Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Bajki z projektora - czytanie inaczej

Moderator: Moderatorzy

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 15-09-2010 13:18

Bajki z projektora - czytanie inaczej

Znaleźliśmy na strychu naszego domu projektor. Jest to takie urządzenie, w które wkłada sie bajki na kliszach i wyświetla je sie na ścianie. Dokładnie taki jak tutaj:
Obrazek

I okazał sie on strzałem w dziesiątkę!
Zalet ma wiele. Spędzamy czas wspólnie gdyż tato z córką szykują co wieczór kino, tata wyświetla, a ja czytam. Ciągle jest to czytanie, a nie oglądanie bajek gdyż bliżej temu do czytania ilustrowanej książeczki niż oglądania bajek na DVD, a do 4 latki jednak lepiej przemawiają ilustrowane przygody niż samo wyłącznie słowo czytane.
Konsekwencja "niewyświetlania wieczorem bajek" jest najstraszniejsza ze strasznych i doskonale działa sama jej groźba :lol: Poprawiło nam to samoocenę gdyż dowiedzieliśmy po pierwszym już wieczorze kinowym od rozanielonej córki, że: "Supel jesteście nolmalnie! Nolmalnie fajniejsi od "vidivi"" :D I nie miał tutaj chyba wpływu na ocenę popcorn serwowany tego wieczoru przez tatę :D
Bajki co do których miałam pewne obawy (bracia Grimm) czy "Dziewczynka z zapałkami" (wzbudzająca mokre emocje u przedstawicielek naszej płci niezależnie od wieku (nie mam danych co do płci przeciwnej ale na tych koło 30 nie działa :lol: ) okazały sie być przyjęte z emocjami ale zrozumieniem i były okazja do rozmowy o tym "jak było kiedyś i jak jest dzisiaj". O miłości bliźniego, współczuciu, pomocy bliźniemu, reagowaniu na krzywdę i przemoc itd itd.

Polecam jako formę wspólnego spędzania czasu z młodszymi dziećmi. Szczególnie w jesienne i zimowe długie wieczory.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

basiacyferki

Wsparcie

Post 15-09-2010 13:36

I już Wam zazdroszczę!
Długo szukałam takiego projektora, niestety nie udało się...
Radek 16 lat-wysokofunkcyjny
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2010 13:59

aga.rk

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 15-09-2010 19:16

Miaam w domu taki projektor i czytanie bajek w zimowe wieczory to jedno z moich najmilszych wspomnień... Niestety, kiedy troszkę się "zestarzałam" tata oddał projektor koledze obdarzonemu małymi dziećmi, bo "nam się już nie przyda". A teraz żałuję...
"To, co możesz uczynić jest tylko maleńką kropelką w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens twojemu życiu" (Albert Schweitzer)

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Dzieci: Karol - V klasa

Post 08-10-2010 20:38

Zobaczyłam na forum temat, w końcu zebrałam się i kupiłam na allegro..i moje dzieci nie są zainteresowane, a szkoda....:( będę próbować:) może jednak...

Wróć do Po lekcjach