Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Orzeczenie o niepełnosprawności - jak "wydreptać"

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 17-01-2007 20:20

Justynka pisze:a jakby co, pomożemy Ci się odwołać :)

Dzięki, trzymam za słowo :) . Jesteś blisko, to wyegzekwuję :lol:
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-01-2007 20:22

Dosia pisze:
Justynka pisze:a jakby co, pomożemy Ci się odwołać :)

Dzięki, trzymam za słowo :) . Jesteś blisko, to wyegzekwuję :lol:

U mnie slowo droższe pieniędzy (cyt.Pawlak)... :D

wiola

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 18-01-2007 20:09

Dziękuję tym, którzy trzymali za nas kciuki. Dziś sąd postanowił przyznać nam orzeczenie. Wyrok jeszcze nie jest prawomocny, ale mam nadzieję, że nikt i nic go już nie zmieni.

Dosiu, teraz za Ciebie trzymamy kciuki, a w sierpniu będziemy myśleć co dalej.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-01-2007 21:32

Ekstra! GRATULACJE!!!
:ithr:
Bardzo się cieszę, Wiolu. Nie tylko z Twojego powodu ale też trochę samolubnie się cieszę, bo tym bardziej widzę, że wystarczy być upartym i nie rezygnować aż w końcu się uda :D . Dałaś mi siły, i chociaż jestem na 90% przekonana że jutro pójdę po decyzję odmowną to wiem, że się będę odwoływać.
Powiedz, czy przyznali Ci wstecz od września i dlaczego w sierpniu będziecie myśleć, co dalej? Tylko na pół roku przyznali :!: :?:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 19-01-2007 07:52

Wielkie Gratulacje Wiola !!!
A teraz za Dosię trzymamy kciuki !!! :) :ithl:

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 19-01-2007 09:03

Dzięki za trzymanie kciuków ale jest jak przypuszczałam.

Justynka no to piszemy odwołanie :twisted: !

wiola

Post 19-01-2007 12:06

W wyroku napisano, że niepełnosprawność ma charakter okresowy od urodzenia do dnia 31 sierpnia 2007 roku, czyli wtedy musimy stanąć na komisji. Nie mam pojęcia od kiedy wypłacą mi zasiłek. Dopiero jak złożę w MOPS-ie dokumenty po uprawomocnieniu się wyroku i dostanę decyzję będę wiedzieć. Wiem,że rutynowo wypłacają tylko miesiąc wstecz, ale w konkretnych przypadkach do trzech lat wstecz, nie wcześniej niż od dnia złożenia wniosku. Zaskarżona decyzja wojewódzkiego zespołu jest z maja, do sądu sprawa wpłynęła we wrześniu, a na badaniu biegłego byliśmy w pażdzierniku.

Dosiu, pisz odwołanie. Mnie bardzo wspierała koleżanka, która ma dzieci z innymi problemami i też skierowała sprawę do sądu. Ostatecznie dostała na jedno dziecko, a na drugie składa nowy wniosek. Najlepsze jest to, że nie dostała na dziecko, na które przez 11 lat pobierała zasiłek. Cóż, widocznie zostało cudownie uzdrowione.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-01-2007 22:11

Dosia pisze:Dzięki za trzymanie kciuków ale jest jak przypuszczałam.

Justynka no to piszemy odwołanie :twisted: !

No ba!!
Pewnie, że piszemy :)
Ile masz czasu na odwolanie? :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 20-01-2007 10:23

Justynka, mam aż 2 tygodnie, ale chcę złożyć jak najszybciej. Będziesz dziś w tym Darłowie? Ja będę ale nie jestem pewna, czy czasem nie autobusem.

Wczoraj byłam długo w drodze i napisałam 7 stron odwołania :wink: (no, ręcznie - w kompie pewnie wyjdzie dużo mniej) . Najwidoczniej przegięłam, chyba nikt tego nie przeczyta?

Wiola, czy mogłabyś dać kilka wskazówek, które uważasz za istotne?
Na razie:
- wyjaśniłam, czemu przy dziecku nie mogłam opisać szczegółów spraw, które poruszam w odwołaniu (niebezpieczeństwo niskiej samooceny typowej dla ADHD)
- wymieniłam wszystkie choroby i zaczęłam uzasadniać, co w nich jest takiego, że dziecko wymaga więcej poświęcania czasu niż typowe dziecko w jego wieku. Już wyszło mi tego tyle, że zaczęłam się sobie dziwić, że jeszcze nie zwariowałam, a piszę czystą prawdę :? .

Trochę za dużo wyszło o ADHD a za mało o astmie (jest w zasadzie stale kontrolowana przez leki), a głównym lekarzem kierującym jest alergolog. Na komisji bardzo wyraźnie ignorowali wszystko pozostałe i wciąż dopytywali się o astmę.

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 20-01-2007 17:15

Dosia pisze:Dzięki za trzymanie kciuków ale jest jak przypuszczałam.

Będzie dobrze Dosiu.

Ja już dwa razy odwoływałem się od decyzji ZUS-u do sądu pracy.
I dwa razy sąd przyznał mi rację(a raz była to wysoka stawka-chodziło o rentę na czas nieokreślony i wypłatę zaległego świadczenia).
Najważniejsze, aby treść odwołania poprzeć stosownymi dokumentami i opiniami od lekarzy.
"Nie słowa, a czyny się liczą" - gdzieś zasłyszane

wiola

Post 20-01-2007 20:13

Dosiu, ja pisałam o wszystkich problemach dziecka oraz o tym, jakie są zalecenia odnośnie terapii, których nie realizuje szkoła, a my nie jesteśmy w stanie ich realizować ze względu na sytuację finansową. Sugerowałam też, że dziecko powinno być zbadane przez lekarza psychiatrę.

U Ciebie sytuacja jest trochę inna, bo jako podstawowe schorzenie masz wpisaną astmę. Koniecznie musisz napisać o pokrowcach na pościel, może ma zalecone jakieś odczulanie? Napisz też ile poświęcasz czasu na jego edukację. Może masz jakąś opinię od psychologa i wychowawcy klasy o funkcjonowaniu syna w szkole? Jeśli nie to poproś o takowe, możesz dołączyć je w każdej chwili. Ja jedną opinię dałam dopiero na badaniu przez biegłego sądowego. Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-01-2007 20:22

Dosia pisze:Justynka, mam aż 2 tygodnie, ale chcę złożyć jak najszybciej. Będziesz dziś w tym Darłowie? Ja będę ale nie jestem pewna, czy czasem nie autobusem.

Umówimy się poza forum :)

ania3422

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-02-2007 23:04

orzeczenie o niepełnosprawności

Witam,dawno sie nie odzywałam,ale czytam forum.Dosiu chciałam ci powiedzieć że jak byliśmy z synem na komisji,to on też był cichy i spokojny.Pani psychiatra pyta go o zachowanie w szkole a on dobre(a miał ciągle nieodpowiednie),a do specjalnej szkoły chodzisz?on no co pani do normalnej itd.siedział jak aniołek(no może na krzele się trochę bujał)Orzeczenie dostaliśmy od razu(ale z wielkiej łaski pisałam już o zachowaniu pani dr.gdzieś wcześniej w tym temacie)ale stwierdziła ona że niewychowany bo burczy,odstawić komputer,wybić z głowy humory i już nie będzie miał ADHD.Dobry fachowiec z niej co?Ale najgorsze jest to że orzeczenie mamy do 28.04.07(kończy 16 lat) i obawiam się że jak stanę z nim na komisję dla dorosłych i znowu trafię na tą Panią dr.to ja mogę nagle stać się niewychowana i mieć ADHD(wg.jej diagnozy oczywiście) i powiem jej wtedy gdzie może sobie przystawić tą pieczątkę lekarza orzecznika.A za ciebie Dosiu i inne mamy trzymam kciuki.Piszcie odwołania i walczcie w końcu to kasa na nasze dzieci i ich leczenie,oraz rehabilitację.Pozdrawiam.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-02-2007 00:49

Dzięki Ania za otuchę :) . Napiszę, jak się coś wyjaśni. Na razie czekam na termin wojewódzkiej komisji.

viki

Post 18-02-2007 10:50

U nas również astma to podstawowa choroba. Jednak już 4 lata temu jako tę drugą podałam ADHD (mamy orzeczenie na 2 lata, w tym na astmę i chorobę psychiczną - to na ADHD). Mój syn (ma 10 lat) też był b.b. grzeczny na komisji. Opiszę to co ja wpisałam i dołączyłam do wniosku - może to coś pomoże. W astmie wpisałam leki jakie musi brać(wziewy, tabl., uwzględniłam też inhalacje-okresowo i drenaże, zachowanie wielkiej higieny w całym domu - używanie preparatów na roztocza, zabieranie wszędzie inhalarora - gdyby coś się działo, odczulanie oraz alergię na pokarmy - stąd duże kaszty zamienników, a także to iż częsta nieobecność w szkole oddala go od klasy, konieczność zakupu nebulizatora, tuby do podawania leków). W związku z ADHD wpisałam niską samoocenę, leki jakie bierze oraz te, które powinien brać lecz mnie na nie nie stać, wskazania do terapii psychologicznej, na którą też nie mam kasy, myśli samobójcze, załamania nerwowe - to co w ostatnim czasie przeszedł oraz wskazania do nauczania specjalnego w kl. integracyjnej, opinię wychowawcy o uczniu oraz o tym, że nie chodzi sam do szkoły. Miałam też dużo papierków na potwierdzenie tych inf. od lekarzy. Udało nam się uzyskać nawet w tym orzeczeniu pkt 7 i 8. wcześniej mieliśmy tylko jeden zaznaczony z tych pkt. Mam nadzieję, że i Tobie się uda. Trzymam kciuki.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 06-03-2007 11:42

Re: orzeczenie

Ludziska cóż mamy za problem.Wkońcu każdy z nas leczy dziecko i każdy się troszczy o nie.Chodzimy na testy i badania do PPP i na kolejne wizyty do lekarza,dajemy im leki i stosujemy się do zaleceń i nie widzę problemu aby orzecznik nie dał nam pozytywnej oceny na komisji lekarskiej co daje nam prawo do zasiłku pielęgnacyjnego i dodatów.Musicie walczyć o swoje i się nie bać.Pozdrawiam i trzymam kciuki.Pa pa.
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

niusia1

Post 08-03-2007 19:10

Witam. Ja wlasnie dzisiaj zawiozlam moje dziecko do szpitala i jestem zdruzgotana.Niewiem jak ona to zniesie.Na poczatku chciala jechac ale dzisiaj jest zla na caly swiat.Co do orzeczenia rozmawialam dzisiaj z lekarzem,ktory bedzie prowadzil corke czy warto odwolywac sie teraz juz do sadu a ona mi mowi ze nie bo na ADHD niema pozytywnego orzeczenia wiec zrezygnuje

niusia1

Post 08-03-2007 20:01

Czy ja moge zabrac dziecko ze szpitala na wlasna prosbe w kazdej chwili?

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-03-2007 20:12

Możesz ale będziesz musiała podpisać na pewno jakieś oświadczenie że na własną prośbę.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 08-03-2007 20:49

niusia 1 co miałaś na myśli pisząc że na ADHD nie ma pozytywnego orzeczenia skoro tyle ludzi w całym kraju ma dla dzieci orzeczenia.
Nie rozumię stanowiska lekarza--boi się czy co ??

niusia1

Post 08-03-2007 21:50

Wiecie co ja nie mam juz sily chce mi sie plakac i chce zabrac moje dziecko z tego szpitala bo nie jest tam tak jak mowila pani doktor.Wstydze sie juz chodzic po tych komisjach skoro sie nie nalezy to nie.

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 08-03-2007 22:08

Tak jak ze zgodą "państwowego" na aborcję w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Ze świecą szukać. :evil: :evil: :evil:

Ilona Lelito

Post 09-03-2007 10:49

Orzeczenie sie należy i wcale nie widzę tu związku z pobytem w szpitalu. Jedne komisje przyznają je poprzez zakwalifikowanie do "chorób neurologicznych" (symbol:10-N), a inne komisje na tzw. "inne" (symb.: 11-I). Powtarzam nie wszystkie komije orzekające wiedzą ejszce, że na ADHD należy się orzeczenie o niepełnosprawnosci, dlatego w razie odmowy trzeba sie odwolać. Zabiegamy o upowszechnienie tej wiedzy,ale może to jeszcze potrwać...
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Jamniczek

Awatar użytkownika

Post 09-03-2007 11:03

Mnie pani psychiatra, która z miejsca zdiagnozowała u syna ADHD, zapowiedziała, że nie ma sensu wnioskować o orzeczenie, gdyż i tak go nie dostaniemy. Akurat zasiada w komisji orzekającej. Dodała, że takie orzeczenie wystawiają teraz "już tylko gdzieś na wiochach", a u niej nie ma co liczyć na takowe.
Ja - "książkowe" (i rzeczywiste) DDA, Syn Kornel, 15 lat - ChAD i ADHD jako impreza towarzysząca ;)

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 09-03-2007 11:09

Wybacz dreptaczku, wstrętny ze mnie liberał (a czasem nawet libertyn)

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-03-2007 12:18

Jamniczek pisze:Mnie pani psychiatra, która z miejsca zdiagnozowała u syna ADHD, zapowiedziała, że nie ma sensu wnioskować o orzeczenie, gdyż i tak go nie dostaniemy. Akurat zasiada w komisji orzekającej. Dodała, że takie orzeczenie wystawiają teraz "już tylko gdzieś na wiochach", a u niej nie ma co liczyć na takowe.
No to ty Jamniczku złóż wniosek a jak ci odmówią to się odwołaj i wtedy na pewno sprawa zakończy się na twoją korzyść.A pani doktor z komisji powinna się chyba co nie co dokształcić.

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 09-03-2007 12:30

:evil: :evil: :evil: FURIA!!! "Służba zdrowia" panie i panowie doktory. Powtarzamy SŁUŻ-BA, akcent na "u", jeszcze proszę mi to napisać na tablicy 1000 razy. Krew mnie zalewa jak sobie pomyślę, że jeżeli byle wędkarz chce kupić sobie paczkę robaków na ryby w sobotę o szóstej rano, to dzwoni do mnie, bo wie, że za 15 minut będę w sklepie. :evil: :evil: :evil:
Moja śliczna z migreną tak silną, że nie reagowały jej oczy na zmianę światła w przychodni uniwersyteckiej czekała od ósmej do osiemnastej. Dopiero wtedy do mnie zadzwoniła, że lekarze już wychodzą. Ba na moje pretensje, że jest Honorowym Dawcą Krwi i wchodzi poza kolejką usłyszałem, że ich te przepisy nie obowiązują, "a jak chce, to niech się wpycha".
CZY NAPRAWDĘ TRZEBA ROBIĆ PIEKŁO, żebyście ruszyli sumienia i tyłki? Przecież ludzie przychodzą do Was, bo cierpią, nie z nudów.

Jamniczek

Awatar użytkownika

Post 09-03-2007 12:37

Ta pani była swego czasu chwalona tu, na forum. ;)
Ale ja nie o tym.
Zapytałam ją o możliwość uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności, a tym samym zasiłku pielęgnacyjnego, który by pozwolił częściowo pokryć koszt zaordynowaj przez nią Concerty. Poradziła mi, żebym złożyła wniosek o podwyższenie alimentów, skoro na Concertę mnie nie stać. :)

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zaintrygowała: na zajęciach grupy psychoedukacyjnej dla rodziców dzieci z ADHD pani psycholog powiedziała, że samo ADHD nie stanowi podstawy do wydania orzeczenia o konieczności kształcenia specjalnego. Mój syn takowe właśnie półtora miesiąca temu dostał, ale nadrzędną przesłanką są zaburzenia zachowania. ADHD, zachowania opozycyjno-buntownicze oraz dysgrafia i dysleksja są ujęte w uzasadnieniu dopiero.
Ja - "książkowe" (i rzeczywiste) DDA, Syn Kornel, 15 lat - ChAD i ADHD jako impreza towarzysząca ;)

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 09-03-2007 14:25

Jamniczku myślę,że mimo wszystko warto spróbować. Nic nie tracisz a zyskać możesz i Ty i dziecko.
Jeśli odmówią to trzeba sie odwoływać- nie ma czego się bać! Przecież nie wiesz czy akurat wtedy nie znajdzie sie w komisji ktoś bardziej życzliwy i doinformowany.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-03-2007 15:00

Popieram Maję.Sama jeszcze nie dawno miałam mieszane uczucia co do złożenia takiego wniosku.Psychiatra mojego syna powiedziała że mam przynieść a ona go wypełni i powinnam złożyć.Taki mam też zamiar a jak mi odmówią to się odwołam.Mój syn też bierze concerte i nie powiem żebym tego nie odczuwała finansowo.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 09-03-2007 15:10

Jamniczku popieram wypowiedzi przede mną. Ja dzisiaj pobrałam odpowiednie dokumenty z Centrum Pomocy Rodzinie Działjącym u nas przy Starostwie Powiatowym. W przyszłym tygodnu w piątek mam umówioną wizytę u lekarza psychiatry, który kazał mi te dokumenty przywieść i je wypełni. Do tych dokumentów potrzena jest kserokopia wszystkich dokumentów leczenia :D

Jamniczek

Awatar użytkownika

Post 09-03-2007 15:15

Mój syn nie bierze nic, to i ciśnienia na orzeczenie nie ma ;) Istotne jest dla nas teraz orzeczenie z PPP, chociaż i tak... co nauczyciel, to inna interpretacja tych kilkunastu zdań.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 21-03-2007 18:43

Dzisiaj złożyłam wymagane dokumenty w PCPR na orzeczenie niepełnosłprawności - termin komisji koniec kwietnia.

Trzymajcie kciuki :!:

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 22-03-2007 12:23

smoczydlo pisze:Dzisiaj złożyłam wymagane dokumenty w PCPR na orzeczenie niepełnosłprawności - termin komisji koniec kwietnia.

Trzymajcie kciuki :!:

Powodzenia :D
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 27-03-2007 21:44

Dziś mieliśmy komisję w Szczecinie (odwołanie).
Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.
Chyba źle poszło :( . Marcin w poczekalni odstawił pokaz niecierpliwości, której lekarz nie widział. Następnie na Komisji znów zaprezentował absolutny spokój i anielską grzeczność ;) . Lekarz patrzył na Marcina jak na małpę z ZOO i powiedział: "a ja myślałem, że mi gabinet rozwali"...
Trochę pytał, jakie kłopoty sprawia a ja:
- po pierwsze byłam niewyspana i nie bardzo kontaktowałam, co się dzieje;
- po drugie przy dziecku głupio mi było się skarżyć;
- po trzecie zapomniałam co chciałam powiedzieć i nawet nie wyciągnęłam zeszytu do kontaktu z rodzicami.
I wogóle mnie zatkało jak lekarz zapytał: "a on ma to stwierdzone przez lekarza?" - no przecież było zaświadzcenie w papierach :( . Nawet tego nie powiedziałam, tylko "tak".

Chyba wszystko przez panią z matmy, która zadzwoniła tuż przed komisją i mnie znów zdenerwowała. Chciaż mogę być na kogoś wściekła :twisted:

I znów nic z tego nie będzie raczej :( . Pytałam koleżanki, w Szczecinie na komisji jej od razu powiedzieli, że dostanie.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 28-03-2007 07:38

Droga Dosiu nie martw się jak nic z tego nie wyjdzie to za jakiś czas ponownie złóż wniosek na komisję lekarską.Dołącz do niego nowe dokumenty i staraj się o ponowne rozpatrzenie wniosku. :lol:

Dopytywanie się czy to aby napewno zdjagnozowane to czysty przedręt tym bardziej że dokumenty same to potwierdzają. :)

Jak lekarz chciał abyś nadawała na Marcina to trzeba było delikatnie dać do zrozumienia że w obecności dziecka czujesz się skrępowana i może pozwolono by ci go na chwile wyprosić. :?

Trudno ja także to czarno widzę i chyba na nic twoje odwołanie nic chyba nie wskórałaś,ale ja dalej ufam iż powinno nam się pomagać a nie kłody pod nogi dawać więc głowa do góry.

Pozdrowionka pa pa. [smilie=heart fill with love.gif]

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 28-03-2007 07:57

orzeczenie

Dosiu, jeżeli dostaniesz odmowę w wojewódzkim, to kieruj sprawę do sądu;
dziecko przejdzie badania przez biegłych, Ty otrzymasz ich odpis na piśmie - jak się z czymś nie zgadzasz - masz prawo wnieść na piśmie opinię odnośnie badań - to opinia biegłych zadecyduje w sądzie, czy orzeczenie otrzymasz, czy też nie...
jeżeli teraz nie wyczerpiesz całej możliwej procedury - są nikłe szanse,że za jakiś czasu od razu dostaniesz orzeczenie; gdyż akta dziecka będą zawierały wcześniejsze odmowy wraz z uzasadnieniem;
pozdrawiam Marta
memo

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 28-03-2007 08:45

Dosiu ja jestem ze Szcecina i na Dawida orzeczenie dostałam na 2 lata.Powodzenia :D
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 28-03-2007 22:44

Dzięki dziewczyny :) . Jakoś dzisiaj wierzę, że się jednak udało. Przypomniałam sobie pismo (odwołanie), w którym pisałam, że w czasie komisji przy dziecku nie zamierzam takich rzeczy mówić żeby nie obniżać jego samooceny. Jeśli przeczytali je a potem widzieli mnie taką "nagle otępiałą" to może im się to nawet poskładać do kupy i wezmą pod uwagę co pisałam a nie jak mało mówiłam na komisji.

W każdym razie oczywiście że nie odpuszczę, jeśli teraz nie wyjdzie to odwołam się do sądu :D .

wiola

Post 29-03-2007 07:31

Dosiu, koniecznie odwołaj się do sądu. My byliśmy na badaniu u biegłego sądowego - psychologa klinicznego i rozmawiałyśmy bez dziecka. Dziecko zostało poproszone tylko na króciutkie badanie. Powiedziałam spokojnie o wszystkich problemach.
Szkoda tylko, że mamy orzeczenie do sierpnia i znowu czekają nas te korowody.
Głowa do góry.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 29-03-2007 08:29

orzeczenie

no... my mamy orzeczenie do końca września i znów bieganie po lekarzach,żeby powystawiali zaświadczenia...
memo

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 11-04-2007 17:07

Dosia pisze:Jakoś dzisiaj wierzę, że się jednak udało. Przypomniałam sobie pismo (odwołanie), w którym pisałam, że w czasie komisji przy dziecku nie zamierzam takich rzeczy mówić żeby nie obniżać jego samooceny.
Jest orzeczenie :D ! Udało się :ithl: ! Dziękuję Wam wszystkim a szczególnie Justynce, która mi bardzo pomogła przy "ukonkretyzowaniu" odwołania (ja oczywiście napisałam tylko przydługą opowieść a Justynka zarządziła najpierw wypunktowanie wskazań).
[smilie=kiss of love.gif] [smilie=mylove.gif]
Dostaliśmy symbol przyczyny 07-S (choroby układu oddechowego i krążenia - Marcin ma astmę czyli jednak warto było dodać zaświadczenia o chorobach współistniejących, widać że na samo ADHD, jak i na samą astmę jest większy problem), datę wstecz :D (od pierwszej komisji) i orzeczenie na 2 lata :D.
Wskazania dostaliśmy 5, 6, 8 i 10 (10 to prawo do zamieszkiwania w oddzielnym pokoju - co z takim prawem mogę zrobić :D ?)

Jestem szczęśliwa i dziękuję Wam bardzo gorąco! To będzie dla nas duża ulga tym bardziej, że wychodzi na to, że chyba będziemy musieli się zdecydować na Concertę.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 11-04-2007 17:50

Odwoływać się zawsze trzeba, innego wyjścia nie ma
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 11-04-2007 18:06

Dosiu cieszę się razem z Tobą.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 11-04-2007 18:27

Nie dostałam punktu 7 z uzasadnieniem "Aktualnie nie wymaga jednak konieczności zapewnienia mu całkowitej opieki w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych, za które uważa się poruszanie, samoobsługę i komunikowanie". Mam 30 dni na ewentualne odwołanie się. Dochód wyjdzie nam teraz chyba za wysoki jak na świadczenie pielęgnacyjne. Czy ten punkt 7 jest potrzebny jeszcze w jakimś innym celu? Czy przy ewentualnym odwoływaniu się do sądu mogę stracić to, co właśnie uzyskałam? Widzę, że odwołanie kieruje się do koszalińskiego sądu pracy - skąd wezmą specjalistów, też z Koszalina?

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 11-04-2007 18:57

My mamy komisję 17 kwietnia, kolejną. Ale jestem dobrej myśli.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 12-04-2007 07:14

Dosia w tym punkcie może być problem taki, ze możesz nie móc starać się o dofinansowania np. na komputer itp. Mi właśnie na podstawie tego punktu przyznano dofinansowanie do kompa dla młodej.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 12-04-2007 07:30

Dzięki Irenko, a nie wiecie, czy przy ewentualnym odwoływaniu się do sądu mogę stracić to, co właśnie uzyskałam? Rozpatrują całe orzeczenie na nowo, czy tylko ten punkt?

Justyna77

Post 12-04-2007 13:32

Witam Wszystkich,
To moja pierwsza, lecz na pewno nie ostatnia wizyta :).

Samotnie wychowuję 10-letniego syna, u którego stwierdzono ADHD, chodzi przede wszystkim o deficyt uwagi i postawę opozycyjno-buntowniczą. Wyniki EEG nieprawidłowe (wyładowania, zmiany obustronne tylnoskroniowe), TC również podobno "nie taki"; minimalne zaokrąglenia rogów czołowych komór bocznych, bruzdy między zakrętami kory częściowo wygładzone".
Syn od 2 miesięcy ma podawaną Concertę 18 mg. Wiązałam z tym specyfikiem ogromne nadzieje. Niestety, moja radość była pochopna. Tylko 1,2 pierwsze dni dały jakąś znaczącą odmianę. Od tamtej pory różnica jest niewielka, niestety. :(
Panią psychiatrę mamy taką...., że "niech ją drzwi ścisną". Gdy powiedziałam jej o moich spostrzeżeniach odnośnie skutków Concerty, stwierdziła, że w takim razie syn nie ma ADHD, że oparła się na wywiadzie ze mną i że podałam jej w takim razie NIEPRAWDZIWE INFORMACJE, ponieważ gdyby syn miał adhd, Concerta na pewno by pomogła. Swoją drogą, było to w czasie, gdy 3 tygodnie czekałam, żeby mi z łachy wypełniła zaświadczenie o stanie zdrowia syna... Na koniec nie tylko napisała mnóstwo nieprawdy to jeszcze obsmarowała mnie niejako jako matkę (takie małe sugestie itp.).

Dysponując dokumentacją od roku 2003, całą stertą opinii nauczycieli, psychologów, psychiatrów złożyłam wniosek do Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Nasz pani psychiatra oczywiście stwierdziła, że się nie kwalifikuje, bo "są tylko 2 przypadki schorzeń psychicznych, przy których wydaje się takie orzeczenia", ja jednak się uparłam i odpowiedziałam, że "to do komisji należy ocena czy syn się kwalifikuje, czy też nie...". Pewnie podpadłam, ale trudno....

Mam pytania;
1. czy spotkaliście się Państwo z podobnymi problemami ze strony lekarza?
2. czy w Waszych przypadkach zdarzyło się, by Concerta nie do końca dała spodziewaną poprawę?
3. proszę o radę w sprawie komisji (termin mamy wyznaczony już na 25.04), boję się, nie wiem jak oni na to patrzą. Syn nie ma "chorób towarzyszących" (miał mnóstwo alergii, teraz nie ma już żadnej - ostatnie testy). Jak przebiega taka komisja, jak się zachować; o co pytają rodzica, dziecko? Co jest przez nich "źle" widziane? Bardzo proszę o podzielenie się ze mną Państwa doświadczeniem.

4. Czy ktoś z Państwa ma może doświadczenie z warszawską komisją na Grzybowskiej?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc, radę, uwagę,
Justyna

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 12-04-2007 13:38

Mój tata w odwołaniu do komisji wytoczył takie działa, że poobrażał komisję, lekarzy orzeczników i całą ową hałastrę.

Pomogło :lol: :lol:

... ale mimo to nie polecam takiej metody 8)
PoprzedniaNastępna

Wróć do Korzystajmy z naszych praw