Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ZHP-wspaniała alternatywa dla ADHD-owców

Moderator: Moderatorzy

Anna

Wsparcie

Post 24-10-2009 14:32

:super:
Napisz jak było.
syn 14 lat

madrugada

Awatar użytkownika

Post 29-11-2009 02:26

Witam wszystkich serdecznie ( to mój 2 post :)).
Dopisuję się tutaj, ponieważ jestem świerzo po rozmowie z Druhem na temat zachowania mojej pociechy... Młody uczęszcza na zbiórki drugi rok, co jakiś czas otrzymywałam informacje, że M. przeszkadza innym dzieciom, że ma problemy ze stosowaniem się do poleceń, i tak jakoś się to toczyło, twierdzili, że sobie radzą. Natomiast dzisiaj usłyszałam , że tak dalej być nie może, gdyż M. bardzo przeszkadza, nie słucha się, i na dodatek zdarza mu sie uderzyć klegę/kolezankę :( , wszystkie dzieci się na niego skarżą. ,i że na biwaku zachowywał się okropnie ( tu orzymałam jakiś przykład)... Ogólnie trochę mi przykro,że dostałam od razu kubeł zimnej wody, chociaż po każdej zbiórce pytałam się czy mieli z moim słońcem problemy, i ostatnio " wszystko było w porządku". Rozmowa odbywała się przy Mateuszu ( myślę ,że miała to być dodatkowa kara dla M.),i tak trochę w biegu, więc poprosiłam o możliwość spotkania się w cztery oczy... i teraz zastanawiam się jak to wszystko poukładać.... Przede wszystkim bardzo mi zalezy,żeby M. nadal mogł uczęszczać na zbiórki. Dotychczas nie mówiłam druhom, o tym, że Mateusz ma ADHD, i ZA.Mówiłam tylko o problemach z koncentracją i z nauką i problemach z komunikowaniem się z innymi dziećmi. Teraz po wakacjach diagnoza jest już prawie potwierdzona , więc chyba powinam o tym Druhów poinformwać. Chciałabym też spróbować ustalić z nimi może pewne zasady dla Mateusza, któych będzie musiał przestrzegać, pod którymi będzie musiał się podpisać. Czyli namówić ich do punktowęża ( ?), może wprowadzić jakiś dzienniczek dobrego zachowania i system nagród. Wiem,że bardzo M. zależy na otrzymaniu kolejnyh sprawności, ale dla niego to daleka droga..., więc może jakieś "półsparwności " :). Nie wiem, czy się zgodzą.... Mam wrażenie, że najchętniej widzieli by rozwiązanie sie problemu poprzez rezygnację Mateusza... Sam M. po ostatnim wyjeździe miał już nietęgą minę i powiedział, że wcale nie było fajnie. A mi tak strasznie na tym zależy, gdayż tak nieiwele okazji ma mój synek do bycia w grupie....A z drugiej strony " nic na siłę" przecież.
Hm, i mam też pytanie, czy nienależąc do drużyny w Polsce, mozna by było wysłać dziecko na obóz w Polsce właśnie ?

i przepraszam za rozpisanie...
Dwoje Szkodników, Starszy 9l Adhd i Za, Młodsza 6l rośnie w oczach :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-11-2009 10:02

Witam (to mój 8410 post :) )
Druhów trzeba uświadomić z jakim mają przypadkiem, że nie wszystkie tradycyjne formy pracy zadziałają.
Można im zaproponować jakieś techniki typu punktowąż, ale nie należy sugerować, że tylko dla Twojego młodego. Te chwyty świetnie funkcjonują dla całych grup.

Czy drużyny biorą na obozy osoby spoza drużyny? Czasem tak, ale nie jest to reguła. Zwykle cała drużyna pracuje na taki wyjazd, więc branie darmozjada, który się nie przyłożył do przygotowania budzi zrozumiałe protesty.

I przepraszam - ja piszę bardzo skrótowo :)

madrugada

Awatar użytkownika

Post 29-11-2009 11:35

Też postaram się skrótowo :).
Dreptaku dziekuję za odpowiedź. Mam kilka dni czasu więc wracam do lektry forum :).
Wyjazd z "obcą" drużyną może to faktycznie nie najlepszy pomysł, nawet z wagi na M.
Myślalam też o obozie który jest organizowany dla rodziców i dzieci z adhd, ale to jeszcze chyba za szybko, na otrzymanie informacji( myślę o lecie), i nie w tym wątku zresztą :).

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 30-11-2009 11:51

Mój Zuch (8 lat) wylatywał wcześniej z kilku zajęć, bo 'nie pasował', ale jeśli chodzi o harcerstwo na razie jest ok. Uprzedziliśy od razu Druha, że to ADHDek ze wszystkimi tego "dobrodziejstwami". Druh zapytał, czy czegoś szczególnego powinien się spodziewać. Oj tam, zaraz szczególnego ;-)
Druh jest dzielny, jak na harcerza przystało :-) Daje radę :-)
Młody codziennie pyta kiedy będzie zbiórka ( jest tylko raz w tygodniu w środy). Ostatnio była rozpacz, bo zdobył jakąś odznakę i oczywiście tradycyjnie, jak wszystko inne, zgubił ją. Muszę zapytać w środę druha czy byłaby możliwość, żeby kazać mu następnym razem schować odzankę do kieszeni , bo podejrzewam, że została w miejscu, gdzie Młody akurat był - gdzieś na podłodze albo na biurku. A ja będę przy wyjściu też się upewniać, czy Młody nic nie zostawił.

Radziłabym Ci Madrugada po prostu szczerą rozmowę z druhem. Może wspólnie coś wymyślicie, jeśli powiesz, że Wam zależy itd.

A obóz adhd-owy letni lub zimowy, jeśli są jeszcze miejsca, gorąco polecam. Z własnego doświadczenia :-)

madrugada

Awatar użytkownika

Post 01-12-2009 22:35

Dzięki za podniesienie na duchu. Niestety jak mojego "wywalą" bida będzie. Na razie nie dzwoniłam, gdy ż jutro spotkanie z nauczycielką, dla której właśnie ciekawe 8) artykuły drukuję... . Chyba przydadzą się w obydwu miejscach .

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 02-12-2009 22:18

Jak to 'wywalą'? Nie no, niemożliwe. Przecież się druh tak szybko nie podda. Rozmawiaj koniecznie z druhem. Z synem też trzeba - chęci muszą być z obu stron. Próbuj go zmotywować.

Mój Zuch przyniósł dzisiaj karteczkę, że ma przynieść w piątek wieczorem śpiwór, karimatę, prowiant, mundur ( który ma dostać dopiero w niedzielę na Mikołajki, więc jeszcze nie mam pomysłu, jak to zrobić) i że wróci w sobotę o 9.00.......On ma 8 lat!!! Przeciez ja umrę ze strachu. Jeszcze nigdy nie nocował sam poza domem. W dodatku często budzi się w nocy z krzykiem - nie wiem, czy druh 'podoła' takiemu zadaniu. Puścić, nie puścić? Muszę puścić, bo mnie znienawidzi ;-)

Dzisiaj przytargał do domu jakiegoś wilka na słupku i twierdzi, że musi się zaopiekować totemem do następnej zbiórki, bo dostał taką nagrodę za pomaganie na zbiórce. A ja durna mu pogratulowałam, bo to WIELKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Zgadnijcie, co to znaczy dla małego ADHD-ka z niska samooceną - zbladł i kazał mi go odnieść, bo nie da rady. Musiałam go baaardzo chwalić, żeby się znowu poczuł. Taka gapa ze mnie.

Walcz Madrugada o harcerstwo dla swojego Mateusza, bo to naprawdę dużo dobrego.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 02-12-2009 22:39

enchanted pisze:Mój Zuch przyniósł dzisiaj karteczkę, że ma przynieść w piątek wieczorem śpiwór, karimatę, prowiant, mundur ( który ma dostać dopiero w niedzielę na Mikołajki, więc jeszcze nie mam pomysłu, jak to zrobić) i że wróci w sobotę o 9.00.......On ma 8 lat!!! Przeciez ja umrę ze strachu. Jeszcze nigdy nie nocował sam poza domem. W dodatku często budzi się w nocy z krzykiem - nie wiem, czy druh 'podoła' takiemu zadaniu. Puścić, nie puścić? Muszę puścić, bo mnie znienawidzi ;-)
Pewnie, że go puścisz.
Tyle, że z innego powodu.
Mianowicie puścisz go, żeby się uczył samodzielności.

A Ty się nauczysz ... nie umierania ze strachu :twisted:

Uszy do góry!

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 02-12-2009 22:45

Trochę sie boję, że się obudzi w nocy z płaczem a potem będzie się wstydził. On tak strasznie chce chodzić i nie chcę, żeby się zraził. Ale nie będę od razu "czarnowidzieć'. Masz rację - uszy do góry :-)

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 03-12-2009 10:04

Uszy do góry, da se radę, a jaki dumny będzie z tego ni i oczywiście ty, że masz takie duże dziecko.
Moje harcerki też dopiero zaczęły, samodzielnie nocować po za domem jak trafiły do drużyny. Zawsze wracają całe i zdrowe, chociaż to sztuka nie lada :? , bo zastęp jest jednocześnie trupą cyrkową (szudała, monocykl. diabolo itp. :).
Paulina bardzo się usamodzielniła i tylko na plus wyszło jej harcerstwo.

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 07-12-2009 16:48

Przeżyliśmy pierwszą noc Zucha poza domem. Dzwonił do mnie dwa razy "Mama wiesz, ja sam idę, po ciemku, od światła do światła mi kazali iść, no to idę" - usłyszałam jednym tchem :-) Drugiego razu nie odebrałam, bo spałam. Podobno dzwonił ze śpiwora, bo nie mógł spać, "bo Martyna tańczyła po całej sali, jak druh wyszedł".

Rano wrócił uśmiechnięty od ucha do ucha, z odznaką ( złożył przysięgę i trochę się zmartwił, że już nigdy nie może skłamać). Śpiewa piosenki pod nosem ( strasznie przekręca słowa i są trochę bez sensu) i jakoś tak wydoroślał trochę... Taki mniej mój a więcej świata się robi...

Trzymajcie kciuki, żeby mu nie przeszło.

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 07-12-2009 19:06

Trzymam mocno . :ithl: :ithr:
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-12-2009 19:22

enchanted pisze:Taki mniej mój a więcej świata się robi...

:clapping: brawa dla zucha :D
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 07-12-2009 19:30

Będę trzymać [smilie=heart fill with love.gif]

regina

Wsparcie

Post 07-12-2009 19:43

enchanted pisze:Przeżyliśmy pierwszą noc Zucha poza domem.

Rano wrócił uśmiechnięty od ucha do ucha, z odznaką ( złożył przysięgę i trochę się zmartwił, że już nigdy nie może skłamać). Śpiewa piosenki pod nosem ( strasznie przekręca słowa i są trochę bez sensu) i jakoś tak wydoroślał trochę... Taki mniej mój a więcej świata się robi...

Jestem pod wrażeniem! Kciuki trzymam i już zaczęłam obmyslać jak kiedy i gdzie zapisać synka do drużyny Zuchów (chyba najwcześniej jak pójdzie do szkoły?). Harcerstwo kojarzy się z przestrzeganiem zasad (nie tylko oczywiście :) ), a to coś dla naszych niezwykłych dzieci wskazane :)

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-12-2009 02:10

Brawa dla dzielnego Zucha. I jego równie dzielnej Mamy!
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

julia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Młody prawie 10 lat (ADHD), Młodszy 7 lat, Najmłodszy 5 lata

Post 26-10-2010 20:47

Mój syn - siedmiolatek (adhd) też dołączył do grona zuchów i widzę, że dobrze mu to robi. Na razie to drugi miesiąc zbiórek, nie było jeszcze ślubowania, ale zdobył już pierwszą umiejętność i jest z siebie dumny. O byciu zuchem marzył już od ponad pół roku przed rozpoczęciem pierwszej klasy, więc jak się dowiedziałam, że w szkole jest Gromada Zuchowa to pilnowaliśmy oboje zapisów ;) Mam nadzieję, że ta fascynacja mu zostanie, bo wydaje mi się, że to bezpieczne środowisko dla dzieci.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 17-02-2011 20:55

Syn po długiej przerwie od początku tego roku szkolnego sam (to znaczy bez moich "sugestii"), pod wpływem kolegi - wrócił do harcerstwa. No i postanowił pojechać na obóz.

Wczoraj wrócił z niego zachwycony :D . Wieczorem zrobił sobie musztrę (najbardziej podobał mi się fragment: "Stan drużyny: jeden - zgodny" albo "Kolejno odlicz: jeden."). W łóżku przed zaśnięciem śpiewał piosenki harcerskie.

A dzisiaj w południe: "ojej, zapomniałem o zaprawie" i biegał po domu jak za starych, dobrych czasów :lol: .

Jedyne, z czego nie jest zadowolony, to że nie udało mu się zdobyć sprawności "milczka". Wytrzymał aż 12 godzin, ale powiedział, że drugi raz próbował już nie będzie - uznał, że jakaś głupia ta sprawność :wink: .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

julia

Awatar użytkownika

Post 17-02-2011 21:50

Dosia pisze:Jedyne, z czego nie jest zadowolony, to że nie udało mu się zdobyć odznaki "milczka". Wytrzymał aż 12 godzin, ale powiedział, że drugi raz próbował już nie będzie - uznał, że jakaś głupia ta odznaka :wink: .

I tak powinien być z siebie dumny - aż 12 godzin! :shock:

Mój ostatnio zdobywa jakąś sprawność (w zuchach) i coś tam ma być, że to sprawność Smerfa. Oburzył się i po rozmowie okazało się, że mu się nie podoba, że Smerfy mają takie małe ogonki jak króliki :lol:

irena

Awatar użytkownika

Post 18-02-2011 19:28

Dosia pisze:Jedyne, z czego nie jest zadowolony, to że nie udało mu się zdobyć sprawności "milczka". Wytrzymał aż 12 godzin, ale powiedział, że drugi raz próbował już nie będzie - uznał, że jakaś głupia ta sprawność :wink: .

Dosia moja Paulina też nie wytrzymała milczka zabrakło jej 2 godzin, dla naszych dzieciaków to bardzo trudna sprawność :) .

Ola.D

Awatar użytkownika

Post 11-03-2011 11:15

Mój Kuba od września też chodzi na zbiórki zuchowskie. Niestety nie pojechał na zimowisko bo druhny stwierdziły,ze raczej sobie z nim nie poradzą.Kuba jednak nadal chodzi na zbiórki ( uwielbia je).
Dwukrotnie rozmawiałam z druhnami o zachowaniu Kuby i prosiłam żeby nadal pozwalały mu chociaż chodzić na spotkania w szkole.
Jeśli będzie jakiś jednodniowy rajd zaproponuję moją obecność jako pomoc. Bardzo chciałabym aby szatanek mój mógł uczestniczyć w pełni w spotkaniach.
Może ja przejdzie już do grupy harcerskiej zabiorą go na obóz - czego pragnę bardzo.
Kuba 9 lat - analityk, dociekacz , minimalista - epi, adhd

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 11-03-2011 17:30

Ola, może to i mój problem, ale przykro mi, kiedy mówisz o swoim synku "szatanek". :!:

Kojarzy mi się to źle, smutno, mrocznie i zalatuje brakiem akceptacji z Twojej strony. :?

Taka mniej więcej jest też chyba ogólna interpretacja tego słowa.

Jesteś pewna, że o to Ci chodzi?
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 11-03-2011 18:11

Józefina pisze:Ola, może to i mój problem, ale przykro mi, kiedy mówisz o swoim synku "szatanek". :!:
Uff, nie jestem sama ;) . Zgłaszam, że to też mój problem - nie mogę patrzeć na "szatanka" w podpisie.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 11-03-2011 19:24

Mnie zaś skojarzył się ze "Szatanem z siódmej klasy" - ale dziś to nie lektura (przynajmniej u mojego Konrada) - bardzo sympatyczną i pozytywną postacią.

regina

Wsparcie

Post 11-03-2011 19:55

Babcia Ola pisze:Mnie zaś skojarzył się ze "Szatanem z siódmej klasy" - ale dziś to nie lektura (przynajmniej u mojego Konrada) - bardzo sympatyczną i pozytywną postacią.

Mnie też kojarzy się z "Szatanem z 7 klasy", co nie zmienia faktu, że na podpis też patrzeć nie mogę.

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-03-2011 19:58

Ja też próbowałam podciągnąć pod "tego z siódmej", ale po pierwsze mi nie szło - ten nasz jest dużo młodszy, a poza tym nie pomagało. :wink:

Ola.D

Awatar użytkownika

Post 11-03-2011 20:02

" mój szatanek" - proszę czytać - wszechobecne srebro mamy, całe życie bo mamy tylko siebie nawzajem.

I zapewniam, że nie zamieniłabym tych 9 lat wspólnych na żadne inne. Pomimo, że przez pierwsze 4 lata nasze wspólne odbyliśmy z 20 wizyt w szpitalu (gdzie mama spała na krześle bo tylko leki dożylne pomagały na ucho), 2 razy przeprowadzałam reanimację przy napadach padaczki zanim karetka przyjechała, 1 raz słyszałam jak serce Kuby zamarło ......
Mój szatanek jest moim życiem !!!!!!!!!!!!!!

Czasem miewam chwile załamania ale, nigdy nie obwiniałam dziecka za to jakie jest. Mogę jedynie mieć do siebie pretensje, że nie dowiedziałam się wystarczająco aby pomagać Kubie. [smilie=happy.gif] [smilie=happy.gif] [smilie=happy.gif]

regina

Wsparcie

Post 11-03-2011 20:11

Wiesz co, nikt chyba nie wątpi w Twoją miłość do dziecka.
Pomyśl jednak - może warto dać sobie spokój z takimi "pieszczotliwymi" określeniami?
Już tu kiedyś był aniołek, teraz szatanek...
Dajmy spokój, co?

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 11-03-2011 20:15

Olu, jest coś takiego jak etykietowanie. Pewnie słyszałaś o tym.

Właśnie takie częste nazywanie dziecka - niby pieszczotliwie - nazwami powszechnie uznanymi za złe czy obraźliwe (grubasek, wariatuńcio, diabełek....) powoduje, że dziecko zaczyna tak o sobie myśleć.. i wchodzi w rolę.Chcesz tego?
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-03-2011 20:16

Ola! Wiemy, że kochasz Kubę. :) Jestem pewna, że nikt z nas nie ma co do tego wątpliwości.

Chodzi nam tylko o określenie "szatanek". Napisałam jak ja, osoba z zewnątrz interpretuję to słowo, którego używasz mówiąc o synku. :?

Każda rodzina ma swoje kody językowe, słówka, powiedzonka itd. Ty akurat masz "szatanka" na określenie dziecka. Ja próbowałam pokazać Ci jak to brzmi w naszych uszach...

Gdyby ktoś nas mówił o synu, np. "debilek", "głupolek", "bandycik"... :?: Co byś pomyślała?

To byłoby właśnie etykietowanie, i to w najgorszym wydaniu. Przed tym chcemy chronić nasze dzieci. :idea:

Ola.D

Awatar użytkownika

Post 11-03-2011 20:31

a może być wiatraczek?

Ola.D

Awatar użytkownika

Post 11-03-2011 20:36

ale na mnie naskoczyłyscie :opada:
przecież narmalne jest, że do własnego dziecka tak się nie odzywam :D

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 11-03-2011 20:38

To już wolę Kubuś.

Tymi nazwami dajesz mu sygnały. Zastanów się, czy chcesz żeby był wiatrakiem?

Dostał od Was, Rodziców, piękne imię. Możesz modulować je w różne odcienie
Jakub - poważnie, w zdenerwowaniu (sygnał "sprawa poważna)
Kuba - na codzień
Kubuś, Kubi.. - pieszczotliwie.

To nie jest naskakiwanie. To jest dobra rada.
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Ola.D

Awatar użytkownika

Post 11-03-2011 20:46

oj,

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 11-03-2011 21:09

Ola.D pisze:ale na mnie naskoczyłyscie :opada:
Chyba to odebrałaś bardzo osobiście :) .

Kuba 9 lat - analityk, dociekacz - epi, adhd
Śliczne :OK: .

Ola.D

Awatar użytkownika

Post 11-03-2011 21:15

uczę się od bardziej doświadczonych :mrgreen:

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 11-03-2011 21:32

No i fajnie "szatanek" uciekł z podpisu! A tak nawiasem mówiąc szatan z siódmej najpierw uczęszczał do pierwszej ,drugiej,trzeciej... :lol:

Ola.D

Awatar użytkownika

Post 11-03-2011 21:45

dzieki imienniczko :P

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-03-2011 22:04

Ola, świetnie! :OK:

Chcemy tylko dobrze - naprawdę. :)

Nowy podpis bardzo mi się podoba!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-03-2011 22:10

Wracając do harcerstwa. Byłam dzisiaj na spotkaniu z drużynowym Marcina, wezwał mnie (wszystkich rodziców) w sprawach formalnych - zgody, składki itp. Widziałam go po raz pierwszy w życiu, więc przy okazji przekazałam mu, jak bardzo podoba się Marcinowi jego drużyna i jak bardzo duży i pozytywny wpływ ma on na syna.

Drużynowy powiedział, że Marcin to świetny chłopak ale ma straszliwie dużo energii ;) . Wspomniałam, że w podstawówce miał jej jeszcze więcej. Na to drużynowy: Aaa. Ale to chyba jest niemożliwe.

No jaaasne, niemożliwe :wink: :lol: .

irena

Awatar użytkownika

Post 29-03-2011 18:47

U nas trochę smutna ostatnio była zbiórka.
Justyna oficjalnie odeszła z harcerstwa, bardzo chciała być dalej, ale niestety coś nie zagrało.
Po prostu zbliża się lato i będą zbiórki wędrownicze, rajdy itp.
Ona niestety ma mocno ograniczoną ruchliwość. Jednak szkoda.....

Paulina nadal jest w drużynie i bardzo se chwali, ja też jestem wdzięczna harcerzom. Bardzo dużo jej pomogli.

blaire

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 29-03-2011 19:46

Kuba w drużynie zuchowej jest już ponad rok (od stycznia 2010). Za nim kilka rajdów z noclegiem i bez oraz letnie kolonie zuchowe. W tym roku powtórka. Na zimowisko nie pojechał, gdyż pokrywało się z naszym wyjazdem w góry.
Zbiórki bardzo dużo mu dają, stara się bardzo, zdobywa kolejne sprawności. Od kilku tygodni jest szóstkowym :) .

Optymiści wierzą, ze świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedza, gdzie ma ten otwór.

Kuba 18.09.2001, - ZA- Korneliusz chcący we wszystkim naśladować starszego brata- 05.10.2005 i Ida - 24.10.2010

Paula

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-03-2011 19:11

[smilie=hi ya!.gif] Ja też jestem harcerką i jest tak :OK: byłam niedawno w Warszawie i świetnie było (ukłon w stronę wujka Dreptaka :) ). A w Warszawie byłam na rajdzie Arsenał nie wyspałam się jak nigdy ale warto było. ZHP polecam dla każdego bo jest GIT.
Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie,
lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie.

Mikołaj Rej

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Ja: PPP sądzi, że mam ADHD ;)

Post 22-05-2012 08:57

Właśnie zaczęłam starania o przyjęcie Expresika do Gromady Zuchów. Czekam na odpowiedź. Sama kiedyś biegałam w mundurku :) Proszę o kciuki za TAK :D
W każdym z nas tkwi talent ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć...

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 22-05-2012 09:25

Mówisz - masz :OK:

irena

Awatar użytkownika

Post 22-05-2012 12:01

Mówisz masz ataki :OK: :OK: :OK: .
Paula jest od wielu lat w harcerstwie, ma nawet swój zastep.
Dzięki harcerstwu naprawdę rozkwita, a ostatnio stwierdza, że podziwia nas jako rodziców. Bo ona czasem ma ochotę zamordować swoich harcerzy, za ich pomysły. :D

julia

Awatar użytkownika

Post 23-05-2012 08:35

MamaExpresika kciuki zaciśnięte! Fajna to przygoda dla dziecka. Choć mój Młody w ciągu tych dwóch lat na zmianę chce się wypisywać i zostawać.

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Post 23-05-2012 08:44

Dziękuję :) Czekam na decyzję Komendanta. Szuka odpowiedniej Gromady i Drużynowego dla chłopca z turbodoładowaniem :) Na tę chwilę Expresik nie bardzo rozumie o co chodzi. Mundurki mu się podobają, ale przestraszył się, że zamiast do szkoły idzie do wojska :lol: i jest na NIE. A my rodzice przeciwnie, jesteśmy na TAK :wink:

julia

Awatar użytkownika

Post 23-05-2012 09:36

U nas było o tyle łatwiej, że Gromada Zuchowa jest w szkole Młodego i prowadzi ją wychowawczyni jego klasy. Teraz zauważam pewne minusy tego (kisi się w tym samym środowisku), ale na to wpływu nie mam.

MamaExpresika

Wsparcie

Post 23-05-2012 09:44

W naszej szkole nie ma ani zuchów, ani harcerzy. To szkoła społeczna, skoncentrowana na sukcesy w pływaniu. Nawet myślałam, żeby Expresika zapisać na sekcję. Jeśli zacząłby ewentualnie odnosić drobne sukcesy, pewnie spojrzano by na niego bardziej przychylnie.
Na tę chwile zdecydowaliśmy się jednak na Gromadę. Z punktu widzenia społecznego oraz dyscypliny wydaje się nam ona w tym momencie właściwszym wyborem.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Po lekcjach