koń jest zielony?

a ja powiem

- Zielony bo zielony, ale może się pobzykamy?

Jak postanowił, tak zrobił. Przejeżdża obok księżniczki.

Księżniczka unosi głowę.

- Rycerzu, rycerzu, może się pobzykamy?

- Pobzykamy bo pobzykamy, ale dlaczego mój koń jest zielony??
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."
PoprzedniaNastępna

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy