Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Nareszcie kończy się rok

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 31-12-2005 19:06

Nareszcie kończy się rok

Kochani na koniec tego roku 2005, który przyniósł ze sobą wysyp Stowarzyszeń pracujących na rzecz ADHD, życzę Wam i sobie, żeby nasze Stowarzyszenia coraz lepiej się rozwijały, żeby w każdym powiecie była filia któregoś ze Styowarzyszeń, żeby zalety ludzi z ADHD stały się słynne w Świecie i w Polsce, żeby poznano się na nas i żeby rok, który zacznie się jutro był lepszy od tego, który ucieka.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 31-12-2005 19:19

Nie ilość się liczy, a jakość. Życzę wszystkim, aby te Stowarzyszenia nie były Stowarzyszeniami tylko z nazwy, ale by aktywnym i skutecznym zaangażowaniem w pomoć zagubionym rodzicom i dorosłym ADHDekom rosły w siłę, a nam się żyło dostatniej :lol:
Ten rok był chyba najgorszym w moim życiu. O nadchodzącym jestem przekonany, że będzie najlepszym.
Do Siego roku wszystkim [smilie=heart fill with love.gif]

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-12-2005 19:26

Ludkowie moi najmilejsi!
Jeżeli następny rok nie będzie gorszy niż ten, to i tak bedzie wspaniale!
W tym roku zobaczyliśmy, ilu nas jest. Jaką jesteśmy wspaniałą grupą! I że jesteśmy w stanie wiele dobrego zrobić! A przy tym poznaliśmy się, zaprzyjażniliśmy.

Życzę Wam, żebyśmy w przyszłym roku nadal się przyjaźnili, żebyśmy poznali wielu nowych wspaniałych ludzi, z którymi się zaprzyjaźnimy.
A każdemu z Was osobno, życzę chwili wytchnienia, wielu dni z samymi sukcesami i żebyśmy byli dumni z naszych wspaniałych i zakręcnych dzieci!.

Fascynuje mnie, że się nie pozabijaliśmy od razu na wstępie. Tylu nadpobudliwców w jednym miejscu i jeszcze krew się nie leje! To jest wspaniałe i niesamowite!

ela lech

Wsparcie

Post 31-12-2005 21:12

Bardzo się cieszę,że Was poznałam.Przeżyliśmy wszyscy i jeszcze dobrze się bawiliśmy!Oby przyszły Anno Domini 2006 nie był gorszy.
Wszystkiego,co może być najlepsze-życzę wszystkim!!!!!!!!!!!
To fajnie ,że razem spędzamy sylwestra(przed komputerem)!Bawcie się dobrze!
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 31-12-2005 22:13

Życzenia

Tak niewielu z Was miałem okazję poznać ale i tak uważam że Jesteście wspaniali w tym co robicie dla sprawy.Te nieliczne godziny z Wami dały nadzieję że można jeszcze dużo więcej zrobić dla sprawy,dla Naszych dzieci,dla nas samych....Niech nam nie braknie sił i zaparcia w walce o lepsze jutro;o lepszy Nowy Rok. :lol:

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 01-01-2006 01:17

Witamy nowy rok

To ja dziś pierwsza w nowym 2006 roku, witamy go z nadzieją, że nasza praca pozwoli nam i naszym dzieciom lepiej poczuć się wśród przeciętnych może dzięki temu co powstaje tutaj, czego jestesmy twórcami więcej osób zrozumie, że ADHD to nie tylko przekleństwo dla nauczycieli, "biednych nauczycieli, którzy poza naszymi dziecmi, które są "agresywne" i my też jesteśmy "Agresywni" w stosunku do nauczycieli, bo nie użalamy się nad ich ciężkim losem, bo oni poza naszymi dziećmi maja jeszcze 30 w klasie............
taki list otrzymałam wczoraj od jednego z naszych czytaczy, ciekawe dlaczego napisał do mnie, zamiast zalogować sie na forum? Dlaczego tak wielu ludzi uogólnia i ADHD widzi jako dzieci agresywne, i z gruntu złe???? ale miało być miło............
skopiuję ten list, może on Was wprowadzi w lepszy nastrój, bo mnie dobił!!!

od pewnego czasu zacząłem interesować sie adhd.
czytam różne artykuły
wchodzę na różne forum dyskusyjne.
w żaden sposób nie jestem związany z tym zjawiskiem.
chyba że po poczytaniu waszego forum - staje się bardziej agresywny
nadpobudliwy.
kochani rodzice trochę więcej samokrytycyzmu.

Przecież wiecie co mogą i co wyczyniają wasze dzieci na lekcjach, przerwach.

ja wiem że wasze dziecko z waszego punktu widzenia jest najważniejsze.
ale w klasie oprócz waszego złotka jest jeszcze 20 a czasami i 30 innych
dzieci.
One opserwują zachowanie adhd-owca. Niektóre dzieci to sieszy, ale inne
widzą w tym coś niedobrego co powoduje obniżenie możliwości ch edukacji
(może za mądrze powiedzianie ale coś w tym jest).

Tak więc zanim popędzisz do sadu walczyć o swojego kochanego adhd-wca
zastanów się co zrobić aby poprawić sytuację w klasie.
może edukacja nauczycieli, może dzieci i rodziców a może częstsze kontakty
ze szkoła nie tylko na wezwania bo dziecko coś narozrabiało.

WALKA ZE SZKOŁA NIE WYJDZIE NA DOBRE I DZIECU I WAM KOCHANI RODZICE ANI
SZKOLE

POZDRAWIAM
MOŻE PO UMIESZCZENIU TEGO LISTU NA FORUM PRZYCZYNIĘ SIĘ DO DYSKUSJI

Może ja jestem głupia, albo tego nie rozumiem, jak my mamy nie walczyć ze szkołami, skoro to szkoły wypowiadają nam wojny??
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 01-01-2006 07:39

:shock: Bez komentarza :?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 01-01-2006 10:55

Halinko,
Przecież właśnie po to działamy, żeby takich tłumoków edukować!
Oczywiście, będą się tacy zdarzać. Ten jest przynajmniej kulturalny i nie rzuca mięsem. Może jeszcze jest reformowalny! Więc ten list jest optymnistyczny! Są ludzie, do których możemy dotrzeć!
Bo jak trafisz na moherowy egzemplarz to nic nie zdziałasz :(

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-01-2006 10:01

khę, tego... może i ja się czepiam, ale jak się do kogoś wysyła list z takimi mądrościami, to chociaż bez błędów i literówek, co?
Halinko:
mój przyjaciel mawia tak: "pamietaj, że z każdym dniem zwiększa się nieuchronnie liczba wszystkich tych, którzy mogą pocałować Cię w d..."

I tym optymistycznym akcentem witam wszystkich w nowym roku :-)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 02-01-2006 10:06

Re: Witamy nowy rok

Panie i Panowie,
tylko spokój może nas uratować.

Po pierwsze: autor tego listu stara się pisać spokojnie i rzeczowo (nawet jak pisze, że sam "staje się bardziej agresywny").
Dobrze to o nim świadczy.
Postarajmy się więc o to samo z naszej strony.

czytacz pisze:od pewnego czasu zacząłem interesować sie adhd.
czytam różne artykuły
wchodzę na różne forum dyskusyjne.
w żaden sposób nie jestem związany z tym zjawiskiem.

Dziękujemy bardzo :!: Po to właśnie są te artukuły i fora dyskusyjne - również nasze. :)

czytacz pisze:ja wiem że wasze dziecko z waszego punktu widzenia jest najważniejsze.
ale w klasie oprócz waszego złotka jest jeszcze 20 a czasami i 30 innych
dzieci.
One opserwują zachowanie adhd-owca. Niektóre dzieci to sieszy, ale inne
widzą w tym coś niedobrego co powoduje obniżenie możliwości ch edukacji
(może za mądrze powiedzianie ale coś w tym jest).

To prawda, tak to wygląda w oczach innych dzieci, ich rodziców, jak również znakomitej większości nauczycieli.
I my, rodzice ADHD-owców, też widzimy tym coś niedobrego.

czytacz pisze:Tak więc zanim popędzisz do sadu walczyć o swojego kochanego adhd-wca...

Drogi Czytaczu (tak pozwolę sobie zwrócić się go Ciebie, bo ani imienia, ani nicka) - spraw w sądach jest na szczęście stosunkowo mało, i na ogół nie są one wnoszone przez rodziców. Zdecydowanie częściej, jak choćby w opisywanej tu historii z Olkusza, ze sprawą do sądu pędzi szkoła. Smutne, ale prawdziwe.

czytacz pisze:zastanów się co zrobić aby poprawić sytuację w klasie.
może edukacja nauczycieli, może dzieci i rodziców a może częstsze kontakty
ze szkoła nie tylko na wezwania bo dziecko coś narozrabiało.

I tu pełna zgoda :!:
Edukacja nauczycieli - tak, jest niezbędna. Informujemy nauczycieli o możliwościach szkoleń, podsuwamy im literaturę - i oczekujemy, że będą chcieli i umieli się uczyć.
Edukacja dzieci i rodziców - oczywiście. Każdy z nas robi to w swoim kręgu - na osiedlu, w sąsiedztwie, na terenie "swojej" szkoły. Często mamy tu sukcesy: zrozumienie, życzliwość (naprawdę nie chcemy więcej), czasem nawet pomoc. Niektórzy jednak reagują odrzuceniem czy agresją. Cóż, bywa różnie, jak to w życiu.
Częstsze kontakty ze szkołą, nie tylko na wezwania - święta racja, to jedna z pierwszych rzeczy, o jakie prosi nauczyciela rodzic ADHDowca. I bardzo się cieszy, jeśli ten kontakt udaje się nawiązać!

Szanowny Czytaczu,
zostań z nami na forum.
Proszę, poczytaj tez inne wątki, nie tylko te o kłopotach szkolnych.

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 02-01-2006 11:43

Ja może jeszcze podsunęła bym jako wyważony argument w dyskusji z "Czytaczem" następujący cytat z naszego portalu:

"ADHD to impulsywność. To nieumiejętność udawania, powstrzymania od jakiejś naturalnej reakcji, wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Masz do czynienia z dwójką dzieci, jedno przeklina często, drugie ma ADHD i przeklina sporadycznie. Jako bliski kolega z klasy tak to będziesz widział.
Ale jako nauczyciel zobaczysz to odwrotnie, bo dzieciak z równowagą pobudzania i hamowania powstrzyma się na twój widok. Zanim przeklnie, weźmie pod uwagę konsekwencje, sprawdzi, czy mu to nie zaszkodzi. Podobnie jest z agresją - ukryte kamery dowiodły, że, mimo impulsywności, bójki z udziałem dzieci nadpobudliwych nie zdarzają się częściej, tylko częściej brakuje upewnienia się, że nikt nie patrzy. I odłożenia tego w czasie, przełożenia na przerwę, po lekcjach. "

To jest tekst skierowany do nauczyciela, ale przy odrobinie dobrej woli (którą jak widzę masz), zrozumiesz na czym polega zasadnicza różnica między dzieckiem z ADHD a klasowym łobuziakiem

Pzdr:)
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

Ira D.

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 02-01-2006 19:12

A wychowawczyni mojej córki swoją edukację zawodową zakończyła kilkanaście lat temu i od tamtej pory chyba o krok nie poszła do przodu. Chociaż uważa inaczej.
Pomimo naszych ogromnych starań nasza współpraca jest żadna. Pani nauczycielka do naszego dziecka nie wyciągnęła nawet palca (o podaniu dłoni można tylko pomarzyć).
Pozdrowienia dla wszytkich nierefomowalnych nauczycielek, [smilie=hi ya!.gif] [smilie=happy.gif] żeby w Nowym Roku choć odrobinę więcej chciały poświęcić uwagi wszystkim dzieciom, które tej uwagi potrzebują.

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy