Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mam pytanie do nauczyciela.

Moderator: Moderatorzy

red

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 11-01-2007 22:53

Mam pytanie do nauczyciela.

Witam.
Miałam dzisiaj zebranie w szkole synka.
Teraz sobie siedzę i tak się zastanawiam: jak liczba nieobecności nieusprawiedliwionych może wpłynąć na ocenę z zachowania?
Niestety na zebraniu nie było wychowawcy i nie uzyskałam odpowiedzi na to pytanie :(.
Mój syn ma w wyniku błędu wychowawcy 11 takich godzin( w dzienniczku są te zwolnienia).
Mimo ogromnego wysiłku, wielu pochwał , otrzymał poprawny stopień z zachowania :(.
Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
red
Dziecko, 10 lat.

Ciekawska

Wsparcie

Post 12-01-2007 12:41

W szkole funkcjonuje coś takiego jak WSO (Wewnętrzny System Oceniania), który jest tworzony dla danej szkoły przez nauczycieli i rodziców (Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski). Tam jest zapisane, w jaki sposób są oceniani uczniowie z zachowania. Powinien się tam również znaleźć zapis traktujący o frekwencji uczniów, i jak wpływa na zachowanie (np. taka, a taka ilość nieusprawiedliwionych godzin w ciagu semestru powoduje obniżenie oceny z zachowania). Jeśli nieobecności są usprawiedliwione, to ich liczba nie ma najmniejszego wpływu na ocenę z zachowania. Tak jest w starszych klasach. Natomiast w klasach I - III nie ma oceny z zachowania i nikomu się jej nie obniża, Rodzice zazwyczaj piszą usprawiedliwienia lub przychodzą i informują nauczyciela. Przynajmniej tak jest u mnie i moich koleżanek. Dzieci z młodszych klas nie chodzą na wagary (raczej :wink:

Ciekawska

Wsparcie

Post 12-01-2007 12:48

Jeśli wychowawca czegoś niedopatrzył, źle zapisał lub się pomylił (bywa czasem) to skontaktuj sie z nim bardzo szybko, i wyjaśnij sprawę. W szkołach teraz nie wpisuje się ocen do arkuszy a w dzienniku moze ocenę skreślić czerwonym, poprawić i podpisać sie (nauczyciel). Pospiesz, sie, bo szkoła pisze protokół z posiedzienia Rady Pedagogicznej i wpisuje liczbę ocen z zachowania do tabelki klasyfikacyjnej i tam juz się nie dokonuje wykreśleń (raczej, ale jak się chce, to wszystko można). Powinno zależeć na poprawie nie tylko Tobie lecz temu, co sie pomylił lub niedopatrzył.

red

Awatar użytkownika

Post 12-01-2007 14:23

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Mój synek jest w klasie czwartej. Pani zastępująca wychowawcę na wczorajszym zebraniu nie umiała mi dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. wspomniała coś o siedmiu godz. nieusprawiedliwionych, ale nie była pewna :(.
Niestety wychowawcy nie będzie a od poniedziałku zaczynamy ferie.
Dziecko, 10 lat.

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-01-2007 19:45

red pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Mój synek jest w klasie czwartej. Pani zastępująca wychowawcę na wczorajszym zebraniu nie umiała mi dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. wspomniała coś o siedmiu godz. nieusprawiedliwionych, ale nie była pewna :(.
Niestety wychowawcy nie będzie a od poniedziałku zaczynamy ferie.

Dobrze jest znać treść WSO - wiele szkół umieszcza go na swoich stronach internetowych. Są tam dokładne kryteria oceny zachowania. Zapoznaj sie z ich treścią to bedzie wiadomo co i jak.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

moni2221

Post 28-01-2007 17:53

w kazdej szkole napewno inaczej podchodzi sie do tego probemu ale moge napisac jak jest w mojej. Jezeli uczen ma wiecejniz 10 godzin nieusprawiedliwionych to ma obnizone sprawowanie a jezeli ma 50%nieobecnosci z jakiegos przedmiotu to jest nieklasyfikowany i musi zawac egzamin komisyjny

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-02-2007 22:01

Jeszcze raz powtarzam wszystkie te kwestie reguluje WSO, które opracowane jest zgodnie z obowiązującym prawem - wiele szkół zamieszcza jego treść na swoich stronach internetowych. Jako rodzice mamy prawo i obowiązek znać ten dokument.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

Wróć do Szkoła, przedszkole