Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Gry "Escape"

Moderator: Moderatorzy

olkit

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 27-02-2006 08:07

Gry "Escape"

Lubicie takie gry? U nas były hitem tegorocznych ferii. Ponieważ przez ostatni tydzień nie robiłyśmy prawie nic innego, oczywiste że mamy je ciągle w głowie.
No i dziś rano (ech, pierwszy dzień szkoły/pracy po feriach boli) zaproponowałam Adce, żeby potraktowała wyjście do szkoły tak jak taką grę - zanim nie skompletuje itemów (śniadanie, picie, tornister, rzeczy basenowe, kurtka, buty itd...) i nie wykona okreslonych czynności (ubieranie, słanie łóżka, mycie, zjedzenie śniadania itd...) nie może wyjść z domu, a czas ucieka! Poza absolutnie koniecznymi czynnościami są takie, za które są dodatkowe punkty, np. zaniesienie jakiejś rzeczy na miejsce albo cmoknięcie mamy na pożegnanie :) Niezła zabawa a dzieciątko zdążyło do szkoły na czas :)
Wielka szkoda, że nie umiem i nie mam czasu się nauczyć flasha, bo bym zrobiła taką grę z odpowiednimi czynnościami na osobnej planszy dla każdego dnia tygodnia :)
Olka 31 lat, ADD?
córka - Adrianna 11 lat ADHD + zaburzenia zachowania i nie wiem czy z nich wyrasta

kicislaw

Post 27-02-2006 10:03

Kurczę ale miałaś super pomysl! Pisz dalej co z porannym wychodzeniem do szkoły. Muszę chyba pomyśleć nad ulubioną grą mojego aniołka. powodzenia

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-03-2007 17:45

Ja jestem ciemna niczym nie wiem co w temacie gier i ta o której napisze pewnie nie będzie typu escape ale
spójrzcie na ten tekst ;)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 51281.html

Tusiek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 09-03-2007 19:30

WYBITNY POMYSŁ!!!
Jurto wypróbuję, jeżeli nie spóźnię się do pracy, to mam ekstra życie i planszę bonusową: wolny weekend :D

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-03-2007 19:45

Re: Gry "Escape"

olkit pisze:...- zanim nie skompletuje itemów (śniadanie, picie, tornister, rzeczy basenowe, kurtka, buty itd...) i nie wykona okreslonych czynności (ubieranie, słanie łóżka, mycie, zjedzenie śniadania itd...) nie może wyjść z domu, a czas ucieka!
No jestem pod wrażeniem.Moje dziecko nic nie skłoni do wykonania takich i tylu czynności,no chyba że ja stoję nad nim :lol:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy