Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Hipoterapia

Moderator: Moderatorzy

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 22-03-2006 09:56

Hipoterapia

Jestem w trakcie załatwiania hipoterapii dla Kuby. U nas działa taki ośrodek i oni dostaja bezpośrednio dotacje z PFRONu, wiec bede placila tylko 1/3 ceny.Może ma ktos jakieś doświadczenia z hipoterapią, czy ma dobry wpływa na nasze dzieciaki. Licze na to, ze to bedzie coś co go zainteresuje i wyciszy troche. Obym tylko dala rade finansowo i zeby jemu faktycznie sie spodobalo. Jak sie uda zaczynamy po 10 kwietnia.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 22-03-2006 10:08

Hipoterapia jest bardzo dobrą formą terapii, niestety nie wypróbowałam jej na swoich dzieciach, bo jest bardzo kosztowna, ale z przekazów innych , chwalona jest bardzo.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 22-03-2006 10:22

u nas z tym dofinansowaniem nie jest źle, bo bedzie mnie kosztowalo 10 zł na 1/2h, wiec powinnam dac rade - najwyżej obetnę mężowi fajki :lol: .Oby tylko efekty byly.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 22-03-2006 14:31

Hipoterapię srosuje się u dzieci z różnymi zaburzeniami, począwszy od porażenia mózgowego poprzez ADHD aż po zaburzenia emocjonalne. Bardzo dużo robi kontakt z koniem - dużym ciepłym zwierzęciem, i odpowiednio prowadzona terapia, przez instruktora na pewno przyniesie efekty. Powiedz tylko, że ma leki i mniej więcej jakie rozpoznanie, zresztą i tak Cię zapytają.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Malgosik

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 22-03-2006 18:58

Moje chłopaki mają w przedszkolu zajęcia z końmi, pani, która to prowadzi zajmuje się niby hipoterapią. Nie wiem, czy na coś im to pomaga, ale to bardzo lubią i bardzo chętnie jeżdżą, ale na przykład u Julka to z wykonywaniem jakichkolwiek ćwiczeń jest gorzej, on się lubi tylko wozić na koniu. Ale faktycznie imprezka nie jest tania :(
Mama dwóch drugoklasistów z ADHD

Jusi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 02-10-2007 08:35

Nieszki napisz czy chodzicie na tą hipoterapię, jak wyglądają zajęcia i jak efekty?
Jestem bardzo ciekawa. :P

Jusi

szecherezada

Post 06-10-2007 16:59

witam bardzo serdecznie!!
jestem hipoterapeutka i mam postaram sie Panstwu pomoc w tym temacie na miare moich mozliwosci

szecherezada

Post 06-10-2007 17:02

jesli chodzi o to jak wyglada hipoterapia to zalezy to odhipoterapeuty i stosowanego modelu hipo
zajecia polegaja na jezdzie konnej, cwiczeniach na koniach, terapii przy pomocy konia, nawet pomocy w stajni

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 08-10-2007 10:54

Witaj, Szecherezada :) dziękuję, że chcesz się podzielić z nami swoją wiedzą :) .

Proszę, powiedz mi, jakie dokumenty powinna mieć osoba prowadząca hipoterapię i czym hipoterapie różni się od zwykłej nauki jazdy?

Jak uważasz, czy dla dzieci nadpobudliwych lepiej wykupić zwykłą szkółkę jazdy konnej, czy profesjonalną hipoterapię?
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

szecherezada

Post 08-10-2007 18:58

dzieci z adhd nie powinny chodzic na jazdy do zwyklej szkolki poniewaz ilosc bodzcow w stajni i na jezdzie grupowej jest ogromna, dodatkowo nie sadze ze zwykly instruktor jazdy konnej ma odpowiednia wiedz o adhd i bedzie sobie potrafil poradzic ze specyficznymi dziecmi. hipoterapia od zwyklej jazdy konnej rozni sie tym ze jest to terapia na koniu. kon jest tu sprzetem terapeutycznym, ze sie tak brzydko wyraze. hipotepapia to czesto rozne cwiczenia i zabawy na koniu ale najwazniejsze ze dopasowane do potrzeb dziecka. do kazdego dziecka terapeuta uklada dojkladny plan indywiualny i w zaleznosci od potrzeb hipoterapeuta jest psychologiem, pedagogiem, rehabilitantem, a dodatkowo terapeuci czesto sie ze soba kontaktuja i pomagaja sobie. hipoterapeuta powinien miec ukonczony kurs Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. do innych terapeutow(z kursem organizowanym np przez tkkf) nie nalezy wysylac dzieci poniewaz ich wiedza nie jest zatwierdzona przez specjalistow. po szczegoly i dalsze inf odsylam na www.pthip.org.pl

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 08-10-2007 23:41

Dziękuję Ci bardzo. Nie wiem czy znajdę hipoterapeutę w moich okolicach ale rozejrzę się :) .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

kivi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 01-05-2008 07:07

My trafiliśmy do fajnej szkółki jeżdzieckiej,co prawda to nie hipoterapia,ale jest tam bardzo fajnie .
Cicho spokojnieo piękna oklica (pojezierze łęczyńsko-włodawskie)
Mały jeżdżi z trenerką ,która jest bardzo ciepła
Bardzo się wycisza
Zbiera pieniążki na jazdy .
Wszyscy jesteśmy zadowoleni,ostatnio mąż też jeżdzi

aga S

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 20-10-2009 11:25

Kuba chodzi na hipoterapię za darmo.Neurolog wystawił skierowanie na turnus, który trwa 2 tygodnie. Sama jazda trwa 0,5 godziny, a inne zajęcia w tym ośrodku również po 0,5 godziny.
Dla chętnych http://www.fundacjanadzieja.slupsk.pl
Syn jest bardzo zadowolony, a jak on jest szczęśliwy to ja jeszcze bardziej. Nawet chce zostać wolontariuszem :shock:
Przyjeżdzają tam rodzice z dziećmi z różnych części Polski.
Chodzimy po lekcjach, bo godziny można sobie ustalić. Polecam
syn Jakub 14,5 - zaburzenia zachowania i emocji F 92.9 ,padaczka - wyłączenia, ADHD z cechami ZA

adamino

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 02-11-2009 21:09

U nas w szkole są trzy piękne koniki i zajęcia z hipoterapii za całkowitą darmochę.
Dla dzieci zdrowych jazdy konne za 5 zł. Szkoła w ten sposób zbiera pieniążki na jedzonko i smakołyki dla koni.
Mama 9-letniego Adama z ADHD.

basiacyferki

Wsparcie

Post 19-11-2009 10:32

o jaa, a gdzie jest taka szkoła?
Radek 16 lat-wysokofunkcyjny
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

Wróć do Po lekcjach