Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Dodatkowy opiekun na lekcji

Moderator: Moderatorzy

olkit

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 28-02-2006 18:40

Dodatkowy opiekun na lekcji

W podaniu do szkoły o nauczanie indywidualne wpisałam, że ze swej strony od takiego nauczania wolałabym aby Ada uczęszczała normalnie na lekcje, tylko żeby w klasie (i najlepiej też na przerwie) była dodatkowa opieka - w postaci nauczyciela bądź wolontariusza, który by mógł dopilnować aby zanotowała zadanie domowe i pomógł rozwiązać ewentualne konflikty nim by weszły na drogę rozwiązań agresywnych. Byłam dziś w Centrum Wolontariatu żeby zapytać czy oni w ogóle prowadzą takie "usługi" i dostałam odpowiedź, że oczywiście, jest to możliwe, ale nie ma pewności że znajdzie się chętny akurat na te godziny w których Adka ma lekcje. I że ich zdaniem lepiej byłoby, gdyby szkoła złożyła zamówienie na młodego pomocnika, który na jej terenie realizowałby wojskową służbę zastępczą. Jutro zamierzam o tym porozmawiać w szkole, jeszcze zanim stworzą dla Ady plan zajęć indywidualnych, a tymczasem chcę spytać, czy ktoś z Was ma doświadczenie w takiej pomocy? Jak się to sprawdza na lekcji?
I finansowo - kto właściwie płaci takim chłopakom odrabiającym służbę zastępczą? Bo ja zrozumiałam z rozmowy z wolontariuszem, że urząd pracy bądź wku a szkoła ma z niego tylko pomoc (niekoniecznie na lekcjach, ale też przy pracach porządkowych, wieszaniu ozdób itd...), ale może coś pomyliłam?
Olka 31 lat, ADD?
córka - Adrianna 11 lat ADHD + zaburzenia zachowania i nie wiem czy z nich wyrasta

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-06-2006 19:06

Chłopakom odrabiającym służbę zstępczą chyba nikt nie płaci. No i jak to wszystko wyszło z tym wolontariuszem?? Jestem ogromnie ciekawa.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

Wróć do Szkoła, przedszkole