Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Wspaniały pedagog - jak ją docenić?

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 23-09-2006 15:30

Wspaniały pedagog - jak ją docenić?

Mamy w szkole niesamowitą panią pedagog, potrafi rozwiązać każdą konfliktową sytuację, jest mądra i opanowana, działa zawsze "kojąco". Radzi sobie równie dobrze przy rozmowach z dziećmi jak i z rodzicami, właśnie sobie uświadomiłam, że gdyby nie ona to Marcin dawno straciłby swojego najlepszego przyjaciela, jako że jego ojcec już dwa razy bez poznania do końca sprawy chciał zgłaszać doniesienie na policję, kilka razy zabraniał swojemu synowi kontaktów z Marcinem... Długo by opowiadać ale nie spotkałam jeszcze tak mądrej osoby, która całą swoją wiedzę wykorzystuje dla dobra dzieci i to wszystkich a nie "ulubieńców".

Jak myślicie - jak dać pani pedagog odczuć, że jest doceniana za to, co robi? Mówienie tego jej bezpośrednio zabrzmi jak "podlizywanie się", prezent może być odebrany jako łapówka. Wogóle robienie czegokolwiek tak, aby wiedziała, kto to zrobił może zostać źle odebrane. Myślałam o jakimś piśmie do dyrektora czy kuratorium - taki list pochwalny czy coś w tym rodzaju. Co o tym myślicie?
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Ciekawska

Wsparcie

Post 23-09-2006 15:44

Porozmawiaj o nauczycielce z dyrektorem szkoły i przedstaw jej zalety i zasługi. I mam jeszcze prośbę, zaproś panią na nasze forum, niech się podzieli doświadczeniem, udzieli wskazówek, doda nam otuchy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 23-09-2006 16:01

Dzięki, skorzystam z rady.
Na nasze forum ją zapraszałam pod koniec zeszłego roku ale ona korzysta z internetu w szkole a mam wrażenie, że chyba nie ma czasu aby na moment usiąść przy komputerze. Chociaż nie wiadomo, może i jest z nami.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

gusia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 26-09-2006 19:16

Dosiu czyli rozumiem, że ojciec przyjaciela Twojego syna nie zabrania mu konktaktów z nim. Ja myślę, że na najbliższym zebraniu rodziców powiedzieć kilka zdań chwalących Panią Pedagog. Może np. przy okazji gdy wychowawczyni będzie chwalić Twoje dziecko, albo jego kolegę, albo wogóle bez okazji ;-) uważam że nie zaszkodzi, bo skoro nieraz rodzice na zebraniach narzekają na jakiegoś nauczyciela to czemu np, jakiegoś nie pochwalić? aha i dyrektorce także "donieść" ;-)
Pozdrawiam Was serdecznie i Panią Pedagog także ;-)
gusia
córka 12 lat ADHD, ja - od chwili gdy zaczęłam poznawać co to takiego - doszłam do wniosku, że też to miałam, a może i nadal mam :)
Różą - w dowód wdzięczności - obdarowuję każdego kto mi pomaga na tym cudownym FORUM :)

Wróć do Szkoła, przedszkole