Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

SZKOŁA - prawo do wolności wypowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-11-2006 22:37

SZKOŁA - prawo do wolności wypowiedzi

..."Dziecko ma również prawo do wolności wypowiedzi .Prawo do swobody wypowiadania swoich opinii, przekonań, prawo do wypowiedzenia się na temat treści nauczania, możliwość wyrażania opinii dotyczących postępowania wobec uczniów itp. Poglądy dziecka nie mogą wpływać na ocenę ich postępów w nauce!... "-Niech mi ktoś powie czy jest w szkołach taki punkt regulaminu i co tak dokładnie określa a jeżeli tak to czy jest przestrzegany przez nauczycieli?
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-11-2006 22:23

Może znajdzie się jakaś mądra głowa i coś napisze w tej kwestii.Konkretnie chodzi mi o to że jeżeli dziecko powiedziało by Ze np.przeszkadza mu jak pani w klasie krzyczy to mogło by potem z tego powodu być traktowane właśnie gorzej albo że jednemu dziecku jak rozmawia to pani nie zwraca uwagi a drugiemu tak i też przy okazji krzycząc.To takie przykłady na które moje dziecko zwraca mi uwagę.Chodzi mi o to czy dziecko ma prawo o tym mówić?A może ja tego wszystkiego nie rozumiem?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-11-2006 22:57

Prawo ma. Ale żadne normalne dziecko nie wpadnie na pomysł, żeby skorzystać z tego prawa. Przypuszczam, że w 90% przypadków miałoby ostro przechlapane. Więc każde normalne dziecko, w ramach instynktu samozachowawczego nie mówi nic.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-11-2006 23:02

No tak Dreptusiu tylko powiedz czy mogę powiedzieć dziecku że ma takie prawo.Oczywiście trzeba by też wytłumaczyć dziecku w jaki sposób ma pani to powiedzieć.No a skoro w 90% miałoby przechlapane to czy nie jest łamane prawo dziecka?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-11-2006 23:06

Ja bym nie mówił dziecku. Sam bym próbował rozmawiać. Bo jak dzieciak powie coś przy innych uczniach, to nauczyciel natychmiast poczuje się zagrożony, obrażony, urażony, [...] i koniec pieśni. Takie rzeczy trzeba załatwiać na osobności, bez świadków. Dziecko tego nie umie.

golombek

Wsparcie

Post 30-11-2006 00:35

Prawo - prawem, życie - życiem, kryminaliści w rządzie....

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-11-2006 09:03

No wiem że powiedzeniu dziecku, że ma takie prawo nie jest rozwiązaniem ale jak ja powiem to też zostanie źle odebrane.Pewnie i tak nic z tym nie zrobię bo tylko teoretyzowałam.Chciałam chyba udowodnić, pokazać że łamie się prawo uczniów.

Wróć do Korzystajmy z naszych praw