Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szkoła przyjazna dziecku z ADHD

Moderator: Moderatorzy

Tusiek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 11-04-2007 17:15

To ja też: Państwowa Podstawowa Szkoła Muzyczna w Piszu, ulica Jagodna 8, dyr. p. Hanna Jórzak.
Wspaniała kadra... wytrzymali ze mną 10 lat i nawet na jubileusze zapraszają. Skończyli je także moi bracia i siostra, bez wstrętu do skrzypiec itepe.

Magda sz

Post 15-06-2007 19:14

Szukam szkoły!!!!

Witam, szukam od dwóch dni szkoły dla naszego 11-latka. Niestety - historia jakich wiele - w dotychczasowej szkole nauczyciele wykazywali ZERO współpracy, a jedyną metodą wychowawczą było obniżanie ocen. Tyle złych rzeczy i lekceważenia doznaliśmy w tej szkole. Dziś już wiem że gorzej już być nie może. Szukam szkoły na jeden rok, na szóstą klasę - i już nie mogę się pomylić. To musi być szkoła państwowa, najlepiej zwykła podstwówka, bo synowi tak niewiele pomocy nauczycieli trzeba aby nieźle funkcjonować. Czy ktoś wie coś o takiej szkole??!! Mieszkam we Wrocławiu. Dziękuję

JOANNAIKRZYs

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-07-2007 11:15

Re: SP Kraków

Halina pisze:kasia77710 28.06.05, 17:35

szkoła podstawowa nr. 5 w Krakowie. Zwykłaa nie integracyjna ale od poczatku
pomagali mnie i synowi. Kuba jest w czwartej klasie, ma nauczanie indywidualne

Witam .
Mam pytanie, czy nadal ma pani kontakt z tą szkołą ? szykam szkoły w Krakowie ;-)
joanna

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-01-2008 20:32

Zespół Szkół Nr 1 w Zamościu. Klasy integracyjne- nawet po 2 w jednym poziomie. Do 20 uczniów w klasie, w tym góra 5 z orzeczeniem, ale jeden z ADHD [ w miarę potrzeb, zwiększana ilość klas ]integracyjnych ].Oczywiście nauczyciel wspomagający w każdej klasie. Wszelkiego rodzaju terapie , zajęcia indywidualne, wspaniała opieka psychologa, pedagoga, logopedy.
Dyrekcja nastawiona "po ludzku" np. WSZYSCY rodzice dostali materiały na temat ADHD podczas spotkań klasowych.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 05-01-2008 23:46

Miło słyszeć o takiej szkole z przyjaznymi nauczycielami...gdyby można było
klonować dobre szkoły.
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-01-2008 08:30

Raczej klonować dobrych dyrektorów, takich którzy wiedzą na czym polega prowadzenie szkół z klasami intrgracyjnymi, potrafią zrozumieć adehadka i co najważniejsze konsekwentnie realizować program pomocy dzieciom, które potrzebują wsparcia[ rodzicom też ]
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

adaspes6

Post 21-01-2008 08:49

szukam szkoły integracyjnej w ŁODZI od 4-gimnazjum .Od 1-3 polecam szkołę 152 i wspaniałą wychowawczynię Agnieszkę TARKĘ ORAZ PRZEMIŁE PANIE ZE ŚWIETLICY.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-04-2008 09:12

Dopisuję Szkołę Podstawową z oddziałami integracyjnymi nr 12 w Chorzowie ul. Skrajna.REWELACYJNE podejście do dzieci i solidna współpraca z rodzicami

Justy

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 13-05-2008 10:20

Witam,
Czy ktoś może polecić dobre przedszkole w Gdyni?

Pozdrawiam,
Justyna

EWI

Post 16-05-2008 12:58

Witam .Czy ktoś orientuje się o przyjaznym przedszkolu , zajęciach integracyjnych ,dla dziecka z zespołem Aspergera (5lat)na terenia Sosnowca? Niedawno otrzymaliśmy orzeczenia lekarskie i szukamy pomocy!!! :help:

scooby

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 28-09-2008 16:14

Witajcie,
Trochę jeszcze się gubię, niedawno dołączyłam, mnóstwo do czytania i nie wyrabiam na zakretach...
pytałam się już o przyjazną szkołę w Lublinie. Może czyjeś dziecko chodzi do szkoły podst. Św. Jadwigi na Czechowie i może wyrazić swoją opinię i powiedzieć jakie są opłaty?
A może czyjeś dziecko chodzi do szkoły podst. nr 2? [smilie=hi ya!.gif]

Nulka

Awatar użytkownika

Pieniacz urzędowy

Post 05-12-2008 08:38

Mogę polecić przedszkole integracyjne prowadzone przez Sostry Pasjonistki (chyba dobrze napisałam ;) ) w Sochaczewie, oraz gimnazjum na Hanki Sawickiej.
Wspaniała Pani dyrektor i kadra.
Mama 16-letniego Aspi i 10-letniej naśladowniczki :)

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-12-2008 23:44

Mogę polecić w Katowicach:

:D Szkoła podstawowa nr 51 z oddziałami integracyjnymi (nomen-omen ul. Przyjazna)

:D Gimnazjum nr 14(ul. Wojciecha)

:?: Szukam przedszkola dla małego Aspi z ADHD :?:

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 08-12-2008 07:58

Gaja te szkoły niestety nie mają najlepszej opinii u mam dzieci z ADHD i ZA, czy Twoje jakieś tam chodziło?
Przedszkole jedno jest na Józefowcu, drugie w Brynowie.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

adamino

Awatar użytkownika

Post 08-12-2008 19:46

A ja z całą odpowiedzialnością polecam
Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 we Włocławku.
Wszystkie klasy integracyjne - podstawówka i gimnazjum.
Zajęcia dodatkowe: rewalidacja, logopeda, hipoterapia, dogoterapia, gimnastyka korekcyjna, basen.
Wspaniali i przyjaźni nauczyciele.
Mama 9-letniego Adama z ADHD.

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-12-2008 12:32

Halina pisze:Gaja te szkoły niestety nie mają najlepszej opinii u mam dzieci z ADHD i ZA, czy Twoje jakieś tam chodziło?
Przedszkole jedno jest na Józefowcu, drugie w Brynowie.

Podstawową "51" właśnie ukończył mój najstarszy syn i przez cały okres kształcenia mieliśmy dużą pomoc ze strony szkoły. Przede wszystkim przyjęli nas, choć to nie rejon. Gutek zaczynał rok wcześniej, a że urodzony w czerwcu, to dopiero w czerwcu mogliśmy złożyć dokumenty.

W trzeciej klasie Gustaw miał ropnie i ropniaki podtwardówkowe usuwane operacyjnie i padaczkę (na szczęście tylko jeden poważny atak). Cały czas mieliśmy pomoc wychowawcy i pedagoga, psychologa trochę mniej. Wszystkie formalności związane z nauczaniem domowym załatwiła szkoła - przyszliśmy tylko po decyzję. Mimo zorganizowanych zajęć w domu nie ograniczano kontaktów ze szkołą - jeździliśmy także do klasy. Zapewniony był transport do szkoły (choć taka potrzeba bezpośrednio z orzeczenia nie wynikała). Dlatego mógł wrócić do szkoły w miarę szybko, choć lekki niedowład lewostronny jeszcze mamy. Dziecko miało leki przeciwastmatyczne zdeponowane u wychowawcy (choruje od 3 roku życia), najmniejszy incydent związany ze zdrowiem był natychmiast zgłaszany u higienistki. Jak zaczęły się problemy z matematyką pedagog kontrolował dziecko, sprawdzaliśmy u neurologa (na całe szczęście nic się nie działo) i załatwiono błyskawicznie zajęcia wyrównawcze. Ja do szkoły chadzałam rzadko - młodsze dzieci i praca- ale miałam dobry kontakt już wtedy, gdy dopiero zaczynały się jakieś problemy. Świetne były zajęcia otwarte dla rodziców z dziećmi (jeśli ktoś miał ochotę i czas przyjść). Oceny opisowe naprawdę opisywały sukcesy i braki syna, nie były przepisywanymi ogólnikami. Duża była też pomoc pozalekcyjna. Dziecko korzystało też ze świetlicy, która nie była przechowalnią, tylko zawsze działo się tam coś ciekawego. Na stołówce pilnowano by zjadł obiad (czasem jadł nawet godzinę).
Gustaw chodzi teraz do "14" (mimo, że to nie rejon) i też jestem zadowolona z kontaktów z dyrekcją i wychowawcą. To dopiero pierwszy rok, ale dziecko jest zadowolone, co dla mnie jest najważniejsze.

Gustaw nie jest łatwym dzieckiem, chodzi własnymi drogami.Teraz zaczynam się nawet mocno zastanawiać, czy nie jest utajonym Aspim, ale może teraz wszystko kojarzy mi się z problemami Gawełka. Na kolejną wizytę do dr Skotnickiej mamy przyjść wszyscy, może ona rozwieje moje podejrzenia.

yula_os

Awatar użytkownika

Post 19-01-2009 15:52

Już szkoła?

Maks w kwietniu bedzie miał 6 lat. Z przedszkola chcą sie go pozbyć, bo stwierdzili że nic nie wyniesie z zerówki, bo bedą uczyć literki a on już płynnie czyta, a bedzie przeszkadzać innym. Nie widze go jeszcze w szkole, nie z jego zachowaniem ale musze sie rozejrzeć sie za szkołą z zerówką. Przejrzałam posty na forum i znalazłam tylko
"Prywatna SP i Gimnazjum Pani Ewy Straszewskiej" - Jakie czesne, czy ktoś tam chodzi?

Szkoła Rodzinna. Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 90 - też płatna .

Czy to tyle ? Czy w tych szkołach są zerówki? A może jakieś inne szkoły najlepiej w okolicach śródmieścia i mokotowa. Zwykła szkoła raczej odpada, w większej grupie maks sobie absolutnie nie radzi więc zostają szkoły integracyjne lub niepubliczne.
Czy ktoś może mi pomóc
Moje dwa skarby to Maks (ZA) 2003 i Tatiana 2005

reku4

Post 19-01-2009 16:36

scooby pisze:Witajcie,
Trochę jeszcze się gubię, niedawno dołączyłam, mnóstwo do czytania i nie wyrabiam na zakretach...
pytałam się już o przyjazną szkołę w Lublinie. Może czyjeś dziecko chodzi do szkoły podst. Św. Jadwigi na Czechowie i może wyrazić swoją opinię i powiedzieć jakie są opłaty?
A może czyjeś dziecko chodzi do szkoły podst. nr 2? [smilie=hi ya!.gif]

Moje dziecko do zesz\łego poniedziałku chodziło do Św. Jadwigi i poproszono nas abyśmy je zabrali. To jest dobra szkoła ale dla dzieci, które nie mają takich problemów. Syn rzeczywiście narozrabiał pod koniec strasznie i jest mi wstyd, ale niestyety od początku nikt nie postepował z nim tak jak z dzieckiem z ADHD. Nauczyciele zaczęli mi zgłaszać problemy po miesiącu - okazało się, że nie wiedzą o diagnozie. Potem niektórzy sugerowali mi, że nie widza u niego objawów ADHD a raczej złego zachowania. Skonsultowałam z innym psychiatrą - ma ADHD ale niestety i zachowania opozycyjno - buntownicze. Na pewno jako rodzice nie jesteśmy bez winy, ale szkoła nam raczej nie pomogła. Syn od połowy października (czyli po 1,5 m chodzenia do szkoły) zaczął się buntować w domu przeciwko tej szkole, zmuszałam go do póscia tam i odrabiania lekcji. Czasem krzyczał i płakał przez sen. Myslę, że tej szkole zależy na dzieciach, odnajduja się tam dzieci z innymi zaburzeniaminp. lekowymi, ale nie potrafią pomóc takim jak moje.
HELP JA TEZ TERAZ SZUKAM PODSTAWÓWKI (v KLASA) DLA SYNA. Pani doktor mówi, że teraz musze znalężć szkołę, która zaakceptuje moje dziecko. Błagam o informację, bo naprawde nie mam już sił

scooby

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-01-2009 09:51

Witaj,
Mój synek dalej chodzi do szkoły 42, poleciła ja mama, której dziecko tez ma ADHD. Wydawało mi się ze wszyscy przyjaźni, ale do pierwszych problemów. Moje dziecko łatwo sprowokować i wtedy staje sie agresywne. Inne dzieci, a szczególnie jedno to wykorzystuje i jest bonanza. Wszyscy by chcieli mieć spokój, także próbowali się nas pozbyć, ale ja sie zaparłam, postraszyłam trochę kuratorium, przedstawiłam wszystkie papiery i jest jako tako. Syn znajomej jest w 4 klasie (ta sama szkoła) i ona zastanawia sie niestety nad nauczaniem indywidualnym. Najwieksze kłopoty mamy z rodzicami i to szczególnie jednego chłopca, który lubi prowokować, a potem się skarzy do mamusi. Niby nic nowego, ale ten chłopak tez chodził na terapię na nadpobudliwość i bynajmniej aniołkiem nie jest ma napady wściekłości i wali gdzie popadnie. Ale to mój syn jest winny!!! ZAWSZE!!! Aniołek to nie jest, ale mnóstwo ludzi go lubi, na przykład panie na świetlicy. Mam zamiar wytoczyć ciężkie działa na wywiadówce i przedstawić świadka jednej z bójek, po której mamuska chciała oddac sprawe do kuratorium, że niby szkoła sobie nie radzi i zeby nas zmusić do zabrania syna. na szczęście mało kto chciał się podpisać. Wkurza tym badziej, ze sama miała podobne problemy w przedszkolu. Czemu ludzie potrafią być tacy wredni??? :evil: :evil: :evil:
Pozdrawiam i życzę powodzenia, a tak na marginesie jakie szkoły syn już zaliczył?

reku4

Post 20-01-2009 12:34

Witaj,
Na początku do 51 - mieszkaliśmy blisko, była jakas współpraca tylko utrudniona tym, ze co chwile w nauczaniu zintegrowanym zmieniały sie wychowawczynie. Świetna pani pedagog, prowadzi zajęcia socjotetapeutyczne w szkole i to ona zwróciła uwagę, że Rafał może mieć problem z ADHD, (co wczesniej wykluczxaliśmy ponieważ w poradni psych - ped gdy miał 7 lat powiedziano nam, ze nie). Potem sie przeprowadziliśmy i 4 klasa w Szkole nr 14. I tu sie zaczęło, rozłożone lekcje przez zachowanie Rafała, bójki itp., oczywiście ze słowami,że nie ma dla niego usprawiedliwienia bo.... Czesto nie był bez winy, ale po pewnym czasie gdy prosiłam o wyjasnienie sprawy do końca okazywało się, że owszem uderzył, ale ten ktoś najpierw go tez albo słownie sprowokował. Ponadto był workiem treningowym dla starszych kolegów. POniewaz problemy narastały poszliśmy do psychiatry i okazało się, że ma jednak ADHD Pani doktor i psycholog zalecili zmianę szkoły, dlatego przenieśliśmy go do Św. JAdwigi. Jeżeli chodzi o nauczycieli z 14 część zrozumiała problem i była współpraca, która zaowocowała tym, że Rafał np. nie przeszkadzał na lekcji. Ale niestety tam gdzie jej nie było było żle -dotyczyło to 2 nauczycieli. Tak jak wczesniej pisałam Św.Jadwiga to dobra szkoła, ale ponieważ chodza tam głównie spokojne dzieci tym bardziej raza zachowania dziecka z ADHD. NAm sie w tej szkole nie udało, chociaż wiem, ze inne dzieci z róznymi problemami tam sie odnajduja i osiągają sukcesy. Teraz staramy sie o przyjęcie do podstawówki terapeutycznej na przyjaźni.
Pozdrawiam
R.krupa

reku4

Post 20-01-2009 12:41

A tak na marginesie przypomina mi sie zdanie z życiorysu Stanisława Anioła z "Aternatyw 4" Stanisława Barei PO UKOńCZENIU SZKół PODSTAWOWYCH...

scooby

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-01-2009 20:02

Witaj ponownie

Popatrz, popatrz, my mieszkamy w poblizu szkoły 51, ale nie dałam tam syna, bo dyrekcja w "rozmowie wstepnej" nie była przychylnie nastawiona do dzieci nadpobudliwych, a po poprzednich doświadczeniach z przedszkolami wolałam stawiać sprawę jasno. poza tym mieszkamy na tym osiedlu 8 lat i jakoś nie możemy się zintegrować, syn od początku traktowany był jak odmieniec przez wielce szanowne towarzystwo. Teraz my też chcemy się wyprowadzić. :D Nasza pani doktor odradzała nam stanowczo szkołę na Przyjaźni, przede wszystkim na poziom. (na szczęście nie mamy kłopotów z nauką - na razie) Ale rozmawiałam z jednym tatą, którego syn tam chodzi, chyba trochę starszy, i on jest w miare zadowolony.
Trzymajcie się ciepło
Dorota :aloha:

Mamaiczwórka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 26-02-2009 12:35

Witam :)
Mój syn ma 13 lat kończy właśnie podstawówkę i tu mam kłopot,w szkole do której chodzi teraz niby znają ADHD ale to tylko teoria,syn co drugi dzień przychodzi ze łzami w oczach,nauczyciele..szkoda gadać,chcemy go dac do ludzkiego gimnazjum gdzie ktos bedzie znał i praktykował z ADHD..prosze doradźcie mi ....jestem z Piekar Śląskich
Pozdrawiam Krysia
syn 13 lat(ADHD),syn 7 lat(zdrowy),córka 5 lat (HFA),syn 2 latka(jednostronny rozczep wargi oraz /i podniebienia)

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-04-2009 08:29

Jesli ktos z Was szuka dobrej i przyjaznej szkoły sredniej w Łodzi, to
polecam:

http://www.13lo.edu.pl/

Jestem zachwycona szkołą, kadrą ich podejściem do problemu, kulturą, chęcią pomocy i współpracy :D
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 28-10-2009 22:43

Wiecie co, ja normalnie jestem zaskoczona. Kuba na początku roku dostał polski indywidualny, ma zajęcia w socjo plus jest godzina dodatkowa, która została wykorzystana na obecność nauczyciela wspomagającego na niemieckim (bo nie na wszystkich językach jest pani wspomagająca). A tu niespodzianka, młody dostał dodatkowy niemiecki dwa dni temu. A że ja uczę się niemieckiego razem z nim, to nie ukrywam że jestem zadowolona. Zaskoczył mnie fakt, że tak po dwóch miesiącach. Szkoła coraz bardziej mnie zaskakuje.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

scooby

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 30-10-2009 14:26

Witam,
Czy czyjeś dziecko chodzi do SP 21 na Zuchów w Lublinie?. Jest to moja stara szkoła, ale strasznie sie zmnieniła. Mam szczerze dość obecnej podstawówki, niby sie starają, dyrektor o.k, rodzice w miarę (większość), ale moje dziecko wraca codziennie z uwagami, nie odrabia pracy domowej, fatalnie sie zachowuje, ostatnio rzucił w panią piórem. (wkurzył się bo dużo się uczył, a zabrakło koncentracji i dostał 1) Nie ma ŻADNYCH przyjaciół, traci chęć do nauki, a ja na tyle przyzwyczaiłam sie do skarg, ze nie robią one na mnie większego wrażenia, żal mi tylko dziecka, które jest ciągle roztrzęsione i wysmiewane przez rówieśników. Kiedy słysze od rodziców z innych stron Polski o terapiach, szkołach ze zrozumieniem dla takich dzieci, to aż żal ściska.
Dziecko jest zdolne, potrzebuje większej uwagi, może mniejszej klasy? Ostatnio zaczął pleść, że jego życie nie jest nic warte, bo nic nie potrafi, bo wszyscy się z niego śmieją, bo nie ma kolegów itp Proszę pomózcie, może słyszeliście o dobrym psychologu, terapii, szkole czy czymkolwiek co mogłoby nam pomóc? :(

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 30-10-2009 16:40

W Lublinie macie szkołę terapeutyczną, ona jest prywatna, ale słyszałam o niej bardzo dobre opinie.

http://www.szkolyandersena.lublin.pl/
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

reku4

Post 03-11-2009 14:09

scooby pisze:Witam,
Czy czyjeś dziecko chodzi do SP 21 na Zuchów w Lublinie?. Jest to moja stara szkoła, ale strasznie sie zmnieniła. Mam szczerze dość obecnej podstawówki, niby sie starają, dyrektor o.k, rodzice w miarę (większość), ale moje dziecko wraca codziennie z uwagami, nie odrabia pracy domowej, fatalnie sie zachowuje, ostatnio rzucił w panią piórem. (wkurzył się bo dużo się uczył, a zabrakło koncentracji i dostał 1) Nie ma ŻADNYCH przyjaciół, traci chęć do nauki, a ja na tyle przyzwyczaiłam sie do skarg, ze nie robią one na mnie większego wrażenia, żal mi tylko dziecka, które jest ciągle roztrzęsione i wysmiewane przez rówieśników. Kiedy słysze od rodziców z innych stron Polski o terapiach, szkołach ze zrozumieniem dla takich dzieci, to aż żal ściska.
Dziecko jest zdolne, potrzebuje większej uwagi, może mniejszej klasy? Ostatnio zaczął pleść, że jego życie nie jest nic warte, bo nic nie potrafi, bo wszyscy się z niego śmieją, bo nie ma kolegów itp Proszę pomózcie, może słyszeliście o dobrym psychologu, terapii, szkole czy czymkolwiek co mogłoby nam pomóc? :(

Dołączam się do zdania Haliny, moje dziecko tam chodzi i:
- skończyły sie problemy z zachowaniem,
- polubił szkołę,
- jest to mała szkoła i wszyscy sie znają,
- Pani dyrektor na koniec roku pochwaliła (nie na wyrost) każde dziecko za konkretną rzecz
- przestałam sie baś telefonów -bo a nuż ze szkoły i znowu pretensje,
- na miejscu jest poradnia
- pracują z dziećmi nauczyciele po szkoleniach z terapii behawioralnej
- nie czuję się wytykana jako dysfunkcyjna rodzina

Kiedyś w ogóle nie myslałam o tej szkole, bo myślałam, że niski poziom (takie krążą opinie - myślę, ze to nie prawda) budynek nieciekawy, a teraz żałuję, ze tak późno tam trafiliśmy. Polecam gorąco, dyrekcja i nauczyciele super i w dużej części dzięki nim wiem jakie mam fajne dziecko

Ajana

Awatar użytkownika

Post 17-11-2009 18:50

Czy ktoś tu ma jakieś doświadczenia ze szkołą integracyjną na Jasnej w Kielcach? Ja mam nie najlepsze, ale być może to ja jestem jak zwykle jakaś taka niedopasowana. o_O
Iga - 8 lat - cechy ADHD i ZA
Ewa - 5 lat - cuuuuudo
Mąż - Janusz - 6 pkt. na teście AQ, to chyba coś jak anty-ZA?
Ja - Olga - być może ZA

Maja62

Awatar użytkownika

Post 14-01-2010 14:08

Witam

Mieszkam w Katowicach i jesli ktos szuka tam szkoly podstawowej i gimnazjum to polecam
Szkole podstawowa nr 36 na ulicy Illakowiczowny (koszutka) i Gimnazjum nr1
na ulicy Grazynskiego.

Pozdrawiam Maja
Ja nie wiadomo 'CO' ,moj maz nie zdiagnozowane ADHD,Michal ?,a Maciek
adhd + inne

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-04-2010 09:30

Kochani, a ja znów jestem pod wrażeniem działań szkoły Natana.

Bardzo duzo chorowal w tym roku szkolnym, marzec cały przesiedział w domu z ostrym zapaleniem płuc. Uzbierało mu się już prawie 50% nieobecności, a szkoła sama od siebie zorganizowała dodatkowe lekcje uzupełniające (podjęło się dwóch nauczycieli, pani pedagog i pan z przyrody), żeby syn nie musiał zaliczać egzaminu kwalifikującego do nastepnej klasy.

Normalnie, żadnego biegania, załatwiania, proszenia- szkola sama wyszła z propozycją :jestes_wielki:

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 27-04-2010 18:04

:OK:

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-04-2010 08:20

niesamowite ......
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 25-11-2010 11:04

Wiecie co CUDA się zdarzają.
Właśnie dostałam Orzeczenie Justyny, do nauczania indywidualnego.
Czytam i oczą nie wierzę, aż zacytuję:
"Uczennica może realizować obowiązkowe zajęcia edukacyjne indywidualnie w odrębnym pomieszczeniu w szkole lub w razie gorszego samopoczucia na terenie domu rodzinnego."
O coś takiego walczyłam ze "starym" gimnazjum, niestety nie udało się, podobnie w podstawówce. Dopiero teraz w III klasie gimnazjum. W tamtych szkołach tłumaczono mi, że Orzeczenie do NI jest wydawane do konkretnego miejsca (tzn w szkole lub domu). Jednak można.
Mało tego, szkoła sama coś takiego za proponowała a w poradni tylko "przyklepali", by to było oficjalnie na papierze.
Tak na prawdę, to od bardzo długiego czasu naprawdę pierwsza dobra wiadomość.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 25-11-2010 12:35

Super Irenko! :OK:

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-11-2010 07:28

czytać dobre wiadomości - to tygryski lubią najbardziej :)
ha!
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-11-2010 09:17

:OK:

Nikita

Awatar użytkownika

Dzieci: córka ADHD

Post 01-05-2011 16:22

gimnazjum Jaworzno Chrzanów

Witam-czy ktoś zna jakieś dobre gimnazjum dla dziecka z ADHD w Jaworznie-Chrzanowie?Małopolska-Śląsk.Lub gimnazjum z klasami integracyjnymi-czy ktoś może ma jakies wiadomosci lub jego dziecko chodziło -i cos może mi doradzić?
Zawsze kiedyś wstaje znów wstaje słońce!!!

webasky

Dzieci: Mateusz 7 lat ADHD

Post 04-02-2012 20:26

poszukuję szkoły na terenie Bielan

Witajcie,
właśnie się zalogowałam i przeglądam posty dotyczące szkół podstawowych.
Poszukuję szkoły na terenie Bielan, gdzie zespół ludzi pracujących z moim dzieckiem będzie świadomy tego, że "dysfunkcja" mojego syna to nie wyrok i nieustanne obwinianie mnie "za jego inność" Przecież nie o to chodzi.
Szukam fachowców, którzy chcą pracować z potrzeby niesienia pomocy, wspomagania i poznawania innego człowieka.
Czy to jest w ogóle realne?
Mój syn jest obecnie uczniem klasy zero.
Na razie kończę ponieważ jestem trochę rozdrażniona po wczorajszej rozmowie z panią pedagog szkolną. Dlaczego mam uczucie, że ta pani nie ma pojęcia jak postępować z moim synem. Dlaczego mam wrażenie, że jeśli pozostaniemy w tej placówce będzie to z dużą szkodą dla mojego syna i mnie?

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 05-02-2012 10:05

O jakie Bielany pytasz?
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-02-2012 11:22

Bielan jest w Polsce około 10, nie licząc dzielnic Krakowa, Warszawy, Torunia...
A jak znam życie, tylko warszawiacy "zapominają" o takich drobiazgach, żeby wspomnieć o tym, że coś jest w Warszawie i tylko warszawiacy zapominają o dodaniu numeru kierunkowego swojego telefonu :)

ps. sam jestem rodowitym warszawiakiem.

mamaPrzemka

Awatar użytkownika

Post 19-09-2012 12:38

To i ja jeśli mogę dołożę tu swój głos.

Przemek zaczął teraz IV klasę. Bardzo się tego obawiałam, starałam siebie i Przemka jak najlepiej do tego przygotować. Byliśmy znowu na turnusie rehabilitacyjnym, rozmawialiśmy jak teraz będzie. Wiedziałam, że mogą być spore problemy bo Przemek bardzo nie lubi pisać, ma problemy z tworzeniem zdań i całych wypowiedzi.
Jeszcze jak na zakończenie III klasy wychowawczyni powiedziała, że ich nową wychowawczynią będzie Pani polonistka to się ucieszyłam. Raz, że będzie miała kontakt z klasą codziennie, a dwa, że będzie od przedmiotu, który może być dla nas bardzo problemowy.

No i dobrze, że się tak ucieszyłam. Już na rozpoczęciu roku Pani zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, widać było chęć współpracy z rodzicami. Po pierwszych wrażeniach Przemka i pierwszym zebraniu z rodzicami jestem coraz bardziej zadowolona.
Pani przyjęła informacje o tym, że Przemek ma stwierdzone ADHD, przyjęła zalecenia z turnusu.
Przemek zaczął strasznie kręcić i oszukiwać, bronił się przed zapisywaniem większych ilości tekstu.
Przygotowałam zgodnie z zaleceniami, rozpiskę do lekcji aby zapisywane były zadania domowe, no i zbierane podpisy od nauczycieli. Przemek nie za bardzo chciał tą kartkę dawać nauczycielom do podpisu, migał się trochę. A tu niespodzianka. Pani wychowawczyni przekazała sprawę pozostałym nauczycielom i nauczyciele sami wołają o kartkę od Przemka, jeśli on nie zdąży zapisać, to oni zapisują. Byliśmy już w PPP no i u Przemka stwierdzono dysgrafię i na razie podejrzenie dysleksji, do potwierdzenia w II połowie V klasy. Opinie na piśmie będzie gdzieś za dwa tygodnie, ale jak już przekazałam informację o wyniku badań wychowawczyni, od razu ma zajęcia rewalidacyjne, Pani psycholog ze szkoły powiedział, że też porozmawia z wszystkimi nauczycielami Przemka. Pomogła znaleźć miejsce gdzie są prowadzone zajęcia socjoterapeutyczne, bo w szkole będzie miał tylko indywidualne zajęcia z nią. Zadzwoniła tam i poleciła na zajęcia. Ogólnie mi oporu dużego Przemka, bardzo dobrze zapowiada się współpraca ze szkołą i nauczycielami.
Czasami tak się udaje. :-)
Mama Przemka (2002r - ADHD czyli grzeczny i spokojny inaczej)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 19-09-2012 12:52

Miło czytać dobre wieści :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 19-09-2012 16:04

Mamo Przemka, pozdrawiam, gratuluję i trzymam za Was kciuki, oby tak dalej!
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

klara

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: syn15l. ADHD, spektrum autystyczne; córka11l.

Post 29-09-2012 22:45

Wczoraj rozmawiałam z ojcem, który ma młodszego syna-w trakcie diagnozy ADHD, w podstawówce nr 22 w Tychach. Chwalił panią dyrektor i pedagog. Jest bardzo zadowolony ze szkoły.
"Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć."
Nie jest ważne, ile razy upadniesz. Ważne, że się podniesiesz.

jol

Dzieci: Patryk 12 lat ADHD i Damian bardzo zakręcony 19 lat

Post 12-10-2012 15:35

Mamo Przemka pogratulować nauczycieli.Ja niestety borykam się cały czas z niekompetencją i ignorancja ze strony nauczycieli.Pani pedagog nie robi nic tylko się uśmiecha albo mnie unika,bo zadaję "dziwne" pytania.Zniwy było zebranie i nauczyciele nie wiedzieli że syn ma adhd.Jeden z nauczycieli zrobił z mojego syna lenia i łobuza i jeszcze mnie strasz że w gimnazjum to dopiero będzie się działo.Inny stwierdził że nie powinnismy mieć dzieci jak sobie nie dajemy rady. NIEOCENIONE WSPARCIE :cry:

Zosia

Dzieci: syn 5 lat ADHD?/ZA?

Ja: Zosia ADD mąż ADHD

Post 21-12-2012 20:34

EWI pisze:Witam .Czy ktoś orientuje się o przyjaznym przedszkolu , zajęciach integracyjnych ,dla dziecka z zespołem Aspergera (5lat)na terenia Sosnowca? Niedawno otrzymaliśmy orzeczenia lekarskie i szukamy pomocy!!! :help:

Mam pytanie - jak uzyskaliscie orzeczenie lekarskie o ZA dla 5-latka? Co zrobiliście? Gdzie poszliście? Jak radzicie sobie obecnie? Zosia

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-12-2012 21:13

Zadajesz pytanie cytując post z 2008 roku i pytasz kogoś, kto nie pojawił się na forum od 2010 roku. Marne szanse na odpowiedź.

fredziah

Dzieci: Rafał 9 lat ZA ,ADHD Olek 6,5 lat- ZA

Post 30-04-2013 22:44

Witam
Mój synek ma ZA i ADHD, uczęszcza do szkoły publicznej we Wrocławiu, do drugiej klasy. Szkoła jest duża, masowa, klasy liczą po 33 dzieci, co jest bardzo dużą liczbą, chodzą na dwie zmiany. Muszę powiedzieć, że nawet przed wydaniem orzeczenia szkoła uwzględniając poprzednią opinię - synek miał zajęcia terapeutyczne już w 1 klasie. Po wydaniu orzeczenia syn otrzymał natychmiastową pomoc w postaci zajęć terapeutycznych + biofeedback ( szkoła ma sprzęt). Ma super wychowawczynię z którą współpraca od klasy 0 układa się modelowo. Wiadomo miałam spotkanie z dyrekcją odnośnie przeniesienia syna do szkoły integracyjnej, ale nie mogę powiedzieć że nie otrzymujemy należytej pomocy z ich strony.
Rodzice w klasie syna, też trafili i się wspaniali i wyrozumiali( większość), nie wiem czy to zasługa Pani, czy ich, ale wolę myśleć że zarówno rodzice w klasie mojego syna są super i ich wychowawczyni też. Zawsze miałam i mam kontakt z Panią pedagog, psycholog. Oczywiście chciałabym aby mój synek miał np: "nauczyciela cienia" ale wszyscy wiemy że w naszej polskiej rzeczywistości jest to niemożliwe, i nie jest to absolutnie wina szkoły, bo zarówno wychowawczyni Rafałka jak i reszta kadry szkoły bardzo się stara. Pozostaje mieć tylko pretensje do polskiej władzy, że nie wspierają wystarczająco polskiego szkolnictwa, a szkoda bo przy takim podejściu szkoły i takich ludzi w niej pracujących mój synek mógłby spokojnie normalnie funkcjonować, a tak jak przyjdzie zmiana nauczycieli w 4 klasie to wielka niewiadoma...

Halina

Awatar użytkownika

Post 01-05-2013 10:24

Nauczyciel cień jest jak najbardziej możliwy, znam szkołę w której dziecko ma takiego, tylko potrzeba do tego bardzo dużo dobrej woli i szkoły i gminy.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703
PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła, przedszkole