Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

szkoła

Moderator: Moderatorzy

beata13

Post 29-05-2005 18:30

szkoła

MOj syn jest w 3 klasie podstawówki, ma ogromne problemy w szkole z powodu niskiej samooceny oraz braku koncentracji. nauczycielka zaproponowała nam,aby zmienić mu szkołę na specjalną. Na pewno byłoby mu łatwiej, bo mniejsze wymagania. Nie mogę sie z tym zgodzić, ale jak mam z nia rozmawiać? beata13

Agu

Post 29-05-2005 19:55

W żadnym wypadku sie nie poddaj!! Jeśli twój syn nie ma uposledzenia, tylko kłopoty z koncentracją, to nie nadaje sie do szkoły specjalnej!! Jeżeli kłopoty z uwaga sa bardzo powazne to ewentualnie możesz go umieścic w szkole integracyjnej. Ale walcz ze szkoła, idź do dyrektora, twój maluch ma prawo do normalnej edukacji dostosowanej do jego możliwości intelektualnych.

Barbara

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 29-05-2005 21:39

Re: szkoła

Proponuje zeby dziecko zostalo zbadane pod katem zaburzen w zakresie integracji sensorycznej (bo kazdy ADHDowiec je ma), przez jakiegos terapeute, ktory napisze wytyczne do szkoly. Szkoly specjalne dla lekko uposcledzonych to zazwyczaj zbiorowka patologii i nie jest to dobre miejsce dla ADHDowca. No i musi dzieciak miec orzeczenie o lekkim uposledzeniu. Odradzam. Prosze, zajrzyj na ta strone.

http://pstis.republika.pl/GLOWNA.html

Barbara

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 29-05-2005 22:25

Droga Barbaro, nie wypowiadaj sie o szkolach specjalnych w ten sposób, bo obrazasz dzieci i rodziców dzieci, które tam uczeszczaja. na jakiej podstawie twierdzisz, ze to zbiorowisko patologii? Znam kilka szkol specjalnych i nie zasluguja na miano "zbiorowki patologii". Znam tez nauczycieli, którzy w nich ucza. Nie kazdy dostal jednakowe zdolnosci i mozliwosci, co nie znaczy, ze wolno nam obrazac osoby uposledzone.

Metoda SI moze byc metoda wspierajaca w leczeniu ADHD, jako jedna z wielu.Nikt dziecka z ADHD nie wysyla do szkoly specjalnej, chyba, ze jest uposledzone umyslowo (to stwierdza psycholog po dwukrotnym badaniu w odstepie okolo dwóch lat). Dziecko moze byc umieszczone w szkole specjalnej tylko na prosbe rodzica.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Barbara

Post 29-05-2005 23:18

Nie kazdy dostal jednakowe zdolnosci i mozliwosci, co nie znaczy, ze wolno nam obrazac osoby uposledzone.

.....biorac pod uwage latwosc popadania w rozne uzaleznienia i mocne wrazenia ADHDowca w szkole specjalnej taki dzieciak ma ogromne pole do popisu; lekkie uposledzenie to gl. zaniedbanie srodowiskowe, to ciezki orzech do zgryzienia dla nauczycieli; owszem, wile dzieciakow z problemami, ktora przeszla ze zwyklych szkol do szkol specjalnych odzyla i podniosla swoja samoocene; decyzje trzeba wywazyc; napisala skrotowo patologia, bo nie chce sie rozpisywac i rozwodzic; jesli to slowo kogos urazilo, czy obrazilo, to przepraszam;

Metoda SI moze byc metoda wspierajaca w leczeniu ADHD, jako jedna z wielu.

........tak.......

Nikt dziecka z ADHD nie wysyla do szkoly specjalnej,

.........przeczytalam w liscie, ze nauczycielka chce ......

Barbara

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 30-05-2005 08:14

Beato, zarządaj z PPP wyników badań psychologicznych, postaraj się, wprowadzić u dziecka systematyczną naukę, codziennie 15 do 30 minut, z przerwami, kiedy nie może się skoncentrować, ale codziennie, niech to będzie zasada w waszym domu, że codziennie o tej samej porze czytacie piszecie, niekoniecznie to co było zadane, ale to co go interesuje, przyzwyczaisz go do systematyczności i myślę, że nadrobi straty z pierwszsych trzech lat nauki, jeszcze nie jest za późno.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Barbara

Post 30-05-2005 09:19

Re: szkoła

Beato, co oznacza u Twojego syna brak koncentracji? Co go dekoncentruje? Halas? Duza ilosc dzieci w klasie? Potrzeba ruchu? Zbyt trudne zadania? Kiedy sie skupia? Zawsze tak bylo, czy od jakiegos czasu? Jak nauczycielka pomaga mu w koncentrowaniu sie na zadaniach? Przepraszam, za tyle pytan, ale moze jak odpowiesz, to ktos z forum wpadnie jeszcze na pomysl (poza tym, co juz napisala Halina) jak pomoc dzieciakowi.
Barbara

iwpal

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 30-05-2005 12:24

Beato, diagnoza i terapia SI, to dobry pomysł, bo pokaże co u Twojego syna moze mieć wpływ na zaburzenia koncentracji; terapia pomoże "poukładać" rozchwiany układ nerwowy po to, by można było pracowac też innymi metodami, np. pedagogicznymi czy poznawczo-behawioralnymi. Tylko wieloprofilowe działanie ma sens. Jeżeli Twoje dziecko było badane w PPP i nie stwierdzono uo.umysłowego, to nauczyciel powinien zobaczyć tę opinię; PPP na pewno napisała w jakich sferach sa trudności i nad czym trzeba pracować.
Pozdrawiam
IwonaP.
nie mam ADHD, ale za to jestem psychologiem

Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz.

gosia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 02-03-2006 00:00

plan

również jestem zdania iż systematyczność w domu to połowa sukcesu dzieci czują się pewnie i bezpiecznie mając z góry ustalony plan zajęć ale nie tylko obowiązków ale i przyjemności, na które przede wszystkim czekaja i zrobią prawie wszystko aby mieć po pracy czas na zabawę i przyjemności
pozdrawiam

Wróć do Szkoła, przedszkole