Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

mam klopot sa nauczyciele ktorzy nawet bija

Moderator: Moderatorzy

Sylwia

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 08-05-2006 20:57

mam klopot sa nauczyciele ktorzy nawet bija

pewna nauczycielka uderzyla mojego synka wskaznikiem do map za to ze zamknol drrzwi dzieci tez go bija jest mi z tym zle OKROPNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z pania to jutro sobi porozmawia

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-05-2006 06:51

Jesteś pewna, że jest to prawda? Mocno się upewnij zanim zrobisz awanturę.

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 09-05-2006 18:26

Sylwia spokojnie wiesz mam zasadę, która się z reguły bardzo sprawdza. Jak mam jakąś aferę w szkole staram się spokojnie wysłuchać dziecko( broń panie boże nie neguje tego co mówi, ani jego uczuć). Jeśli jest to możliwe rozmawiam o tym wydarzeniu z innymi dzieciakami, a na końcu z nauczycielem. Robię to w ten sposób, dlatego, aby nikt między innymi nie powiedział, że moje dziecko kłamie. Mam w tedy argument moje mogło coś źle zinterpretować lub być po prostu złe na panią. Ale jeśli dwoje lub troje dzieci mi daną sytuacje potwierdza wtedy interweniuje. Miałam podobne zdarzenie u najstarszego zerówce pani miała zwyczaj bicia dzieci tamburinem po głowach. Szybko zrobiliśmy z tym porządek, ale dopiero jak mi kilkoro dzieci potwierdziło, że taka sytuacja ma miejsce. Swoją drogą Daniel do tej pory wspomina tą panią bardzo źle, a zwłaszcza jej tamburyno.

golombek

Wsparcie

Post 09-05-2006 19:40

Słusznie Irenka piszesz. Nasze dzieciaczki często koloryzują i trzeba najpierw dokładnie rozeznać się w sytuacji. Jeśli podejrzenia się potwierdzą sugeruję poproszenie na piśmie o wyjaśnienie sytuacji. Prośbę złóż w sekretariacie, prosząc o podstęplowanie jej kopii. Porozmawiaj wcześniej z rodzicami dzieci, które to potwierdziły, czy zgadzają się na ewentualne zeznawanie w sądzie. Jeśli nikt nie wyrazi zgody, powinnaś od razu powiadomić kuratorium i w miarę możliwości media. Twój pojedyńczy głos przeciwko instytucji bez odpowiedniego nagłośnienia, przeważnie zamiast pomóc, tylko szkodzi.

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-05-2006 20:51

dreptak pisze:Jesteś pewna, że jest to prawda? Mocno się upewnij zanim zrobisz awanturę.

Oj tak, dreptam ma rację.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

Wróć do Szkoła, przedszkole