Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

szkola, na co zwrocic uwage?

Moderator: Moderatorzy

roseanne

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 22-07-2005 15:21

szkola, na co zwrocic uwage?

w czerwcu dostalysmy diagnoze
wczesniej podczas rozmowy z gronem uczacym corke powiedziano mi ,ze jesli bede miala rozpoznanie , to bedzie szkola mogla zmodyfikowac program nauczania, oceniania itd

co by najbardziej pomoglo, jakich zmian sie domagac?

mysle ze w przypadku Urszulki najbardziej bylaby pomocna:
1) obecnosc asystenta/ki w klasie, ktory by pomagal jej w przystepowaniu do pracy na czas i zwracaniu uwagi na wlasciwe toru - tak jak ja to robie w domu

2) specjalna poduszka - movement pillow, co to dzieci sie moze na niej kolysac i jakos rozladowac nadmiar energii

3) drobne zabawki do zgniatania - wiem ze pomaga to zarowno kubie, jak i Uli w czasie odrabiania lekci, pod warunkiem, ze uwaga malej nie zostanie calkowicie przeniesiona na zabawke, co niestety sie zdarza, no i pozostaje tu jeszcze problem ewentualnego przeszkadzania innym uczniom

4) prowdzony juz pod koniec zeszlego roku szkolnego specjalny notes do odchaczania wykonanych zadan domowych, nawet, jesli Ulcia zapomniala potem spakowac zeszytu do plecaka

na co jeszcze zwrocic uwage? problemu hiperaktywnosci az takiego nie ma, ale koncentracja :(

pozdrawiam
mama Kuby - Aspie i Ulci - ADHD

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 22-07-2005 16:18

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na pochwały, najlepiej wprowadzenie specjalnegop zeszytu pochwał, żeby codziennie coś się w nim znalazło, bo to dodaje ADHDowcom wiary w siebie.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

roseanne

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 22-07-2005 17:10

Halina pisze:Na pewno trzeba zwrócić uwagę na pochwały, najlepiej wprowadzenie specjalnegop zeszytu pochwał, żeby codziennie coś się w nim znalazło, bo to dodaje ADHDowcom wiary w siebie.

dopisze sobie, dzieki
mama Kuby - Aspie i Ulci - ADHD

Wróć do Szkoła, przedszkole