Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Poufność zebranych informacji

Moderator: Moderatorzy

agnieszkazielinska

Awatar użytkownika

Dzieci: Jakub 12 lat ADHD

Post 14-07-2014 20:17

Poufność zebranych informacji

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłam swój problem, ale mam takie pytanie, czy mógłby mi ktoś pomóc napisać pismo do szkoły, mówiące o tym, że wszelkie zebrane informacje, dokumentacja, opinie o dziecku są tajemnicą i że tajemnica ta obowiązuje wszystkich pracowników szkoły. Ponieważ w ostatnim czasie dużo faktów o moim synu "wyciekło" i pocztą pantoflową doszło do mnie. Nie wiem czy ono coś pomoże, ale mam taką nadzieję.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)
" W życiu często by­wamy po­niewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci..."

mari

Wsparcie

Dzieci: syn lat 19 autyzm

Post 14-07-2014 21:26

Kodeks karny:
Art. 266. § 1. Kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, wykonywaną pracą, działalnością publiczną, społeczną, gospodarczą lub naukową,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Funkcjonariusz publiczny, który ujawnia osobie nieuprawnionej informację niejawną o klauzuli "zastrzeżone" lub "poufne" lub informację, którą uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a której ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 14-07-2014 22:20

można np. dodać coś takiego:
Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz kodeksem karnym (art.....) proszę o zachowanie tajemnicy przed osobami trzecimi na temat wszelkich powierzonych Państwu dokumentów i informacji o moim dziecku. W szczególności proszę o zachowanie w tajemnicy diagnozy oraz o tym jakie przyjmuje leki i jakie obecnie przechodzi terapie. Bardzo proszę o powiadomienie wszystkich pracowników szkoły, że informacje o zdrowiu i problemach mojego dziecka służą wyłącznie do użytku wewnętrznego szkoły i nawet w dobrych intencjach nie mogą być bez uzyskania mojej zgody przekazywane osobom nie należącym do grona pedagogicznego tej placówki.
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

agnieszkazielinska

Awatar użytkownika

Dzieci: Jakub 12 lat ADHD

Post 15-07-2014 08:09

Bardzo dziękuję. Pozdrawiam :)
" W życiu często by­wamy po­niewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci..."

_Kasia_

Dzieci: córka 5 lat ZZ

Post 07-05-2017 22:25

Gdy kadra/placówka nie chce podpisać klauzuli o poufności

Zaproponowałam w placówce (prywatnej) dziecka klauzulę poufności o treści j.w. i poprosiłam o podpisy kadry, która ma dostęp do tych dokumentów.
Czekam już miesiąc, gdyż sprawdza ją ich prawnik.
Spotkaliście się z czymś takim? Obawiam się, że mnie zwodzą i pismo to nie wróci nigdy z podpisami.
A przecież to dla ich dobra, prawo i tak obowiązuje placówki oświatowe.
Daliśmy im dokumentacje medyczną, opinie z PPP, i takie zwodzenie budzi nasze obawy.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-05-2017 06:47

taki dokument jest w praktyce tylko przypomnieniem, nic nie zmienia w sytuacji kadry.
Im tak czy inaczej nie wolno nic pisnąć, za paplanie grozi odpowiedzialność karna.

Wróć do Korzystajmy z naszych praw