Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mamo, ja nie chcę iść do szkoły!

Moderator: Moderatorzy

Kicia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 13-10-2005 18:54

Mamo, ja nie chcę iść do szkoły!

Nie wiem jak Wy i Wasze dzieci, ale ja nie znoszę chodzic do szkoły. Teraz wiem, że niestety muszę do niej chodzic, bo jestem w klasie maturalnej, ale w podstawówce i gimnazjum robiłam wszystko, żeby nie iść do szkoły. Kiedy błagania mamy i płacz nie pomagały, chwytałam się najrózniejszych sposobów. Latałam co chwilę do łazienki, żeby wszyscy w domu mysleli, że mam biegunkę, udawałam kaszel, raz nawet w szkole schowałam do starej, nieużywanej przez nikogo szafki plecak z wszystkimi ksiązkami i udawałam, że mi go ukradli. Miałam wtedy nadzieję, że z powodu braku książek i zeszytów mama do końca roku nie bedzie mi kazała odrabiać lekcji i się uczyć. Jednak mama napisała mi usprawiedliwienie tylko na następny dzień, a za dwa dni kupiła jeszcze raz wszystkie książki i zeszyty i kazała mi odrabiać lekcje!
Kicia

iwcia

Awatar użytkownika

Post 14-10-2005 01:04

no niestety-rzeczywistość jest brutalna do szkoły trzeba nawet jeśli się jej nienawidzi, mój syn Bartek(weczi) w średniej szkole nie przechodził nigdy pełnego tygodnia, chorował autentycznie-wysoka gorączka, angina bóle brzucha, tak jego organizm reagował na stres,albo kontuzje co chwilę-chirurg na pogotowiu już go znał...ale wierz mi, nie ma czego zazdrościć potem zaległości nie do nadrobienia, profesorowie żle nastawieni- traktują jak wagarowicza i nie chcą zaliczać i wogule problemy narastają i stres jeszcze większy, lepiej spojżeć na to całościowo i powiedzieć sobie -niestety przed życiem nie ucieknę i nic mnie nie ominie wię skoro jest nie do uniknięcia wyjdę temu na przeciw, no i policzyć ile już za tobą - wytrzymałaś tyle to ne wytrzymasz jeszcze trochę -porównaj proporcje- ja wiem że wytrzymasz i ty to wiesz jesteśmy z tobą- dla każdego ADHD-ka szkoła to droga przez mękę ale jakoś pchają- może cię to pocieszy,(no chyba że uczynią z niej swoją pasję)-trzymaj się dziewczyno jesteśmy z tobą z pełnym zrozumieniem, poczytaj wypowiedzi mam które starają się pomóc swoim dzieciom, a wtedy spojżysz na problem z innej strony i może ta zmiana punktu widzenia też ci pomoże walczyć dalej . USZY DO GÓRY [smilie=hot over you.gif]

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-10-2005 08:10

Kiciu, a co bedziesz robic jak do szkoły nie pojdziesz? Czy myślisz, że wtedy pozbędziesz się problemu? Przed tobą całe życie, trzeba szkołę skończyć, zdać to, co jest do zdania. powodzenia. Wiem, że Ci sie uda. :D :D

Specjalnie dla Ciebie Kiciu:

"Lecz nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać. "

piata góra

" Przyjaciel.
Jeśli któregoś dnia poczujesz,
że chce Ci się płakać.
Zadzwoń do mnie...
Nie obiecuję, że Cię rozbawię,
ale mogę płakać razem z Tobą...
Jeśli któregoś dnia zapragniesz uciec,
nie bój się do mnie zadzwonić...
Nie obiecuję, że Cię zatrzymam,
ale mogę pobiec z Tobą...
Jeśli któregoś dnia nie będziesz chciała nikogo słuchać.
Zadzwoń do mnie.
Obiecuję być wtedy z Tobą i obiecuję być cicho...
Ale jeśli któregoś dnia zadzwonisz
i nikt nie odbierze...
Przybiegnij do mnie bardzo szybko.
Mogę Cię wtedy potrzebować..."

Zyczę Ci byś takiego przyjaciela w swoim zyciu znalazła.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-11-2005 09:53

Kiciu.. co tam u Ciebie słychać? :D
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

iwcia

Awatar użytkownika

Post 13-11-2005 22:47

właśnie, zaglądam tu i zaglądam i Kici ani śladu, HALOOOOO gdzie jesteś? [smilie=heart fill with love.gif] jak ci idzie w tej obmierzłej szkole?

iwcia

Awatar użytkownika

Post 17-11-2005 01:27

Kicia zniknęła! kto wie gdzie jest? :(

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-03-2006 20:53

Kicia!! gdzie jesteś.. :wink:

Wróć do Szkoła, przedszkole