Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szkoły przyjazne ADHD-owcom

Moderator: Moderatorzy

Mara

Post 27-06-2005 20:04

Szkoły przyjazne ADHD-owcom

witajcie,

Czy może ktoś zna szkolę podstawową w Warszawie , która FAKTYCZNIE przygotowana jest do pracy z dziećmi z ADHD?

Pozdrawiam

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 27-06-2005 20:23

Szanowni Państwo!

Do kalas terapeutycznych przyjmujemy dzieci w normie intelektualnej, kóre z różnych względów (przewlekłe choroby, nadpobudliwość, zaburzenia dyslektyczne, porażenie mózgowe...)wymagają indywidualnego podejścia i specjalistycznej pomocy w nauce.
Klasy będą niewielkie (do 6-10 dzieci w klasie). Każda klasa będzie miała dwóch wychowawców - nauczyciela i pedagoga terapeutę, lub psychologa.
Nasz adres:
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 15
należąca do Zespołu Szkół STO
ul.Wóycickiego 1/3 bud.14
Warszawa,
Tel.835-29-38
tel./fax 834-31-00

Jesteśmy w trakcie organizowania środków na fundusz stypendialny, który ułatwi rodzicom opłacenie czesnego. Wraz z podaniem o przyjęcie dziecka można składać wniosek o przyznanie stypendium.

Telefon kontaktowy do mnie: 822-10-19

Być może zainteresuje Państwa także inna nasza inicjatywa.
Od września przy naszej szkole będzie działał Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie, w którym będziemy bezpłatnie udzielali konsultacji.
Planujemu dyżury psychologa, logopedy, pedagoga terapeuty i pedagoga resocjalizacyjnego, a także szkolenia i grupę wsparcia dla rodziców, oraz grupy socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży.

Serdecznie pozdrawiam,
Zofia Białek

Skopiowana z forum http://forum.jedenswiat.org/Forum/viewtopic.php?t=330
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 28-06-2005 17:20

Zespół Szkół Ogólnokształcących STO:
Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Dzieci Zjednoczonej Europy i Społeczne Gimnazjum Nr 4

02-647 Warszawa
ul. Bachmacka 3

dyr. Bożena Kuczyńska
tel./fax (0-22) 844-28-38

Tam chodziły młode Dreptaczątka i na ludzi wyszły.
Są tam wspaniałe nauczycielki nauczania początkowego!
Dalej młodym naszym łatwo nie było, to fakt. Ale też nie łudźmy się, że ADHDowiec (a jego rodzice zwłaszcza) będzie miał "spokój" w szkole.

hella100

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 29-06-2005 09:59

zonadreptaka pisze:Zespół Szkół Ogólnokształcących STO:
Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Dzieci Zjednoczonej Europy i Społeczne Gimnazjum Nr 4

02-647 Warszawa
ul. Bachmacka 3

dyr. Bożena Kuczyńska
tel./fax (0-22) 844-28-38

Tam chodziły młode Dreptaczątka i na ludzi wyszły.
Są tam wspaniałe nauczycielki nauczania początkowego!
Dalej młodym naszym łatwo nie było, to fakt. Ale też nie łudźmy się, że ADHDowiec (a jego rodzice zwłaszcza) będzie miał "spokój" w szkole.

Moja kolezanka uczy w tej szkole geografi :)
Pozdrawiam
Agnieszka

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 29-06-2005 12:57

Też ją znam :lol:
Tyle że z ławki...
Obrazek
Obrazek

tomek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 01-07-2005 13:03

Na ludzi zdaje się że wyszły. Z tym wychodzeniem, to jak z uczłowieczaniem Tytusa jest: w sumie to działa, ale małpiszon jest nadal...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Joanna M

Post 07-07-2005 09:04

Mam syna 9 lat z zespołem adhd - zaburzenia koncentracji uwagi. Czy ktoś wie coś na temat przyajznych szkół w Szczecinie??
Aśka

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-10-2005 08:19

Kate pisze:Czy są szkoły dla dzieci z ADHD? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że szkoła, do której chodziłyby same nadpobudliwe dzieci to bomba zegarowa. Raczej pytam o szkoły ze specjalistycznym podejściem do takich dzieci? W naszej szkole są klasy zintegrowane, ale mam wątpliwości czy nauczyciele są tam odpowiednio przygotowani. Może ktos zna szkoły warte polecenia w Warszawie, również niepubliczne?
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 30-09-2006 15:40

Wojciechów k. Nałęczowa

Wpisuję tę szkołę, bo do niej chodzi mój syn. W lipcu złamał nogę, 1 września miał wstrząśnienie mózgu, by dwa dni po powrocie ze szpitala do domu złamać rękę. Średnio raz w roku jest hospitalizowany w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym a ma 12 lat! Teraz z oczywistych względów ma rękę lewą (piszącą!!!) w gipsie. A co zrobiła szkoła?

Koleżanki z klasy i pani od polskiego przez calusieńki wrzesień przepisują mu lekcje do jego zesztów, wychowawczyni dzwoni co kilka dni i pyta o samopoczucie i zdrowie naszego syna, kiedy poszliśmy ostatnio do szkoły "gościnnie" z jakąś sprawą - nauczyciele i koledzy z koleżankami przywitali go niemal owacjami.

Skąd się to bierze? Otóż w tej szkole (w tym samym budynku jest też gimnazjum, co traktuję jak jedną szkołę) NAUCZYCIELE SĄ ŻYCZLIWI DLA UCZNIA. A dodatkowo korzystają z zaproszeń na warsztaty ADHDowskie, które organizuje nasze stowarzyszenie.

To jest szkoła ekstra! zapamiętajcie:

WOJCIECHÓW k. Nałęczowa, powiat lubelski.

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854
http://www.filantropia.eu/

Ciekawska

Wsparcie

Post 30-09-2006 17:10

No fajna szkoła. Strasznie zazdroszczę nauczycielom w Waszych okolicach, że coś w tym zakresie sie robi, że mają możliwość uczestnictwa, doszkalania się.
W związku z tym mam pytanie, czy w w Dolnośląskiem, a konkretnie czy w Jeleniej Górze organizowane są takie warsztaty ADHDowskie? Czy może macie jakieś namiary? Z tego co wiem, to tylko Wrocław czasem jakieś kursy i szkolenia w tym zakresie organizuje. A to daleko bardzo.

janetta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 05-10-2006 22:13

Witam. Czy moze Ktos zna szkołe , która rzeczywiście sprzyja ADHD- owcom , tym nieagresywnym też , ewentualnie z klasa integracyjna ale porzadna , nie na zasadzie ,, spychactwa,, problemu w Słupsku - bardzo prosze .. bo zaczynam tracic siły. Syn poszedł do 4 klasy- a ja trace czas i energie na doucznie nauczycieli:-((((

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 06-10-2006 08:54

Pierwszy raz wpisuję się na temat szkoły POZYTYWNIE. Od września mój syn zaczął się uczyć w Gimnazjum nr 9 w Zabrzu na ul.Olchowej. Jest w klasie integracyjnej i ADHD-owców mają dwóch (chyba). W każdym razie do tej pory otrzymał jedną jedynkę i uwagę za czytanie na lekcji. Zapisuje zadania domowe, PISZE w zeszycie, temat podkreślony w dwóch kolorach (o Boże nie wierzę !!!!!), wstaje sam codziennie rano o 6.00, bo o 6.30 ma transport do szkoły, z ochotą się pakuje na następny dzień, nie wraca do domu smutny i przygnębiony, MA KOLEGĘ i KOLEŻANKĘ. NIECH MNIE KTOŚ USZCZYPNIE !!!!! Panie, nauczycielki dodatkowe z klasy, były ostatnio na spotkaniu naszej grupy wsparcia. Oby tak dalej :)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 06-10-2006 13:13

Ja wczoraj byłam na szkoleniu rady pedagogicznej w szkole mojego Krzysia.
O to szkolenie poprosiła mnie Pani Dyrektor szkoły, bo wie , że prowadzę Stowarzyszenie, Krzyś jest pierwszym zdiagnozowanym przypadkiem ADHD w szkole. Ale szkolenie to na temat ADHD nie było pierwszym w tej szkole. W trakcie szkolenia panie pracujące z Krzysiem podawały przykłady, jak udało im się zmienić sposób prowadzenia lekcji, żeby krzyś mógł lepiej się dopasować. Jestem bardzo szczęśliwa, że Krzyś znalazł tak rewelacyjną opiekę. Każdemu, kto ma problem ze szkołą podstawową polecam Szkołę Podstawową nr 9 w Mikołowie Śmiłowicach, tam naprawdę panuje atmosfera zrozumienia i wszyscy nauczyciele mają bardzo dużo chęci do pracy ze wszystkimi dziećmi.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Szkoła, przedszkole