Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Po feriach..............

Moderator: Moderatorzy

Wojtek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 23-02-2006 19:08

Po feriach..............

Czy wasze dzieci też tak ciężko przstosowują się do zmiany planu zajęć ? Ale może zacznę od początku. Łukasz przez 1,5 roku chodził do szkoły na rano. Po feriach nastąpiła zmiana planu i Łuki zaczął chodzić na drugą zmianę. I tu się zaczyna tragedia. Jego zachowanie stało się beznadziejne (chociaż tak naprawdę nigdy nie było rewelacyjne), ale przy zmainie planu coś w niego wstąpiło. Zastanawiam się czy to ta zmiana tak na niego podziałała. Jak wasze pociech reagują na takie zmiany ?

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 23-02-2006 19:35

Tak to juz jest ,że nasze dzieci nie lubią zmian ale jak się nad tym zastanowić czy my lubimy jak ktoś zmienia nam nasze przyzwyczajenia? Mój synuś od miesiąca nie chodzi do przedszkola z powodu szpitala i rekonwalescencji. Z doświadczenia wiem ,że ja rano będę miała kłopot z dobudzeniem go,a panie w przedszkolu z dostosowaniem w życie przedszkolne i obowiązkami.Zawsze tak jest że jak go dłużej nie ma to potem przez tydzień są kłopoty.Poprostu trzeba zacisnąć zęby i przeczekać aż znowu wpadnie w rytm zmian i tyle.
Żaneta mama i żona ADHD-owców

monis

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-02-2006 08:36

Popieram Żanetę , trzeba dać mu troche czasu na przestawienie się.
Mój syn też na każdą zminane reagfuje histerią , wściekaniem się .
Ale po kilku dniach się przyzwyczaja i jest ok.
Aż do następnej takiej sytuacji... :wink: :wink: :wink:
Pozdrawiam Monika

Gość

Post 24-02-2006 12:18

U nas były nawet problemy po kilkudniowej nieobecności w szkole. Zawsze musiał potem trochę pogrymasić.

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 27-02-2007 13:05

moja córkana zmiany teżreagujehisterią krzykami ale jak pierwsz reakcja przechodzi rozmawiam z nią i wszystko wraca do normy pozdrawiam

Jamniczek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 27-02-2007 13:08

A mój syn lubi zmiany, jeżeli są wcześniej planowane (niespodzianek, jako takich, nie cierpi). Od kilku dni wiemy, że prawdopodobnie w ciągu najbliższego miesiąca zmienimy mieszkanie, i widzę, że bardzo go to cieszy. Oboje mamy kupę frajdy z planowania koloru ścian, ustawienia mebli w jego pokoju itp.
Ja - "książkowe" (i rzeczywiste) DDA, Syn Kornel, 15 lat - ChAD i ADHD jako impreza towarzysząca ;)

Wróć do Szkoła, przedszkole