Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

on nie chce się uczyć

Moderator: Moderatorzy

ewamewa

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 13-03-2006 09:33

on nie chce się uczyć

Moje dziecko nie chce się uczyć.
Ma ogólnie problemy -dyslekcja, braki w koncentracji,ale najwięcej u niego nie ma chęci.
Podaje mu przez tydzień concertę-ale mam wrażenie,że jest spokojniejszy(chyba za bardzo)-ale i tak tego nie wykorzystuje.
Jak go zachęcić?????????

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 13-03-2006 13:40

Jedyne co mogę wymyślić tak na gorąco -
trzeba to robić razem z nim.
Odrabiać lekcje, powtarzać, czytać.
Zajmuje to mnóstwo czasu, ale działa.

Przy okazji - w której on jest klasie?

daggy

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 13-03-2006 14:59

Wymyśl moze nagrody w zamian ....U nas to działa , punkty (patrz punktowąż ) i nagrody. Dobrze działa ustalenie pewnych schematów . U nas np.po powrocie ze szkoły jest obiad , nauka a dopiero potem przyjemności. Dominik juz wie , ze czy chce czy nie to nie będzie nic przyjemnego dopóki się nie pouczymy. Mamy wypracowany tak schemat , ze gdy nie ma sie czego uczyc to Dominik 5 razy przypomina o tym i pyta czy napewno...Niestety mamy takie same problemy jak Ty i poki co codziennie ślecze z nim nad lekcjami....i chyba prędko się to nie zmieni.
" nakręcona " mama może?z ADHD -11 latka z ADHD i bardzo ruchliwego niemowlaczka

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 13-03-2006 19:22

Wiem coś o tym, my siedzieliśmy z Wojtkiem nad lekcjami prawie do 6 klasy. Teraz jest w 2 gimnazjum i do tej pory wyrywkowo sprawdzam czy ma lekcje odrobione i niestety często okazuje, że nie ma ich odrobionych. [smilie=real mad.gif] [smilie=real mad.gif] [smilie=real mad.gif] [smilie=real mad.gif]

Jacek

Awatar użytkownika

Ojciec Dyrektor

Post 13-03-2006 22:08

U nas z nauką podobnie, ale stosujemy punkty na punktowężu. Oprócz tego uczymy się oczywiście razem z naszą pociechą stosując schemat np. 20 minut nauki 5 minut przerwy itp. Inaczej się nie da, a u nas powoli zaczyna to działać. :)
W życiu nie ma przypadków!
Życie jest jak zły dowcip . Kiedy zaczynasz go rozumieć , smakować wtedy ci go odbierają.
To prawda że młodość marnujesz za młodu , a gdy nauczysz się wreszcie żyć , wtedy jest już po wszystkim.....

basic

Awatar użytkownika

Post 11-04-2006 08:41

U nas tragicznie

Mój Kuba (5 klasa) nie chodzi do szkoły (nagminnie) I choć uczę się z nim, sprawdzam codziennie zeszyty, bunt bierze górę. Wczoraj nie poszedł, dzisiaj siedzi od 2 godzin na wycieraczce (wyrzucony siłą :/ ) i nic. Zero reakcji, BUNT TOTALNY! Nie przyjmuje żadnych zasad (najważniejszą jest -przyjemności po odrobieniu lekcji). Mam wrażenie ,że jego bunt siegnął zenitu i nic już nie wskóram, choć staram się być konsekwentna i nie ustepuję. Co robić? Jestem zrozpaczona. :(

ewamewa

Post 12-04-2006 11:41

Od kiedy zaczęłam sprawdzać syneczka w szkole i robić naloty jest lepiej.Ponadto nastraszyłam go kuratorem, no bo co można zrobić?????

basic

Awatar użytkownika

Post 12-04-2006 13:47

Kurator???:) hahaha

Ja codziennie jestem w szkole i nic nie pomaga. Były konsultacje u Pani pedagog, wizyty u Pani Psycholog i nic. Straszenie Kuratorem, Policją, uświadamianie że nauka to obowiązek szkolny...echhh,szkoda mówić...tragedia...

golombek

Wsparcie

Post 13-04-2006 10:30

Nie straszyć, tylko zacząć chwalić i poświęcać mu dużo czasu. Ten bunt to oznaka braku uwagi. Jest zagubiony, nie widzi granic i nie ma z Twojej strony wsparcia, tak ja to widzę. Zacznij od chwalenia za drobiazgi, prowokuj sytuacje w których mogłabyś to zrobić. Przeznacz pół godziny dziennie wyłącznie dla syna, będziesz w tym czasie robiła to na co on ma ochotę (w granicach rozsądku oczywiście), pomoże to wam siebie odnaleźć i zrozumieć. To bardzo ważne, nawiązanie takiego kontaktu z dzieckiem. To trochę potrwa, ale takie działania na pewno odniosą skutek.

basic

Awatar użytkownika

Post 13-04-2006 11:55

Ma dużo mojej uwagi...:(

Gołąbku. Syn ma dużo mojej uwagi. Gramy w karty, w gry planszowe, chodzimy na basen i do kina. Godzinami pomagam mu w lekcjach, gdy uda mi się go do tego wreszcie namówić:( Straszę go tylko wtedy, gdy się tak zaweźmie, że nie ma innej rady (nie chce iść do szkoły a robi to nagminnie). Chwalę, za co tylko mogę, prowokuję nawet takie sytuacje, dokładnie tak, jak polecasz :( Pomaga to na krótko. jemu ciągle mało i wciąż chce narzucać swoją wolę i robić dokładnie to, co chce. Robi to tak prefidnie, że czasem mam do niego żal, że jest aż takim egosistą..trudno go chwalić, bo naprawdę rzadko daje do tego powody. Mój syn, to wyjątkowy okaz zachowań buntowniczo-opozycyjnych, a walka z nimi odbiera mi czasem siły i rozum. Bez taletek uspokajających chyba bym nie dała rady...smutne, lecz prawdziwe...

golombek

Wsparcie

Post 13-04-2006 12:05

W takim razie musisz poszukać przyczyny takich zachowań. Może to silny wstręt do szkoły, nauczycieli powoduje takie zachowanie. Może ma zaległości i boi się, że nie podoła nauce? Mój syn też ma zachowania opozycyjno-buntownicze, ale tylko w szkole, gdzie spotyka się z ciągłą agresją nauczycieli w jego kierunku. W domu tych zachowań nie ma, obserwujemy tylko objawy depresji na tle szkoły.

Wróć do Szkoła, przedszkole