Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szkoła - WARSZAWA

Moderator: Moderatorzy

calineczka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 30-09-2005 08:10

Szkoła - WARSZAWA

Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie do Warszawiaków. Poszukuje szkoły, do której mogłabym zapisać dziecko, chłopca z ADHD. Mój Kuba chodzi obecnie do III klasy szkoły panstwowej, ma powazne problemy z zachowaniem na lekcjach (przeszkadza w prowadzeniu lekcji, chodzi po klasie, nie wykonuje poleceń nauczyciela, nie chce uczestniczyć w grach zespołowych etcetc.). W związku z tym, ze dziecko nie pracuje na lekcjach ma już spore zaległości, czesto przychodzi do domu nie wiedzac co sie w ogóle działo w szkole, ani co ma zadane. Próby dogadania się z nauczycielką :-( - ja mam tyle dzieci w klasie (20), że nie mogę mu poświęcić wystarczająco uwagi, pilnować czy zanotował. Problem w tym, że on często odmawia pracy.
Moze macie jakies doświadczenie ze szkołami warszawskimi, gdzie potrafią zrozumiec na czym polega ADHD i pomóc takiemu dziecku w nauce?
Dodam, ze mieszkamy w Wawrze.

ania3422

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-09-2005 22:03

Re: Szkoła - WARSZAWA

Witam.Ja tez mieszkam ze swoja rodzinka w wawrze,ale nie pomoge ci bo Bercik chodzi do 2 gimnazjum,a zostal zdiagnozowany rok temu.Napisz do ktorej szkoly'' chodzicie'' my ''chodzilismy do 195-tej na Krola Maciusia,gimnazjum jest obok budynku podstawowki ale kadra(poza paroma niereformowalnymi wyjatkami)jest raczej ok.,zas pedagog pan Sebastian sam ma adhd i wie czym to sie je.Walczy o Bercika prawie jak lew,tylko czasami ma ''balaganik''na swoim biurku i gubi rozne nasze zasw. ale na szczescie je odnajduje.Zycze powodzenia w szukaniu szkoly na medal(oczywiscie adhd).Pozdrawiam.

calineczka

Awatar użytkownika

Post 01-10-2005 13:40

Kubek chodzi do 109 przy Trakcie Lubelskim (przy kościele). Szkoła ogólnie jest ok, mała, kameralna, wszyscy się znają, niestety wychowawczyni :? zapewne świetny pedagog dla grzecznych dziewczynek, ale nie dla takich egzemplarzy jak mój syn. :(
Ale dobrze wiedzieć, że jest w okolicy niezłe gimnazjum - wszak czeka nas to za niecałe 4 lata...

A skoro Twój syn został zdjagnozowany dopiero rok temu, to jak było z nim w podstawówce? Czy objawy sie dopiero nasiliły w gimnazjum? Jak radził sobie w młodszych klasach? Jak nauczyciele go odbierali? Nie mieliście żadnych sygnałów, kłopotów?
pozdrawiam

ania3422

Post 02-10-2005 12:18

szkola warszawa

Witam.Wpodstawowce ciagle byly problemy,niestety poza uwagami nikt nam nic nie zasugerowal,badania w PPP byly w kierunku dyslekcji i dysgrafii i nic poza tym.Objawy to on mial od zawsze,ale o adhd bylo cicho i ja nic na ten temat nie wiedzialam.Mialam dosc tych problemow i dopiero pedagog mi zasugerowal w gimnazjum,no i zaczelismy diagnozowanie.Wiesz teraz tez nie jest super w szkole ale ogolnie kadra jest ok.W razie jakby byly szalone problemy z nauka i zachowaniem to zostanie na przyszly rok i przejdzie do dopieroco utworzonej kl.terapeutycznej(szkoda,ze nie bylo takiej w zeszlym roku jak zaczynal nauke).Pozdrawiam Ania.

Kicia

Post 11-10-2005 12:15

Mogę polecić dwie szkoły w których nauczyciele rozumieją uczniów z ADHD ale jedna z nich to gimnazjum a druga to zespół szkół (gimnazjum i liceum).Niestety,nie słyszałam o takich podstawówkach.
Zespół szkół znajduje się na ul.Dzieci Warszawy (obok drugiego zespołu szkół, państwowego, którego nie polecam). Zarówno gimnazjum jak i liceum są niestety płatne, ponieważ jest to szkoła niepubliczna. Ja właśnie do niej chodzę (do ostatniej klasy). Natomiast ta druga szkoła jest niepłatna (państwowa), jest to gimnazjum na ulicy Wokalnej (chyba gimnazjum nr.96). Ale o tej szkole tylko słyszałam, natomiast nigdy do niej nie chodziłam.
Chcę jeszcze dodać, że w mojej szkole nauczyciele maja wprawdzie dużą wiedze na temat ADHD i rozumieja dzieci z ADHD, ale rówiesnicy potrafią być nietolerancyjni jak w każdej innej szkole. Nie znaczy to oczywiscie, że wszyscy uczniowie tacy są, jest pare fajnych osób.
W mojej szkole bardzo fajna jest pani dyrektor. To bardzo dobry człowiek.
Kicia

calineczka

Awatar użytkownika

Post 11-10-2005 20:14

dzieki kicia, do gimnazjum jeszcze parę latek, ale warto wiedzieć.... :D

Trzymam kciuki aby tych cool rówiesników było jak najwięcej :P

monis

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 07-01-2006 17:45

Witam ,
mineło troche czasu od kiedy szukaliście szkół, może ktoś z was znalazł tę przyjazną dla adhdowców?
Też mieszkam w Wawrze i szukam szkoły dla Filipa (9 LAT).
Dajcie znać czy jest coś godnego polecenia w okolicy!
Pozdrawiam Monika

calineczka

Awatar użytkownika

Post 09-01-2006 09:52

Niestety - zostajemy na razie w starej szkole, chociaż mam dosyć ciągłej walki z nauczycielką, która widzi WIELKI problem, ale nie robi nic aby nam pomóc... :?

monis

Awatar użytkownika

Post 09-01-2006 15:37

Mam ten sam problem ,nauczycielka niby problem zna ale nic z tym nie robi. W czwartej klasie jest zmiana nauczyciela , ale Filip tak się zraził do tej szkoły , że musze go przenieść. Przeprowadziłam się do wawra rok temu , a do szkoły jeżdzimy na mokotów i troche już jesteśmy tymi dojazdami zmęczeni no i jeszcze sprawa nauczycieli....
A szkoła na ul. Bajkowej , wiesz coś o niej bo ja słyszałam różne opinnie.
Pozdrawiam Monika

calineczka

Awatar użytkownika

Post 10-01-2006 09:51

O Bajkowej słyszałam tylko, że z dwóch szkół w Radości ta jest lepsza. Ale głównie dlatego, że ma klasy sportowe. Mój Kuba chodził tam kiedyś na lato w miescie - ogólnie szkoła nie zrobiła na mnie korzystnego wrażenia - po prostu za duża (pewnie jak na wawerskie warunki, bo na warszawskie to nie sądzę). Wiem, ze jest jeszcze szkoła w Miedzeszynie z klasami integracyjnymi, ale z miejscami krucho.
Jest też niezła szkoła społeczna przy ul. Jubilerskiej (przy Ostrobramskiej). Małe klasy, spore wymagania, ale nie wiem jak zapatują się na dzieci z ADHD, poza tym kosztuje ok. 1000 zł.
Widzę, ze stoimy obie przed podobnym problemem - klasa IV i jak tam sobie poradzą nasi ADHD-owcy? Trzeba połaczyć siły :-)

monis

Awatar użytkownika

Post 10-01-2006 10:57

Sprawdzam 3 szkoły w Miedzyszynie ,dwie prywatne :Zespół Szkół Prywatnych FREE ul.Nenufratów 8, S.P. ul.Żwanowiecka 46/50 i publiczna S.P nr.86 ul.Koryncka 33.

Pierwcza podobno super ale nie wiem jak z ADHD i jakie czesne o pozostałych nic nie wiem, ale dostałam namiar na nauczycielkę uczącą w jednej z nich. Sprawdzam te szkoły myśle że po ferjach coś będę wiedziała. DAM ZNAC!!!
Ja ty coś znajdziesz też się odzywaj!
Pozdrawiam Monika

calineczka

Awatar użytkownika

Post 10-01-2006 11:21

Ja Nenufarów Ci nie polecam, kilka lat temu była to najlepsza szkoła w Wawrze, sporo znajomych miało tam dzieci, ale odkąd zmienił się właściciel szkoła bardzo podupadła, odeszli najlepsi nauczuciele, znajomi też pozabierali dzieci, bo poziom był żenujacy. Córka sasiadów przez całą IV klasę w nowej szkole nadrabiała zalegości z klas I-III. W związku z tym, że budynek w którym jest obecnie szkoła nie nadaje się już do niczego (cieknące sufity, brak sali gimnastycznej etc) podobno planują przeprowadzkę się na Wał Miedzeszyński - taki bydynek w którym było Centrum Quadów. Swoja drogą to prawie przez płot z moim osiedlem :-) ale na pewno tej szkoły nie biorę pod uwagę :-(

monis

Awatar użytkownika

Post 10-01-2006 11:45

Dobrze wiedzieć !
Musze pojeżdzić ,popytać ,pogadać z rodzicami może się czegoś dowiem o pozostałych. Jest jeszcze podobno jakaś w Aninie i integracyjna w Międzylesiu ale nie znam adresu musze je zlokalizować .
Pozdrawiam Monika

calineczka

Awatar użytkownika

Post 10-01-2006 12:03

Będę dziś w PPP w Radości to popytam o adresy. :-)

Już wiem, niestety w Wawrze tylko Miedzeszyn ma sp z klasami integracyjnymi, jest też jedno gimnazjum, bodajże w Międzylesiu.

karbon

Post 02-03-2006 20:20

Polecam "Szkołę Rodzinną" w Wesołej ul. Kruszyny 14a (022 773 33 77) jest przyjazna wszystkim dzieciom nietylko z ADHD i jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. :idea:

betula

Post 07-03-2006 11:05

karbon pisze:Polecam "Szkołę Rodzinną" w Wesołej ul. Kruszyny 14a (022 773 33 77) jest przyjazna wszystkim dzieciom nietylko z ADHD i jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. :idea:

To bardzo ciekawa informacja. Dobrze znać namiary na takie szkoły.
Czy w tej szkole jest również gimnazjum ?
Pozdrawiam - betula

karbon

Post 10-03-2006 09:33

"Szkoła Rodzinna" to zespół szkół w skład, których wchodzi Szkoła Podstawowa Niepubliczna Nr 90, Gimnazjum Niepubliczne i Liceum Niepubliczne Nr 27.

betula

Post 21-03-2006 16:15

karbon pisze:"Szkoła Rodzinna" to zespół szkół w skład, których wchodzi Szkoła Podstawowa Niepubliczna Nr 90, Gimnazjum Niepubliczne i Liceum Niepubliczne Nr 27.

Bardzo dziękuję za informację. A czesne bardzo wysokie ?

Pozdrawiam - betula

Wróć do Szkoła, przedszkole