Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Wizytator z kuratorium

Moderator: Moderatorzy

mama w pracy

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Młody 12 lat ZA, Misiek 13 lat "zespół gimbusa" ;)

Post 12-02-2018 09:26

Wizytator z kuratorium

Właśnie od początku nowego semestru zabrano nam wsparcie w szkole po wizytacji z kuratorium. Pani stwierdziła, że chłopak (zatrudniony na zastępstwo), który świetnie dogadywał się z Młodym i miał wcześniejsze doświadczenia z ZA, nie może być nauczycielem wspomagającym i prowadzić zajęć rewalidacyjnych bo nie ma skończonej oligofrenopedagogiki, za to takie coś ma dorobione bibliotekarka więc godziny będą jej dopisane. Ja nawet wcześniej nie bardzo wiedziałam co to takiego jest, ta specjalizacja o długiej nazwie, gdy sprawdziłam włos mi się zjeżył, mój Młody, który wygrywa konkursy, mógłby przegadać nie jednego nauczyciela, został uznany za dziecko z niepełnosprawnością intelektualną :glawa w sciane:
Przez chwilę chcieliśmy walczyć, ale konkluzja jest taka, że odpuszczamy, Młody będzie miał trochę więcej czasu. Zobaczymy jak będzie sobie radził, widać u niego bardzo duży postęp,więc może do liceum nie będziemy robić orzeczenia o KS.
Przeraża tylko niekompetencja urzędnicza i zdecydowane działanie przy braku podstawowej wiedzy.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 12-02-2018 20:30

przepis jest przepis.
urzędnik nie myśli, urzędnik realizuje przepisy.
Takie jest prawo.

mama w pracy

Post 13-02-2018 07:48

Po pierwszym dniu Młody ze zmian jest nawet zadowolony. Na W-F zamiast ćwiczyć, czego szczerze nie cierpi,może iść do biblioteki i czytać co chce, co uwielbia. Ja troszkę mniej, muszę zadbać, żeby zbyt często W-F nie zamieniał się w lekcje biblioteczne :wink: .

mama w pracy

Post 10-05-2018 07:16

Po kilku miesiącach widać, że taki układ wcale się nie sprawdza. Mamy coraz większe problemy z zachowaniem zarówno w szkole jak i w domu.Jednak te dwie godziny rewalidacji prowadzone przez kompetentną osobę dawały bardzo dużo. Zastanawiam się nad prywatnymi zajęciami z tym nauczycielem, ale z drugiej strony coś się we mnie burzy bo szkoła dostaje na takie zajęcia niemałe pieniądze. Czy myślicie, że coś można zrobić?

Wróć do Szkoła, przedszkole