Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

CZY SZKOŁA MOŻE ZAKAZAĆ DZIECKU UCZESZCZANIA NA LEKCJE

Moderator: Moderatorzy

malles6

Post 23-11-2006 17:13

CZY SZKOŁA MOŻE ZAKAZAĆ DZIECKU UCZESZCZANIA NA LEKCJE

jestem dzisiaj pierwszy raz ale juz nie mam siły dzisiaj pani nauczycielka zakazała mojemu dziecku przychodzić do szkoły mały ma 7 lat chodzi do 1 klasy jest agresywny w stosunku do jednego dziecka cały czas go bije pozatym przeszkadzo na lekcjach co uniemożliwia prowadzenie lekcji szkoła stwierdziła że nic nie może zrobić i mam mu załatwić nauczanie indywidualne do tego czasu ma siedzieć w domu -czy szkoła ma prawo zakazać dziecku uczęszczania na lekcje

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-11-2006 17:48

Może ja jestem upierdliwy, ale zwracam uwagę, że znaki intepunkcyjne wymyślono nie tylko po to, żeby dręczyć uczniów. Układ akapitów również ułatwia odbiorcy czytanie.
Pisanie dużymi literami oznacza, że krzyczysz na nas. Jest taki zwyczaj w internecie. Ponieważ przypuszczam, że jednak nie chcesz na nas krzyczeć, zmieniłem litery na małe.

golombek

Wsparcie

Post 23-11-2006 17:57

dreptak pisze:Może ja jestem upierdliwy

Nie jesteś, netykieta obowiązuje wszystkich.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-11-2006 17:58

Re: CZY SZKOŁA MOŻE ZAKAZAĆ DZIECKU UCZESZCZANIA NA LEKCJE

Co do meritum,
Szkoła nie może robic takich rzeczy. A jeżeli robi, jest to znaka bezsilności lub nieudolności. Nie wiem, jakie są układy pomiędzy Tobą a szkołą, ale wydaje mi się, że nie są one poprawne.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której szkoła współpracując z rodzicami nie była w stanie zapanować nad agresywnym siedmiolatkiem. Nadruchliwość w, przypadku adhd, jest nie do opanowania, ale agresja musi być stłumiona.

ijuhm

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 23-11-2006 22:20

malles6 czy zawsze tak piszesz bez kropek i przecinków? Mój syn pisze tak samo. Chodził 6 lat na terapię bo oprócz adhd ma również dysgrafię i dysortografię. Mylił litery jeszcze w wieku 12 lat. Teraz potrafi pisać ze znakami interpunkcyjnymi, choć używa ich o wiele mniej niż trzeba. Kilka razy wypowiedział się na tym forum oczywiście bez znaków. Kiedy zwróciłam mu uwagę to powiedział, że jest to dla niego bardzo męczące i aż mu się mózg poci a poza tym na forum przecież może pisać "na luzie".

Jamniczek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 23-02-2007 14:30

Skąd ja to znam... ;)
Zazwyczaj pada odpowiedź: "Śpieszyłem się!"
A wczoraj, kiedy po raz kolejny zwróciłam uwagę na słowo "muwie" w esemesie, usłyszałam: "Jak miałem napisać, skoro w klawiaturze nie ma "ó" kreskowanego?!"

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 23-02-2007 20:30

Szkoła nie może zabronic chodzenia dziecku do niej, przecież dziecko do 18 roku życia ma obowiązek szkolny, tylko nier daj się wkręcić w nauczanie indywidualne i zorientuj się dlaczego ta agresja jest tylko w stosunku do jednego dziecka, może tamto poprostu bezczelnie go zaczepia?, Postaraj się dogadac z Wychowawczynią i, a jak się nie da to szukaj nowej szkoły. Ale tamtej nie daj spokoju, tylko zacznij z nią korespondować również w sprawie wysyłania na nauczanie indywidualne.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 11-03-2007 07:32

szkoła ...

nie daj się człowieku wkręcić!
jeśli zostawisz dziecko w domu,to znaczy, że się godzisz z decyzją ; no właśnie - czyją? szkoły?dyrekcji? a może tylko wychowawcy?
czy dziecko ma opinię z PPP?
bardzo mało danych ...
obowiązek szkolny wg przepisów trwa od 6 do 18 roku życia i spoczywa na rodzicach ; chodzi o to;że to rodzic bądź opiekun prawny ma obowiązek zapisać dziecko do szkoły ;a placówki oświatowe muszą umożliwić realizację tego obowiązku...
a jak z nauką dziecka?
nie można relegować malucha ,tylko dlatego,że sprawia problemy wychowawcze ; nawet takie ...
agresję trzeba leczyć ... dociec jej przyczyn ...
nie piszesz,czy dziecko jest zdiagnozowane?
czy problemy powstały dopiero w I klasie? a jak zerówka?
memo

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 11-03-2007 12:33

Zakaz na piśmie i podstawa prawna!!!
Zawsze i w każdej sytuacji. Większość "instytucji" rezygnuje. :lol:

Wróć do Szkoła, przedszkole