Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Nie wiem co powiedzieć MOJEMU WŁASNEMU SYNOWI?????????

Moderator: Moderatorzy

malgo

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 25-10-2006 21:17

Nie wiem co powiedzieć MOJEMU WŁASNEMU SYNOWI?????????

Błagam o podpowiedź. Mój synek ma 6 lat. Własnie mam za soba dwumiesięczną nagonke w szkole(zerówka)- rodzice i nauczyciele równo. Listy, nagany, uwagi ustne i pisemne, e-maile, listy otwarte rodziców.. etc. W tej chwili jestem kompletnie zestresowna i mam taki metlik w głowie....
Tu rodzi sie pytanie pierwsze:
1)Czuje się w tej szkole jak raróg. NIkt nie mówi mi "dzień dobry", mijaja mnie zaciete twarze. Najchetniej zabrałabym M. na bezludna wyspe i razem z nim sie tam ukryła. Jak Wy, ktrzy pisujecie na tej stronie, stawaicie temu codziennie czoła? (ściślej dwa razy dziennie- przyprowadzić i odprowadzić).
Pytanie drugie i najważniejsze:
2)rzecz dla mnie najważniejsza: CO MAM MÓWIĆ M.? Prawdę, że nie chca go w tej szkole? ze sie skarżą czy to ukrywać? Czy mówic tylko część prawdy? NIE WIEM CO ROBIĆ, nie chcę do końca podkopwać jego poczucia własnej wartości., które obawiam się ma niskie. Ma problemy ze zdobyciem znajomych czyy kolegów. Wiadomo. CO JA MAM MU POWIEDZIEĆ? CO JA MAM MU MÓWIĆ? CZASEM czy CZESTO?
Szkołe pewnie trzeba będzie zmienić. czyli czekają mnie uzasadnienia. A M. tak sie cieszył, że go przyjeli...........
Dodam,że M. nie ma zdiagnozowanego ADHD - choć przejawai typowe zachowania (Mimo kontaktów z lekarzami, prowadzenia badań. teraz czekaja mnie kolejne wizyty.) Osobiście podejrzewam ADD.
Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie: od doświadczonych rodziców i od osób mających ADHD.
Malgosia.......

kasiask

Awatar użytkownika

Post 25-10-2006 21:21

Jeżeli mogę coś radzić, to przede wszystkim wizytę w poradni psychologicznej i zdiagnozowanie dziecka. Potem ustalenie z psychologiem, szkołą i dzieckiem zasad obowiązujących w szkole, a co za tym idzie systemu nagradzania.
A co takiego robi Twoje dziecko, że aż taka jest na niego nagonka?
Kasia mama Mateusza (1996), Julka (1999), Antka (2002) i Maksa (2005)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 25-10-2006 21:34

Popieram przedmówczynię.:) Diagnoza i ścisła współpraca ze szkołą i terapeutą. Adhd trzeba w szkole i wśród rodziców "odczarowac", moze jakies spotkanie informacyjne? I jesli jest w szkole z kim rozmawiac i pracowac to proponu rozwiazania ze swojej strony, zeby ta sytuacje zmienic, moze uda sie uniknac zmiany szkoly, jesli bedzie widac Twoja prace i zaangazowanie.Sposobow jest masa, ale to zalezy tz od szkoly.
A co do dziecka, to mowic, ale ie na zasadzie nie chca Cie tam, ale tlumaczyc po kolei kazda dzialke, ze nie znaja, nie rozumieja, wiem, ze przynajmniej w mojej klasie rozice dzieci zdrowych tlumacza swoim dzieciom na czym adhd polega, a ja Kubie z kolei co jest nie akceptoalne, co jest nie do przyjecia, ai jak z tym pracowac.
A tak swoja droga, ja tez jestem ciekawa co takiego sie dzieje, ze jest az tak zle?
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

malgo

Post 25-10-2006 21:34

kaliber najgorszy: Bije i straszy dzieci. Mniejszy: biega, nie słucha i nie wkonuje poleceń. W tej szkole wszytstko urasta do rangi dramatu. I to najgorszi i to naj mniej ważane (np. nie chciał iść na obiad).
Malgosia.......

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 25-10-2006 21:35

A dlaczego inni rodzice piszą "listy otwarte". Czy próbowano z Tobą zwyczajnie, po ludzku - rozmawiać?

malgo

Post 25-10-2006 21:42

Nikt ze mna nie rozmawiał. Choć w liście twierdzą, że tak. Jest tez nagonka od strony wychowawczyni, która juz po pierwszym dniu kręciła głowa, i mówiła "no nie wiem co dalej.." zaiweszała głos etc. Generalnie juz pierwszego dnia spisała go na straty i dązy z całych sił do usunięcia go ze szkoły. Ja sie tym ludziom tak bardzo nie dziwię, tez nie chciałbym zaby ktoś i bił dziecko. ...
Malgosia.......

golombek

Wsparcie

Post 25-10-2006 21:42

Bez opinii z PPP to nie ma o czym rozmawiać, dopiero po jej otrzymaniu możesz zacząć działać w kierunku wymogu realizacji zaleceń tej poradni.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 25-10-2006 21:53

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtop ... c&start=50
malgo przeczytaj ten watek, ja wczoraj stanelam tez przed rozwiazaniem problemu bicia, moze to da CI jakies wskazowki. Tylko ja mam szkole sklonna do wspolpracy. I szybciutko diagnoza
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

malgo

Post 25-10-2006 22:14

Dzieki za ludzkie zainteresowanie. Ja tez boje sie dnia dzisiejszego. Mam szkolna nerwicę. A zblizające się zebranie w szkole napawa mnie lękiem. sTRASZLIWYM.
Malgosia.......

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 25-10-2006 22:19

Na zebranie wyślij tatę.
Serio.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 26-10-2006 06:52

Malgosiu,
rozumiem Twoje zdenerwowanie, sama to przerabiałam w pierwszej klasie.
Rzeczywiście pierwszym krokiem powinno być zdiagnozowanie dziecka, wtedy bedziesz miala z czym pojsc do nauczycieli. Jezeli potwierdzi się diagnoza ADHD, to bedziesz mogła zadbac o edukacje rodziców i ew. nauczycieli. Sprobuj z nimi normalnie porozmawiac, jak rodzic z rodzicem.
Pierwszą reakcją na ,,rozrabiające dziecko" jest chęć pozbycia się go z klasy. Moze jednak warto poprosic o współpracę i pomoc?
Może na początek poproś, by pani posadziła syna na pierwszej ławce samego.
Długa droga przed Tobą i jeszcze wiele razy poczujesz się pewnie bezradna i samotna, ale pamiętaj nie jesteś sama. Takich mam jest tu bardzo wiele, będziemy Cie wspierać. Trzymam kciuki. [smilie=happy.gif]

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 26-10-2006 08:13

Oj tak, tak. Diagnoza jest najważniejsza i zalecenia z PPP. Może będziesz mogła umieścić syna w klasie integracyjnej? Wiedza na temat ADHD bardzo u nas kuleje. Nie wiem, czy chciałabym rozmawiać i prosić o pomoc wychowawcę, który spisuje dziecko na straty już w pierwszym dniu szkoły, czy też rodziców, którzy nie mówią dzień dobry i piszą listy otwarte. Zmiana szkoły to ciężka decyzja, ale czasami to konieczność.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Iwona30

Awatar użytkownika

Post 26-10-2006 08:18

też uważam , że najpierw diagnoza, to już jest coś na czym można się oprzeć :wink:
ja zebraniami też się stresowałam, ale mi przeszło...doszłam do wniosku, że mój mały zawsze coś przeskrobie, zawsze będą do niego uwagi, więc muszę się do tego przyzwyczaić, bo inaczej sama będę jednym wielkim kłębkiem nerwów....

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 26-10-2006 08:22

Ja tam umawiałam się z wychowawczynią na jeden dzień w tygodniu i na zebrania wcale nie chodziłam. Byłam na jednym, to jakaś mama do mnie podeszła, że mój syn dezorganizuje pracę na lekcjach i ja mam coś robić. Co? W szkole pod klasą siedzieć? Na lekcji z dzieckiem? Jak się komuś nie chce (zrozumieć i zająć się) to gorzej niżby nie mógł.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

malgo

Post 27-10-2006 10:24

Zgadzam sie z przedmówcami- w tej atmosferze nie mam ochoty na współpracę i nie moge siedziec w klasie i pilnować porządku....
Malgosia.......

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 27-10-2006 11:19

Małgosiu,
czy masz opinię z PPP?
Co tam jest napisane?
Jaka charakterystyka dziecka? Jakie zalecenia?
Czy w tej szkole czy w innej - to jest ważny dokument.

Wróć do Szkoła, przedszkole