Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Muzeum Powstania Warszawskiego

Moderator: Moderatorzy

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 26-07-2010 10:44

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego od 1 sierpnia będzie pokazywało ciekawą symulację:
5 minut lotu nad ruinami Warszawy
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-07-2010 19:38

Widziałam zapowiedż w TV. Coś niesamowitego. Muszę przywieżć Szymka, bo to jest coś, co uświadomi mu okrucieństwo wojny.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 26-07-2010 19:59

Postaramy się wybrać 1 sierpnia, tak jak w zeszłym roku... To niezapomniane wrażenie (o 17:00 zapada cisza, światła przygasają...). Byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego już kilka razy. I ciągle jest coś do oglądania.

Byliśmy też na Kopcu Czerniakowskim, w Muzeach Wojska Polskiego (także tym na Forcie Czerniakowskim). Jeździmy do Lasek na Cmentarz Wojskowy.

Przed Nikiem jeszcze Muzeum Katyńskie.. no i Getto...

W Warszawie mnóstwo "pamiątek"... Jest na Bielanach budynek, gdzie są do tej pory ślady po pociskach (chyba wcześniej sie budynek zawali niz go wyremontują :()...
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

aga.rk

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 27-07-2010 09:06

Ja jeszcze w Muzeum Powstania Warszawskiego nie byłam, czego bardzo, bardzo żałuje (ale generalnie nie dane mi jeszcze było być w Warszawie...). Fragmenty, które widziałam, robią ogromne wrażenie, mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zobaczyć ten film.

A jeśli chodzi o ogrom okrucieństwa wojny... Przez pewien czas byłam wolontariuszką w Muzeum Auschwitz. W tym czasie kilkakrotnie zwiedzałam Muzeum, zarówno jako oprowadzany jak i oprowadzający przyjaciół. I jest jedno takie miejsce, gdzie zawsze, ale to zawsze się zatrzymuję. Standardowe wycieczki tam nie docierają, bo mieści się na końcu Birkenau. Sauna, czyli miejsce, gdzie przywożeni więźniowie (już po selekcji) byli myci, przebierani,tatuowani itp; jest to jedyne miejsce w Birkenau gdzie znajduje się wystawa a nie tylkooryginalne budynki. Ostatnie pomieszczenie, ciemne, duże, wypełniają zdjęcia osób, ktore zginęły. ale nie zdjęcia obozowe, tylko fotografie, które mieli w bagażach - portrety, zdjęcia rodzinne, zdjęcia dzieciaków. Ludzie na nich są uśmiechnięci, pełni życia. W Muzeum ogląda się zdjęcia ludzi, którym człowieczeństwo odebrano, tam widać jak na dłoni, że wcześniej żyli normalnie, mieli rodziny, przyjaciół i swoje pasje. Buty, okulary czy włosy poruszają, ale dopiero te zdjęcia w pełni pokazują mi ogrom tego, co tam się stało.

Wiem, że to trochę nie po drodze z Powstaniem, ale tak mi się nasunęło troszkę. Jeśli zdarzy się komuś być w Muzeum, to warto - nawet po zakończonym zwiedzaniu z przewodnikiem - przejść główna rampą kolejową do samego końca, do pomnika, za nim skręcić w prawo i po przejściu kawałka drogi laskiem dojść do budynku w kształcie litery L, aby zobaczyć tę wystawę.
"To, co możesz uczynić jest tylko maleńką kropelką w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens twojemu życiu" (Albert Schweitzer)

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-07-2010 09:12

Oglądałam tą wystawę. rzeczywiście robi wrażenie.

maciej

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 28-07-2010 15:59

Ja z Michałem byłem w Muzeum Powstania już kilka razy. I powiedzieliśmy sobie,że za każdym razem kiedy będziemy w Warszawie to wizyta tam jest naszym obowiązkiem. Warto wracać w takie miejsca i uczyć nasze dzieci historii.
Michał 18 lat ADHD

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 30-07-2010 12:00

Obrazek

Jerzy Liebiert

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 30-07-2010 21:35

W kwestii Muzeum Powstania...

Odradzam nadwrażliwym dzieciom. Jest w nim bardzo wiele bodźców, zwłaszcza dźwiękowych... Ale także scen trudnych, dramatycznych, niby przed dziećmi ukrytych, ale jednak dostępnych...

Uważam, że to co w Muzeum nie wyszło to kwestia zwiedzania przez dzieci. Jest niby dla nich salka, ale zlokalizowana w miejscu mało widocznym i w dodatku na parterze, zaraz przy wejściu. Tak naprawdę mało w niej atrakcji dla dzieci.

Poziom hałasu jest naprawdę wysoki.

Szkoda, że nikt nie wpadł na to, żeby ustalić jakiś dzień (godziny?), kiedy część efektów nie byłaby aktywna, a hałas byłby mniejszy... Tak sobie myślę, że wtedy dzieci czułyby się tam lepiej.

No bo co z tego, że jest salka dla dzieciaków, skoro potem dziecko musi wędrować przez całe Muzeum?

Moje dzieci dużo wiedzą o Powstaniu, są dumne z babci sanitariuszki... Ale nie pójdą tam jeszcze długo, niestety. Widzę, że muszą podrosnąć.
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

regina

Wsparcie

Post 01-08-2010 23:14

Muzeum zdecydowanie nie jest dla 7-8-latków. Moim zdaniem - najwcześniej dla gimnazjalistów.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 01-08-2010 23:42

Mój 10 latek w ubiegłym roku zwiedził, ale nie był szczególnie zainteresowany.
Były, rzeczy na które zwrócił uwagę, ale nie zostały na długo.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 08-08-2010 14:49

Z powodu choroby za późno odebrałam pocztę, ale może ktoś jeszcze zdąży
Załączniki
warszawiacy_z_charakterem[1].jpg
warszawiacy_z_charakterem[1].jpg (29.21 KiB) Przeglądany 756 razy
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 19-11-2010 19:25

Kolory wojny
Ośrodek KARTA i Instytut Pamięci Narodowej prezentują album KOLORY WOJNY. Oblężenie Warszawy w barwnej fotografii Juliena Bryana

Wystawę można obejrzeć od 19 listopada do 20 lutego

Zapraszamy na spotkanie poświęcone albumowi Jestem na zdjęciu Bryana
20 listopada (sobota) o godz. 16.00
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie

Julien Bryan, amerykański reporter, przyjechał do Warszawy w pierwszych dniach września 1939 roku, by obserwować początki działań wojennych. Wjechał do Polski przez granicę z Rumunią i szybko zetknął się z pierwszymi bombardowaniami. Uznał jednak, że to jakiś zabłąkany samolot, nie miał bowiem pojęcia, że ma do czynienia ze zmasowanym atakiem lotniczym, obejmującym całe terytorium kraju. Do Warszawy dotarł po kilku dniach jazdy pociągiem. Cały czas przeświadczony o tym, że działania wojenne przebiegać będą powoli i dotarcie do Wisły zabierze wojskom niemieckim jeszcze wiele dni. Zaskoczony blokadą miasta, zmuszony był pozostać w bombardowanej stolicy przez dwa tygodnie.

W tym okresie zdecydował się wykonywać swoją pracę fotoreportera, niejednokrotnie narażając własne życie. Wzrastał w nim podziw dla odwagi polskiej ludności, bezlitośnie bombardowanej przez niemieckie lotnictwo. Od prezydenta miasta, Stefana Starzyńskiego, otrzymał do użytku samochód z kierowcą oraz specjalne zezwolenie na fotografowanie wszystkiego co działo się w atakowanej stolicy. Dzięki temu mógł swobodnie poruszać się po mieście. Robił ujęcia w Śródmieściu, na Woli, a przede wszystkim na Pradze. Z Warszawy udało mu się wydostać 21 września 1939, kiedy strony konfliktu ogłosiły kilkugodzinny rozejm i oblegający miasto Niemcy zezwolili na ewakuację obywateli krajów neutralnych.[...]
Obrazek

Jerzy Liebiert

Wróć do Po lekcjach