Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Roczna przerwa po licencjacie na pracę?

Moderator: Moderatorzy

Klara Anna

Post 31-08-2018 21:47

Roczna przerwa po licencjacie na pracę?

Witajcie, Kochani.

Mam problem i nie wiem, jak go rozwiązać. Czy zrobilibyście sobie roczną przerwę po licencjacie, żeby pójść do pracy?

Sprawa wygląda tak: Studiuję (jeszcze) na państwowej uczelni. Egzamin będę miała - daj Boże - we wrześniu, albo w październiku, ale to zależy od mojego promotora. Gdybym miała we wrześniu, to może zdążyłabym na rekrutację na płatną uczelnię o zupełnie innym kierunku, to znaczy - grafikę. Ale, ale. Kasę musiałabym zarabiać w weekendy. Nie mam zielonego pojęcia, jak będą wyglądały dzienne studia, czy będzie ciężko. Zastanawiam się, czy w takim układzie wypruwać sobie flaki - studiować i pracować jednocześnie. Tak, wiem, wielu ludzi tak robi, tylko moja kondycja psychiczna nie jest najlepsza, żeby nie powiedzieć - katastrofalna.

Mimo, że nie myślę o samobójstwie, to jednak jestem chorobliwym odwlekaczem. Odkładam nie tylko obowiązki, ale i przyjemności. Obejrzenie wyczekiwanego filmu odkładałam od maja, i zrobiłam to dopiero tydzień temu. Jeśli dokończę czytać zaczętą książkę, to jest naprawdę święto. Plus wahania nastrojów i fakt, że ostatnio kompletnie nie ogarniam rzeczywistości, włącznie z dniem tygodnia i datą, albo co ktoś do mnie mówił sekundę temu. Czuję się ciężka jak kamień. Czas mi leci na nie wiadomo czym... Na sprzątaniu, nauce do wrześniowych egzaminów (cieżko z tym, ale próbuję się zmuszać) i na siedzeniu w necie bez celu. Auć.

Byłam u psychologa, niestety tylko raz. Nie mam stwierdzonych żadnych zaburzeń, jedynie depresję w średnim pułapie (chociaż są takie dni, że wydaje mi się, że jestem sporo poniżej). Trafilam na panią psycholog, która mi odpowiada i planuję do niej wrócić, ale do tego potrzebuję pieniędzy. Może na przerwie rocznej zdołałabym zarobić też i na to?

Pytam, bo słyszałam głosy, że gdy człowiek pójdzie do pracy, to potem nie chce mu się wracać na studia...

Może i na drobną pomoc finansową mogłabym liczyć ze strony moich rodziców, ale nie za dużo. Także to nie przejdzie.

Miałam problem z pracą licencjacką, nie mogłam jej napisać. To była katastrofa. Ktoś mi powiedział, że mogę komuś podrzucić materiały, i że za mnie to napisze... Ale ja nie chciałam. W bólach napisałam to sama. Tylko podrzuciłam ją komuś z zewnątrz do sprawdzenia. I to jest w sumie jedyny mój sukces minionych miesięcy. We wrześniu muszę poprawić jeden przedmiot z gramatyki, część z końcowego egzaminu pisemnego, którą jest... Czytanie ze zrozumieniem. A bez tego nie dopuszczą mnie do ustnego (dwie części ustne) i do licecjackiego...

Moi rodzice wiedzą o mojej depresji. Chyba nie potraktowali tego jakoś bardzo serio. Fakt, mam dużo więcej luzu, ale wsparcia psychcznego nie mam. Najbardziej mnie wnerwiają od tak rzucone pytania o terminy albo plany co do magistra... Na litość Boską, jakie plany, a jak ja nie zdam licencjatu, to co mi po planach... Już się tak nacięłam na niezdawaniu egzaminów w ciagu 3 lat, że mam w sumie niezbyt pozytywne wizje przyszłości.

Poradźcie coś, proszę.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 01-09-2018 07:22

proponuję leczyć depresję.
Znam ludzi, którzy przez wiele lat na zmianę studiowali i pracowali. Jak jest motywacja to i chęć do studiowania się znajdzie.
Oczywiście, czasem jest trudno zmienić tryby życia i z pracy przeskoczyć na studia, ale czasem głupia praca może człowieka mocno zdopingować do studiowania.

Klara Anna

Post 06-09-2018 10:44

Dziękuję

Dziękuję za radę, może ktoś jeszcze? Zależy mi na poznaniu większej ilości opinii, będę wdzięczna.

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy