Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Publikacja o prawach dziecka z ADHD w szkole

Moderator: Moderatorzy

olaola82

Dzieci: 9lat hubert adhd epilepsja

Post 12-05-2015 11:06

mkanicka pisze:Jesteśmy rodzicami 7 letniego chłopca. Stwierdzono u niego już dawno ADHD. Jest leczony. W tym roku poszedł do szkoły (integracyjnej) i zaczeły się kłopoty. Panie nie radzą sobie z nim. Najpierw psycholog stwierdził, że nie nadaje się do świetlicy. Teraz prosi o nasz udział w lekcjach. (Jak to zrobić !!!! -pracujemy) Co będzie dalej? Syn jest bardzo inteligentny, ale niestety rozrabia. Czołga się pod stołami. Wstaje i macha dziecim przed oczami, smarka, czasami kogoś uderzy. W domu jakoś sobie radzimy, ale szkoła to tragedia. Jesteśmy już załamani. Bardzo proszę o rady praktyczne. Co robić? Wazelinić się do nauczycieli, płakać u dyrektora czy co? Jakie mamy prawa - czytałam już link o prawach ucznia z ADHD ale to same banały. Błagamy o konkrety!!! Jaką strategię przyjąć :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

przedewszystkim zalatwic- u psychiatry nauczanie indywidualne w oddzielnym pomieszczeniu ,moj syn takie otrzymal i tez przechodze w tym momencie gehenne jakas dzien w dzien mam telefony ze szkoly absolutnie nie daja sobie z nim rady nie jest glupi ale niestety adhg i epilepsja ktora ma sieje konkretne żniwo ma wielkie problemy z przystosowaniem mam nadzieje ze nauczanie indywidualne cos zmieni na lepsze ,teraz bd przystepowac drugi raz do komisji lekarskiej i zobaczymy co bd bo nie wyobrazam sobie powrotu do pracy bo jego nie mozna spuscic na minute z oka a co dopiero na dluzej zreszta jak bd miec indywidualne to napewno mniej lekcji trzeba go prowadzac i odbierac ze szkoły

olaola82

Post 12-05-2015 11:19

viki pisze:Dosiu, mam taki mętlik w głowie po tej rozmowie....bo jeśli nic się nie zmienia to dlaczego przedstawiono mi zmianę sytuacji mojego dziecka w szkole?

Syn od 5 lat otrzymuje orzeczenie na ADHD, ma z PPP orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (od 4 lat) w tej samej szkole- kl. integracyjna i tu właśnie dowiaduje się, że coś się zmienia dla nas. Mojemu dziecku nie będzie już tak łatwo (z otrzymaniem godzin na rewalidację i "jego" zachowaniem).

Dziękuję Ci Dosiu za odpowiedź, która mnie uspokoiła (tak jak było jest i nic się nie zmieniło).

Na dniach czeka mnie rozmowa w szkole dotycząca nauczania indywidualnego dla syna (jestem przeciwko) dlatego musiałam się upewnić, że to nadal aktualne i szkoła musi stosować się do zaleceń PPP.
PPP zaś nie może podważyć diagnozy lekarskiej i na podstawie orzeczenia(Zespołu ds Niepełnosprawności)opracować system nauczania odpowiedni dla danego dziecka (mam nadzieje,że nic nie pomieszałam).

odnosnie nauczania indywidualnego musisz sie udac do poradni zdrowia psychicznego tam otrzymac zaswiadczenie z tym zaswiadczeniem wrucic do PPP i wtedy stanie na komisje .moj syn takie otrzymal indywidualne nauczanie w oddzielnym pomiesczeniu

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 13-05-2015 17:25

Olaola82, z tego, co rozumiem, właśnie dostałaś Nauczanie Indywidualne w oddzielnym pomieszczeniu i masz nadzieję na zmiany na lepsze.

Życzę Ci tego z całego serca. Jednocześnie proszę, nie doradzaj na razie ludziom czegoś, czego jeszcze tak do końca nie przetestowałaś.

Ja rozumiem, że w tym roku możecie być już wykończeni problemami szkolnymi i wtedy NI wygląda jak oaza spokoju na pustyni, ale przez wakacje radziłabym Ci poczytać trochę o NI na tym forum i jeszcze raz podjąć decyzję, czy jest to na pewno dla Twojego syna najlepsze rozwiązanie.

Bo dla nauczycieli i rodziców oczywiście jest najlepsze ale dla dziecka - nie jest to już takie oczywiste.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

olaola82

Post 17-05-2015 19:58

dosiu ja nie doradzam a z tego co wiem inni sa zadowoleni hubert co prawda ma w oddzielnym pomieszczeniu ale w szkole nie w domu innym to pomoglo i rodzice sa bardzo zadowoleni bo dzieci robia postepy w nauce moga bardziej sie skupic bo np hubert nie jest w stanie usiedziec 15 min i skupic sie na czym kolwiek tym bardziej w klasie z dziecmi .czy dla mnie to jest wygoda nie powiedzialabym bo uczy sie tylko 10 godz tyg i musze zaprowadzac i odbierac po 2godz wiec nie wiem jak mozna to okreslic nawet jako wygode .i wiesz moje zdanie jest takie ze trzeba mu dac szanse i miejsce gdzie bd mogl sie uczyc skupic bardziej w odrebnym i cichym pomieszczeniu ,a ja jako matka wierze w swoje dziecko i w to ze mu to na dobre wyjdzie a nie odwrotnie

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-05-2015 00:36

Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać, bo są dzieci, które muszą mieć okresy takiego oddechu. I teraz być może Hubert tego potrzebuje.

Problem w tym Olu, że na NI dziecko się uczy konkretnych przedmiotów, natomiast cała edukacja społeczna - jedyna w której system szkolny rzeczywiście się sprawdza - leży na obu łopatkach.

Proponowałam, żebyś wróciła do sprawy NI przez wakacje, poczytała trochę na ten temat. Być może nie zmienisz decyzji, ale będziesz bardziej pewna, że nie opierasz się tylko na tym, że podobno są inni zadowoleni.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

olaola82

Post 18-05-2015 05:25

dosiu tu nie chodzi o przekonywanie mnie do czegokolwiek tylko o dobro huberta jemu to jest potrzebne jezeli nie zda to egzaminu to nie wiem co dalej ale napewno bd robic wszystko co mozliwe zeby pomoc swojemu dziecku ,tylko zastanawiam sie co bo do osrodka socjoterapeutycznego go nigdy nie oddam bo to bylo by najgorsze co moze byc jest za bardzo zwiazany emocjonalnie ze mna.w szkole jak w szkole pozbywaja sie problemu kiedy tylko moga ,poniewaz mieszkam w świdniku i tylko 2 szkoły maja wykwalfikowany personel do nauki indywidualnej w tym on do jednej ze szkol chodzi a w drugiej z gory powiedzieli ze go nie przyjma .byłam juz nawet u dyrektora oswiaty to powiedzial ze zobaczymy jak wydadza orzeczenie ale skoro ma w trybie pilnym miec indywidualne to bd mial w swojej szkole i tyle

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-05-2015 09:50

Ola, nie rozumiem większości Twojej wypowiedzi. Być może dlatego, że nie używasz znaków interpunkcyjnych.

Mam wrażenie, że polemizujesz z moją propozycją, aby:

- TERAZ dać dziecko na NI a
- PRZEZ WAKACJE POCZYTAĆ i przemyśleć jeszcze raz temat. NIE TERAZ, bo być może po poczytaniu i tak uznsz, że NI jest OK

Jeśli nie chcesz czytać i myśleć, Twoje prawo.

olaola82 pisze:poniewaz mieszkam w świdniku i tylko 2 szkoły maja wykwalfikowany personel do nauki indywidualnej
Nie istnieje coś takiego, jak "wykwalfikowany personel do nauki indywidualnej". Każdy nauczyciel mający uprawnienia do uczenia w szkole może prowadzić lekcje indywidualne. Indywidualne lekcje z dziećmi są o niebo łatwiejsze, niż z klasą. I nie wiem, po co chcesz szukać innej szkoły.

Nie proponuję ośrodka socjoterapeutycznego, nie wiem skąd go wzięłaś w mojej wypowiedzi.

Jeśli to szkoła Ci powiedziała, że wchodzi w grę tylko NI albo ośrodek, to kłamie w żywe oczy. Na obie formy musi wyrazić zgodę rodzic. Jeśli nie wyrazi, to szkoła musi zapewnić dziecku realizację obowiązku nauczania w klasie, razem ze wszystkimi dziećmi. Zwykła szkoła rejonowa dziecka. I ma sobie z tym poradzić, taki jest jej OBOWIĄZEK szkoły, a nie Twój.

Tak że po wakacjach możesz pozostać na NI lub wrócić do klasy - zależy co nadal będziesz uważała najlepsze dla dziecka (a będziesz wtedy już miała miesiąc doświadczeń z NI).

Poprzednia

Wróć do Korzystajmy z naszych praw