Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

reforma przez chaos a ZA

Moderator: Moderatorzy

mama w pracy

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Młody 12 lat ZA, Misiek 13 lat "zespół gimbusa" ;)

Post 15-12-2016 08:46

reforma przez chaos a ZA

Przed chwilą właśnie przeczytałam, że oprócz wielu innych zmian wprowadzanych naprędce w edukacji naszych dzieci, zmieniono także definicję niepełnosprawności sprzężonych i wprowadza rozróżnienie między Zespołem Aspergera i autyzmem. Może ktoś wie o co chodzi? Mój syn tak nieszczęśliwie się składa chodzi obecnie do szóstej klasy. W tej chwili jeszcze nikt łącznie z dyrektorką szkoły nie wie jak będzie wyglądać edukacja w przyszłym roku. Starszego NT przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy do zmiany szkoły, a z Młodym nie można przedyskutować żadnej decyzji. Mam jeszcze jeden problem orzeczenie wydane jest do końca etapu edukacyjnego, czy będzie obowiązywało w ewentualnej 7 klasie, czy jeżeli w czerwcu prezes Polski, uzna że ta reforma mu się nie opłaca, czy zdążymy zrobić nowe. Napiszcie proszę jak sobie radzicie z tym chaosem, przecież z naszymi dziećmi i tak nie jest łatwo.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream

mama w pracy

Post 15-12-2016 11:37

Chyba znalazłam o co tyle wrzasku w mediach,lecz nie jestem prawnikiem i nie mam pewności czy prawidłowo rozumuję. W projekcie ustawy znikną zapis dający dzieciom z ZA takie same udogodnienia jak dzieciom z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Odważny pan z Kukiz'15 przekonał część pis do zagłosowania za tym aby dzieci z ZA w dalszym ciągu miały podobne udogodnienia jak w tej chwili. Tak mi się wydaje po analizie tego druku lecz pewności nie mam, a w mediach tylko jazgot.
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1030

Jagula

Awatar użytkownika

Dzieci: Mati 10 lat ZA

Post 23-02-2017 14:09

W temacie orzeczeń, to ze strony ministerstwa wynika, że orzeczenia wydane na okres II etapu edukacyjnego (klasy IV-VI) zachowują ważność do czasu zakończenia kształcenia w szkole podstawowej, tj. do VIII klasy
http://reformaedukacji.men.gov.pl/pytan ... ja-waznosc
Ogólnie jest straszny bajzel, w Gdańsku większość Poradni PP nie ma pojęcia o zmianach w terminach orzeczeń :? Panie robiły wielkie oczy, tylko w jednej udzielono mi konkretnej odpowiedzi. Z jednej strony cieszę się, że ten okres zostanie wydłużony, z drugiej jaka gwarancja, że szanowna władza nie zmieni zdania w ostaniej chwili....
co do reszty nie mogę trafić w necie na żadne wiarygodne informacje

mama w pracy

Post 23-02-2017 14:39

Ja w tym tygodniu rozmawiałam z dyrektorką szkoły, według jej wiedzy tak jak napisałaś orzeczenie wydane jest do końca etapu nauki, czyli w naszym przypadku do końca VIII klasy. W finansowaniu ZA na chwilę obecną nic się nie zmieniło. Jest trochę problem z ilością zajęć dla przyszłych siódmio i ośmioklasistów 34 godz obowiązkowe, no w związku z tym co z zajęciami rozwijającymi. Gdzie wstawić kółka, jeżeli po doliczeniu rewalidacji dziecko codziennie kończy po 7 lekcjach?

Wróć do Szkoła, przedszkole