Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

cuda w szkole??????

Moderator: Moderatorzy

bartkowa

Post 08-09-2006 10:15

cuda w szkole??????

witam, mój synuś ma 11 lat i właśnie rozpoczął drogę przez mękę- klasa IV. A ja rozpoczełam drogę do nauczycieli, też przez mękę. Dla każdego przygotowałam opinię od psychologa z własnymi uwagami typu:sam siedzi w pierwszej łace, minimalna pochwała- owocuję, proszę zaznaczać zadania do domu itd. No i minął tydzień bez większych rewelacji. bałagan w tornistrze, malunki w zeszytach, nie wiadomo co zadane, bitwy przy odrabianiu lekcji czyli bez zmian.
Godzina pracy z pedagog- owszem ale w bliżej nieokreślonej przyszłości.
A ja-huśtawka nastrojów, albo jakoś to będzie albo histeria i zastanawiam się komu ta pomoc psychologa jest potrzebna bardziej mi czy mojemu dziecku. Wiecie co zrobiłam, poszłam do dyrektora szkoły i poprosiłam o zorganizowanie spotkania rodziców dzieci z adhd(ponoć problem olbrzymi w szkole, a jeśli nie to w niedfalekiej przyszłości na miejsce ojego syna może przyjść 5 takich Bartków)
pomysł na spotkanie? a choćby poużalać się nad sobą, wymienić doświadzcenia, poprostu porozmawiać o naszych dzieciach - taka grupa wsparcia dla rodziców.
Ale wiecie co? najważniejsze pomyślałam sobie aby w końcu zebrać nauczycieli i zaangażować ich w pomoc, a nawet zobowiązać w przerobienie dokładne problemu ADHD ( niby wiedzą, a nie wiedzą)
Powiedziłam dyrekcji- potrzebuję pomocy od nauczycieli bo chcę aby moje dzicko się czegoś nauczyło.
Jaka odpowieź: pomysł super, data spotkania już ustalona , rodzice będą powiadmieni, zaangażowanie nauczycieli obowiązkowe obecność również, pedagog obowiązkowo, w planie zatrudnienie psychologa, a może nawet jakieś fundusze na warsztaty.
CZY TO CUDA , CZY JESTEM NAIWNA ? :D :( :D :(
mama

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 08-09-2006 14:05

Myślę, że Pani Dyrektor po prostu chce pomagać dzieciom, natomiast nie potrafi tego w jakiś sensowny sposób przekazać zatrudnionym przez siebie nauczycielom, a inicjatywa rodzica dodała jej skrzydeł. Życzę powodzenia i żeby takie nastawienie trwało jak najdłużej, ale tu trzeba też dobrej woli pozostałych rodziców, a z tym może być różnie.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 08-09-2006 15:00

Bartkowa, a może sie właśnie uda! Bez inicjatywy ze strony rodziców szkoła ma trochę związane ręce, a tak - jak Ty się zgłosiłaś to i będą inni. I nieważne jest, ilu rodziców się zgłosi, ważne, że dyrektor i placówka tak chętnie chcą współpracować, co będzie z pożytkiem i dla Was i dla szkoły. Pozdrawiam.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

bartkowa

Post 08-09-2006 15:10

dzięki za słowa otuchy tego mi trzeba było, że dobrze robię, a co dalej -dam znać spotkanie mam 21,09,06. Dzisiaj się cieszę, że jest PIĄTEK i nawet odrobiliśmy lekcje z dwóch przedmiotów, malowanki z przyrody i techniki, ale zachowałam plan dnia- czyli po obiedzie lekcje -i nawet Bartek mniej biadolił niż zwykle.Muszę koniecznie zastosować metodę dwóch misek lub kartonów przy odrabianiu lekcji.

pozdrawiam natchniona-pozytywnie mama :lol: :lol: :lol:
mama

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 08-09-2006 18:27

Gratuluję inicjatywy. Ważne punkty w pracy szkół na ten rok to współpraca z rodzicami, wspieranie rodziców w postępowaniu wychowawczym. Teraz jest okres przygotowywania szkolnych programów: profilaktyki i wychowawczego; przyjmowanie zadań do realizacji na cały rok szkolny. Rodzice mogą (powinni) jak najbardziej zgłaszać swoje oczekiwania. Życzę powodzenia :D

gusia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 09-09-2006 10:43

Muszę koniecznie zastosować metodę dwóch misek lub kartonów przy odrabianiu lekcji.

droga "bartkowa" czy mogłabyś wyjaśnic na czym ta metoda polega?
pozdrawiam serdecznie wszystkich i Wasze rodziny
gusia

bartkowa

Post 09-09-2006 15:11

Gusiu : temat ODRABIANIE LEKCJI -- OLKIT--napisała świetny plan odrabiania lekcji- z warsztatów Pani Skotnickiej. Ja się szykuję do próby, zacznę od poniedziałku. Zajrzyj tam . pozdrawiam. W poniedziałek naspiszę o pirewszym doświadczeniu z miskami, a może ktoś to już sprawdził? :roll: :shock:
mama

gusia

Awatar użytkownika

Post 09-09-2006 20:04

droga bartkowa dziekuje bardzo za odpowiedź i podsuniecie tematu. Jestem tu kilka dni i czytam czytam ale tego tu jest tak wiele że nie wiem czy do konca roku szkolnego zdążę :D na pewno nie. Wiec tym bardziej dziekuję :)
a ta metoda "2 pudełek" to u mnie jest "2 kupek" :) od 1szej klasy (juz szósty rok) to przerabiam bo raz tylko tego nie zrobiłam w któryś piątek w pierwszej klasie - no i wiadomo co było w niedzielę w tornistrze :oops: więc się nauczyłam i pamiętam szkoda że moja córka nie pamięta :( ale żeby tylko tego nie pamiętała.... :( ....to byłabym najszęśliwsza na świecie :) nieraz poszła do szkoly bez tornistra, albo bez niego wróciła, albo w tenisówkach szkolnych w zimie, itp itd
aha jeszcze jedno mi się przypomniało :D w czasie tych wakcji poszła do sklepu osiedlowego z psem a wróciła bez psa :D bo ZAPOMNIAŁA oczywiście i siedział tam biedak przywiązany z godzinę aż wróciłam z pracy i pytam zdziwiona czemu pies mnie nie wita :( dobrze ze nie było wtedy upału.
pozdrawiam serdecznie wszystkich :)
gusia

bartkowa

Post 15-09-2006 16:46

cześć, nie miałam wcześniej internetu, mam fatalny dzien, kończy mi się urlop- obeszłam wszystkich nauczycieli - otwarci na problem pełni zrozumienia itd, ciekawe jak to będzie Bartek też (ponieważ jak sądze to dopiero początek szkoły) stara się. Metoda misek też działa bo to coś nowego. Dzisiaj jedna z nauczycielek jak usłyszała,że syn ma ADHD to stwierdziła: ale nie jest złośliwy, reszty nie będę pisać, chya się jenak obie nie zrozumiałyśmy. Czekam na to spotkanie z rodzicami, ciekawe ile osób przyjdzie i co z tego wyniknie. Chciałabym mieć kontakt tu na miejscu , w jednej szkole z innymi co wiedzą "jak to jest"
:( :( :(
Czy ktoś czytał " Dziennik" wczorajszy , był nasz wspaniały mister edukacji i pomysł na szkołę dla chuliganów. Była też świetna wypowiedź ojca 14 letniego Kuby -ADHD- wydaje mi się że tato to częsty uczestnik naszegofoprum jeśli tak to gratuluje, fajnie że też mamy udział w hamowaniu GŁUPICH pomysłów G.... ministrów. :lol: :lol:

pozdrawiam wszystkich
mama

bartkowa

Post 15-09-2006 16:49

szybko piszę i te błędy , a może ja też muszę przyjrzeć się sobie od strony ADHD???????????
mama

gusia

Awatar użytkownika

Post 15-09-2006 17:22

witaj bartkowa, tak oczywiscie przejrzyj strony o ADHD koniecznie
artykul w dzienniku tez czytalam i zgadza sie ten golabek jest z tego foum :) tam chyba wszyscy byli przeciwni poprawczakom,
Pozdrawiam Ciebie i golabka i Wasze rodziny :)
gusia
córka 12 lat ADHD, ja - od chwili gdy zaczęłam poznawać co to takiego - doszłam do wniosku, że też to miałam, a może i nadal mam :)
Różą - w dowód wdzięczności - obdarowuję każdego kto mi pomaga na tym cudownym FORUM :)

Wróć do Szkoła, przedszkole