Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

nie jest wstanie opanowac angielskiego moze nie zdac

Moderator: Moderatorzy

Sylwia

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 03-05-2006 18:40

nie jest wstanie opanowac angielskiego moze nie zdac

co mam zrobic jak syn nie moze nauczyc sie jezyka angielskiego on nie potrafi napisac poprawnie opowiadania z j polskiego a co dopiro j obcy przez co moze zostac w tej samej klasie blagam doradzcie co robic siedze z nim teraz juz pare dni nad czasowikami i nic zapomina szybcij niz zapamietuje

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-05-2006 20:34

Re: nie jest wstanie opanowac angielskiego moze nie zdac

Sylwia pisze:co mam zrobic jak syn nie moze nauczyc sie jezyka angielskiego on nie potrafi napisac poprawnie opowiadania z j polskiego a co dopiro j obcy przez co moze zostac w tej samej klasie blagam doradzcie co robic siedze z nim teraz juz pare dni nad czasowikami i nic zapomina szybcij niz zapamietuje

Może trzeba zmienic metodę - napisz czego sie macie nauczyć.

Czasowników angielskich mozna uczyc się tak: przygotować małe (lub wieksze) tekturki, z jednej strony napisać wyraźnie czasownik po angielsku, z drugiej strony znaczenie tego czasownika po polsku. Losowac kartoniki: jezeli pierwsza jest strona angielska to staramy sie przypomnieć sobie jak ten czasownik brzmi po polsku. I odwrotnie. Z tymi kartonikami można wymyśleć wiele edukacyjnych zabaw.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-06-2006 19:02

Sylwia, i co z tym angielskim? Zdał?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-08-2006 08:07

małgosia pisze:Sylwia, i co z tym angielskim? Zdał?

I jak się to wszystko Sylwia skończyło? Odezwij się.

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 25-04-2007 18:22

Mój Maciek też jest noga z angielskiego.Obawiam się,że nie zda :(
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

moni2221

Post 18-05-2007 19:35

uważam że bardzo pomocne w nauce angielskiego jest oglądanie bajek w tym języku.poprostu dziecko musi sie osłuchać tego języka. taką bajkę można oglądać wiele razy aż zrozumie sens. bardzopomocnesą bajki Telletubies gdyż każdy zwrot jest powtarzany 4 razy. w mojej rodzinie sprawdziło się to znakomicie

Ciekawska

Wsparcie

Post 18-05-2007 22:00

Nie zda? To już nie przechodzi się z jedna oceną niedostateczną do następnej klasy? Muszę zapytać dokładnie dyrekcji, bo do niedawna tak było, że w jednym cyklu edukacyjnym uczeń miał taką szansę.

Matnia

Awatar użytkownika

Post 20-05-2007 15:13

Ciekawska pisze:Nie zda? To już nie przechodzi się z jedna oceną niedostateczną do następnej klasy? Muszę zapytać dokładnie dyrekcji, bo do niedawna tak było, że w jednym cyklu edukacyjnym uczeń miał taką szansę.

Ciągle tak jest, że raz ma się taką szansę. Raz w podstawówce i raz w gimnazjum (nie wiem, jak jest dalej), tyle że warunkiem jest przegłosowanie konkretnego przypadku na Radzie Pedagogicznej kwalifikacyjnej, jakiś tydzień-półtora przed końcem roku, i wystarczy zwykła większość głosów. Nie jest to automatyczne, ani też uczeń nie może sobie tej opcji wybrać z dwoch możliwości:zdaję-zostaję na drugi rok. :-(

Ciekawska

Wsparcie

Post 20-05-2007 18:56

Hmm nie słyszałam o głosowaniu. Dziwne to, bo skoro jest możliwość to jeszcze głosowanie? Gorzej i poważniej jak w sejmie. :twisted:

Matnia

Awatar użytkownika

Post 20-05-2007 19:41

Jest to tak zwana promocja warunkowa. Uczeń zaległości musi w nastepnym roku nadrobić. Rada decyduje, czy nie będzie taka promocja krzywdą dla dziecka.
A!!!! Zapomniałam dodać, że musi to wszystko być poprzedzone niezdanym egzaminem poprawkowym, czyli że w zasadzie decyzja zapada przed rozpoczeciem nowego roku szkolnego. Wniosek o egzamin poprawkowy należy złożyć w jakimś ustalonym terminie. Każda szkoła ma wewnatrzszkolny regulamin oceniania, w którym wszysytie takie przypadki są przewidziane. Jedno jest w każdym razie pewne, że nie ma tak, ze jedna ndst i spokojna głowa, bo i tak się zdało, bo to pierwszy raz sie tak zdarzyło.

Ciekawska

Wsparcie

Post 21-05-2007 13:55

Teraz już wiem. Jest tak, jak piszesz. Uczeń powinien zdać zadaną partię materiału, inaczej, jeśli sie nie nauczy, to w wyżeszj klasie dopiero będą schody. Ale jeszcze jest miesiac do końca roku szkolnego i dziecko moze zdawać małymi partiami zadany materiał.

Wróć do Szkoła, przedszkole