Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

tak mnie naszło...

Moderator: Moderatorzy

hannibal_lectourer

Dzieci: 6,5 autyzm atypowy

Ja: ZA po dziadku

Post 03-01-2019 22:22

tak mnie naszło...

Odkryłem to forum kilka dni temu, wcześniej pisałem na innym świecie (gazetowym). I jedno podejście mnie zdziwiło - odradzanie pisania "pism" do szkoły/przedszkola, kiedy jedyną formą komunikacji była rozmowa. A może by tak zacząć z innej strony i w czasie tej pierwszej rozmowy o zachowaniu dzieci w szkole, której jak to wnioskuję po tematach tyczących się powiedzieć czy nie o orzeczeniu/diagnozie, nie da się uniknąć - zapytać się strony przeciwnej czy da nam to co mówi na piśmie? A jak nie da, to zrobić ematkowy dżihad w oparciu o zupełnie na tym forum pomijany (z tego co dotychczas wyczytałem) dokument jakim jest statut szkoły/przedszkola. Tam na prawdę potrafią być ukryte polit-poprawne kwiatki, z których znaczenia nie zdają sobie sprawy osoby zarządzające daną jednostką, a które pozwalają rodzicom "trudnych" dzieci postawić pytanie co dana jednostka edukacyjna (obowiązkowa) robi żeby wypełnić swoje statutowe obowiązki.

zdrówko

makkie

Awatar użytkownika

Ja: ADHD

Post 17-01-2019 10:42

Tak, z moich doświadczeń wynika że powoływanie się na statut szkoły, oraz na materiały kuratorium dotyczące obowiązków i zadań dyrektora zdaje rezultat, szczególnie że kuratorium z reguły jest bardziej przyjazne dzieciom niż dyrekcja. Można rozmawiać, ale uzbroić się w te dokumenty.

Wróć do Szkoła, przedszkole