Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

szkoła do znudzenia

Moderator: Moderatorzy

han

Post 25-03-2006 23:49

szkoła do znudzenia

Jestem mamą prawie 7 letniego chłopca trochę bardziej ruchliwego od innych dzieci. Nasza historia jest zapewne podobna do innych. Zaczęło się w przedszkolu, takim zwykłym osiedlowym. Panie nie dawały sobie rady z rozbrykanym młodzieńcem, wszystko co się działo złego w grupie było na mojego malca. Wizyty u psychologa, najpierw jednego potem drugiego i psychiatry. Rok temu obserwacja w szpitalu pod kątem ADHD. Wypis z rozpoznaniem: nadpobudliwość psychoruchowa. Nie duża ale zawsze. Obyło się bez leków. Od września przedszkole integracyjne. Panie mają odpowiednie podejście do sprawy. Jest o wiele lepiej niż w poprzedniej placówce. Paweł normalnie się rozwija pod każdym względem, jest zdolnym młodym człowiekiem. Bardzo szybko przyswaja sobie wiedzę, tylko szybko się nudzi, a wtedy przeszkadza. Stoję przed wyborem szkoły podstawowej. Zapewne jak wiele rodziców mam taki sam dylemat: integracyjna, czy zwykła osiedlowa z 1 nauczycielem na 24 uczniów. Mam pewne obawy, ponieważ zauważyłam, że syn prowokuje różne sytuacje, aby pani zajmowała się tylko nim, aby nie poświęcała czasu innym dzieciom. Czym bardziej rozrabia tym więcej pani jest tylko dla niego. Takie zachowanie bardzo mnie niepokoi. Zauważyłam nawet, że z czasem się nawet nasila, jeśli ja z kimś rozmawiam, to malec czuje się bezkarny i robi rzeczy, o których wie, że są niewłaściwe. Poświęcam mu dużo czasu. Jesteśmy od 2 lat sami, wiec nauczyłam się dawać sobie radę z problemami w pojedynkę. Nastał czas wyboru szkoły, tata mojego dziecka prosi abym nie robiła krzywdy malcowi, abym nie posyłała go do szkoły integracyjnej, wszystko tylko nie to - to jego słowa. Jeszcze nie zdecydowałam, ale czytając to co państwo piszą bardziej skłaniam się ku integracyjnej placówce. Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 27-03-2006 15:00

Wiesz tak to już jest ,że nikt za ciebie tej decyzji nie podejmie. Nasze historie są bardzo podobne. Mój malec jednak zostanie odroczony. W tej chwili jestem zdecydowana na integrację bo widzę róznicę teraz między zwykłym osiedlowym przedszkolem a z oddz. integracyjnym. Mój szkrab nie radzi sobie za dobrze z przysfajaniem wiedzy a więc taka szkoła jest dla niego super. Wcale też nie uważam abym podcinała małemu skrzydła posyłając go do szkoły inegracyjnej wręcz przeciwnie chcę mu pomóc właśnie teraz kiedy jeszcze dużo idzie zdziałać . Należy jednak indywidualnie podchodzić do każdego dziecka i może dobrze by było porozmawiać na ten temat z psychologie, czy pedagogiem. Pozdrawiam.
Żaneta mama i żona ADHD-owców

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-03-2006 15:09

Uważam, że nie jest ważne, czy szkoła nazywa się integracyjna czy nie. Ważne jest jak się dziećmi zajmują. Zdarzają się szkoły integracyjne wyjątkowo nieprzyjazne dzieciom. Więc nie patrz na nazwę, ale pytaj innych rodziców o zdanie na temat danej placówki.

daggy

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 02-04-2006 11:24

Re: szkoła do znudzenia

han pisze: Nastał czas wyboru szkoły, tata mojego dziecka prosi abym nie robiła krzywdy malcowi, abym nie posyłała go do szkoły integracyjnej, wszystko tylko nie to - to jego słowa..

nie ma racji, albo źle rozumie co to szkoła integracyjna. To nie jest szkoła specjalna...Dzieci jest mniej a zatem klasa jest łatwiejsza do opanowania.Panie są dwie, klasa mniejsza , łatwiej dopasowac materiał do poziomu klasy i dzieci nie są pozostawione samym sobie. Dla każdego jest czas, kazdemu sie pomoze- bo to nie masówka.Dzieci wspaniale uczą sie pomagać tym słabszym , tym "specjalnej troski" i opiekują sie nimi , swietnie rozumieja problem inności.Poniewaz jest ich mniej są bardziej zżyte.I to jest najważniejsze!! Kiedy Dominik ma gorsze dni i jest bardziej pobudzony to własnie dzieci potrafią go opanować :lol: i świetnie go rozumieją i nie złoszczą się na niego. A poza tym w takiej szkole czy klasie nie jest dzieckiem nieznanym- wszyscy go znają , pilnują aby doszedł do świetlicy ( nie wsiąkł po drodze!) , mają do niego ciepły stosunek. Dominik jest pogodnym dzieckiem i miłym dlatego ma fory u wożnej...która zawsze ma cos dla niego w zanadrzu.... :lol: Ja osobiscie twierdze ze wybór był swietny - klasa zgrana, nie ma kłotni miedzy dziecmi, a i pobudzenie na lekcji mniejsze jak jest 16 dzieci a nie 26 dzieci....Gdybym nie miała zadnych problemów to tez posłałabym dziecko do takiej klasy - rewelacja!!jak masz możliwosc to sie nie zastanawiaj!!
" nakręcona " mama może?z ADHD -11 latka z ADHD i bardzo ruchliwego niemowlaczka

Wróć do Szkoła, przedszkole