Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przemoc jako środek terapeutyczny

Moderator: Moderatorzy

beatabbb

Post 05-11-2006 20:19

Przemoc jako środek terapeutyczny

Witam Wszystkich i proszę o radę!
Jestem mamą dziecka z autyzmem, ale dowiedziałam się, że żeby uspokoić dziecko z ADHD należy je bić, np. jak krzyczy to najlepiej "walnąć" je w twarz(najlepiej czymś co nie zostawia śladu), bo dopiero jak się je udeży to ono zwróci uwagę. Ponoć wasze dzieci nie czują własnego ciała, więc na pewno nie czują bólu. Słyszałam też o kładzeniu się na dziecku aby grzecznie leżało. Powiedzcie czy tak się robi, bo nie mogę o tym przestać myśleć. Proszę o szybką odpowiedz.
Pozdrawiam
Beata

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-11-2006 20:50

żartujesz?
skąd wyciągnęłaś takie rewelacje?
Stek bzdur

Ciekawska

Wsparcie

Post 05-11-2006 20:54

Gdzie to tak slyszalas? Bo chyba nie z ust fachowca. Nawet jak sie zlapie przestepce to sie go nie bije.
zeby uspokoic dziecko z autyzmem stosuje sie tzw. holding. Siada sie na podlodze w rozkroku, dziecko sadza sie sobie na kolana przodem do siebie i mocno trzyma. albo sadza sie dziecko tylem do siebie i to samo. Mocno trzyma obiema rekami, tak zeby nie moglo sie ruszc. Az do calkowitego uspokojenia. Nawet pol godziny.

deprim

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 05-11-2006 21:00

sam nie wiem czy śmiać się czy płakać ... mam nadzieję że to żart więc będę się śmiał HaHaHaHaHaHa
Obrazek

beatabbb

Post 05-11-2006 21:11

Niestety, ale takie metody stosuje się w przedszkolu z grupą dzieci z ADHD. Nie widziałam tego na własne oczy, ale słyszałam od kolegi który odrabia wojsko w takim przedszkolu. On nie chce tego nigdzie zgłosić, bo boi się, że straci pracę, a jego przełożona wmawia mu, że tak z tymi dziećmi trzeba robić. On tego nie zgłosi, a ja nie mam dowodów, że tak się tam dzieje. Co zrobić?

ela lech

Wsparcie

Post 05-11-2006 21:47

Oczywiście ,jak bić to tylko tak żeby śladu nie było.W innym wypadku może to być domód na znęcanie się ,może ktoś niepowołany zobaczyć...Podobno SB- cy stosowali takie metody..
A powaznie.Rozumiem beatabbb,że kolega sie boi,ale jeśli to zgłosi do:kuratorów lub policji,Urządu Miasta,Opieki Społecznej GDZIEKOLWIEK,wtedy na pewno to dyrektorka straci pracę ,nie On!!!Nie można pozostawać obojętnym w takiej sytuacji!!!Pomimo strachu.Jeśli kolega jednak się nie odważy ,to zgłoś sie do kogoś z w/w instytucji i poproś o radę.Jak najszybciej.
Swoją drogą bardzo sie cieszę,że już zaczęłaś cos robić(choćby ta prośba o poradę na naszym forym).Nie pozostałaś obojętna .Idź za ciosem!
Powodzenia
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

Ciekawska

Wsparcie

Post 06-11-2006 08:59

beatabbb, powiedz koledze, żeby zapytał się w przedszkolu, jak się nazywa ta metoda. Nie znam, wiec wypadałoby się nieco podkształcić. To tak przy okazji.
Kolega, niech zrobi tak, jak Ci tutaj radzi Ela. Myślę, że jednak niech sam naocznie sie przekona jak to robią i zgłasza. Im szybciej, tym lepiej. Dyrektorka moze myśli, że jak facet z wojska, to pomoże chociaż trzymać?
Ale powaznie, niech on coś zrobi, bo za nieujawnienie takiej sprawy, może i jemu coś zagrozić. Po drugie, jak zgłosi policji, bedzie miał czyste sumienie.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-11-2006 09:08

Nie moge uwierzyc, ze to prawda :shock: Dzieci nie czuja własnego ciała, nie czują bolu?!!
Od kiedy przemoc fizyczna jest jakakolwiek metoda?
Nie mozesz przejsc obok tego obojętnie.

Bozka63

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 06-11-2006 09:42

Czytam i oczom wlasnym nie wierze :shock: mam nadzieje ze kolega szybko cos z tym zrobi :shock:

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 06-11-2006 10:07

Boshe co to jest??? Nie wierzę własnym oczom!!! Oświadczam Ci, że mój syn jest bardzo wrażliwy na dotyk. Wystarczy mocniej chwycić go za ramię, od razu reaguje. Żeby zwrócić na siebie uwagę dziecka wystarczy przytrzymać go za ręce i nawiązać kontakt wzrokowy. Jak patrzy mi w oczy, to wiem, że mnie słyszy.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 06-11-2006 13:45

To jest skandal, ta Pani dyrektor i personel przedszkola nadają się do "odstrzału" musicie jak najszybciej zgłosić to co się dzieje w przedszkolu.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ijuhm

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 06-11-2006 16:33

Wiele już widziałam i słyszałam , ale jestem w szoku. Może jeszcze panie nauczycielki służa "radą" rodzicom dzieci z adhd jako tzw "fachowy personel pedagogiczny"

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 06-11-2006 20:13

Wydaje mi się,
że tu nastąpiło jakieś "przekłamanie na linii".

BeatoBBB,
Czy możesz na pewno potwierdzić te wiadomości?
A może odezwałby się na forum ów kolega?

golombek

Wsparcie

Post 06-11-2006 22:28

Twój kolega może odpowiadać za współudział w przestępstwie z którym mamy tu niewątpliwie do czynienia, jeśli tego nie zgłosi (zakładając oczywiście, że jest to prawda). Sugeruję jak najszybszy kontakt z prokuraturą lub policją. Jeśli macie wątpliwości, czy jest to przestępstwo to zastanówcie się nad naruszeniem nietykalności cielesnej, dręczeniu fizycznym i psychicznym.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-11-2006 09:06

Beata dzieki ci za to ze nie jestes obojetna na przemoc.Jak naszybciej zgloscie to z kolega tam gdzie juz przedmowcy inni proponowali.Jestem tak wsciekla ze chetnie sama bym tam zadzwonila.Ja tez kiedys w jakims programie ogladalam ze dzieci z autyzmem uspokaja sie wlasnie w ten sposob "biciem".Bylam zszokowana.Moze podala bys wiecej szczegolow-na jakiej ulicy znajduje sie to przedszkole.Jezeli macie broblem z udowodnieniem winy to moze niech on nagra jakies "przewinienia" na dyktafon lub tp.A tak na marginesie to twoj kolega woli odpowiadac za wspol udzial w przestepstwie niz stracic prace...?
Ostatnio zmieniony 07-11-2006 20:03 przez Rysia, łącznie zmieniany 1 raz
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 07-11-2006 15:07

Ja też oświadczam, że moje dziecko jest aż nadwrażliwe na dotyk. Wszystkie nowe koszulki muszą być miękkie i muszę pozbawiać natychmiast dotykających ciało tasiemek (np tych z napisami, na jaki to rozmiar albo jak prać). To jest dziecko bez czucia???
Doskonale sobie z nim radzę a najostrzejszym środkiem wychowawczym jest podniesienie głosu (i to głupim, robię to tylko kiedy stracę cierpliwość).
Ponadto zadarza się, że dziecko mnie słucha bawiąc się zabawką - nie trzeba nawet wymagać od niego aby patrzył w oczy a i tak "łapie". To że ma deficyt uwagi nie oznacza, że jest trudno uzyskać jego uwagę, wystarczy dziecko zainteresować - czyli odrobina pomysłowości.

Ale ale - pomijając fakt, że "metoda" jest makabryczna i krzywdząca dzieci nieważne czy z ADHD czy bez, to kto wogóle powiedział, że tamte dzieciaki z przedszkola mają ADHD? Ja słyszałam, że na 100% można wykryć dopiero u dziecka w wieku szkolnym. U dzieci przedszkolnych zachowania typowe dla ADHD zdarzają się dość często i mogą o niczym takim nie świadczyć. To tylko na marginesie, bo problem właściwie nie powinien mieć żadnego związku z ADHD.

Koniecznie przekonaj kolegę, że może odpowiadać za współudział w przestępstwie, jeśli to nie on a kto inny zgłosi sprawę. To się w końcu i tak na pewno wyda, przecież te dzieci potrafią mówić a wtedy wszyscy biorący w tym udział zostaną ukarani przykładnie i nie skończy się na pewno tylko na wywaleniu z pracy. Pokaż te nasze posty koledze. Dobrze, że chociaż on w tym przedszkolu jest człowiekiem a nie draniem.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 07-11-2006 15:13

Tak z tymi metkami to masakra. Już parę razy zdarzyło się, że mi dziurę wyrwał albo wyciął razem z metką :evil: Albo nosi wszystkie koszulki w spodniach, bo go szwy obcierają i nie chce ich na wierzch wypuścić.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

golombek

Wsparcie

Post 07-11-2006 16:35

Ja z tej nadwrażliwości nie wyrosłem, mam taką do dzisiaj, nie założę np. nigdy koszulki innej niż bawełniana.

deprim

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-11-2006 15:56

Co do przeocy w wychowaniu to może wzrorowali się na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=nsJDCtyCGu4 ... filmik oczywiście w kategoriach żartu tu zamieszczam jakkolwiek problem jest poważny
Obrazek

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 12-11-2006 20:15

Jest jedna uznana naukowa metoda, pracy z dziećmi autystycznymi, w której daje się dziecku delikatne klapsy po rękach, nie pamiętam kto jest jej twórcą i nie wiem dokładnie na czym ona polega, ale może wrto byłoby zapytać dyrektora przedszkola wg jakiej metody pracują z dziećmi.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Szkoła, przedszkole