Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Zacmienie Slonca z 29.03.2006

Moderator: Moderatorzy

Sonnenfinsternis

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-03-2006 23:36

Zacmienie Slonca z 29.03.2006

Lece do Antalyi na calkowite zacmienie slonca z grupka ludzi, ktorych poznalem na obraczkowym zacmieniu slonca w Madrycie. Moje zdjatka sa widoczne na http://nic-nac-project.de/~excel
Wiecej o zacmieniu: http://astrojawil.pl/zacmienie_2006.htm
Leworeczny z ADHD, sluch absolutny + Asperger (?)

"Ich kenne eine Aussage, die sich innerhalb des Systems weder beweisen noch widerlegen lässt. Sie ist aber wahr." Kurt Gödel

klodi12

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 26-03-2006 01:14

na ten temat to mozesz sobie porozmawiac z SonnyBoy bo on tez jest taki zapaleniec i ma doswiadczenie i duze zainteresowania
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

Sonnenfinsternis

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 30-03-2006 23:41

Widzialem, widzialem!
Polecialem z kumplem do Antalyi 29.03 o 5.45 z lotniska Köln/Bonn. O 10.10 bylimy juz na miejscu. Przypadek sprawil, ze obok nas siedzial gosciu, ktory wynajal wczesniej samochod, Jeszcze do tego zabralismy dwojke sympatycznych niemcow, wiec zabralismy sie w piatke do Side (75 km od Antalyi). Byl pewien klopot z wyborem miejsca, bowiem miejsca nad morzem nalezaly do hoteli. Postanowilismy sie wepchnac „na chama” do pewnego hotelu pod pretekstem „ze jestesmy jeszcze niezdecydownymi turystami”. Udalo sie to bez problemu i zajelismy miejsce w ogrodzie hotelu, gdzie przebiegala linia centralna (ok 5 km od Side).
Zacmienie (1. kontakt )zaczelo sie o 12.38 czasu lokalnego, kiedy slonce od poludniowo-zachodniej strony (kat pozycyjny 328°) zaczelo byc nadgryzane przez ksiezyc. O 13:30 zrobilo sie wyraznie chlodniej-temperatura spadla z 26 na 22°C i nieco ciemniej. Robilem film kamera video, lecz zmieniajace sie warunki powodowaly, ze musialem dobierac ostrosc i swiatlo manualnie. Na minute przed zacmieniem (13:56) sfilmowalem nagle pociemnienie nieba, a na horyzoncie zaczal sie rysowac jasny pasny pas swiatla. Moment nadejscia cienia byl niezwykly: na lini horyzontu zaczela sie rysowac czerwona smuga, przechodzaca w brunatna, a niebo w zenicie stalo sie ciemnnogranatowe. Zbyt mala ilsc swiatla spowodowala, ze kamera zwariowala i nie dalo sie dalej filmowac. Dlatego zaniechalem dalszego filmowania i zaczalem fotografowac slonce. Udalo mi sie sfotografowac korone, chromosfere i pierscien z diamentem. Obecnie slonce znajduje sie w minimum aktywnosci, totez korona sloneczna przybrala charakterystyczny ksztalt litery X. Niebawem zdjecia sie pojawia na mojej stronie.
PS. Dzieki za cynk, klodi
Leworeczny z ADHD, sluch absolutny + Asperger (?)

"Ich kenne eine Aussage, die sich innerhalb des Systems weder beweisen noch widerlegen lässt. Sie ist aber wahr." Kurt Gödel

reuptake

Awatar użytkownika

Post 31-03-2006 11:35

daj linka.

tu jak wiadomo były chmury.

ayla

Awatar użytkownika

Post 01-04-2006 09:33

A ja zapomniałam sobie przygotować coś do patrzenia.Jak looknęłam w słońce to normalnie mnie oślepiło.
http://www.bociany.ec.pl/

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy