Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szkoła- sukcesy i porażki

Moderator: Moderatorzy

kaszka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 30-06-2005 07:27

Super chłopaki!
I Etam i Tomek!
:piwko:
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-06-2005 08:04

OLBRZYMIE GRATULACJE dla Etama za Staszica !!!
WIELGAŚNE GRATULACJE dla Tomka za maturę !!!

Niezły początek wakacji... dla Etama, bo Tomka teraz czeka chyba przygotówka do egzaminów na studia. Trzymam kciukaski !!

No i gratulacje dla wspaniałych rodziców: DREPTAKA i ŻONY DREPTAKA !!!

[smilie=kiss of love.gif]
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-06-2005 08:17

Jak już wcześniej pisałam, Wiktor zdobył 29 na 40 możliwych punktów na egzaminie końcowym w VI klasie.
Ale nie chcę się tu po raz kolejny chwalić, tylko chciałam Wam napisać, za co i ile zdobył te punkty:
czytanie - 7 pkt. na 10 możliwych
pisanie - 4 pkt. na 10 mozliwych
rozumowanie - 8 pkt. na 8 możliwych !!
korzystanie z informacji - 2 pkt. na 4 możliwe
wykorzystanie wiedzy w praktyce - 8 pkt. na 8 możliwych !!

Co to oznacza?
Dla mnie to oznacza to, że mam bardzo mądrego i inteligentnego syna, który ma problem ze skupieniem uwagi na czytanym tekście i nie lubi zbyt wylewnie pisać :lol: !
Monika

agadoc

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-06-2005 09:24

Gratulacje dla calej rodziny Dreptaka!!! Etam! Jesteś fantastyczny. jestem z Poznania, ale wiem, że Staszic to pierwsza liga!
Michał ma bdb z najważniejszych przedmiotów, a czwórki z wf (pan go nie lubi), plastyki (nie oddał polowy rysunków), techniki (zapominal o zadaniach domowych)i przyrody( nie idzie mu praca w grupach). I jeszcze polonistka powiedziała, żeby dal jej szansę w przyszłym roku i pamiętał o zadaniach domowych, bo chcialaby mu dać celujący! Ale to pikuś w porównaniu z oceną z zachowania: dobry!!!!! Wspaniala Pani wychowawczyni, która wie, że zachowuje się poprawnie postanowiła docenic jego prace na rzecz szkoły, wygrane w konkursach, aktywność "spoleczną" i jest czwórka..... Takie swiadectwo w IV klasie, przy równoczesnym ciągnięciu szkoły muzycznej i chóru Stuligrosza to chyba rewelacja! Jestem z Niego dumna! Brawa dla wszystkich adhd-owców. inni chcieliby mieć takie osiągnięcia.....

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 30-06-2005 20:52

mtmonika pisze: Tomka teraz czeka chyba przygotówka do egzaminów na studia. Trzymam kciukaski !!

Nic z tych rzeczy. Tomek jest z rocznika królików doświadczalnych reformy edukacji, znanego także jako rocznik Czarnobyla.
Pisał nową maturę i na studia powinien się dostać na podstawie wyników tejże matury.
Wszystko wskazuje na to, że bałagan z tą rekrutacją będzie taki sam, jak trzy lata temu z rekrutacją tego rocznika do liceów. A może nawet większy.
Na razie wiadomo, jak zgłosić swoją kadnydaturę na Uniwerek i ... nic poza tym :??: :roll: :shock: :evil:

Za gratulacje w imieniu obu delikwentów serdeczne dzięki :jestes_wielki:

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 30-06-2005 21:08

mtmonika pisze:Dla mnie to oznacza to, że mam bardzo mądrego i inteligentnego syna, który ma problem ze skupieniem uwagi na czytanym tekście i nie lubi zbyt wylewnie pisać :lol: !

Masz bardzo inteligentnego syna o umyśle zdecydowanie matematyczno-praktyczno-technicznym. :!: :OK:
Gimnazjum jest teoretycznie "ogólnokształcące", ale w praktyce jednak bardziej humanistyczne: popatrz we wrześniu na tygodniowy rozkład godzin z różnych przedmiotów.
Umacniaj Wiktora w jego zainteresowaniach, a z polskiego - aby nie zginął i zaliczył test końcowy. Uszy do góry! Dobrze będzie!

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-09-2005 07:24

Wczoraj, w pierwszym dniu szkoły, nowa pani Wiktora po lekcji organizacyjnej z klasą poprosiła Wiktora, aby został chwile dłuzej. Zamkneła drzwi klasy, posadziła go na krzesle i powiedziała: "no, a teraz mi tu mów, co to jest to twoje ADHD :D ". No i on powiedział, choć o najważniejszych sprawach zapomniał :D . Ale przypadła mu do gustu nowa wychowawczyni - chyba całkiem niezly początek....... zobaczymy.
Monika

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 02-09-2005 08:49

Kuba rano poszedł do szkoły uśmiechnięty i zadowolony, powiedzial ze nawet nie jest zdnerwowany, tylko cieszy ze idzie. To juz duzy plus bo do tej pory wszelkie nowowsci wzbudzaly w nim paniczny strach. Co prawda zmoczyl sie w nocy dwa razy, ale gdzies stresa musial rozladowac, ciezko nawet miec pretensje do niego. O 10.30 ide go odebrac i zobaczymy jak bylo. Mam nadzieje, ze ten dobry poczatek to dobry znak.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-09-2005 07:17

Ciekawe jak dlugo bedzie zadowolony. Wrocil wczoraj caly w skowronkach, zachwycony, lekcje odrobil jeszcze wczoraj i marudzil, ze tak malo, ze chcialby wiecej. Totalny szok. A dzisiaj jest nieszczesliwy, ze jest sobota i nie moze isc do szkoly. Mysle, ze to pierwsze zauroczenie, a potem na pewno sie to zmieni, chociaz nie ukrywam, ze taki stan rzeczy mi odpowiada.
Dzisiaj w nocy znowu mokro w lozku, wiec jednak podswiadomie przezywa, ciekawe jak dlugo to potrwa, mam nadzieje, ze nie za dlugo.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-09-2005 07:32

Oj zaczynają sie schody. mam tylko nadzieje, że to tylko faza przestawiania sie na nowe. Wczoraj kiepsko z zachowaniem, ale bylo na popłudnie i dzieciaki gorzej to znoszą - hehehe, tłumaczę sobie. A dzisiaj łzy w oczach i pytał panią, czy może dziś nie iść do szkoły. Aż mi go szkoda było, ale zostać musiał. Wczoraj buntował sie przy odrabianiu lekcji, ale zrobił.
Zobaczymy jak go odbiore, może będzie lepiej. Jeszcze do tego ząb prawie wypada i wkurza go, bo ciężko jeść i gadać z taką dyndającą jedynką.
Obrazek

karina

Awatar użytkownika

Post 06-09-2005 08:13

moje szczęście na razie zadowolone :lol:
i w domku spokojniej odkąd zaczęłam "olewać?"nie które jesgo zachowanie-pbuczy,pomarudzi ale zrobi
a jak stałam nad nim i tłumaczyłam dlaczego ma to zrobić to przeradzało się to w regularną wojnę :lol:
zresztą moje dziecię dobrze czuje się w jasno określonych ramach czasowych i zajęciowych
szkoła,piłka nożna, boks .......i nie ma czasu na kłótnie
pozdrawiam
hmmmm...........tzn.jest mniej czasu :wink:
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 07-09-2005 17:25

szkoła ''uwielbiam''ją .po tych kilku dniach nieżle nawet w poniedziałek pani pochwaliła Damiana że tak ładnie pracował na lekcjach :oops: a dzisiaj 2 uwagi--wstaje z ławki podczas lekcji i pisze po tablicy nikogo przy okazji nie słuchając[według mnie też nie miała co napisac-przeciez to normalne u Damiana] a 2 -to że szalał na przerwie i bardzzzoooo mocno zderzył sie z kolegą krew leciała z nosa i wargi-na szczęscie ofiar śmiertelnych nie było :?: dobrze że tego Damian nie czyta bo po co by była ta moja reprymenda :wink:

ZERÓWKA

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-09-2005 18:32

Starszy syn ma w tym roku szkolnym maturę, a Kubuś ... zaczął zerówkę.Najlepszy był początek roku szkolnego; nowe otoczenie, tyle dzieci !!!, muzyczka, sztandar szkoły i takie tam pierdoły.....Potem dzieci poszły do klasy i Kubuś był bardzo grzeczny, chociaz musial zadać kilka pytań. Trzy dni w szkole ---> pani nauczycielka już się poddała, karze dziecko za objawy ( mówiła ,że wie co to ADHD, ale ja w to wątpię). Dzisiaj całe 4 godziny chodził po klasie, nie wykonywał żadnych poleceń. Za to potrafił zamknąć się w toalecie , nie chciał wyjść z klasy wraz z innymi dziećmi, wyśmiewał się z nauczyciela, uciekał, chował sie pod pólki,zaczął potem rzucać przedmiotami w dzieci. Jedno trafił w głowę, drugie gdzie indziej....Potem zabrał się za nauczycielkę ; pyskowanie, pięści, zabawa w uciekanie po klasie..... A to dopiero 3 dzień......

alva

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 08-09-2005 16:44

Zerówko przerabiałam takie zachowania z moim,obecnie 10-letnim,synem.Całkowita niechęć z jego strony,nieumiejętne podejście pedagoga, i to co mogłoby być piękne,przerodziło się w koszmar.BAdż jednak dobrej myśli,być może Twój mały potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację.Z drugiej zaś strony musi przecież pokazać,że jest.Myślę,że mogłabyś porozmawiać z nauczycielem,delikatnie przypominając o Adhd i np. formach pomocy takim dzieciom.Sama mam doświadczenie,że teoria u co niektórych opanowana do perfekcji, a pratyka-pożal się Panie Boże.Nie poddawaj się i walcz.Naprawdę ogromne znaczenie ma podejście nauczyciela i to tylko razem z nim możesz coś zrobić,aby Twój Kubuś i jego zachowanie ,nie spędzał Ci snu z powiek.Ja osobiście w PPP dostałam wypisane metody pracy dla nauczyciela(to ,zupełnie inna historia, że się nimi wogóle nie przejął) i wraz z innymi materiałami podrzuciłam do szkoły.Pozdrawiam

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 08-09-2005 22:23

A może nauczycielka dobrze przyjmie książkę?
Wiem, że różne bywają reakcje.
Od "o, świetnie, przyda się, dziękuję" do "ależ ja już mam specjalistyczne wykształcenie".
Ale może warto spróbować?

Na przykłąd taka książka:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?p=582#582

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-09-2005 08:24

Dobrze jest przekazać nauczycielowi konkretne wskazówki z czym dziecko ma problem i mniej więcej jak reagować. Jeżeli Twój synek jest pod opieką psychologa to może warto by było zorganizować spotkanie? Psycholog tyez podpowie jak postępować. Tylko nauczycielowi musi sie chcieć.
My mieliśmy o tyle dobra sytuacje i mamy nadal, że Kuba do zerówki chodził do przedszkola terapeutycznego, ale w tej chcwili poszedł do pierwszej klasy. Nauczycielkom (klasa integracyjna) chciało sie pojechać do przedszkola dwa razy, rozmawiać z psychologiem i nauczycielami, poznały Kubę jeszcze w zeszłym roku szkolnym, także on miał mniej obaw idąc do szkoły. I jeszcze zapytały psycholog czy w razie wątpliwości czy problemów mogą sie kontaktowac i nie ma z tym problemu. Poza tym my rozmawialismy z nauczycielem wspomagajacym razem z pania ze swietlicy terapetycznej i tez pytaly z czym Kuba ma najwięcje problemów.
Tylko pytanie Zerówko czy nauczycielce twojego syna będzie się chciało troche inicjatywy wykazać.
Obrazek

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-09-2005 11:43

Mój Kuba przespał dzisiaj całelekcje na dywanie w klasie, a pani mu pozwoliła. Zasnął o 8.45 i spał do 11.00 - lekcje konczyl o 11.30. Super. Powiedziałam mu, że ostatni raz ma miejsce taka sytuacja i nie chce więcej słyszeć, że może spać na lekcji. A spać chodzi po dobranocce, koło 20.00, więc nie powienien byc zmęczony. Niezłe początki.
Obrazek

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 12:44

fajnie, zdrzemnał się trochę :lol: :lol: :lol:
Ale tak na serio, to czy kuba nie zaczął brac jakichs leków lub może zaczyna się u niego wykluwać jakaś choroba, bo to trochę dziwne, ze spał tyle czasu w ciągu dnia, jak zasypia tak wcześnie.
Poobserwuj go czy nie jest senny częściej, może trzeba by zrobic mu badania w kierunku poziomu cukru.
Jak chcesz więcej informacji na ten temat, to napisz na priv, bo my mamy własnie za soba takie badania.
Monika

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-09-2005 15:28

Fajnie, że drzemka, ale tak byc nie może, więc po zebraniu wtorkowym będę gadac z paniami, żeby nie pozwalały mu na to, tym bardziej, że jak mówisz spać idzie wcześnie, a dzisiaj nawet sam wstał, nie budziłam. Więc ja znowu podejrzewam ucieczki od problemów i czegoś co akurat mu nie pasuje. Zobaczymy.
Obrazek

masia

Awatar użytkownika

Post 09-09-2005 17:19

Fajnie 1 tydzien szkoły juz za nami rodzicami-nareszcie upragniony weekend--na początek kilka uwag i 4 -od nastepnego tygodnia wprowadzamy leki oby i w szkole zauwazyli poprawe.

alva

Post 19-09-2005 15:09

No i zaczęło się.Za długo była cisza.Dzisiaj mój Kubuś zrezygnował z pracy na lekcji wf i odmówił uczestniczenia w sprawdzianie-biegu na 800m.Dostał oczywiście 1 i ogromną uwagę.Takie zachowania były kiedyś normalne,ale w tym roku szkolnym zdażyło się to po raz pierwszy.Nie wiem czy to z jego strony lenistwo,czy niewiara w swoje możliwości.Zupełnie nie wiem jak to tłumaczyć.Gdy od 1 września dostał nowy lek,jego zachowanie uległo znacznej poprawie i miałam nadzieję,że już nie wróci do starych nawyków.A tu niespodzianka.Przeprowadziłam z nim oczywiście poważną rozmowę(ile ich było?) i on znowu wszystko wie.Teoria opanowana na maksa.Znowu zaczynam się bać szkoły!!!

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 19-09-2005 17:14

Nieźle, dobrze, że nie od razu uwagi, tylko po jakimś czasie.
Mój z kolei miała dzisiaj pierwszą korekcyjną i było tragicznie ponoć. Od rana był nakręcony, a tam pani sobie nie radziła. W lażdym razie daje mu jeszcze szansę i zobaczymy za tydzień, ale jak sytuacja sie powtórzy to albo ja będę musiała byc na zajęciach, alo dostanie zestaw ćwiczeń do domu. mam nadzieje, że dzisiaj to była nowość, nowa pani, nowe zajęcia, a za tydzień będzie lepiej.
Ale my tez pierwsze kryzysy mamy po dwóch tygodniach. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale oby jak najrzadziej
Obrazek

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 19-09-2005 17:30

ja już przeżywam chwilę grozy, mamy 2 jedynki i 2- niezłe żniwo , no cóż wizyta u psychiatry dopiero w środę więc uzbrajam się w cierpliwość bo narazie mały "chodzi" powakacyjnie bez leków, ale miałam nadzieję, że biofeedback pomoże niestety ciężkie przeżycia w czasie 8 - tygodniowego pobytu w ośrodku nie zostały zrekompensowane efektami terapeutycznymi, ............................właśnie trwa wojna w pokoju dziecięcym a ja siedze przy kompie i nie mam siły już ingerować to jakiś koszmar !!!!!!!!!....................... ale żeby nie było tak żałośnie to pozwolę sobie pochwalić moją córeńkę, co prawda nie ma adhd, więc być może nie mam prawa chwalić się jej sukcesami w tym miejscu, ale pozwólcie mi w ramach podnoszenia samej siebie na duchu, bo córeńka jest też dzieckiem specjalnej troski ( ma wadę słuchu) i przeszłam z nią cięzkie chwile do momentu zdiagnozowania w wieku lat 5 i to nie przez zaniedbania z mojej strony, tylko przez specyfikę jej schorzenia , teraz zaczęła pierwszą klasę gimnazjum , klasę przygotowania do twórczości artystycznej , byłam przygotowana że początki będa trudne wiadomo nowe środowisko itd tymczasem moje "maleństwo" ma już ,7 ocen z różnych przedmiotów i same 5 !!!!!!!! jestem z niej taaaaaaaaaaka dumna !!!!!!!!!!!!!

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-09-2005 19:56

mała korekta do wczorajszego wpisu , Bartuś wrócił dzisiaj ze szkoły i powiedział: dzisiaj pokazałaem panu z matmy na co mnie stać !!!!!!!! wymieniłyśmy z Kasią spojrzenia pełne przerażenia myśląc co on znowu zmalował ale okazało się że dostał 5 z potęg i pierwiastków !!!!!!!! po prostu nie posiadałam sie z radości!!!!!!! tak że dziewczyny i chłopaki głowa do góry sa wzloty i upadki i choc te pierwsze tak rzadko warto dla nich żyć, jutro w końcu wizyta u psychiatry DAMY RADĘ !!!!!!!!!!

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-09-2005 21:01

Azucena pisze:ja już przeżywam chwilę grozy, mamy 2 jedynki i 2- niezłe żniwo , no cóż wizyta u psychiatry dopiero w środę więc uzbrajam się w cierpliwość bo narazie mały "chodzi" powakacyjnie bez leków, ale miałam nadzieję, że biofeedback pomoże niestety ciężkie przeżycia w czasie 8 - tygodniowego pobytu w ośrodku nie zostały zrekompensowane efektami terapeutycznymi, ............................właśnie trwa wojna w pokoju dziecięcym a ja siedze przy kompie i nie mam siły już ingerować to jakiś koszmar !!!!!!!!!....................... ale żeby nie było tak żałośnie to pozwolę sobie pochwalić moją córeńkę, co prawda nie ma adhd, więc być może nie mam prawa chwalić się jej sukcesami w tym miejscu, ale pozwólcie mi w ramach podnoszenia samej siebie na duchu, bo córeńka jest też dzieckiem specjalnej troski ( ma wadę słuchu) i przeszłam z nią cięzkie chwile do momentu zdiagnozowania w wieku lat 5 i to nie przez zaniedbania z mojej strony, tylko przez specyfikę jej schorzenia , teraz zaczęła pierwszą klasę gimnazjum , klasę przygotowania do twórczości artystycznej , byłam przygotowana że początki będa trudne wiadomo nowe środowisko itd tymczasem moje "maleństwo" ma już ,7 ocen z różnych przedmiotów i same 5 !!!!!!!! jestem z niej taaaaaaaaaaka dumna !!!!!!!!!!!!!

Widze ze nie tylko ja w chwilach slabosci zamykam sie w swoich czterech scianach oczekujac na cud ktory wydarzy sie w pokoju obok i nastanie bloga cisza..no coz ..dobre i to ...w koncu to tylko ucieczka do schronu a nie ewakuacja hi,hi,hi :-()))))

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 21-09-2005 07:02

ojej Biedroneczka !!!!!!!!!! a tu się wszyscy zamartwiali , ja jestem tu od niedawna ale przeczytałam twoje posty i zaczęło mi się martwienie o ciebie też udzielać , dobrze że się odezwałaś

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-09-2005 12:56

HURA<HURA<HURA!!!Musze sie z wami podzielic tym.Byla u mnie wlasnie wychowawczyni Andiego i bardzo go chwalila.Powiedziala ze jest z niego dumna,bo widzi poprawe.Ale ta poprawa to jest w duzej mierze dzieki niej poniewaz ona zna i rozumie problem.Teraz wie[kiedys nie bardzo]jak do niego podejsc.Bardzo go lubi a i on lubi pania.Jestem taka szczesliwa ze az mi sie lezka ze szczescia w oku kreci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Byl tez maly incydent.Andy markerem w sali plastycznej przez cala sale zrobil kreche i bedzie teraz musial to zamalowac ale i tak to nie przycmi mojej radosci.Jestem dumna z niego.Zycze wszystkim dzieciom zeby mialy taka pania jak ma moj syn. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [smilie=hi ya!.gif] :wink: :wink:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 22-09-2005 13:13

Rysiu, gratulacje! :P
To że Pani go lubi i z wzajemnością to połowa sukcesu!!
Oby tak dalej!
Pozdrawiam,
Dorota

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-09-2005 13:39

No, ja też mam dobre wieści!

1. Jestem po zebraniu, rozmowie z wychowawczynią i ... higienistką. Obie panie znają problem ADHd, rozumieją go i są chętne do współpracy. Na tych rozmowach zeszła mi ponad godzina. Są możliwości odrabiania lekcji na świetlicy pod nadzorem wykwalifikowanych nauczycielek, będzie terapia dla dzieci z problemami prowadzona własnie przez te panie. wychowawczynie dała mi kasetę video z ćwiczeniamio Denisona i zapronowała spróbować nauczyc wiktora.
2. Dostałam sie do Rady rodziców, więc mam nadzieję że będę miała szanse wnieść jakieś pomysły czy sugestie, jak zaczną się problemy z Wiktorem.
3. Wiktor dostał dzisiaj 2 z matmy, bo niedbale odrobił zadanie (bo rysował długopisem, ale sam stwierdził, ze miałam rację jak mu zwracałam na to uwagę i że je poprawi), 4 z historii z klasówki powtórzeniowej i 5 z informatyki !!!
Oby trzymał tak dalej.

PS. Na wizycie u psychiatry doktor powiedział do Wiktora tak:
wiesz stary, Ty z takim ilorazem inteligencji, to świadectwo z czerwonym paskiem mógłbyś miec ot tak... i tu pstryknął palcami.
Wiktor zrobił takie oczy :shock: , pomyślał chwilę, pokiwał głową i zrobił minę typu "czy ja wiem", ale wyszedł optymistycznie nastawiony z gabinetu.
Sam umial się przyznać przed doktorem, że problemy w nauce to trochę ADHd, a troche lenistwo..... :D . to chyba tez jakiś krok do przodu, nie?
Monika

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-09-2005 15:31

super Monika, oby tak trzymał, może go to trochę zmotywuje? Jak widzi, że inni w niego wierzą i chcą pomóc to i jemu będzie sie lepiej pracowało, tak myslę. :OK:
Obrazek

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 08:11

No cóż, nigdy nie ma lekko.... wczoraj zapomniał mi powiedzieć, że pani anglistka wpisała mu dwie uwagi do zeszytu: jedna że brak notatek z leki, druga że rozmawia. Już wiem, że z nią będą schody. Wiktor mówi, że u tej pani na lekcji sie nudzi i jej nie lubi :cry:
Druga sprawa, to wspomniał, że w klasie jest jedna Marcysia, która go obwinia o wszystko co złe w klasie i namawia na niego inne dziewczyny, żeby go nie lubiały. Wiko powiedział, że nie powie o tym pani, bo wyjdzie na kapusia I co zrobić? Jak taka sytuacja będzie trwać, to konflikt pomiędzy wiktorem a dziewczynami będzie narastał. Czy ja mam o tym wspomniec wychowawczyni? Ostatnio mnie zapewniała, że jak wiktor będzie sie źle czuł w klasie, będa jakieś konfliktu, których ona nie zauważy, to prosiła o kontakt.
Monika

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-09-2005 08:31

mysłę Moniczko że powinnaś powiedzieć o tym wychowawczyni ale poprosić o dyskrecję niech sama spróbuje się zorientować w sytuacji a nie interweniuje zbyt szybko , ja tak robiłam jak mały był w Orzeszu , tam za poskarżenie groziło mu pobicie i różne szykany typu cała grupa wyciera genitalia i odbyt w jego ręcznik i inne bardziej jeszcze wymyślne więc mały bardzo się bał dlatego miałam umowę z psychologiem że powiem w czym rzecz a on spróbuje to jakoś dyskretnie załatwić żeby nie wyszło że Bartuś jest kapusiem

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 23-09-2005 08:48

Moniko, teraz jestem w trakcie czytania genialnej książki "Pozytywna dyscyplina" Jane Nelsen, niestety nie widziałam jej w żadnej księgarni internetowej, a warto ją mieć, bo są w niej doskonałe wskazówki jak rozwiązywać takie konflikty w klasie, może w którejś bibliotece znajdziecie wraz z wychowawczynią tę książkę jeden z rozdziałów jest poświęcony spotkaniom klasowym, które można organizować zamiast godzin dyspozycyjnych tzw. Rewelacyjny sposób na rozwiązywanie wszystkich konfliktów w klasie również tych dotyczących spraw między nauczycielami, a uczniami, polecam wszystkim te książkę, a jak gdzieś znajdę , że jest możliwość jej kupienia to od razu dam znać.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 11:09

Moniko ja tez uwazam ze powinnas powiedziec pani ale niech to bedzie zalatwione dyskretnie.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

masia

Awatar użytkownika

Post 23-09-2005 12:09

Byłam rano u wychowawczyni Damiana-zaniosłam opinie z poradni pp,prosbę od doktorowej o opis konkretnych zachowan u Damiana a tu masz ,pani chwali mojego Damiana,aż z niedowierzaniem zapytałam sie jeszcze raz czy to napewno o niego chodzi I co tak HURA -Damian od kilku dni jest bardzo spokojny na lekcjach i chetnie bierze udział w lekcjach matematyki,mimo kilku niedociagnięc typu brak zeszytów do polskiego i matmy to nie jest żle .A ja znam tajemnice tych zachowan od 2 tygodni damian dostaje rispolept nie zgłaszałam tego wczesniej w szkole a tu Pani mimo wszystko zauważyła znacząca poprawe.6 dla pani za spostrzegawczość

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-09-2005 09:08

MAMY SUKCES!!

W rozmowie telefonicznej ze szkołą usłyszałam:
- Wiko sobie chodzi do higienistki mierzyć cisnienie, bo czuje sie słabo (zacząl zazywac lek)
- pani świetliczanka chwali go, że jej pomagał ostatnio w dekoracjach, ładnie wycinal nozyczkami, mimo że przy tym zarzekał się, że tego nie potrafi, poza tym chodzi na obiady, jest grzecznyi nie może nic złego o nim powiedziec, raczej tylko chwalić!!!
- pani świetliczanka - przy tym także terapeutka zapisała go na cykl 10 spotkań w ramach programu "Jestem" dla I-klasistów na zasadach kolonijnych spotkan kominkowych, podczas których dzieci moga się wykazać pomysłowością, przebojowością i inicjatywą. Przy tym mają być poruszone tematy jak odnależć sie w nowym środowisku, jak być asertywnym, jak rozwiązywać problemy z kolegami, jak siebie docenić....
Mam nadzieję, ze spodoba sie Wiktorowi.

Poza tym Wiko ma narazie same 4 i 5 i tylko jedna 2.

Poza tym bardzo się stara uczyc samodzielnie - to też musze docenić! A pomogła chyba wizyta u psychiatry, z którym wiktor miał świetny kontakt.

Chodzi na kółko informatyczne, wraca w miare szybko po skzole, a jak ma "gdzieś zginąć po drodze", to się melduje!

Wiko! Trzymaj tak dalej!!!
Monika

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-09-2005 09:28

GRATULACJE, tak trzymać, ile to zalezy od podejscia innych. zeby dzieciakom sie chcialao
Obrazek

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 29-09-2005 09:32

Rewelaja, gratulacje dla szkoły i Wiktora oczywiście. oby tak dalej.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 29-09-2005 11:11

Moniko twoja radość to równiż radość nas wszystkich

Monia

Awatar użytkownika

Post 29-09-2005 11:13

Moniko, bardzo się cieszę i życzę tych sukcesów coraz więcej każdego dnia

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-09-2005 11:28

Muszę Wam powiedzieć, że to forum, WY, Wasze reakcje i opinie, porady i takie po prostu ludzkie uczucia są dla mnie bardzo WAŻNE!!
Jeszcze rok temu byłam całkowicie osamotnioną matką walczącą ze szkołą i bieżącymi problemami syna.
Teraz jest inaczej i to jest własnie ważne: że wciąż wszystko się zmienia i to w dobrym kierunku!!!
Te wszystkie małe sukcesy, radości, postępy w szkole i w domu wciąż się przeplatają z róznymi zmartwieniami i niepowodzeniami, ale jak miło jest cieszyć się tymi fajnymi chwilami, no nie :lol: ?
Hurrra!
Dzieki, że jesteście!!!
Monika

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-09-2005 12:04

:-)))

CIESZĘ SIĘ RAZEM Z WAMI Z WASZYCH SUKCESÓW I GRATULUJĘ :-))))))

hella100

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 07:51

Moniczko, bardzo sie ciesze z Waszych sukcesow :D
U nas tez coraz lepiej :D
Pozdrawiam
Agnieszka

gabriela

Post 30-09-2005 08:18

Moniczko,
Wiko jest super, Ty też Mama na medal.

gabrysia

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-10-2005 16:34

U nas pierwsze problemy szkolne. Dzisiaj przyszlam po Kube i okazalo sie, ze siedzi jeszcze w klasie z pania i robi lekcje. Jak zeszli - Kuba i obie panie okazalo sie, ze zrobil sie problem z odrabianiem lekcji w domu. On sie zaparl, ze chce miec w domu czas na zabawe, a nie robic lekcje. Zaczal w szkole odrabiac lekcje na przerwach albo na lekcjach, byle jak. jak w domu przegladajac zeszyty zauwazylam, ze cos jest nie tak, to zmazywalam i robil jeszcze raz, mowil mi ze lekcje zrobil w domu, ale wg mnie skoro panie sie zgadzaly to nie widzialam nic przeciwko. Ale chyba zrobil dywersje, pani sie zorientowala. Dzisiaj rozmawialismy razem z paniami i pani zastrzegla, ze jak zobaczy ze on odrabia prace domowa w szkole, to bedzie musiala mu dodatkowe zadania zadac. Ale przy tym starala sie go podbudowac, ze nauka idzie mu tam dobrze, zemam mniej pracy w domu niz inne dzieci bo dobrez czyta.
Poza tym zalozylismy zeszyt, w ktorym codziennie pani pisze jak minal dzien, co dobrego a co zlego sie wydarzylo. Narazie powtarza sie notorycznie w chwilach zlosci brzydkie odzywanie sie do nauczycielek i do dzieci. Wybucha strasznie, ale szybko sie uspokaja. jak z nim rozmawaim to wie ze tak jest zle, ale potem znowu to samo. ZObaczymy jak bedzie dalej.
Znowu musialam przeorganizowac troche uklady w domu. po pierwsze umowilam sie z Kuba, ze jesli jeszcze raz taka sytuacja z lekcjami sie powtorzy to koniec grania na komputerze w coagu tygodnia - zgodzil sie. ustalilismy jeszcze ze moze grac poki co godzine na kompie i godzine ogladac telewizje. Ciekawe jak nam wyjdzie wprowadzanie tego w zycie.
mam nadzieje, ze w szkole sie poprawi. Staralm sie mu jak najbardziej obrazowo wyjasnic, mianowicie, ze tak jak ja mam swoje obowiazaki, typu sprztanie, gotowanie, tak on ma w szkole swoje. Spytalam go co by bylo, jakbym ja wolala czytac ksiazke, albo lezec przed telewizorem, wiec sam powiedzial ze byloby brudno, i bylby glodny. Chyba sie zorientowal o co chodzi. Tylko zeby zapamietal i wprowadzal w zycie. A przy okazji po raz kolejny wyszla kwestia "kochania". Znowu mi powiedzial, ze on mysal, ze jak sie klocimy to przez ten moment sie nie kochamy. A ja jak ta adarta plyta tlumaczylam, ze kazdy ma prawo do zlosci zdenerwowania, a ja jego kocham niezlaeznie od tego co robi, nie lubie jego zachowania, a jego kocham niezaleznie od wszytskiego. Stwierdzil, ze OK.
No dobra jak juz sie tu rozpisalam to jeszcze jedna sprawa. Nie wiem jak sobie poradzic z tym, ze jak mu zwracam uwage, to on od razu placze, ze na niego krzycze, zatyka uszy. Staram sie panowac nad glosem - wiem, ze on wyczuwa moje zdenerwowanie, ale tlumacze tez przy okazji, ze nie tylko on ma prawo do krzyku, ze ja tez czasem sie denerwuje, a to ze mu tlumacze, i z czegos co zrobil jestem niezadowolona to nie oznacza od razu, ze krzycze. mam wrazenie, ze jak mu zwracam uwage to on razu zakalda, ze krzycze, nawet jak tak nie jest. Ale przeciez nie moze byc tak, ze ja sie bede pilnowac, zeby nawet glosu na niego nie podniesc, bo mu sie podoba i placze. Co z tym zrobic. nie umiem nawet tej sytuacji dobrez opisac.
Ufff, wiem ze to co napisalma to na kilka watkow, ale w sumie wszytsko mi sie jakos wiaze ze soba.
Obrazek

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-10-2005 08:30

No, to i ja Wam się musze pochwalić.
Sukcesem Wiktora w tym tygodniu jest samodzielne odrabianie lekcji!!
On je naprawdę sam robił!
Wczoraj pani w szkole dowiedziała się, że Wiktor na niektórych lekcjach bawi sie telefonem i wysyła sms-y do innych, na co dzieciaki się zaczęły skarżyć, no i kazała mu się w domu samemu przyznać. Przyznał się, zrobiłam krótki wykładzik i jestem pewna, że zrozumiał jego przesłanie .
Wieczorem rozmawiałam z panią przez telefon i słcuhajcie, co usłyszałam:
"Jeśli chodzi o objawy ADHD, to ja zawsze będę Wiktora bronić przed innymi"
"Pani jako rodzic robi bardzo wiele dla syna i nie mam do pani żadnych zastrzeżeń, że coś jest zaniedbywane"
"Wczoraj na godzinie wychowawczej zrobiłam pogadankę nt. ADHd i że Wiktor ma ADHD, a większość klasy na to zareagowała, że wie, że się domyslała i nie jest negatywnie nastawiona, wręcz przeciwnie, nawet Wiktora co niektórzy bronili"

Poradziła mi starać się w PPP się o zajęcia rewalidacyjne dla Wiktora.
Wiecie co, ja muszę z tą kobietą częściej rozmawiać, bo ona mnie bardzo podności na duchu :lol: !
To dla niej [smilie=mylove.gif]
Monika

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-10-2005 10:43

Super Monika, super nauczyciele to jest to.
Moje dziecko miało dzisiaj pasowanie na ucznia i zmobilizował sie maksymalnie. pani mówiła, że na próbach stał zawsze z tyłu nigdy nie chciał z innymi, a dzisiaj stał z klasą i spiewał i brał udział w uroczystości. jeden moment mu sie nie spodobał, ale widząc co sie dziej przewidzialam y bylam obok - a mianowicie robenie kropki atramentem na policzku. Ale Kuba sam sie powstrzymal od gwałtownej reakcji, chociaz widziala, ze bylo mu trodno. Kropke starł momentalnie. Ogólnie rewelacja, chociaz dawalo sie zauwazyc jakl ciezko mu wytrzymac bez krecenia sie. Chwalilam go ile sie da, wychowawczynie tez. nawet pani terpeutka przyszła żeby mu pogratulować. więc super.
Obrazek

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-11-2005 10:10

No i jakby nie spojrzeć na szkołę, to w naszym przypadku znów sukces.
Wczoraj byłam na dniu otawrtym i od WSZYSTKICH nauczycieli, z którymi rozmawiałm, usłyszałam, że Wiktor jest bardzo mądrym chłopcem, inteligentnym i błyskotliwym. Nikt nie narzekał na jego uciążliwe zachowanie na lekcji i każdy potwierdził, że sobie radzi i Wiktor zresztą też się stara. Nie ma z jego strony chamstwa ani agresji, czego się bardzo bałam.
Oceny ma co prawda mieszane, ale nie jest źle. Pal sześc te oceny! Oby tak dalej..........
Ale wiecie co, najważniejsze dla mnie jesto to, że nauczyciele są do niego pozytywnie nastawieni i go lubią. Super!!!!!
Pani pedagog powiedziała mi szczerze, że jak przyszłam do niej w czerwcu na rozmowę o Wiktorze z prośba o przyjęcie go do szkoły, to trochę się obawaiła potencjalnych problemów, bo mieli już przypadki zaburzonego ADHD. Ale jak to wczoraj stwierdziła, miło się rozczarowała i ma nadzieję, że dalej będzie tak dobrze i cieszy się, że Wiktor dobrze się czuje w szkole. Przy okazji powiedziała do mnie tak:
" Proszę Pani, ja wiem, że pani jako rodzic chce dla wiktora jak najlepiej, ale prosze pamiętać, aby mówić synowi jak najczęściej o tym, że go Pani kocha. To dla niego bardzo Ważne. On ma bardzo dużą labilność nastrojów i potrzebuje ciągłego zapewniania, że pani go kocha."
Wzruszyła mnie, zresztą bardzo szczerze i otwarcie sobie porozmawiałyśmy.
Monika

missblack

Awatar użytkownika

Post 09-11-2005 10:18

Moniu, jak fajnie i ciepło się robi od takich postów jak Twój.
Oby było ich jak najwięcej.
:ithr:
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-11-2005 10:19

Rewelacja, gratulacje dla Szkoły.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703
PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła, przedszkole