Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Orzeczenie o niepełnosprawności - jak "wydreptać"

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 25-10-2007 22:49

Re: orzeczenie o niepełnosprawności...

Dziękuję Wam, dziewczyny :)
PANIUSIA69 pisze:Ja nie mam niestety zaznaczonego punktu 7 ale o niego nie wnioskowałam,w chwili obecnej mam przyznane kształcenie specjalne
Basiu, chyba pomyliłaś orzeczenia. O kształcenie specjalne wnioskuje się tylko w PPP a to jest temat o tym drugim orzeczeniu.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 26-10-2007 18:15

Re: orzeczenie o niepełnosprawności...

Dosia pisze:Basiu, chyba pomyliłaś orzeczenia. O kształcenie specjalne wnioskuje się tylko w PPP a to jest temat o tym drugim orzeczeniu.

Wiem Dosieńko ze kształcenie specjalne to inna dziedzina ale tak jak zaznaczyłam nie ubiegałam się o nie bo obecnie jestem na urlopie wychowawczym i mi nic po tym świadczeniu.Teraz jednak na komisji za rok będę wnioskować te 2 punkty czyli 7 i 8 bo mogę sprawować opiekę nad chłopakami bo zgodnie ze wszystkimi standardami nie mają się tak samopas czyli i tak muszę odbierać ich ze szkoły zaprowadzać itp.Mam nadzieję że innym rodzicom uda się pozytywnie otrzymać orzeczenie.To nie są w końcu aż takie grube kokosy.Pozdrawiam pa pa.
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 31-10-2007 13:04

Miałam dzisiaj rozprawę w sądzie, uzyskałam w porównaniu do poprzedniej decyzji:
- Orzeczenie o niepełnosprawności zostało uzupełnione o dodatkową przyczynę niepełnosprawności symbolu "F.90" czyli ADHD (przedtem była tylko astma);
- mam opinię lekarską, która stwierdza, że syn wymaga komputera z programami edukacyjnymi, aparatu do masażu i maty ozonowej. Co prawda zupełnie przez przypadek (bo lekarka nie musiała wymieniać przykładów, zrobiła to z własnej woli) ale mam dodatkową podstawę do starania się o ten konkretny sprzęt.

Punktu 7 nie uzyskałam, trudno. Przynajmniej się upewniłam, że w naszym województwie jest to niemożliwe, bo inaczej interpretuje się ten punkt niż w innych. Dla sędziny jednym z wyznaczników jest nauczanie indywidualne. Jeśli dziecko takiego nauczania nie ma, znaczy, że może przebywać w szkole beze mnie, to wszystko jest OK i mogę podjąć pracę.

Ciekawi mnie, że sędzina nie zwróciła uwagi na to, że F.90 nie jest kodem przyczyny niepełnosprawności tylko kodem w systemie ICD-10 ale nie zamierzam się tego czepiać.

Piszę dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy warto się starać i składać odwołania jeśli decyzje są odmowne. Ja po tej drodze (trwała ok. rok) uważam, że warto, ponieważ można uzyskać pewne przywileje, a koszty tych starań to jedynie pisanie w terminie odwołań i stawianie się na wyznaczone wizyty (których nie jest przesadnie dużo).

Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci z ADHD czy tym bardziej z ZA naprawdę wymagają znacznie więcej pracy i wysiłku od rodziców, niż inne dzieci, uważam, że rodzice zasługują na pewną pomoc Państwa z tego tytułu.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 06-11-2007 12:21

No, to teraz ja proszę o trzymanie za mnie, ponieważ jutro składam wniosek o orzczenie. Brakuje mi tylko informacji o co proszę; czy o wszystko co wypisane we wniosku czy tylko o zasiłek pielęgnacyjny i jak opisać cel główny... tu mam problem. Opinie lekarzy mam o ZA i wiotkości uogólnionej mięśni i deformozeji. Proszę Was o szybką podpowiedź.
Pozdrawiam Dorota.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 06-11-2007 15:14

Przy ZA wnioskuj o wszystkie punkty.

Jeśli we wnioskach jest "do wyboru" zasiłek i świadczenie, to zaznacz oba.

Dorota, trzymamy za Was kciuki.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 06-11-2007 21:02

orzeczenie o niepełnosprawności...

my otrzymaliśmy orzeczenie dzisiaj; zaliczono do ukończenia 16 r.ż.; zaznaczone punkty 6,7,8 ...
memo

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 06-11-2007 21:07

Ja się trochę w tym pogubiłam. Dostałam wnioski ale w tych drukach jest tylko o zasiłku pielęgnacyjnym. Jeden druk do wypełnienia przeze mnie (czy był składany wniosek, kiedy i z jakim skutkiem) i drugi dla lekarza ale nie ma w nim nic o punktach. Czy powinnam mieć jeszcze jakiś dodatkowy druk?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-11-2007 10:27

Marta, gratuluję :D !

Maju, punkty są wypisane już na przyznanym orzeczeniu, dzieci dotyczą od 4 punktu do ostatniego (druk jest standardowy, obejmuje dorosłych i dzieci). Warto byłoby więc gdzieć dostać gotowe orzeczenie albo nawet odmowę (na niej też są punkty).

Najlepiej więc, jeśli urzędnik ma konkretnie napisane, o które punkty się ubiegasz bo inaczej często przyznaje tylko jeden - 8 (decydujący o zasiłku).

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 09-11-2007 19:17

orzeczenie o niepełnosprawności...

dziękuję Dosiu :band:
memo

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 09-11-2007 20:19

Nie wiem jak u Was w mieście ale u mnie komisja orzekająca u dzieci składa się z jednej osoby :shock: . Czy tak ma być? Myślałam, że komisja to co najmniej 3-4 osoby będą - tak jak u dorosłych. :??:

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 23-11-2007 17:49

Złożyłam wniosek ale marnie to widzę, bo nie słyszałam, żeby u mnie w mieście ktoś dostał orzeczenie na samo ADHD a tylko to wpisała mi lekarka. :evil: Dołączyłam kopie wszelkich wyników (EEG, USG, RM, alergia) ale chyba od razu muszę szykować się na odwołania. Orientacyjny termin komisji - do 30.03.2008 r. Mam nadzieję, że przyślą zawiadomienie o wcześniejszej dacie. :?

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 12-12-2007 06:01

Mam termin na komisję 27.12.07 . Bardzo Was proszę o instrukcje. Złożyłam wniosek głównie na ZA i dodatkowe niedoskonałości. Co tam się mówi, czy tylko badają dziecko czy również zadają mu pytania. Jak wygląda sam przebieg itp. Będę wdzięczna za informacje.
Dorota

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 12-12-2007 09:45

U mnie to wygląda tak, że najpierw bada lekarz i pyta o różne schorzenia. Rozmawia też z dzieckiem tak ogólnie. Potem przechodzi się do drugiego pokoju i tam rozmawia z tobą i z dzieckiem pedagog. Następnie wychodzisz do poczekalni i czekasz na decyzję - przyznanie lub odmowa.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 12-12-2007 19:29

Rysiu na razie dziękuję :o (: (; p: :jestes_wielki:

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 13-12-2007 09:01

U mnie też to podobnie wyglądało. Syna się chyba tylko zapytali, czy sam je i się ubiera. Poszło nadzwyczaj gładko.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 15-12-2007 13:43

komisja ...

Dorotas7 - u nas było na odwrót - najpierw pani, która przedstawiła się jako pedagog - rzeczywiście pytania o szkołę, agresję ,samodzielne mycie , ubieranie itp., a później lekarz, który przejrzał dokumentację , zważył dziecko i zmierzył i wypisał swoje papiery - wydał orzeczenie kwalifikujące do ukończenia 16 roku życia;
pozdrawiam
memo

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 09-01-2008 17:32

Ufff. Dziękuję za trzymanie za nas. Mam decyzję z zaznaczeniem pkt. 8. Najbardziej dziwi mnie fakt, że dolegliwość główna to ZA a dostała ze względu na naruszoną sprawność fizyczną. Po prostu pozbierałam wszystkie papiery od urodzenia. Ale to na razie nie jest ważne, bo do klasy integracyjnej myślę, że bez większych problemów przyjmą córkę a o to głównie chodziło. [smilie=heart fill with love.gif]
Dorota

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 09-01-2008 18:27

Dorotko, orzeczenie o niepełnosprawności wcale nie daje Ci pewności o przyjeciu do klasy integracyjnej, potrzebne jest orzeczenie do nauczania specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną, a i ono nie daje pewności o przyjęciu do klasy integracyjnej.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 10-01-2008 08:01

No nie Halinko, załamałaś mnie. To co teraz muszę załatwiać i gdzie ? Czy to nasze życie musi być tak zagmatwane tymi głupimi przepisami ? Przedtem nie przyjęli mi dziecka do klasy integracyjnej, bo nie miała orzeczenia o niepełnosprawnośi. Najlepiej jest od razu przekreślić dziecko i z głowy. Do szkoły specjalnej się nie nadaje bo ma iloraz OK! do normalnej się nie nadaje, bo nikt nie ma ochoty pracować z takim dzieckiem, a do klasy integracyjnej, gdzie ludzie powinni zajmować się właśnie m.in. takimi dziećmi też nie, bo biurokracja na to nie pozwala !
Gdybym mogła, a raczej gdyby możliwości fizyczne na to pozwalały posłałabym córkę do zawodówki bez względu na oceny, wiadomości i czyjekolwiek ambicje, najwyżej przedłużyła by naukę o 3-lata, a na dodatek nie ma spracyzowanego kierunku zawodu więc dlatego wybrałyśmy liceum. Proszę napisz mi w punktach gdzie mam jeszcze dreptać [smilie=love sick.gif] . Pozdrawiam Dorota [smilie=hi ya!.gif]

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 10-01-2008 08:24

Czy Wy macie w Tarnowie Liceum z klasami integracyjnymi?
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 10-01-2008 08:29

Dorotko wiesz jaki jest najlepszy sposób na przyjęcie do klasy integracyjnej
własnego dziecka.
Prawie dwa metry wzrostu,130 kg wagi i wygląd w%$#@go Shreka.
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-01-2008 08:32

Ale trzeba mieć orzeczenie do nauczania specjalnego z PPP, bo inaczej , bez tego nic się nie uda.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-01-2008 08:39

Się rozumie(to było tak do dodania otuchy :wink: )
Ale nie powiesz,że zdecydowanie nie ma znaczenia.
Shrek

Ogr bagienny.

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 10-01-2008 10:02

Tak Halinko mamy aż jedną klasę na cały Tarnów i powiem, że mam dojście ale nie wiem czy to wystarczy. Problem jeszcze tkwi w tym, że nie wiem gdzie iść bo zameldowanie mamy wiejskie a szkoła miejska, więc podlega chyba już PPP miejskiemu - trochę to wszystko pogmatwane. A jeżeli chodzi o wzrost i wagę - Krzysionki - to chyba wyślę męża, gabaryty akurat ale piernik- wtórne ADHD nie chce się angażować.

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-01-2008 10:40

Wsadź Go do puszki,może zmięknie :lol:
Shrek

Ogr bagienny.

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 10-01-2008 16:07

Oj... niestety jest zbyt twardy, ale ja znowu będę musiała sama powalczyć ( mam wprawę 9-letnią) hi.hi
Pozdrowionka

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 16-01-2008 10:51

Kochani!!!
Dawno mnie nie było na forum.Masę spraw załatwiania wyjazdy nie pozwoliły mi tu zagladac na dłużej.
Piszę by podzielic się z wami nowiną iż po raz kolejny dotałam orzeczenie dla syna na następny rok oraz mam zaznaczone ze wymaga oddzielnego pokoju.W grudniu udało nam się dostac refundacje z Pefron-u na zakup komputera.Od stycznia zmieniły się przepisy i są bardziej rygorystyczne.Jeszcze wiecej załatwiania i biegania.Na dodatek odebrałam o9d starszego syna nową pinię z PPP i poprosiłam delikatnie o zastanowienie się jak nauczyciele zamieżają się dostosowac do ich realizacji.Najwięcej zmartwienia mam z przyrodą ale i tą przeszkodę ominę.Na semest nawet mają takie sobie ładne oceny.Dominik ma tylko jedną ocene dopuszczającą--przyroda.A Radek dalej chodzi na terapię w PPP i chyba są jakieś efekty.Gorąco was pozdrawiam i życze wytrwałości w bieganiu i załatwianu.PA.
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 15-02-2008 17:09

Paniusia69 jestem w szoku ,ze to wszystko załatwiłaś ,mowie o pokoju i kompie.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ,ale u nas w Bydzi ciężko o dodatkowy pokój,a już nie wspomnę o kompie,mało tego u nas nawet ciężko o orzeczenie na ADHD :evil:

Jestem jedyną osoba wśród znajomych która ma orzeczenie już 3 rok(na pierwszej komisji sie odwoływałam),przeważnie sprawa orzeczenia kończy sie w sadzie.Ja dostaje pewnie bo wychowuje go sama i jestem na wychowawczym........

Powiedzcie czy w Waszych miastach tez robią takie problemy z przyznaniem orzeczenia?

Pozdrawiam!!!!
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-02-2008 11:48

W czwartek stawaliśmy na komisję- zaświadczeń chyba z 10 -choroby rowarzyszące - i Faktura za leki- w tym concerta. P. doktor uporczywie pyta, czy bierze jakieś leki uspokajające- ma na fakturze melissanę , czy SAM chodzi do szkoły (ups ) i czy ma kolegów. Wyszłam wściekła i do kolejnego czwartku czekam na decyzję.

Pewna jestem, że będzie odmowna, lekarz wg. mnie był laikiem, który zupełnie nie orientował się w temacie. Uparłam się i nie odpuszczę, jak będzie trzeba będę się odwoływała, bo autentycznie usiłuję pomóc synowi, ale przy tych cenach leków jest mi coraz trudniej.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

wiola

Post 24-02-2008 15:52

Masz rację, nie odpuszczaj.

My dostaliśmy orzeczenie dopiero w sądzie. Lekarka, która była na komisji jest pediatrą-neonatologiem. O adhd raczej miała marne pojęcie. Biegły sądowy, psycholog kliniczny, podważył jej decyzję oraz komisji wojewódzkiej.

Życzymy powodzenia.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-02-2008 21:04

Tak jak przypuszczałam "pan dochtór" ( przepraszam wszystkich normalnych lekarzy ) nie zauważył zaświadczeń , które dostarczyłam i stwierdził , że moje dziecko nie wymaga terapii, rehabilitacji i leczenia.
Wracając z orzeczeniem , w którego treści dominującym określeniem jest " nie dotyczy " powiedziałam pod nosem wszystkie brzydkie wyrazy jakie znam , no i trochę mi ulżyło.

Jutro niosę odwołanie i ...... psychicznie nastawiam się na następny etap czyli sąd.

dzięki za wsparcie Wiolu. Napisz mi proszę jak ten dalszy cyrk wygląda.

wiola

Post 01-03-2008 00:46

Najpierw staniecie przed komisją wojewódzką, która wygląda całkiem podobnie jak pierwsza.

U nas za drugim razem była neurolog i stwierdziła, że skoro syn jest w klasie integracyjnej, to w szkole jest psycholog oraz pedagog i niczego więcej nie potrzebuje. Tylko, ze moje dziecko nie miało prowadzonej przez nich żadnej terapii, "bo nie ma pieniędzy".

Dopiero biegła sądowa rozmawiała ze mną normalnie , dużo pytała. Rozmawiała też, sam na sam, z dzieckiem. Oczywiście za moją zgodą.

Głowa do góry, będzie dobrze.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 01-03-2008 10:45

Pierwsze orzeczenia syn dostał na komisji odwoławczej(wojewódzkiej),na szczęście obyło sie bez sadu.Miałam chyba szczęście bo trafiłam na alergologa-pediatrę........
Tak sie złożyło ze zapytał gdzie pracuje,a ja jestem pielęgniarka i pracowałam na alergologii ,jak sie domyślacie z jego "kumplami"po fachu.

Musze dodać,ze Michał urodził sie z atopowym zapaleniem skory,to chyba tez miało wpływ na wynik.
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

adaspes6

Post 01-03-2008 14:43

Paniusia napisała:

[
/udało nam się dostac refundacje z Pefron-u na zakup komputera] Napisz czy z programu HOMER CZY PEGAZ a może jeszcze z innego.Będę wdzięczna. :D [/u]

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 01-03-2008 16:07

PANIUSIA69 pisze:Kochani!!!
mam zaznaczone ze wymaga oddzielnego pokoju.W grudniu udało nam się dostac refundacje z Pefron-u na zakup komputera..

Probuje gdzieś wyczytać,ale nie mogę znaleźć,czy Twoje dziecko ma ADHD i czy to schorzenie bylo wskazaniem do uzyskania refundacji na zakup komputera i oddzielnego pokoju?????Czy są jeszcze jakieś choroby współistniejące?
Pytam o to ,bo ja podobno nie mam szans na kasę na kompa oraz pokoju tez mi odmawiano.
Wiec nie wspominałam o tym lekarzowi.
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-03-2008 19:15

Dzięki Wiolu. jakoś czarno widzę tę drogę do orzeczenia. Nie odpuszczę , ale nie wiem czy mnie nerwy nie poniosą i nie wytłumaczę komuś co o nim sądzę.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 01-03-2008 21:48

Żuniu- nie przegap terminu. Masz tylko 14 dni od dnia odebrania orzeczenia na złożenie odwołania.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-03-2008 22:16

Byłam sprytna i złożyłam odwołanie na drugi dzień po odebraniu.

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 01-03-2008 22:30

Żunia pisze:Byłam sprytna i złożyłam odwołanie na drugi dzień po odebraniu.

Przeczytałam twoja odpowiedz na forum leki i muszę przyznać,ze jestem w szoku.
Czy po raz pierwszy starasz sie o orzeczenie,czy jest to kontynuacja?

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
I jeszcze jedno gdzie ten Zamość,bo jeden wiem,ze jest gdzieś kolo mnie a drugi kolo Gdańska chyba.
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-03-2008 10:31

Już tu pisałam, że mój Zamość to przepiękne miasto na Roztoczu (lubelskie).

2 kwietnia mam komisję odwoławczą w Lublinie. Jedziemy, choć zastanawiam się po co? Nerwy tylko syracę, a jak sądzę i tak trzeba będzie skierować sprawę do sądu.

Niemniej trzymajcie za mnie kciuki.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-03-2008 10:35

Napisałam, nie przeczytałam i wyszło jak wyszło. Nerwy stracę miało być. A zresztą , bo to pierwszy raz ??? Chyba wszyscy mamy to "odgórnie" wpisane w życiorys.

Baska

Berbelucha

Post 28-03-2008 10:40

żunia - jeśli ci coś nie tak wyjdzie z postem to możesz go jeszcze poprawić. w górnym prawym rogu są takie zakładki ----> edytuj , kasuj.
jak dasz edycje to błedy mozesz poprawić. kasować mozesz dopuki ktoś po tobie nie napisze kolejnego postu.

no ja tez musze zaczac zbierac papiery na koniec kwietnia , choć u nas adhd nie uwzględniają przy orzekaniu

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-03-2008 10:48

Basiu, masz rację z tym edytowaniem, ale nie do końca.
Można edytować swoje posty przez kilka godzin od napisania. Później automat blokuje.
Ale zawsze można napisać do kogoś z moderatorów lub adminów, oni mogą zawsze poprawiać. I często to robimy nawet bez proszenia. Zwłaszcza najstraszliwsze błędy ortograficzne :)

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-03-2008 11:52

Znam osoby , które na Adhd dostały pielęgnacyjny. Za przeproszeniem, cholera ich wie na jakiej zaszdzie oni to dają,
W przypadku Szymona to Adhd nie jest osamotnione i też g...o mu się według "specjalistów " należy.

Krzywa

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 28-03-2008 21:52

Mojej córce przyznali dodatek pielęgnacyjny jakoś bez problemów.Przynajmniej częściowo pokrywa wydatki na Concertę.
"Lepiej zacznij pływać albo pójdziesz na dno jak kamień"

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 28-03-2008 22:41

dreptak pisze: I często to robimy nawet bez proszenia. Zwłaszcza najstraszliwsze błędy ortograficzne :)

Wsparcie pod każdym względem,super,gdzie jest lepiej :)
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

kivi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 29-03-2008 07:20

Krzywa czy Wy dostaliście na samo adhd ,proszę napisz coś więcej ,bo my dopiero rozpoczeliśmy wędrówkę i zbieramy zaświdczenia .Pozdrawiam :)

Krzywa

Post 29-03-2008 16:16

Właściwie do całej dokumentacji o ADHD dołączyłam jeszcze zaświadczenie o dysleksji. Pchaj co masz.Im więcej,tym lepiej.U nas dają podobno nawet na alergię.Powodzenia.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-03-2008 16:58

U Was czyli gdzie??? Bo ja tą cholerną komisję odwoławczą mam w Lublinie.

Krzywa

Post 29-03-2008 17:00

Trochę obok,w Lubartowie.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Korzystajmy z naszych praw