Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 18-12-2009 17:15

To na sprzężone dysfunkcje, wadę wzroku i zaburzenia koncentracji, nawet nie nazywałabym tego ADHD, pogadaj w PPP.

Powinni doradzić.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Pysia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 06-01-2010 15:11

Powiedzcie mi jak długo ważne jest zaświadczenie od lekarza wydawane do opini w PPP.
Mama 3 synów

Anna

Wsparcie

Post 06-01-2010 15:41

Pamiętam, że przed wydaniem orzeczenia syna musiałam dostraczyć do PPP drugie zaświadczenie lekarskie z datą z tego roku, w którym było wydawane orzeczenie.
Bo zaświadczenie z przed około 0,5 roku z datą poprzedniego roku kalendarzowego, uznali w PPP za niektualne.
syn 14 lat

Pysia

Awatar użytkownika

Post 08-01-2010 21:26

To jak w lutym b.r mam wizyte a komisja bedzie w maju b.r bedzie komisja to chyba nie bedzie nieaktualne
Dziekuje bardzo
Mama 3 synów

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-04-2010 07:26

Proszę podpowiedzcie mi jakie konkretnie dokumenty muszę uzyskać dla syna do gimnazjum,obecnie mamy orzeczenie o kształceniu specjalnym w masówce i nawet test pisze w wydłużonym czasie ale martwi mnie to całe zamieszanie z gimnazjami.W masówce go nie widzę bo obecnie jest bity na terenie szkoły i boję się trochę że komuś kiedyś przyłoży i dlatego muszę załatwić mu miejsce w integracyjnym ale mamy tylko jedno w mieście...więc podpowiedzcie mi czy orzeczenie o nauczaniu indywidualnym z rozłożeniem zajęć 50/50 jest realne do uzyskania?W piątek mamy badania w ppp i trochę się martwię. :glawa w sciane: :glawa w sciane: :glawa w sciane:
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 06-04-2010 09:10

PANIUSIA69 pisze:obecnie jest bity na terenie szkoły
W jaki sposób temu przeciwdziałasz?

PANIUSIA69 pisze:czy orzeczenie o nauczaniu indywidualnym z rozłożeniem zajęć 50/50 jest realne do uzyskania?
Trudno odpowiedziec na to pytanie. Nie wiemy, jakie schorzenia ma Twoje dziecko.
Dlaczego chciałabyś uzyskać nauczanie indywidualne?
W ten sposób raczej nie ułatwisz dziecku nauki budowania poprawnych relacji z rówieśnikami.

PANIUSIA69 pisze:muszę załatwić mu miejsce w integracyjnym
Do tego potrzebne jest orzeczenie o kształceniu specjalnym z zaleceniem nauki w klasie integracyjnej.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 06-04-2010 09:19

nauczanie indywidualne 50/50 nie istnieje, to lekarz musi napisać jak ono ma wyglądać.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ania_sb

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 06-04-2010 18:11

Mati już kończy gimnazjum. Od czwartej klasy w podstawówce ,,miał"NI--dyrektorka nie wyraziła zgody. Dalej gimnazjum tu ,,wspaniałe" podejście ,od początku ma 12godz reszta z klasą i tak dobiega do końca. Z jedynym zaświadczeniem od lekarza psychiatry które zawierało chorobę w symbolach i zaznaczeniem o potrzebie NI na terenie szkoły 5godzin. Tylko takie zaświadczenie wraz z opinią od wychowawcy klasy dostarczyłam do PPP. Już na samo badanie zabrałam z sobą opinie terapeutki i karty pobytu w szpitalu. Lekarz też nie wskazuje w zaświadczeniu o ilości godzin nauczania indywidualnego.Obecnie Mati miał badanie w PPP odnośnie szkoły zawodowej i tu zaczyna się problem.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 06-04-2010 19:03

Mój syn jest prowokowany,wyśmiewany i poniżany na terenie szkoły,ostatnia bójka zakończyła się krwiakiem okularowym i wybitą plombą z jedynki,włączony został dzielnicowy,była pogadanka...kolejna i oczywiście poszłam tłumaczyć...baranikowi...że nie tłucze się bo wie ,że nie wolno się bić.są punkty karne,kary zawieszenia i mama jest zła ale kiedyś pozwolę mu oddać temu co go uderzy,lub jego brata.

Właśnie wiem ,że mogą być zajęcia indywidualne na terenie szkoły a reszta w gronie klasy i o takich zajęciach mi chodziło,moja pani doktor jest jak najdalej idącym specjalistą która wspiera edukację naszych dzieci i pomaga nam na każdym kroku i nie obawiam się jej sprzeciwu tym bardziej ,że dzieci uczęszczają na terapię grupową w tej placówce już drugi rok i są efekty.

Rozmawiałam z panią metodyk i dużo mi pomogła ale jednak jako rodzic nie chce czegoś nie dopełnić lub zaniedbać.Dlatego pragnę mojego syna umocnić w swojej samoocenie i pomagać w zdobywaniu swoich osiągnięć na drodze edukacji bo jest zdolny i wiele sam już osiągnął.Teraz właśnie nas czekają badania w PPP a póżniej składanie wniosku o orzeczenie do gimnazjum i chce być ciut mądrzejsza jak zwykle zresztą więc dziękuję. :) :) :)
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

adamino

Awatar użytkownika

Post 28-01-2011 21:20

Nowe orzeczenie

Mój syn w tym roku kończy 3 klasę, no i oczywiście kończy się też orzeczenie przyznane na ten etap edukacji. W maju będę znów składać papiery do PPP. Ale co mnie niepokoi.Na ostatniej wywiadówce wychowawca przypominał o konieczności złożenia ponownie papierów do Poradni na następny okres szkoły. Pani powiedziała nam, że podobno się zmieniły przepisy i już nie wydają orzeczeń z uwagi na zaburzenia zachowania (o orzeczeniu na ADHD nawet nie marzę).
Wiadomo Wam coś na ten temat?
Mama 9-letniego Adama z ADHD.

Halina

Awatar użytkownika

Post 28-01-2011 22:44

Zaburzenia zachowania nie są powodem do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, teraz takie orzeczenie można dostać ewentualnie na zagrożenie niedostosowaniem społecznym.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

adamino

Awatar użytkownika

Post 29-01-2011 21:00

Halina pisze:Zaburzenia zachowania nie są powodem do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, teraz takie orzeczenie można dostać ewentualnie na zagrożenie niedostosowaniem społecznym.
eniaenia
Trzy lata spokoju, ale jak już wypadłam z obiegu. Jak to się będzie już inaczej nazywać, chyba, nie ma dla mnie takiego znaczenia.
Chcę aby moje dziecko nadal miało orzeczenie i normalnie funkcjonowało w szkole integracyjnej.
Mama 9-letniego Adama z ADHD.

Pysia

Awatar użytkownika

Post 30-01-2011 08:40

adamino pisze:
Halina pisze:Zaburzenia zachowania nie są powodem do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, teraz takie orzeczenie można dostać ewentualnie na zagrożenie niedostosowaniem społecznym.
eniaenia
Trzy lata spokoju, ale jak już wypadłam z obiegu. Jak to się będzie już inaczej nazywać, chyba, nie ma dla mnie takiego znaczenia.
Chcę aby moje dziecko nadal miało orzeczenie i normalnie funkcjonowało w szkole integracyjnej.
yskałam

Ja jestem około pół roku po badaniach w PPP i uzyskałam orzeczenie KS na same zaburzenia zachowania ale to się szybko zmienia.
Mama 3 synów

eMeN

Awatar użytkownika

Post 24-02-2011 17:16

adamino pisze:... podobno się zmieniły przepisy i już nie wydają orzeczeń z uwagi na zaburzenia zachowania (o orzeczeniu na ADHD nawet nie marzę).
Wiadomo Wam coś na ten temat?

Podbijam temat i ponawiam pytanie Adamino bo tez dostalem wczoraj taka informacje w PPP
Michał - 10 lat (ZA) i Piotruś - niedający pospać maluszek :)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 28-02-2011 08:37

Zmieniły się przepisy i na zaburzenia zachowania nie będzie już orzeczeń. Jedynie niedostosowanie społeczne lub zagrożenie nim.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Halina

Awatar użytkownika

Post 28-02-2011 11:10

Tylko zagrożenie niedostosowaniem społecznym, bardzo stygmatyzuje i PPP zalecają ośrodki szkolno wychowawcze lub ośrodki socjoterapeutyczne, których nie ma, a szkoły to bardzo wykorzystują, żeby pozbywać się dzieci.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 28-02-2011 12:32

Dokładnie, więc trzeba wybrać, czy lepiej jednak ZA, czy kombinować inaczej, co może obrócić się przeciw.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 28-02-2011 13:08

Halina pisze:Tylko zagrożenie niedostosowaniem społecznym, bardzo stygmatyzuje i PPP zalecają ośrodki szkolno wychowawcze lub ośrodki socjoterapeutyczne, których nie ma, a szkoły to bardzo wykorzystują, żeby pozbywać się dzieci.

Halina, ośrodki socjoterapii są. Tylko jest ich mało. No, niektóre padły (jak ten, o którym ostatnio było głośno)
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Halina

Awatar użytkownika

Post 28-02-2011 13:46

Patrząc na to z Warszawy jest ich mało, ale patrząc na to z reszty Polski nie ma ich.

Poza tym są dla dzieci powyżej 13 roku życia, dla młodszych niema.

A ośrodki szkolno wychowawcze są dla dzieci z obniżoną normą intelektualną.

Nie ma ich, takich jak powinny być.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 28-02-2011 14:20

hmm wydaje mi się, że jest tego trochę. I to nie tylko w Warszawie.

Na jakim są poziomie - faktycznie nie wiem, bo nie byłam.

Dla dzieci młodszych niż 13-letnie też są. Proponowano mi taki, kiedy Niko był w 4 klasie.
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Halina

Awatar użytkownika

Post 28-02-2011 19:32

Aniu nie ma, Ty patrzysz na to z perspektywy Warszawy jednak.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 28-02-2011 20:35

Trochę nie tak. W Warszawie może łatwiej mi znaleźć, ale kiedy wrzuciłam temat w google znalazłam i przedszkole socjoterapeytyczne (w Łodzi) i szkoły podstawowe MOS (pod Tarnowskimi Górami). Myślę, sądząc z wyników, że i wiecej można znaleźć.

Ale chyba to nie jest temat tego wątku.
Obrazek

Jerzy Liebiert

Halina

Awatar użytkownika

Post 28-02-2011 21:08

Dołączam raport o ośrodkach socjoterapeutycznych i wychowawczych na koniec 2009
Wychowawczych jest więcej, MOS jest tylko 59 w całej Polsce.

http://www.alaskowski.and.pl/raport.pdf
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 01-03-2011 08:08

Nie wiem skąd masz ten raport o ośrodkach, ale nie znalazłam tam na liście ośrodka który jest u nas w mieście. Według tej strony http://szkolnictwo.info/12230-Specjalny ... ychowawczy w woj. śląskim jest 176 placówek które w nazwie zawierają wyraz "ośrodek".
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Halina

Awatar użytkownika

Post 01-03-2011 20:39

Ten raport dotyczy dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym i zdemoralizowanych, nie dotyczy dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a wszystkie specjalne ośrodki wychowawcze są dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a nie dla dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym i niedostosowanych społecznie.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ania_sb

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 01-03-2011 21:36

Do takiego ośrodka dowozimy Mateusza.Są tam dzieci niesłyszące i z różnymi chorobami ale chodzące.Wręcz gdy Mati uderzył kolege, dostałam upomnienie ,,było to ostatni raz" i będzie musiał pójść ,nie wiem gdzie.A przecież jest to Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.Klasy od zero do policealnej.Mati ma upośledzenie[najpierw było ADHD] ale też i niedostosowanie społeczne.Jeśli pisze nie w tym wątku to przepraszam.

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Dzieci: Karol - V klasa

Post 26-04-2012 20:06

Nie wiem, czy w dobrym miejscu napisałam, więc tu zalinkuję...
viewtopic.php?f=36&t=7795&view=unread#unread

danuta2002

Dzieci: Asia ADHD,ZA a może całkiem coś innego ?

Post 20-05-2012 20:53

Też nie wiem, czy to tu pasuje, najwyżej zrobię kłopot, i ktoś mnie przestawi. Z góry przepraszam. Rozmawiałam wczoraj z nauczycielką, ze szkoły mojej córki,i tak przypadkowo poruszyłam temat, który mnie ostatnio dręczył. Chodziło mi o to, że mam ochotę poruszyć pewien temat z anglistką powołując się na opinię z PPP. I tu mnie znajoma nauczycielka ( dla ścisłości nie uczy jeszcze mojej córki) zaskoczyła, zdziwiła się, że na podstawie opinii mogę czegoś chcieć. Ona też ma w klasie dziecko, z opinią i stwierdziła, że opinia jest tylko informacją dla niej, że dziecko ma problemy, ale żeby dziecko traktować w jakiś inny sposób , do tego wg niej potrzebne jest orzeczenie z PPP. :hmmm:Tak sobie myślę, że w przyszłym roku to będę na pewno miała ciężko.

Halina

Awatar użytkownika

Post 20-05-2012 21:07

W przyszłym roku, dla Twojej córki, która ma opinię, będzie musiał powstać program Działań Wspierających i Karta Indywidualnych Potrzeb Ucznia, Twoja córka powinna zostać objęta pomocą psychologiczno pedagogiczna na terenie szkoły. Ty powinnaś zostać poinformowana przez Dyrektora szkoły, kiedy zbiera się zespół, który będzie zajmował się pomocą psychologiczno pedagogiczną Twojej córki.
To wszystko musi zacząć się dziać w szkołach podstawowych od 1 września 2012, na podstawie Rozporządzenia http://www.kuratorium.szczecin.pl/index ... 8-poz-1487
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Ja: PPP sądzi, że mam ADHD ;)

Post 21-05-2012 08:48

Halina dziękuję za info. Bo ja od września ruszam w szkole "do ataku". W roku szkolnym 2011/2012 mieliśmy opinię i to by było na tyle w temacie. Rzekomo nie było możliwość zajęć wyrównujących na terenie .... Pod koniec kwietnia okazało się, że inne dzieci indywidualne godzinki mają. Po rozmowie z Panią Dyrektor otrzymaliśmy 4, szkoda że dopiero w maju!!!! Pani Młodego tłumaczyła się tym, że skoro chodzimy prywatnie, to już nie potrzebujemy ..... Na co odpowiedziałam, że chodziliśmy prywatnie, ponieważ w szkole nie mieliśmy :evil:
W każdym z nas tkwi talent ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć...

danuta2002

Post 21-05-2012 19:07

Dziękuję Halino, wydrukowałam sobie i muszę dokładnie przestudiować to rozporządzenie MEN, ale jak znam życie to pewnie rozporządzenie rozporządzeniem..a życie życiem. A w szkole rządzi dyrektor, który chyba już widzi we mnie tylko uprzykrzonego "insekta". Co nie znaczy, że się poddaję, pojutrze środa, więc porozmawiam o tym z pedagogiem szkolnym. Nie ma co czekać do września :) Jeszcze raz dziękuję.

danuta2002

Post 30-05-2012 20:37

Przestudiowałam sobie rozporządzenie i poszłam na rozmowę z pedagogiem i :hmmm: i coraz mnie rozumiem. W szkole mojego dziecka Kartę Indywidualnych Potrzeb Ucznia dostaną tylko dzieci z orzeczeniami PPP, dla dzieci z opiniami powstał jakiś program wspierający ale to jakoś grupowo. Boję się, co z tego wyniknie. Chyba przejdę się jeszcze tuż przed końcem roku szkolnego do dyrektora.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 30-05-2012 20:40

Dlatego "lepiej" jak zdiagnozują ZA :roll: To jest skandal, że na adhd nic się dziecku nie należy :evil:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 31-05-2012 07:42

matken pisze: To jest skandal, że na adhd nic się dziecku nie należy :evil:

Oj jest, tym bardziej, że pretensji i zarzutów do ADHD-owców jest ciągle na kopy...I niewłaściwego postępowania kadry z dzieciakami... I chęci wywalenia z klasy czy nawet szkoły... Normalnie dyskryminacja się szerzy! :evil:
Obrazek

Jerzy Liebiert

danuta2002

Post 31-05-2012 16:32

Nic dodać, nic ująć dziewczyny. Dyskryminacja się szerzy. Mnie już opadają ręce.:(

Halina

Awatar użytkownika

Post 31-05-2012 16:57

danuta2002 pisze:Przestudiowałam sobie rozporządzenie i poszłam na rozmowę z pedagogiem i :hmmm: i coraz mnie rozumiem. W szkole mojego dziecka Kartę Indywidualnych Potrzeb Ucznia dostaną tylko dzieci z orzeczeniami PPP, dla dzieci z opiniami powstał jakiś program wspierający ale to jakoś grupowo. Boję się, co z tego wyniknie. Chyba przejdę się jeszcze tuż przed końcem roku szkolnego do dyrektora.

Karta Indywidualnych Potrzeb Ucznia jest dla każdego ucznia z opinią indywidualna, jak sama nazwa wskazuje, nawet nie trzeba opinii z PPP, wystarczy podejrzenie nauczyciela, że coś jest potrzebne, do pomocy dziecku. Zakłada się ją indywidualnie dla każdego, kto poddany jest Planowi Działań Wspierających, który może być przygotowany dla grupy uczniów z podobnymi problemami.
Tu warto zajrzeć. http://pedagogwakcji.blogspot.com/2012/ ... a-ppp.html
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

danuta2002

Post 31-05-2012 17:53

Halino, u nas dzieci z opiniami jest parę sztuk i wszystkie wrzucono do "jednego worka".Szkoła pozbywa się trudnych dzieci jak może. A czy to dziecko z ADHD( jedno zdiagnozowane na całą szkołę),czy z innymi problemami ( u nas prawie wszyscy to uczniowie, jak to się kiedyś mówiło z "obniżonym poziomem nauczania") to dla szkoły przecież dzieci z podobnymi problemami.:( O rozporządzeniu ,dowiedziałam się od Ciebie. O tym, że już coś tam opracowano, dowiedziałam się od pani pedagog.Wiem, że dla mojej córki żadnego indywidualnego wsparcia nie będzie, bo nie ma orzeczenia. :(

Halina

Awatar użytkownika

Post 31-05-2012 19:27

Danuto, nic straconego, poczekajmy do września i wtedy zaczniemy pisemnie domagać się wsparcia dla Twojej córki.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

akst6

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Miłosz lat 13 ZA +ADHD

Post 01-06-2012 20:31

Karta indywidualnych potrzeb ucznia jest dla dziecka każdego, które ma opinie z PPP i z tego, co wiem od wychowawczyni mojego syna rodzicom powinna być ona przedstawiona do końca tego roku szkolnego i to rodzic akceptuje lub nie wnosi swoje propozycje.Ja walczyłam o zajęcia z wyrównawcze z matematyki dla syna i w tym roku szkoła nie prowadziła takowych a od nowego roku okazuje się, że będzie miał te zajęcia i to szkoła zaproponowała dodatkowo zajęcia z pedagogiem indywidualne i socjoterapię.Zobaczymy jak to będzie funkcjonować od września na papierze wygląda ok.

danuta2002

Post 01-06-2012 20:34

Dziękuję Halino.:)

Fann

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Starszy 13 ZA, młodsi 10 ZA

Post 02-06-2012 06:00

Mój ma w szkole logopedę, biofeedback i zajęcia rewalidacyjne z pedagogiem specjalnym. Dostosowanego o jego potrzeb na oczy nie widziałam i pewnie nie zobaczę :roll: Wymagania ma w sumie takie jak inni. Zobaczymy co będzie w przyszłym roku w nowej szkole, bo tam przynajmniej wspominali o pisaniu programu.

moniczka-ost

Dzieci: Ola 9 lat ADHD

Post 02-06-2012 09:07

to można Ci pozazdrościć, my czekamy juz od roku na biofeedback w kolejce w poradni PP.maja jakąś babkę która pracuje na pól etatu a dzieci mnóstwo czeka.Oczywiście poradnia nie ma pieniędzy na zatrudnienie specjalisty do tej terapii..masakra jakaś :evil:

akst6

Post 21-05-2013 18:56

Dwa lata temu składałam wniosek o wydanie orzeczenia do naszej PPP niestety spotkałam się z odmową, gdyż na samo ADHD nie wydają.Złożyłam wniosek o ponowną diagnozę, bo to samo ADHD nie dawało mi spokoju ja widziałam u niego ZA.Badanie zostało przeprowadzone Pani po 30 min. stwierdziła, że absolutnie o ZA nie ma mowy. Ja dalej temat drążyłam i poszłam prywatnie do poradni zajmującej się spektrum autyzmu i tam po znacznie dłuższych badaniach wydano opinię o ZA.Teraz chcę ponownie złożyć wniosek o wydanie orzeczenia.Pytanie moje brzmi jak uzasadnić taki wniosek.
Jak piszę w nieodpowiednim miejscu to proszę o przeniesienie.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 21-05-2013 19:10

Uzasadnij wniosek diagnozą. Czy masz ją od lekarza psychiatry lub neurologa? Tylko takie są "prawomocne" przynajmniej jeśli chodzi o orzeczenie o niepełnosprawności.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

akst6

Post 22-05-2013 20:34

Diagnoza przeprowadzona była między innymi przez psychologa i neuropsychiatrę.

Halina

Awatar użytkownika

Post 23-05-2013 08:37

Ale do PPP potrzebujesz świstek od lekarza psychiatry, albo neurologa, pewnie ten neuropsyciatra też może być. Z pieczątką tego lekarza i symbolem diagnozy wg ICD 10.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703
Poprzednia

Wróć do Korzystajmy z naszych praw