Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Orzeczenie o niepełnosprawności - jak "wydreptać"

Moderator: Moderatorzy

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 27-07-2011 20:40

O orzeczenie o niepełnosprawności (przynajmniej u nas w Gliwicach) można się starać po rocznym leczeniu dziecka od momentu zdiagnozowania jego dysfunkcji.

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-07-2011 21:59

Z tym też jest różnie.Co prawda przed diagnozowaniem AZ leczyliśmy już przez rok Gawełka na astmę, ale w Katowicach astma, jeśli nie wymaga częstej hospitalizacji i dziecko nie przyjmuje określonych leków, nie jest powodem wydania orzeczenia (Gustawowi odmówili kontynuacji). Gawi jako główne schorzenie ma zapisane spektrum autystyczne. Na komisję stawaliśmy w marcu 2009,a w październiku 2008 zaczęliśmy diagnozowanie. co kraj to obyczaj.

Moim zdaniem można spróbować z komisją, najwyżej powiedzą nie.
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-07-2011 13:55

ja nie musiałam odczekiwać :)
ale diagnozowanie trwało z pół roku
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

zabeczka87

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-07-2011 05:20

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, po niedzieli zarejestruje corke do ppp i musze skolowac namiar do kobietki ktora mieszka niedaleko nas i ponoc pracuje w tym calym urzedzie komisji o niepelnosprawnosci dla dzieci i jej sie dokladnie opytam czy mozna sprobowac,
tym bardziej ze niby mozna sie starac dopiero jak dziecko pojdzie do szkoly, ale ona przeciez juz 2 lata do przedszkola chodzila i od 1 roku juz przedszkolanka alarmowala ze cos jest nie tak, mam nawet opinie z obu lat od obu przedszkolanek

no nic zobaczymy puki co zaczynamy zmiane nawykow w domu i niektorych zachowan, zobaczymy jak to dalej bedzie :)

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 30-07-2011 06:12

Tylko na samo ADHD orzeczenia o niepełnosprawności nikt nie daje, muszą mu towarzyszyć inne zaburzenia.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

zabeczka87

Post 01-08-2011 20:52

Halina pisze:Tylko na samo ADHD orzeczenia o niepełnosprawności nikt nie daje, muszą mu towarzyszyć inne zaburzenia.

no psychiatra stwierdzila adhd z zachowaniami czy zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi, testow na dyslekcje czy inne schorzenia wspoltowarzyszace corka jeszcze nie miala, no ale zobaczymy jak nam bedzie szlo w domu z praca nad jej zachowaniami a komisja najwyzej zajmiemy sie pozniej

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 01-08-2011 21:34

To nie chodzi o dysleksję i inne zaburzenia przeszkadzające w nauce, tylko np wadę wzroku, słuchu, alergie, czy inne choroby.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

zabeczka87

Post 04-08-2011 20:28

Halina pisze:To nie chodzi o dysleksję i inne zaburzenia przeszkadzające w nauce, tylko np wadę wzroku, słuchu, alergie, czy inne choroby.

to moja corka zadnej z wyzej wymienionych wad raczej niema , chociaz czasem chetnie sprawdzilabym jej sluch :wink: zartuje , ale wiadomo o co kaman jeszcze raz dziekuje za wszystkie odpowiedzi

zabeczka87

Post 02-10-2011 07:35

witam po dluzszym czasie :) corka otrzymala status dziecka niepelnosprawnego na rok i po 2 tygodniach moge wyslac wniosek o legitymacje i chcialabym zapytac , czy do wniosku o legitymacje musze dolaczyc zdjecie legitymacyjne?
jesli tak to 1 czy 2 i co jeszcze musze dolaczyc do wniosku?

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 02-10-2011 07:44

Takie znalazłam na stronie [url=http://www.um.wroc.pl/m3514/p5668.aspx]jakiegoś urzędu[url]
Aby otrzymać legitymację należy złożyć:

wniosek o wydanie legitymacji,
orzeczenie w oryginale,
jedno aktualne zdjęcie (tyko osoby powyżej 16 roku życia, legitymacja dziecka jest bez zdjęcia).
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-10-2011 10:07

Legitymacja dziecka jest bez zdjęcia.
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

infinity16

Dzieci: Syn 17 lat CZR

Post 02-10-2011 16:34

Mój ma powyżej 16 lat i potrzebowaliśmy jedno zdjęcie legitymacyjne.

zabeczka87

Post 02-10-2011 19:20

bardzo dziekuje za odpowiedzi, w takim razie nie musze isc z mloda do fotografa :)

BarbaraH.

Dzieci: Dominik 12 lat zaburzenia zachowania oraz nadpobudliwość ruchowa z deficytem uwa

Post 06-10-2011 23:14

Jak dobrze, że jesteście i że udało mi się Was znaleźć. Dzisiaj odkrywam same nowości o moim synu. Od Was się dzisiaj dowiedziałam, że mój Domin ma ADHD co w diagnozie zostało zapisane jako nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem koncentracji oraz zaburzenia zachowania.

W związku z tym chciałabym zapytać czy mogę/powinnam złożyć dokumenty na komisję? Syn jest leczony trzeci rok u psychiatry, bierze leki (Risperidon 2mg/dobę), ma orzeczenie o kształceniu specjalnym, tzn chodzi do klasy integracyjnej. I nie będę ukrywała, że dodatkowa kasa by się przydała choćby na dojazdy do lekarza, albo na płacenie za szkody jakie Mu się przydarzają wyrządzić.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 07-10-2011 10:51

BarbaraH. pisze: czy mogę/powinnam złożyć dokumenty na komisję? Syn jest leczony trzeci rok u psychiatry, bierze leki (Risperidon 2mg/dobę), ma orzeczenie o kształceniu specjalnym, tzn chodzi do klasy integracyjnej. I nie będę ukrywała, że dodatkowa kasa by się przydała choćby na dojazdy do lekarza, albo na płacenie za szkody jakie Mu się przydarzają wyrządzić.

Złożyć możesz zawsze - czy otrzymasz zależy od lekarza orzecznika. Czy ma jakieś choroby współistniejące np. alergie, astma, padaczka, zaburzenia neurologiczne itp? - wtedy dostaniesz bez problemu. Na samo ADHD raczej nie dostaniesz, ale próbować zawsze warto - nie masz nic do stracenia.

BarbaraH.

Dzieci: Dominik 12 lat zaburzenia zachowania oraz nadpobudliwość ruchowa z deficytem uwa

Post 07-10-2011 11:02

Na szczęście nie ma nic poza tym co już napisałam. Przynajmniej na chwilę obecną, ponieważ czekamy na konsultację neurologiczną, bo u mojego Dominika jest podejrzenie padaczki z wyłączeniem świadomości (czy jakoś tak). To znaczy syn mi się czasem wyłącza. To znaczy najpierw przez jakiś czas tak jakby pochrząkuje, mruga oczami i po jakimś czasie jak np rozmawiam z nim, albo On coś robi (cokolwiek) to nagle robi wielkie oczy, patrzy w jakiś punkt i...nic, na kilka/kilkanaście sekund Go nie ma. Nic do Niego nie trafia, nie reaguje na machanie ręką przed oczami, wołanie. Takie to trochę dziwne jak się patrzy, ale On ogólnie ma tak wiele problemów z zachowaniem, więc brałam to na karb tego.

ania_sb

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 09-10-2011 13:49

Barbara to dobrze że będziesz u neurologa z synem.Mateusz bierze od 6lat leki na epi i jest dużo ,dużo lepiej.Te wyłączenia u Matiego są nie znaczne i występują o różnym czasie, czasem krótko tz.3-6sekund.Ostatnio było około 10 minut po czym zacząl zasypiać i to na lekcji w klasie.Już samo EEG wykaże.

mamuska

Dzieci: kamil 10lat ADHD

Post 18-01-2012 21:24

Witam mam synka z ADHD ma 10 lat w tym roku kolejny raz składamy wniosek na komisje. Dostajemy orzeczenie w kratkę 2-lata temu dostaliśmy w zeszłym roku nie. Psychiatra wpisał mu symbol F 90.0. Czy ktoś wie co on oznacza? Syn ma jeszcze migrenowe i napadowe bóle głowy oraz astmę. Chodzi do szkoły integracyjnej, zawożę Kamila na drugi koniec miasta w zeszłym roku lekarz orzekł że nie jest mu potrzebna moja pomoc :glawa w sciane: Czy warto stawać ponownie i stresować synka?

ania_sb

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 19-01-2012 16:07

F-90 Zespół nadpobudliwości ruchowej

danuta2002

Dzieci: Asia ADHD,ZA a może całkiem coś innego ?

Post 26-01-2012 17:35

Już cztery lata temu próbowałam "wydreptać" orzeczenie ( sugestia pani psycholog ),ale kiedy miałam już zaświadczenie od pani

psychiatry , okulisty ( córka ma nadwzroczność, astygmatyzm i niewielkiego zeza) i neurologa , załatwiłam wniosek i dotarłam do

lekarza rodzinnego...ten obiecał mi to wypełnić za 4 tygodnie bo wyjeżdżał na urlop.Wtedy się załamałam, bo zaświadczenia od

lekarzy specjalistów ważne były tylko miesiąc ( nie wiem jak to jest teraz ) i " odpuściłam".

Teraz myślę,że może by trzeba znowu spróbować.W marcu mam wizytę u neurologa i okulisty. Oprócz ADHD , wady wzroku, córka

jest alergikiem , ma problemy ortodontyczne ( zgryz krzyżowy), ale nie wiem czy czy to nie " za mało" i czy w ogóle warto tracić

czas i nerwy ?

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 26-01-2012 18:33

Wydaje mi się, biorąc pod uwagę, że Wasze rozpoznanie zasadnicze to ADHD, że niestety może być im "za mało"... :?
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 26-01-2012 21:06

Jeśli córka ma alergię, to są duże szanse. Tylko załóż z góry, że będziesz się odwoływać.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

danuta2002

Post 26-01-2012 21:22

Właśnie nie wiem , czy przy moim szczęściu mam próbować , pewnie masz rację Józefino , że to jednak za mało...

Dosiu , jak pomyślę , że miałabym się odwoływać bo wiadomo , że na początku mnie odrzucą , a potem to też wielka niewiadoma, to już mi ręce opadają . :(

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-01-2012 08:25

To z góry ci tez doradzam, aby żaden lekarz nie użył nazwy ADHD, a raczej nadpobudliwość psychoruchowa, zaburzenia rozwojowe, zaburzenia emocjonalne lub coś podobnego.

I obowiązkowo dołącz papiery okulisty, neurologa , alergologa , psychiatry i jeśli masz to psychologa.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 27-01-2012 09:57

Czym więcej dokumentów, zaświadczeń, tym większa szansa na pozytywne rozpatrzenie sprawy.

A tak naprawdę trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie:
danuta2002 pisze:czy w ogóle warto tracić czas i nerwy ?
ponieważ w różnych miastach komisja indywidualnie podchodzi do każdego wniosku. W jednych miejscowościach bez problemu dzieci otrzymują orzeczenie o niepełnosprawności, a w innych rodzice muszą się odwoływać.
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 27-01-2012 13:07

danuta2002 pisze:Właśnie nie wiem , czy przy moim szczęściu mam próbować , pewnie masz rację Józefino , że to jednak za mało...

Dosiu , jak pomyślę , że miałabym się odwoływać bo wiadomo , że na początku mnie odrzucą , a potem to też wielka niewiadoma, to już mi ręce opadają . :(
W naszym mieście regułą jest, że na pierwszej komisji nie dają. Liczą na to, że zniechęcą ludzi. Jeśli się z góry założy, że będzie się pisać kolejne odwołania, to łatwiej do tego podejść bez emocji. ;)

Załatwiałam orzeczenie 3 razy (na 3 kolejne okresy): za pierwszym musiałam odwołać się do sądu, za drugim przyznali mi już na komisji wojewódzkiej, za trzecim przyznali natychmiast.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

ania_sb

Post 27-01-2012 13:53

Danuta :)
Wiesz,zawsze warto próbować kolejny ,koleiny itd.aż w końcu otrzymasz
U nas znam ucznia który ma tylko ,,nadpobudliwość psychoruchową "nie bierze żadnych leków,ale jest uczniem szkoły specjalnej i otrzymał stopień ,,umiarkowany". Ten który ma ponad pięciu specjalistów i tok ciągłej rehabilitacji[bo inaczej nie funkcjonowałby] ma taki sam stopień.Wniosek , trzeba ciągle walczyć.Więc najlepiej by wniosek był wypisany przez specjalistę.

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 27-01-2012 15:42

Dziewczyny mają rację, to w pewnym sensie jest loteria.
Im więcej dokumentów tym lepiej, ale jak się nie uda za pierwszym razem, to za kolejnym na pewno, a w ostateczności można i do sądu możesz się zwrócić.
U nas najmłodszą orzekał lekarz medycyny pracy, który zalecał medycynę alternatywną, przy bardzo poważnym schorzeniu. Siła woli, a raczej jej resztkami nie wybuchłam by babie nagadać :twisted: :twisted: .
Opłacało się milczeć, dostała stopień znaczny na 10 lat.
Nie zniechęcaj się, jak trzeba walczyć zawalcz.

danuta2002

Post 27-01-2012 17:00

Aneczko , dzięki Najgorzej ,z tymi papierami od specjalistów. "Świeże" będę miała tylko od okulisty i neurologa,chyba ,że uda mi się wcisnąć jeszcze do alergologa.Od psychiatry mam sprzed dwóch lat i na razie się tam nie wybieram.Nie wiem czy opinia PPP , też mi się przyda ?

Smoczydło:) zgadzam się z Tobą,że potrzeba dużo "papierków"...ale chyba muszą to być "świeżynki" ? A z tym mogę mieć problem:(

Dosiu ,aniu_sb i Ireno :) chyba już dojrzałam do walki:) Spróbuję , nikt mi po "gębie " nie da.Nie uda się trudno , ale będę się odwoływać.

irena

Awatar użytkownika

Post 27-01-2012 18:07

Danuto wszystkie papiery, nie muszą być "świeżonki".
Im więcej papierów pokazujących stan zdrowia tym lepiej.
Jak najbardziej powinnaś dostarczyć opinię z PPP.

danuta2002

Post 27-01-2012 19:45

Opinię mam świeżą . Wyciągnęłam, z teczuszki wszystkie papiery dotyczące małej (a zebrało się tego trochę przez te 7 lat) i zaraz wezmę się za segregowanie , co mogę wykorzystać . Nie wiem tylko czy uda mi się namówić panią neurolog do wypisania wniosku , czy będzie miała tyle czasu i ciągle siedzi mi w głowie te 30 dni ważności zaświadczeń od specjalistów.

irena

Awatar użytkownika

Post 27-01-2012 20:14

Zaświadczenia owszem tyle są ważne, ale wszelkiej maści wypisy ze szpitali, wcześniejsze opinie (nie zaświadczenia), wszelkiej maści wyniki badań już nie.
Dlatego dawaj wszystko co masz, w naszym przypadku zdało to w 100% egzamin.
Dałam wypisy ze szpitala córki z przed 10 lat (od czasu ostatniej komisji), fakt było tego okruuuutnie dużo :wink: . Możliwe, że tym ich właśnie pokonałam :hmmm: :hmmm: .

danuta2002

Post 27-01-2012 20:35

Oj,też troszkę tego mam ( pełną kopertę) . Mogę wykorzystać. Dziękuję Ireno . Czuję się zmotywowana.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 29-01-2012 11:32

Składając dokumenty na komisję załączyłam tylko zaświadczenie od specjalistów o występujących schorzeniach takich jak: okulista, laryngolog, alergolog. Dokumentację lekarską wypełniał nam lekarz psychiatra - czyli główne schorzenie ADHD. Natomiast na komisję poszłam z segregatorem pełnym dokumentacji. A w nim ładnie powkładane w koszulki oryginały dokumentów i ich kopie, które w razie potrzeby dołączam bez obaw, że oryginał mi zginie :wink:. Jeśli zostanę spytana przez lekarza orzecznika, czy mam jakieś inne dokumenty to pokazuję ten segregator i pytam się jakie sobie życzy, bo mam ze sobą na wszelki wypadek, wszystkie karty pobytów w szpitalach i przebytych operacji, najważniejsze wyniki badań, informacje od lekarzy (ksero kart pacjenta) jak również opinie i orzeczenia z PPP. Byłam już na 3 komisjach i nigdy nie było potrzebne wyjmowanie tych dokumentów :).
Człowiek jest wielki,

irena

Awatar użytkownika

Post 29-01-2012 11:44

My wszelkiej maści ksera (leczenia szpitalnego, informacji o leczeniu, zabiegach), musieliśmy dostarczyć od razu, przy składaniu wniosku. Każde ksero, pani sekretarka potwierdzała z oryginałem. Na samej komisji miałam 2 segregatory oryginałów.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-01-2012 17:47

Potrwierdzam, że opinia z PPP jak najbardziej może się przydać, i będę trzymać kciuki.

I taj jak pisały dziewczyny, dużo zależy od miasta w którym się mieszka i od lekarza na jakiego się trafi.

W swoim mieście nigdy nie miałam problemów i zawsze dostajemy orzeczenie na 2 lata.

danuta2002

Post 29-01-2012 21:26

Dzięki Smoczydło za pomysł , ja mam wszystko w jednej kopercie . Pomysł z segregatorem jest genialny , ja chyba sobie jeszcze

ładnie powypisuję i przykleję do koszulek,( że to np terapia neurologiczna,to psychiatryczna itp.) . Jak jeszcze skseruje,co

ważniejsze dokumenty , to jeszcze nabierze objętości.

Ireno , nie wiem jak to jest u nas teraz , bo poprzednio jak dzwoniłam ( parę lat temu) , pamiętam tylko , że pani udzielająca

informacji była bardzo niemiła i przypominała mi ciągle o 30 dniach ważności zaświadczeń.

Aneczko dziękuję , ale i tak muszę czekać do 19 marca (wtedy mamy wizytę u pani neurolog) , a parę dni wcześniej u okulisty ,

opinie z PPP mam już 3 , ostatnią ze stycznia tego roku , więc z tej strony trochę tego jest .

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 30-01-2012 07:39

danuta2002 pisze:(...) przypominała mi ciągle o 30 dniach ważności zaświadczeń.
Faktycznie druk który wypełnia lekarz specjalista, kierujący dziecko do komisji orzekającej ma ważność 30 dni, pozostałe dokumenty są tylko dokumentacją medyczną :).
Człowiek jest wielki,

danuta2002

Post 30-01-2012 18:32

A ja naiwna dałam sobie wmówić , że wszystkie dokumenty nie mogą mieć więcej niż 30 dni :( No , ale nic człowiek uczy się na błędach :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 04-02-2012 08:04

Wydzieliłam offtopic tutaj:

viewtopic.php?f=35&t=7601&start=10

EDIT
Danusiu, trzymam kciuki za szybkie załatwienie Twoich spraw związanych z orzeczeniem.

mamuska

Post 06-02-2012 13:21

W zeszłym roku gdy stawaliśmy na komisji, synek miał przepustkę ze szpitala, miał wenflon w rączce i był bez leków [concerta 36] był sobą, wiecie co mam na myśli, dostałam też opinie ze szkoły integracyjnej od pań. Niestety nie dostaliśmy.

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 06-02-2012 14:01

mamuska pisze:W zeszłym roku gdy stawaliśmy na komisji, synek miał przepustkę ze szpitala, miał wenflon w rączce i był bez leków [concerta 36] był sobą, wiecie co mam na myśli, dostałam też opinie ze szkoły integracyjnej od pań. Niestety nie dostaliśmy.

Nie rozumiem :( Czego nie dostaliście?
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

add-mama

Awatar użytkownika

Dzieci: syn 3l (niepełnosprawny) córka 1r (zdrowa)

Ja: kobieta, żona, matka z ADD

Post 06-02-2012 15:10

orzeczenia zapewne

my z orzeczeniem najmniejszych problemów nie mieliśmy, ale wiem, że dzieci których choroby nie widać - często mają problemy

mamuska

Post 06-02-2012 15:15

Orzeczenia oczywiście bo o tym tu mowa.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 06-02-2012 18:31

mamuska, a na co miało być orzeczenie? Na ADHD nie dają :hmmm:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

TylkoJa

Ja: ADHD

Post 10-02-2012 02:47

Czy mogę się starać o to orzeczenie?

I co ono daje?
I coś w skrócie o mnie:
W 3 klasie podstawówki stwierdzono u mnie ADHD.
Chodziłam na biofeedback, z którego musiałam zrezygnować, z braku funduszy.
W tamtym roku szkolnym (2010/2011) gdy zaczęłam liceum zaczęły się wieksze kłopoty.
Nikt mnie nie rozumiał, nikogo nie znałam, byłam wyśmiewana, wyzywana...
Co wykańczało mnie psychicznie i przez co zaczęłam opuszczać lekcje.
Chciałam się starac o indywidualne ale pedagog (taka mloda babka, zaraz po studiach), stwierdzila ze mi sie nie nalezy i to tylko marnowanie czasu...
Wiec dalej musialam chodzic do szkoly. Jednak sytuacja byla coraz gorsza.
W koncu z mama poszlysmy do lekarzy i zaczelysmy sie o to starac.
No ok, niby mi przyznali, ale nie korzystalam z niego, bo to juz bylo pod koniec 2 semestru i nie bylabym w stanie wszystkiego nadrobic. Wiec poprostu przerwałam naukę. Którą kontynuowałam w pazdzierniku w zaocznym LO.
Lekarze mi stwierdzili, ze oprocz ADHD mam depresje i jakies tam inne zaburzenia.
Czy moge sie starac o to orzeczenie i co ono tak szczerze daje?
Jakie korzyści z niego płyną?
I czy mogę się starać o jakieś dofinansowanie czy cos?
Ja nie pracuję, rodzice też nie mają zbyt dużo pieniędzy, a mi by pasowało jeszcze ze 2 serie biofeedback ukonczyc, bo tylko on coś poprawiał.
No ale pieniedzy nie ma i co robic?...
Prosze o szybka odpowiedz!! to pilne!
W sierpniu tego roku koncze 18 lat.. czy moj wiek jest przeszkoda?

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-02-2012 07:02

Dla Ciebie już nic nie da takie orzeczenie, i nie dostaniesz go, chyba, że na depresję, ale o tym musi zadecydować najpierw Twój psychiatra, czy ta depresja kwalifikuje się do orzeczenia.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

MonikaZ

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Jaś 12 lat ZA

Ja: pewnie wszystkiego po trochu;)

Post 28-02-2012 12:09

Dzisiaj złożyłam wniosek do komisji. Mamy orzeczoną niepełnospraność do końca lipca 2012.Wystąpiłam ze względu jak mnie pokierowano dopisania jednostki (F 84.5)Zespoł Aspergera,dysleksji rozwojowej. Wystąpilam o punk 7 i 10. Zobaczymy.
"Uczę się ciebie i uczę /I wciąż cię jeszcze nie umiem/Ale twe ranne wesele, /Twą troskę wieczorną rozumiem." LJ

danuta2002

Post 09-05-2012 20:00

Dzisiaj dostałam wezwanie na komisję, na 18 maja. Najpierw denerwowałam się, że tak długo czekam na odpowiedź, teraz jestem przerażona ,że tak szybko. Nie wiem czemu się tak boję i samej komisji i że o czymś na pewno zapomnę.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 09-05-2012 20:25

To sobie wpisz na karteczkę ;)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM
PoprzedniaNastępna

Wróć do Korzystajmy z naszych praw