Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szkoła przyjazna dziecku z ADHD

Moderator: Moderatorzy

Fann

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Starszy 13 ZA, młodsi 10 ZA

Post 01-05-2013 13:28

We Wrocławiu brakuje przede wszystkim dobrej woli gminy. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o pieniądze. A Wrocław ma straszne zadłużenie. Czyli nie będzie "fanaberii", bo nie ma pieniędzy. W Wyborczej nawet kiedyś artykuł na ten temat był...
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... znych.html
Nauczyciele nawet szkoleń na temat ZA nie mogą się doprosić. W zeszłym tygodniu było zebranie, z którego nic w zasadzie nie wynikło. Problem jest, chętnych sporo, co roku coraz więcej, miejsc w szkołach integracyjnych brakuje i na tym koniec, bo pieniędzy nie ma...

Haskire

Dzieci: Syn 11 lat ADHD

Post 01-05-2013 18:26

fredziah pisze: Szkoła jest duża, masowa, klasy liczą po 33 dzieci

A my startowaliśmy w 25-osobowej klasie i wydawało mi się to strasznie dużo. Przecież taka liczna klasa to nawet dla zupełnie zdrowych dzieci za dużo :(
fredziah pisze: biofeedback ( szkoła ma sprzęt)

Marzenie. U nas jest dostępny jedynie prywatnie a i tak trzeba dojeżdżać.

fredziah

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Rafał 9 lat ZA ,ADHD Olek 6,5 lat- ZA

Post 02-05-2013 14:30

Halina napisała:
Nauczyciel cień jest jak najbardziej możliwy, znam szkołę w której dziecko ma takiego, tylko potrzeba do tego bardzo dużo dobrej woli i szkoły i gminy.

Mam w związku z tym pytanie jak to załatwić, mój syn dostał tylko 2 h tygodniowo dodatkowego nauczyciela. Mamy orzeczenie z poradni, rozmawiałam z pedagogiem i wyszło że jest to nierealne. Do kogo mogłabym się zwrócić z takim zapytaniem, jakie dokumenty są potrzebne?? Będę wdzięczna za pomoc.

kaskada

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: syn 8 lat adhd /ZA? , syn 6 nadmiar energii:)

Post 29-08-2013 14:50

Witam,
Czy ma ktoś informacje jakie opinie odnośnie podejścia do małych ADHDowców ma szkoła podstawowa na Kukułek w Katowicach?

Hades

Awatar użytkownika

Ja: Gustaw, syn Gai. Bez diagnozy. Łączę swoją przyszłość z dziećmi.

Post 31-08-2013 11:57

Nie słyszałem nigdy o tej szkole na ptasim osiedlu, więc - za przeproszeniem - to nie wróży im zbyt dobrze. :hmmm: W dokumencie Misja Szkoły: "nasi uczniowie w większości pochodzą ze środowiska inteligenckiego" :lol:

Kiedyś powiedziałbym, że przyjazna dla ADHD jest SP51 na Przyjaznej. Choć szkoła nadal trzyma wysoki poziom, pedagog i psycholog bardzo "przećwiczeni" w temacie ZA\ADHD, a co najmniej czterech wychowawców "cud miód i do rany przyłóż", to mają też paru niekompetentnych ludzi w swoich szeregach.
"Bo po śmierci nie pamięta się o Tobie.
A w hadesie któż Cię wysławiać będzie?"

Psalm 6

załamana29

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Kuba 8 lat ADHD i Asia 4 latka

Post 03-10-2013 11:52

Witam poszukuję szkoly podstawowej w Bielsku-Białej która jest przyjazna i potrafi poradzić sobie z dzieckiem które ma ADHD. Obecna szkoła Kuby traktuje go jak zło konieczne i niechcą wogóle mi pomóc czy doradzić a jak jest problem to wzywają mnie do szkoły bym zabrała dziecko do domu.

mamaAlexa

Awatar użytkownika

Dzieci: Alex 8,5lat ADHD, Natalia lat 15 bez ADHD ale z deficytem uwagi :)

Ja: prawdopodobnie ADHD

Post 30-12-2013 09:24

Witam szukam opinii o szkole podstawowej nr 75 z klasami integracyjnymi na ul. Grochowskiej w Krakowie, muszę syna przenieść a tu mam najbliżej, jestem załamana a nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tej szkole, może ktoś coś o niej słyszał??
"ADHD.....DAR Z PRZEKLEŃSTWEM PRZEMIESZANE "
- czuję dużo
- słyszę dużo
- myślę dużo
- a ruszam się jeszcze więcej ;->

mamaAlexa

Awatar użytkownika

Dzieci: Alex 8,5lat ADHD, Natalia lat 15 bez ADHD ale z deficytem uwagi :)

Ja: prawdopodobnie ADHD

Post 30-12-2013 09:29

Ewentualnie jeszcze szkoła podstawowa 144 z klasami integracyjnymi na Bohaterów Września też w Krakowie lub szkoła podstawowa zwykła 114, już brak mi sił w walce ze szkołą, i durnymi rodzicami.
Młody wcale nie jest najgorszy w klasie, dlatego żadna Pani nie chce wydać opinii ani na NI, a na integrację się nie nadaje bo ADHD nie wchodzi w zakres takich klas, opinii o niedostosowanie społeczne też żadna nie chce się podpisać, a nie potrafią go obronić przed Rodzicami innych dzieci, ostatnio padł tekst, że jedno dziecko jest "uczulone" na mojego Syna, mówię Wam koszmar, jesteśmy wykończeni psychicznie.
"ADHD.....DAR Z PRZEKLEŃSTWEM PRZEMIESZANE "
- czuję dużo
- słyszę dużo
- myślę dużo
- a ruszam się jeszcze więcej ;->

antila

Dzieci: Ania 5lat w trakcie diagnozowania ADHD, Marta wszysko przed nami-)

Post 08-02-2015 16:24

JOANNAIKRZYs pisze:
Halina pisze:kasia77710 28.06.05, 17:35

szkoła podstawowa nr. 5 w Krakowie. Zwykłaa nie integracyjna ale od poczatku
pomagali mnie i synowi. Kuba jest w czwartej klasie, ma nauczanie indywidualne

Witam .
Mam pytanie, czy nadal ma pani kontakt z tą szkołą ? szykam szkoły w Krakowie ;-)
joanna

Jestem bardzo zainteresowana tą szkołą. Może czyjeś dziecko aktualnie tam uczęszcza?
W tym roku czeka mnie ciężki wybór. Przedszkole mamy wspaniałe, nauczyciele świetnie pracują z córką i współpracują z rodzicami.
Wizja szkoły mnie przeraża , chciałabym mądrze wybrać,,,

antila

Dzieci: Ania 5lat w trakcie diagnozowania ADHD, Marta wszysko przed nami-)

Post 07-04-2015 09:22

Zapisałam córę do 5 . Zdam relację z pierwszej ręki w przyszłym roku szkolnym-)
Mam nadzieję,że duża ilość sportu i ruchu to jest to czego jej potrzeba. Ryzykowałam nie wybierając rejonowej szkoły integracyjnej...no nic zobaczymy

Margot82

Dzieci: Olivier 7 lat prawd.ADHD

Post 06-12-2015 20:50

"normalna szkoła"

Witam!
Mój 7 letni brzdąc powtarzający zerówkę od września idzie do I klasy.....Polecacie jakąś podstawówke w Lublinie....gdzie Panie maja indywidualne podejście do dzieci? (które się obrażają....są uparte i nadpobudliwe??)

bernadka1234

Awatar użytkownika

Dzieci: Tymoteusz 9lat ADHD

Post 26-02-2016 22:31

Bydgoszcz

Osobiście polecam szkołę Integracyjną na ul.Kcyńskiej i Zespół szkół na ul. Słonecznej 29 z klasami integracyjnymi. Same dobre opinie o tych placówkach.
Póki człowiek utrzymuje się przeważnie z tego, co w ten czy inny sposób innym ludziom wydrze, rodzina nie przestanie być tym laboratorium uczuciowym, w którym najdrapieżniejsze, najbardziej egoistyczne, zaborcze, antyludzkie instynkty przetwarzane są na modłę sielankową, nie zmieniając swej zasadniczej treści. W imię rodziny popełnia się najwięcej podłości. Ona dostarcza największej ilości usprawiedliwień.
- Stanisław Brzozowski

_Kasia_

Dzieci: córka 5 lat ZZ

Post 06-03-2017 14:22

Poznań

Czy ktoś zna szkoły w Poznaniu, przyjazne ADHD? Ps. Jestem ciekawa klasy terapeutycznej (liczy maks. 15 osób). Łatwo o taką opinię uzyskać w PPP (bo jak rozumiem tylko opinia potrzebna nie orzeczenie). Każda szkoła może taką klasę utworzyć? Bo w specjalnych ani integracyjnych nie chcą dzieci z ADHD :)
Poprzednia

Wróć do Szkoła, przedszkole