Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Walka o syna

Moderator: Moderatorzy

dorota.sz

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 28-05-2006 08:00

Walka o syna

Mam bardzo poważny problem,. Mój były mąż przypomniał sobie trochę ponad rok temu, że ma 9 letniego syna zaczął brać go dość regularnie do siebie na weekendy, kupować drogie zabawki, pozwalał na wszystko, zabierał na wycieczki itd., itd. Obecnie walczy zemną o syna w sądzie, byliśmy nawet na badaniach w ośrodku diagnostyczno-konsultacyjnym .Biegli stwierdzili, że dziecku będzie lepiej u ojca bo wedle ojca dziecko nie stwarza żadnych problemów wychowawczych, jest grzeczne, spokojne itd. Czyli mam rozumieć, że jestem złą matką i szkoła też jest zła bo i tu i tu dziecko zachowuje się bardzo zle a u ojca jest ideałem?. Jak to możliwe, zasugerowałam szanownym panią biegłym iż myślę ,że syn u ojca zachowuje się w sposób nienaturalny ale nie przekonało ich to. Napisano w tej opinii, że dziecko będzie miało lepsze warunki bo matka ma chore małe dziecko i nie jest w stanie poświęcić synowi tyle czasu a ojciec mieszka z dziadkami. Doprawdy nie wiem co robić bo przegram sprawę a ja kocham mego syna z całym tym jego ADHD. Czy 9 latek jest w stanie zachowywać się przez dwa dni co 2 tygodnie grzecznie –działając celowo (muszę tu napisać ,że ojciec raczej całe te dwa dni organizuje mu jakieś zajęcie ) bo może ja faktycznie nie umie go wychować? Ale w szkole nauczyciele też stwierdzili, że on ma ADHD. Czy dziecko potrafi być tak cwane bo może ja powołam jakiegoś biegłego od ADHD gdyż czuje, że to mnie obwinia się za zachowanie syna.

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 29-05-2006 08:11

Witaj
Mój mały taki był u dziadków kiedy sporadycznie brali go do siebie był idealny. A w domu szatan, zastanawialiśmy się o co chodzi no i mamy rozwiązanie :) wystarczyło by był u nich dłużej i zaskoczył że będzie bywał często . A było tak dlatego że bardzo mu zależało na bywaniu u dziadków i naprawde sie starał sądził że nigdy nie bywał wcześniej na noc np bo był niedobry i jeśli znowu taki będzie znowu ich straci ,dzieci naprawde obwiniają sie o rozłonki z ludzmi. Może tak jest z Twoim synem, może sądzi że tata odszedł przez niego. Mój mały obwiniał siebie za to że poszłam do szpitala ,czuł sie winny i odrzucony :( i tłumczenie nic nie dawało. A co do biegłych postaraj sie o opinie innych. Ja już sie nauczyłam że opinia tylko jednego ośrodka czy specjalisty nie jest dla mnie wiarygodna muszą potwierdzić ją inni. A pozatym jakoś dziwne wydaje mi sie że adhadowcowi chcą zmienić środowisko, sądziłam że dla nas najważniejsza jest stabilizacja . Walcz o synka moja rodzinka jest z Tobą :)
pozdrawiam
aha :) a tata to dla Twojego syna teraz jest jakby wakacjami od domu dlatego napewno jest taki zadowolony ale czy tata był by taki gdyby miał go na stałe? wontpie ,nie da sie bawić i niczego nie wymagać cały czas:)
Aleks

sylwia10745

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 11-01-2009 14:07

Re: Walka o syna

Witaj!zycze ci wytrwania w swoich planach i postanowieniach.Ojcowie nie zawsze rozumieją nas matki,ale musimy byc silne dla naszych dzieci i naszych rodzin.Pozdrawiam Sylwia

dorota.sz

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-01-2009 09:07

Dziękuje :D

Wróć do Korzystajmy z naszych praw