Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Orzeczenie o niepełnosprawności - jak "wydreptać"

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 22-04-2007 20:05

Zaznacz oba punkty. Zaświadczenia od lekarza, ze szkoły - wszystkie dowody chorób syna nazywają dokumentacją medyczną.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 23-04-2007 05:20

Ja również kserowałam karte leczenia psychiatrycznego, wszytskie dokumenty jakie miałam również.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 23-04-2007 05:26

Nawet jak nie złożysz ksera kart Historii Choroby od specjalistów powinni tego zażądać od wszystkich specjalistów, których umieściłaś na wniosku, dla Krzysia miałam ksera od laryngologa i audiologa, neurologa oraz psychiatry, dla Piotrka od tych samych, bez laryngologa i audiologa natomiast od okulisty i wszystkie pobyty w szpitalach, dodatkowo opinie PPP, dla tej komisji specjalnie przygotowane.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-04-2007 10:07

Czyli iść i wziąć jeszcze jedną opinie z PPP specjalna dla tej komisji?Ja dołączyłam opinie z PPP tą którą wystawiają o stwierdzeniu adhd.Mam tez opinie od wychowawcy kl.i zaświadczenie od psychiatry.Tak poza tym to nie chodziliśmy po specjalistach jeszcze.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-04-2007 10:44

Rysia pisze:Czyli iść i wziąć jeszcze jedną opinie z PPP specjalna dla tej komisji?Ja dołączyłam opinie z PPP tą którą wystawiają o stwierdzeniu adhd.Mam tez opinie od wychowawcy kl.i zaświadczenie od psychiatry.Tak poza tym to nie chodziliśmy po specjalistach jeszcze.

Rysiu,
musisz poprosic lekarza o ksero całej karty chorobowej. Może warto jeszcze poprosić psychologa(pedagoga) szkolnego o opis funkcjonowania dziecka w szkole.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 23-04-2007 12:40

bgbeata pisze:Rysiu,
musisz poprosic lekarza o ksero całej karty chorobowej. Może warto jeszcze poprosić psychologa(pedagoga) szkolnego o opis funkcjonowania dziecka w szkole.
Mnie wszyscy lekarze powiedzieli, że po to wydaje się zaświadczenie, żeby nie trzeba było udostępniać całej dokumentacji. Odmówili mi i nie przeszkodziło to w niczym. Nie miałam żadnego ksera.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-04-2007 13:41

No właśnie bo ja mam tylko zaświadczenie.Poza tym mam jeszcze opinie z PPP ale tą która jest mi potrzebna do szkoły.Mam też opinie od wychowawcy klasy.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-04-2007 13:43

Dosia pisze:Zaznacz oba punkty. Zaświadczenia od lekarza, ze szkoły - wszystkie dowody chorób syna nazywają dokumentacją medyczną.
A jeżeli na komisji zapytają się mnie co chcę dostać zasiłek pielęgnacyjny czy stały i jak każą wybierać to co mam mówić?

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-04-2007 15:02

Rysia pisze:
Dosia pisze:Zaznacz oba punkty. Zaświadczenia od lekarza, ze szkoły - wszystkie dowody chorób syna nazywają dokumentacją medyczną.
A jeżeli na komisji zapytają się mnie co chcę dostać zasiłek pielęgnacyjny czy stały i jak każą wybierać to co mam mówić?

Szczerze powiedziawszy nie ma takiej mozliwosci gdyz jedno nie wyklucza drugiego ....osoby ktore maja zasilek staly tak zwane swiadczenie pielegnacyjne pobieraja je z racji rezygnacji z pracy zawodowej i jest ono przyznane rodzicowi z tytulu opieki nad osoba niepelnosprawna ......a dziecko dodatkowo otrzymuje zasilek pielegnacyjny .

Roznica polega ze swiadczenie pielegnacyjne wyplacane jest osobom mieszczacym sie w dochodach a zasilek pielegnacyjny wyplacany jest bez wzgledu na dochod

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 23-04-2007 18:00

Ilona Lelito pisze:Powtarzam nie wszystkie komije orzekające wiedzą ejszce, że na ADHD należy się orzeczenie o niepełnosprawnosci, dlatego w razie odmowy trzeba sie odwolać. Zabiegamy o upowszechnienie tej wiedzy,ale może to jeszcze potrwać...
Pani Ilono, zaciekawiły mnie te zdania. Czy wie Pani konkretnie, jak udowodnić, że orzeczenie się należy? Taka wiedza bardzo przydałaby się przy pisaniu odwołań.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-04-2007 14:48

Bałam dzisiaj u MamyGumisia w pracy i dowiedziałam się(a przy okazji macie pozdrowienia)że ona już była na komisji i dostałą na 1 rok orzeczenie.Mówiła że nie trzeba mieć kopi karty choroby bo po to jest zaświadczenie od lekarza.Poza tym miała opinie z PPP i chyba to wszystko.Ja składam jutro papiery.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 24-04-2007 15:46

Pozdrowionka dla MamyGumisia!!!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 24-04-2007 16:03

Rysia pisze:Mówiła że nie trzeba mieć kopi karty choroby bo po to jest zaświadczenie od lekarza.
A jak ja mówiłam to nie wierzyłaś :P

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-04-2007 21:01

Dosiu wierzyłam,wierzyłam.Napisałam to innym niedowiarkom.Żono dziękuje, pozdrowię. :lol: ,pozdrowię.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-04-2007 13:33

Byłam zanieść dzisiaj wniosek i pani która go przyjmowała powiedziała mi że jeżeli chodzi tylko o receptę na concerte to powinnam się zgłosić do opieki społecznej.Raczej na samą receptę nie dostane orzeczenia ale złożyłam to komisja musi pani rozpatrzeć.A przecież MamaGumisia dostała na samą receptę. :roll: :?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-04-2007 14:52

Rysia pisze:Byłam zanieść dzisiaj wniosek i pani która go przyjmowała powiedziała mi że jeżeli chodzi tylko o receptę na concerte to powinnam się zgłosić do opieki społecznej.Raczej na samą receptę nie dostane orzeczenia ale złożyłam to komisja musi pani rozpatrzeć.A przecież MamaGumisia dostała na samą receptę. :roll: :?
Rysia, wybacz ale ja nie rozumiem ani słowa. JAKA RECEPTA NA CONCERTĘ???

Justyna77

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 25-04-2007 16:17

Dzień dobry,
Właśnie wróciłam z synem z komisji. Szłam tam bez wiary, ale udało się. Pani psycholog POCHWALIŁA MNIE, ŻE ZDECYDOWAŁAM SIĘ WYSTĄPIĆ O TAKIE ORZECZENIE (celowo piszę to dużymi literami, by wszystkie Mamy, które mają wątpliwości odnośnie zasadności składania takiego wniosku, przestały je mieć i śmiało składały).

Mój syn ma stwierdzone jedynie ADHD, żadnych innych chorób towarzyszących - stąd wynikały moje dodatkowe obawy o orzeczenie.

Orzeczenie jest pierwszorazowe, zostało wydane na rok. Zaznaczone są w nim punkty 5 i 7. Niestety, nie zaznaczono pkt. 9 - czy, zatem, nie otrzyma on legitymacji os. niepełnosprawnej dla celów przejazdów komunikacyjnych? Gdy pytałam o to Pani Protokolantki, odpowiedziała, że będzie można taki wniosek złożyć po uprawomocnieniu się Orzeczenia, tj. po 2 tygodniach.

Czy pkt. 5 uprawnia do zasiłku pielęgnacyjnego z MOPS?

Co do moich wrażeń: mieszane.
Psycholog stwierdziła, że jak najbardziej należy mu się takie orzeczenie, natomiast Pani dr (psychiatra????) robiła problemy wobec tych samych faktów. Grunt, że się udało.

A zachowanie syna? Hmmmm......, jeszcze trochę i na żyrandol by wskoczył, czy mam coś dodawać...? Na pewno Wszyscy wiecie o co chodzi.

Będę wdzięczna za Państwa odpowiedzi na moje pytania jako nowicjuszki.

Bardzo dziękuję, również, za okazane mi w tym całym oczekiwaniu wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-04-2007 17:01

Gratulacje Justynko!!! :D
Justyna77 pisze:POCHWALIŁA MNIE, ŻE ZDECYDOWAŁAM SIĘ WYSTĄPIĆ O TAKIE ORZECZENIE (celowo piszę to dużymi literami, by wszystkie Mamy, które mają wątpliwości odnośnie zasadności składania takiego wniosku, przestały je mieć i śmiało składały).
To tak, żeby jeszcze bardziej było widoczne :lol:

Justyna77 pisze:Niestety, nie zaznaczono pkt. 9 - czy, zatem, nie otrzyma on legitymacji os. niepełnosprawnej dla celów przejazdów komunikacyjnych? (...)Czy pkt. 5 uprawnia do zasiłku pielęgnacyjnego z MOPS?
Do przejazdów i zasiłku wystarczy orzeczenie o zaliczeniu do osób niepełnosprawnych, nieważne co tam zaznaczono.

Justyna77

Post 25-04-2007 17:17

Dosia,
Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję. O tych "drogowych" już doczytałam w Kodeksie.

A jak się występuje do MOPS-u? Znowu jakiś "przemarsz wojska" czy też wystarczy orzeczenie? Zależy mi na tym zasiłku, bo wtedy już miałabym 50% mniej wydatku na Concertę, co by się bardzo przydało... Myślę, że nie tylko mnie, dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkie Mamy dzieci z adhd, by się nie bały i WALCZYŁY O ULGĘ DLA SWOICH SZKRABÓW - należy im się to jak nikomu innemu - przecież to właśnie im służy, dla nich to robicie!

Chciałabym jakoś dodać otuchy Mamom, które jeszcze czekają. Nie wierzyłam, że się uda, szłam tam kompletnie bez wiary. Ale nie takie to straszne i, jak widać, nawet z samym adhd można wywalczyć.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-04-2007 17:54

o zasiłku przenoszę tutaj

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-04-2007 08:51

Dosia pisze:
Rysia pisze:Byłam zanieść dzisiaj wniosek i pani która go przyjmowała powiedziała mi że jeżeli chodzi tylko o receptę na concerte to powinnam się zgłosić do opieki społecznej.Raczej na samą receptę nie dostane orzeczenia ale złożyłam to komisja musi pani rozpatrzeć.A przecież MamaGumisia dostała na samą receptę. :roll: :?
Rysia, wybacz ale ja nie rozumiem ani słowa. JAKA RECEPTA NA CONCERTĘ???
No bo ja w tych wszystkich moich dokumentach wrąbałam jeszcze receptę na concerte której ostatnio nie wykupiłam(brak kasy)bo myślałam że to pomorze a chyba zaszkodziło bo ta pani która przyjmowała te papiery powiedziała że receptę mogę zabrać i jeżeli tylko chcę orzeczenie na to żeby mieć za co wykupować receptę to raczej nie mam na co liczyć.Coś w tym sensie.Ja chcę orzeczenie na adhd i tiki ale chodzi mi właśnie o to żeby mi było lżej z kasą jeśli chodzi o concerte.Jeżeli nie dostanę zasiłku pielęgnacyjnego to będę musiała zaprzestać dawać synowi concerte bo mój budżet tego nie wytrzyma a on tak dobrze na tym prosperuje. :(

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 26-04-2007 11:31

Acha, to się nie dogadałaś z panią, Rysiu. Masz prawo do wniosku załączać co Ci się żywnie podoba i ona ma obowiązek to przyjąć.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-04-2007 11:52

No widzisz a ona mi powiedziała że recepta nie jest potrzebna.To może dobrze ją wziąć jak będę na komisji?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 26-04-2007 12:44

Rysia pisze:No widzisz a ona mi powiedziała że recepta nie jest potrzebna.To może dobrze ją wziąć jak będę na komisji?
Tak, ja bym wzięła + dotychczasowe rachunki za wykupione już recepty. Ale nie ze stwierdzeniem, że po to Ci Orzeczenie żeby wykupić receptę ;) . Weź też kserokopię tych dokumentów żeby mogli wączyć do dokumentacji.

Na komisji powiedz, że choroba syna jest leczona farmakologicznie, że leki są bardzo drogie i nie ma tańszych zamienników (tzn.nie są u nas dostępne) i przedstawiasz na to dowód w postaci rachunków i następnej recepty.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-04-2007 10:26

Dosiu dzięki za pomoc.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 27-04-2007 18:00

Nie ma za co, Rysiu - trzymam kciuki. Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała i przeczytaj to przed komisją:

Pamiętaj, że na komisji masz udowodnić że syn jest chory a nie że Ty nie wydalasz z kasą, więc skup się na tym, co masz udowodnić. Jak to rozmyjesz podobnie jak przy składaniu wniosku-odejdziesz z kwitkiem i każą Ci się zwrócić do MOPS.

Wcale nie jest tak, że ten, kto ma mniej kasy ma większe prawo do orzeczenia. Większe prawo ma bardziej chory, wymagający większego wsparcia każdego dnia.

Receptę i rachunki dajesz im nie po to, żeby udowodnić, że Ci są potrzebne pieniądze tylko dlatego, że łatwiej jest wykazać, że choroba syna jest bardzo poważna, skoro wymaga tak drogiego leczenia farmakologicznego.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-04-2007 10:43

Dosiu jeszcze raz bardzo dzięki.Właśnie tak myślałam bo przecież ja po to składam wniosek a przez tą panią w urzędzie wyszło jakby mi chodziło przede wszystkim i tylko o tą receptę.Na komisji chcę powiedzieć że nie pracuję bo muszę często być w szkole,poza tym muszę syna zawsze dopilnować jak wychodzi do szkoły i jak z niej wraca.Dopilnować z lekcjami.Jeździć z nim do PPP i do psychiatry.A jeszcze do tego dochodzi tak poważny i drogi lek jakim jest concerta.Mam nadzieję że komisja weźmie to pod uwagę.A jeszcze chciałam zapytać czy ja muszę mieć prawo do pobierania zasiłku rodzinnego żeby dostać orzeczenie?

viki

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 29-04-2007 15:15

Mam nadzieję, że nie będziecie miały, Rysiu i Dosiu, nic przeciwko temu, że włączę się do dyskusji.
Ja też Rysiu już 3x stawałam na komisji z synem i raz miałam zas. rodzinny, a raz nie należał nam się ze względu na dochód ale z otrzymaniem orzeczenia o niepełnosprawności nie miało to związku.
Pozdrawiam.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-04-2007 20:55

Viki włączaj się,włączaj.Każde doświadczenie jest mile widziane.Wiecie co...tak a propos komisji i tego orzeczenia to mam taki mętlik w głowie że hej.Czuję się jakbym chciała coś "wycyganić",czyli wysępić,wyciągnąć.... :oops:

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 30-04-2007 23:03

Rysia pisze:.A jeszcze chciałam zapytać czy ja muszę mieć prawo do pobierania zasiłku rodzinnego żeby dostać orzeczenie?

Rysiu do zasiłku pielęgnacyjnego a tym samym do orzeczenia o niepełnosprawności nie musisz mieć zasiłku rodzinnego.Zasiłek pielęgnacyjny dostaje się bez względu na dochody!!!!!!

Jednak świadczenie pielęgnacyjne z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym(jeśli ci zaznaczą podpunkt 7 i 8 chyba) należy ci się tylko wtedy jeśli masz rodzinne!!

Pamiętaj że w momencie gdy twoje dziecko uzyska status osoby niepełnosprawnej to masz wyższy pułap na zasiłki rodzinne czyli z kwoty 504 zwiększa się na 584 i wtedy złóż ponowny wniosek o ponowne przeliczenie waszych dochodów na zasiłki.
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 15-05-2007 13:29

Mam na 23 maja na komisję z Maćkiem.Trzymajcie kciuki :)
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-05-2007 18:16

A ile się czeka na powiadomienie o komisji bo ja składałam wniosek chyba 24 kwietnia i jeszcze nic nie dostałam :? :(

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 16-05-2007 01:20

Ja 3 dni po złożeniu wniosku miałam się stawić po zawiadomienie o terminie komisji! Zgłoś się tam albo zadzwoń, pewnie dawno na Ciebie takie pismo czeka.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 16-05-2007 06:16

My powiadomienie o terminie komisji otrzymaliśmy pocztą w ciągu 2 tygodni.
Dzisiaj idziemy na komisję, trzymajcie kciuki. :D

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 16-05-2007 17:38

Rysia pisze:A ile się czeka na powiadomienie o komisji bo ja składałam wniosek chyba 24 kwietnia i jeszcze nic nie dostałam :? :(

U nas w Szczecinie około miesiąca.Ja złożyłam 13 kwietnia wypadło w piątek.Mam nadzieje,że nie będzie pechowo :)
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

viola

Awatar użytkownika

Post 16-05-2007 18:57

Proszę o informację!

Witam!Jestem zalogowana od 15.05 więc jestem nowa i nie zdążyłam przeczytać jeszcze wszystkich informacji, tym bardziej iż wiecie sami mając dziecko z ADHD brakuje czasu a do wakacji jeszcze trochę.Córka ma zdiagnozowane ADHD od września poprzedniego roku,drugi raz ma zapisaną Concertę, jednak nie wiem jak długo będę wstanie wykupować,gdyż mam czworo dzieci w wieku 19,17,7lat.Marlena ma 11 lat.Wszyscy się uczą,choć pracujemy oboje jednak nie jest lekko.Jestem w szoku czytając iż można się starać przed komisją o stopień niepełnosprawności na dziecko z ADHD.Nic też nie wiedziałam iż jest ten wyższy pułap na rodzinne, ktorego nie mam gdyż minimalnie przekraczamy.Chciała bym się dowiedzieć, gdzie się odbiera wniosek i co trzeba dalej załatwić aby można było startować na komisję.Jeśli ktoś może mi doradzić bardzo była bym wdzięczna.Trochę się rozpisałam i narobiłam zamieszanie na tym forum,jeśli tak to przepraszam!!! :wink: :oops:
Viola:)

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 16-05-2007 19:14

U nas wnioski odbiera się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, nie wiem jak u Was.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-05-2007 07:20

viola, zebrałam dla Ciebie wypowiedzi, które mi kiedyś wyjaśniły wszystkie wątpliwości:
Dosia pisze:nie wiem, czy będę w stanie uzbierać tę całą dokumentację na orzeczenie o niepełnosprawności (np. w przedszkolu i w 1 klasie nie postarałam się o żadne opinie, nie przypuszczałam że będą potrzebne). Pomyślę jeszcze nad tym,na razie zaczynam być już mało przytomna i dość zniechęcona :( .

A to wszystko, co jest w kartach u lekarzy - pediatry, psychiatry, alergologa, w szpitalu i u okulisty oraz w papierach Poradni Psych-Ped - jak mam zdobyć powierdzone ksero tego wszystkiego? Przecież nie wydadzą mi całej dokumentacji, żebym sobie pobiegła pokserować? To, co mam u siebie to właściwie tylko opinia i orzeczenia z PPP.

Kilka miesięcy temu pytałam psychiatry Marcina o to, czy mam szanse na zasiłek pielęgnacyjny ale mnie zniechęciła twierdząc, że na ADHD nie ma szans. Z drugiej strony w Waszych postów wynika, że może dodatkowo zaburzenia zachowania + alergie by wystarczyły.

Żaneta pisze:Od pediatry też usłyszałam ,że mam marne szanse na zasiłek ale jak widać udało się . Co do kartotek to biegałam wszędzie gdzie się dało zastawiałam dowód ,czy karte czipowa i leciałam na ksero, gdzie się tak nie dało to płaciłam na miejscu i kserowałam w sekretariacie. Wystraczy powiedzieć ,że kartoteka jest niezbędna na komisję lekarska to o wiele łatwiej ją wydadzą .

ela lech pisze:Wszystkie zaświadczenia oczywiście będa bardzo przydatne,ale przede wszystkim należy wypełnić wniosek o przyznanie zasiłku.Jeden wypełniają rodzice,a drugi lekarz.Najlepiej lekarz prowadzący najpoważniejszą chorobę,od innych lekarzy bierzemy zaświadczenia.Wniosek może więc wypełnić inny lekarz,ale najlepiej nie rodzinny a specjalista.Ja jednak na Twoim miejscu poprosiłabym jednak psychiatrę-może jednak wypełni-,jeśli odmówi to poproś kogoś innego.
Druki nalerzy wybrać w PCPR,tam też składa się wnioski.

Dosia pisze:Na pewno komuś się przyda. Znalazłam potrzebne druki na stronie:

http://www.warszawaorzekanie.pl/druki.htm

Są tam:
- Wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności
- Zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka
- Wniosek o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej
- WNIOSEK O WYDANIE ORZECZENIA DO ULG I UPRAWNIEŃ

Przynajmniej jedno dreptanko mniej ;) . Zawsze coś.

viola

Awatar użytkownika

Post 17-05-2007 23:37

Dzięki Dosiu!!!Niedawno wróciłam z pracy,pierwsze co zrobiłam to usiadła do internetu.Jestem mile zaskoczona tym, iż można od Was otrzymać takie informacje.Wczoraj byłam z córką u psychiatry i pytałam się czy mogę się starać na córkę na komisję-odpowiedziała,że nic nie wie na ten temat.Wytłumaczyła jej iż chciała bym się załapać na ten większy pułap na rodzinne,jednak nie słyszała aby to było możliwe.Nie wiem czy ta doktor jest niezorjętowana,czy nikt się jeszcze nie starał przez nią załatwać papierów na komisję ?Marlena ma oprócz ADHD alergie,przewlekłe zatoki,które co jakiś czas wracają-mimo,iż miała wycięty trzeci migdał.Wogóle to jest dzieckiem najbardziej chorowitym z całej czwórki.! :?
Viola:)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-05-2007 00:08

viola pisze:Wczoraj byłam z córką u psychiatry i pytałam się czy mogę się starać na córkę na komisję-odpowiedziała,że nic nie wie na ten temat.
Spróbuj pójść do psychiatry jeszcze raz, daj jej druk "Zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka" do wypełnienia. Jeśli odmówi (mnie p. psychiatra odmówiła), to poproś alergologa o wypełnienie tego głównego zaświadczenia, nie powinna robić problemów bo alergolodzy są przyzwyczajeni. Od psychiatry weź wówczas tylko zwykłe zaświadczenie (na tych maleńkich, zwykłych druczkach, które mają w gabientach), że dziecko ma ADHD.
Większy pułap to nie jedyna korzyść, popatrz na podforum "Korzystajmy z naszych praw", jest kilka tematów na temat ulg i uprawnień wynikających z takiego Orzeczenia.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-05-2007 10:53

Dostałaliśmy Orzeczenie

Niemal z łaski dostaliśmy Orzeczenie na 1 rok. W rozpoznaniu mamy wpisany Zespół Aspergera z elementami ADHD. Pani dr po 5 minutowej rozmowie z synem prawie podważyła diagnozę.
Wyszłam psychicznie zdołowana, bo przecież nie chciałam nikogo oszukiwać, a poczułam się jak naciągaczka. :evil:

Baska

Berbelucha

Post 18-05-2007 11:04

widzisz Beatko tak to niestety bywa . ja to sie zastanawiam jak oni do tych instytucjji ludzi dobierają. ale dobrzez ze dostaliście :lol:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-05-2007 11:07

Nie wiem dlaczego mam przeświadczenie że właśnie tak samo potraktują nas na komisji,jak naciągaczy.Beata rozumiem cię doskonale. A tak w ogóle to chciałam zapytać.Dostałam zawiadomienie o rozpatrzeniu wniosku na 30.05.2007 r. o godz.16:30.W zawiadomieniu jest między innymi że mam donieść "karty informacyjne leczenia szpitalnego,posiadane wyniki badań i dowody leczenia" O to moje pytanie.Skąd ja mam to wszystko wziąć i jakie dowody leczenia.Przecież dołączyłam do wniosku zaświadczenie od psychiatry,co mam im jeszcze dać?

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-05-2007 11:10

Chciałam jeszcze dopowiedzieć,że właśnie z tego powodu że mogą nas potraktować jak naciągaczy to aż mi flakami wywraca i nie mam ochoty iść na tą komisję.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-05-2007 11:12

Orzeczenie - dokumenty

Rysiu, ponieważ czytałam tu różne opinie, nie wiem czy tak samo jest we wszystkich regionach.
U nas wymagane było ksero całej dokumentacji medycznej, wszystkich badań, ksero karty chorobowej, zaświadczenie ze szkoły, odpis aktu urodzenia, poświadczenie pesel i mnóstwo innych papierków. Bez tego nie chcieliby z nami wcale rozmawiac. Ale być może taka jest specyfika Warszawy.
A i tak pani doktor po przejrzeniu dokumentacji stwierdziła, ze syn jest ,,niedobadany".
Pozdrawiam cieplutko i trzymam za Was kciuki.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-05-2007 11:17

Rysia pisze:Chciałam jeszcze dopowiedzieć,że właśnie z tego powodu że mogą nas potraktować jak naciągaczy to aż mi flakami wywraca i nie mam ochoty iść na tą komisję.

Rysiu, nie dajmy się zwariować.
Może oni rzeczywiście bardzo często spotykają się z próbami naciągania i stąd ta ich ,,asekuracja".
Najważniejsze żebyś miała argumenty i wiedziała czego chcesz.
A i przygotuj się na pytanie:
czego pani oczekuje?
pzdr.

Baska

Berbelucha

Post 18-05-2007 11:18

Rysiu ja musialam kserówki wszytskich kartotek i były one poświadczone przez kierownika przychodni , opinie ze szkoły i poradni PPP. ksero świadectw jeszcze

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-05-2007 11:28

Re: Dostałaliśmy Orzeczenie

bgbeata pisze:Niemal z łaski dostaliśmy Orzeczenie na 1 rok. W rozpoznaniu mamy wpisany Zespół Aspergera z elementami ADHD. Pani dr po 5 minutowej rozmowie z synem prawie podważyła diagnozę.
Wyszłam psychicznie zdołowana, bo przecież nie chciałam nikogo oszukiwać, a poczułam się jak naciągaczka. :evil:
Beatko, przede wszystkim gratulacje. [smilie=heart fill with love.gif] [smilie=mylove.gif]

Jeśli dostaliście orzeczenie, to nie z łaski - uznali, że się należy. Jeżeli mają jakiekolwiek wątpliwości albo nawet zły dzień to zwyczajnie odmawiają (i trzeba się wtedy odwoływać). To, że pani jest złośliwa i wredna powinnaś złożyć na karb jej prawdopodobnie nieudanego życia albo jakichś problemów osobowych i jej raczej współczuć a nie uważać, że Cię uznała za naciągaczkę. Bywa, że panie pracujące tam są bardzo nieprzyjemne ale to właściwie tak, jak bywa w wielu urzędach w których coś załatwiasz.

Osłabiacie mnie z tym "naciąganiem". Kurczę, a przy ilu innych chorobach tyle zależy od siły i pracy rodzica, ile przy ADHD czy ZA? Moim zdaniem przy bardzo niewielu. A ulgi dla niepełnosprawnych dzieci wymyślono właśnie po to, żeby ulżyć i pomóc trochę rodzicom w ich zmaganiach. Przy ADHD też wiele zależy od tego, czy rodzica stać na leki. Kurczę, walczycie o własne dziecko a dajecie się zdołować niedowartościowanej pani która usiłuje po 5 minutach stawiać własną diagnozę :evil: .

Dreptaczku, chodź tutaj i ratuj bo tylko Ty potrafisz motywująco ochrzaniać, mnie nie wychodzi!

Rysiu, to gdyby w tzw. "międzyczasie" doszły jakieś papiery. Jeśli zebrałaś już co miałaś to nie dołączasz nic, no u nas trzeba było jeszcze wziąć leg. ucznia, dowód osobisty matki i akt urodzenia dziecka.

Halina

Awatar użytkownika

Post 18-05-2007 15:12

Dosiu, wcale tak nie jest jak mówisz, w niektórych regionach faktycznie żądają historii choroby i wszystkich możliwych dowodów , że dziecko jest leczone dlatego lepiej zawieść potwierdzone ksero kartoteki, bo samo zaświadczenie to może być zbyt mało.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-05-2007 15:27

W takim razie Rysia najlepiej zrobisz jak zapytasz tam gdzie składałaś dokumenty, co dokładnie rozumieją przez "dowody leczenia"?

Bo co to są: "karty informacyjne leczenia szpitalnego" i "wyniki badań" to na pewno wiesz?

U mnie wszyscy lekarze odmówili zgody na kserowanie kartotek twierdząc, że komisja jak musi, to sama przyjdzie sprawdzić i że od tego są zaświadczenia o chorobie. Więc pozbierałam wszystkie opinie ze szkoły, z PPP i opisowe świadectwa z nauczania początkowego, wszystko co mogło świadczyć o chorobie i jej stopniu. Ksera rachunków za leki też by mogły być pomocne.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Korzystajmy z naszych praw