Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

złe przedszkole?

Moderator: Moderatorzy

Anna1

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-08-2005 10:38

złe przedszkole?

Mam 4-o letniego syna z ADHD. Chodzi 3-i miesiąc do przedszkola z miesięczną przerwą w lipcu. Zastał zupełnie nową sytuację-nowe panie, grupy mieszane-totalna nowość a przy tym chaos. Przez 3 dni chodzenia w sierpniu doszło do poważnych zaburzeń w zachowaniu (wcześniej miał problemy z aklimatyzacją). Nic nie je, siusiua w majtki, ucieka, krzyczy, itp. Doszło do tego, że zaczął wstrzymywać potrzeby fizjologiczne i o mały włos wylądowałby w szpitalu. Coś zaczęło sie z nim złego dziać, a wszelkie objawy nadpobudliwości nasiliły się. Cała kadra przedszkola nalega na to aby syn brał leki. Nie wiem co zrobić. Zmienić przedszkole? Zrobić awanturę?Podrzucić im milion artukułów i książek o ADHD? Mało tego, zarzucają mu agresję wobec dzieci-i tu muszę zaznaczyć że nigdy nie byłam świadkiem agresji z jego strony, a przebywałam z nim przez całą dobę przez 3,8 lat. Może niedokształcone przedszkolanki?
A może chwilowy kryzys spowodowany brakiem pani wychowawczyni (niedlugo wraca z urlopu). Proszę o pomysły rozwiązania tego problemu
Andzia

ag.ma72

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 10-08-2005 14:49

Moim zdaniem potwierdza sie to,ze dzieciaki z adhd nie lubią zmian,muszą mieć wszystko uporządkowane.Podrzucić literaturę panią nie zaszkodzi ,nadmiar wiedzy nikomu krzywdy nie zrobi.Co do leków - musi decydować lekarz i najlepiej szybko się do niego udać.Wiadomo też,że w szkołach i przedszkolach ''lubią''leki bo im się wydaję,że pigułka jest na tyle cudowna,że wyeliminuje problemy ,a to przecież nie prawda.
Ja radzę szybko skonsultować się z lekarzem ,terapeutą dziecka,bo pewnie do takowych chodzicie,a panie w przedszkolu MUSZĄ sobie radzić z każdą sytuacją,a jak nie wiedzą co zrobić to się douczyć.Jednak awantury od razu nie polecam,trzeba fortelem przynajmniej na poczatku.Powodzenia!!
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-08-2005 16:07

Ciekawa jestem, czy ta kadra przedszkolna wie co to jest ADHD, czy stosuje system nagradzania i konsekwencji, czy dzieciak jest chwalony za swoje najdrobniejsze sukcesy, bo jak widzę, to w tym przedszkolu jest źle, może tylko jedna pani ma pojęcie o wychowaniu trudnego dziecka i dlatego wcześniej było lepiej. To sa bardzo trudne decyzje, ale ja porozmawiałabym z dyrekcją przedszkola, zwróciła uwagę, na to, że z dzieckiem jest bardzo źle. I z podawaniem leków się wstrzymywała dopóki się da.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Anna1

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 11-08-2005 11:26

złe przedszkole

Dziękuję bardzo za głosy w mojej sprawie!!!
Mam zamiar wziąć sprawę w swoje ręce i dokładnie przygotować do rozmowy zarówno z dyrekcją jak i z przedszkolankami. Z lekami wstrzymuję się, tym bardziej że lekarz twierdzi że 4 lata to stanowczo za mało. Co do leków to zauważyłam że lekarze niezbyt są chętni do ich zapisywania -może i słusznie, w końcu są lekarzami i wiedzę muszą mieć!
Martwi mnie sprawa terapii- nic takiego nieuskuteczniamy-lekarka stwierdziła że prócz konsekwencji i cierpliwości na dzień dzisiejszy nie może mi pomóc. Sama syna zapisałam na hipoterapię (ponoć dla dzieci z ADHD to świetna okazja na wyciszenie -chwilowe) oraz zajęcia metodą Weroniki Sherborne. Czyżby w Bydgoszczy nie było nic takiego jak terapie 4-o latków z ADHD?
Andzia

Wróć do Szkoła, przedszkole