Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Roczna przerwa po licencjacie na pracę?

Moderator: Moderatorzy

Klara Anna

Posty: 9


Rejestracja:
10-12-2017 14:43

Post 31-08-2018 21:47

Roczna przerwa po licencjacie na pracę?

Witajcie, Kochani.

Mam problem i nie wiem, jak go rozwiązać. Czy zrobilibyście sobie roczną przerwę po licencjacie, żeby pójść do pracy?

Sprawa wygląda tak: Studiuję (jeszcze) na państwowej uczelni. Egzamin będę miała - daj Boże - we wrześniu, albo w październiku, ale to zależy od mojego promotora. Gdybym miała we wrześniu, to może zdążyłabym na rekrutację na płatną uczelnię o zupełnie innym kierunku, to znaczy - grafikę. Ale, ale. Kasę musiałabym zarabiać w weekendy. Nie mam zielonego pojęcia, jak będą wyglądały dzienne studia, czy będzie ciężko. Zastanawiam się, czy w takim układzie wypruwać sobie flaki - studiować i pracować jednocześnie. Tak, wiem, wielu ludzi tak robi, tylko moja kondycja psychiczna nie jest najlepsza, żeby nie powiedzieć - katastrofalna.

Mimo, że nie myślę o samobójstwie, to jednak jestem chorobliwym odwlekaczem. Odkładam nie tylko obowiązki, ale i przyjemności. Obejrzenie wyczekiwanego filmu odkładałam od maja, i zrobiłam to dopiero tydzień temu. Jeśli dokończę czytać zaczętą książkę, to jest naprawdę święto. Plus wahania nastrojów i fakt, że ostatnio kompletnie nie ogarniam rzeczywistości, włącznie z dniem tygodnia i datą, albo co ktoś do mnie mówił sekundę temu. Czuję się ciężka jak kamień. Czas mi leci na nie wiadomo czym... Na sprzątaniu, nauce do wrześniowych egzaminów (cieżko z tym, ale próbuję się zmuszać) i na siedzeniu w necie bez celu. Auć.

Byłam u psychologa, niestety tylko raz. Nie mam stwierdzonych żadnych zaburzeń, jedynie depresję w średnim pułapie (chociaż są takie dni, że wydaje mi się, że jestem sporo poniżej). Trafilam na panią psycholog, która mi odpowiada i planuję do niej wrócić, ale do tego potrzebuję pieniędzy. Może na przerwie rocznej zdołałabym zarobić też i na to?

Pytam, bo słyszałam głosy, że gdy człowiek pójdzie do pracy, to potem nie chce mu się wracać na studia...

Może i na drobną pomoc finansową mogłabym liczyć ze strony moich rodziców, ale nie za dużo. Także to nie przejdzie.

Miałam problem z pracą licencjacką, nie mogłam jej napisać. To była katastrofa. Ktoś mi powiedział, że mogę komuś podrzucić materiały, i że za mnie to napisze... Ale ja nie chciałam. W bólach napisałam to sama. Tylko podrzuciłam ją komuś z zewnątrz do sprawdzenia. I to jest w sumie jedyny mój sukces minionych miesięcy. We wrześniu muszę poprawić jeden przedmiot z gramatyki, część z końcowego egzaminu pisemnego, którą jest... Czytanie ze zrozumieniem. A bez tego nie dopuszczą mnie do ustnego (dwie części ustne) i do licecjackiego...

Moi rodzice wiedzą o mojej depresji. Chyba nie potraktowali tego jakoś bardzo serio. Fakt, mam dużo więcej luzu, ale wsparcia psychcznego nie mam. Najbardziej mnie wnerwiają od tak rzucone pytania o terminy albo plany co do magistra... Na litość Boską, jakie plany, a jak ja nie zdam licencjatu, to co mi po planach... Już się tak nacięłam na niezdawaniu egzaminów w ciagu 3 lat, że mam w sumie niezbyt pozytywne wizje przyszłości.

Poradźcie coś, proszę.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Posty: 13318


Rejestracja:
20-02-2005 21:41

Lokalizacja: Warszawa

Post 01-09-2018 07:22

proponuję leczyć depresję.
Znam ludzi, którzy przez wiele lat na zmianę studiowali i pracowali. Jak jest motywacja to i chęć do studiowania się znajdzie.
Oczywiście, czasem jest trudno zmienić tryby życia i z pracy przeskoczyć na studia, ale czasem głupia praca może człowieka mocno zdopingować do studiowania.

Klara Anna

Posty: 9


Rejestracja:
10-12-2017 14:43

Post 06-09-2018 10:44

Dziękuję

Dziękuję za radę, może ktoś jeszcze? Zależy mi na poznaniu większej ilości opinii, będę wdzięczna.

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematyKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.