Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Punktowąż i inne systemy motywacyjne

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 16-05-2007 09:42

Kurczę! Beata!!! To jest myśl :shock: !
Mnie punkty nie wychodzą bo mam kłopoty z systematycznością - tzn pracuję nad sobą i w wielu sprawach już systematyczność wyćwiczyłam ale do punktów jeszcze nie doszłam - a jak próbuję zmieniać za dużo naraz to w końcu nie wytrzymuję i "olewam". Ale Twój pomysł wymaga systematyczności od dzieci! Świetne!
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

gosik281

Post 17-05-2007 08:21

Witam,
od kilku dni stosuje takie punktowanie. Wczoraj doczytałam( niestety dopiero wczoraj) że robie WIELKI błąd bo zabierałam mu zdobyte plusiki. Oj głupia byłam że nie doczytałam wcześniej do końca jak to powinno dokładnie wyglądać:oops:
No trudno popoludniu ustaliliśmy nowe zasady już tylko zbieranie punktów i...
Dzisiaj rano za piętnaście 7 Damian przyszedł ubrany ( a zawsze z tym ma problem) i miał już pościelone łóżo :D
Ale się ucieszyłam. On też jak dostał dwa plusiki był bardzo zadowolony. Mam nadzieje ze podziała to na dłużej
Obym ja była wytrwała

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 17-05-2007 08:45

No to zostaje nam trzymać kciuki za Ciebie i twoje dziecię
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

nowika

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 17-05-2007 10:23

może co się przyda

kochani rodzice mam dla was taką pozycje Teresy Opolskiej Dziecko nadpobudliwe program korekcji zachowań. są tam bardzo ciekawe przykłady zajęć dl adzieciaków, niektóre są przedstawaine jako zajęcia grupowe, ale być może przydałyby się wam w pracy z dzieckiem w domu
dziecko to największy cud świata

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 17-05-2007 11:34

Napisz o tej książce w wątku o literaturze.
Będzie łatwiej znaleźć, a przyda się na pewno.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 18-05-2007 12:17

bgbeata pisze: Aby podnieść samoocenę chłopaków i zmotywować ich do działania wymyśliłam taką kartę:
Co pożytecznego dzisiaj zrobiłeś?
Chłopaki mają tam wpisywać czynnosic wykonane z własnej inicjatywy i datę.

Pomysł świetny ale u mnie się nie przyjął-dzieciak zabiera się za rzeczy , które nie należą do niego- coś chyba mnie nie zrozumiał, albo ja nie tak mu wytłumaczyłam. Pozyteczne rzeczy wg syna to m.in.
- zrobienie prania (wszystko zamoczył i wepchnął mokre do pralki- połowa rzeczy ufarbowana),
- umycie naczyń (na jeden talerz butelka płynu )
- porządki w szafkach (zsypanie wszystkich mąk, kasz itp do jednej torebki)

Jak to zobaczyłam mało nie dostałam szczękościsku z załamania ale policzyłam do 30 i mówię do niego
- Jestem zadowolona,że chcesz mi pomóc ale będę jeszcze bardziej jak najpierw odrobisz lekcje i sprzątniesz swój pokój.
- To ja się tak napracowałem a mamie mało?
- Zrobiłeś bardzo dużo i ciesze się ,ze się starasz ale w kuchni sprzątam tylko ja.
- No pewnie najfajniejsze to sobie mama zostawia a mi to lekcje.

Teraz nie zostawiam mu inicjatywy tylko punkty daję za wykonanie konkretnego polecenia.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 18-05-2007 16:22

A może pora na praktyczne szkolenie, jak prawidłowo nastawić w pralce pranie i jak należy zmywać?

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 18-05-2007 20:08

Widział wiele razy jak ja piorę i sam pomagał rozdzielać kolory ale on na wszystko ma swoje metody- wg niego najskuteczniejsze i najlepsze. Dusza wynalazcy. Jeszcze muszę poczekać- tylko pewnie jak dorośnie do tego to juz mu ochota przejdzie...

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 18-05-2007 21:32

Mój syn chce sobie kupić klocki LEGO ( a cóż innego :) ) i do tego kasa potrzebna, więc ustaliłam co następuje. Ma robić różne rzeczy, byle robił to sam (z własnej inicjatywy). Ma zrobić tych rzeczy aż 50 za 5 złotych (pewnie zaczniecie krzyczeć, że to przekupstwo, ale to jest nagroda :wink: ) . Jest ich wiele, ale są to takie sprawy jak: wstanie sam (bez wyciągania z łóżka i przypominania), pójdzie z psem na spacer, wyrzuci śmieci, pozamiata w pokoju podłogę, pozamiata w przedpokoju, umyje wannę, brodzik itp. (każdy umyty element to jedna czynność) Poza tym powiedziałam mu, że będzie mógł wpisać sobie wyznaczone przeze mnie prace jeśli przyjdzie i zapyta w czym może mi pomóc. No. Zobaczymy jutro :wink: Kilka zadań do zrobienia zapisałam mu na kartce, żeby się nie nudził :lol:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-05-2007 07:47

Maja pisze:Pomysł świetny ale u mnie się nie przyjął-dzieciak zabiera się za rzeczy , które nie należą do niego- coś chyba mnie nie zrozumiał, albo ja nie tak mu wytłumaczyłam. Pozyteczne rzeczy wg syna to m.in.
- zrobienie prania (wszystko zamoczył i wepchnął mokre do pralki- połowa rzeczy ufarbowana),
- umycie naczyń (na jeden talerz butelka płynu )
- porządki w szafkach (zsypanie wszystkich mąk, kasz itp do jednej torebki)

Maju,
jedno można o Twoim synu powiedzieć napewno:
dobrej woli i inicjatywy to mu nie brakuje :hooray:

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-05-2007 07:06

Mój młodszy syn zaproponował wczoraj modyfikacje karty obowiązków. :shock:
Powiedział tak;
A może obok naszych obowiązków dopiszemy rzeczy z gwiazką, które nie będą obowiązkowe tylko dla chętnych?(po to rzeby mamie zrobić przyjemność).
:clap:
I tak oto połaczyliśmy naszą kartę obowiązki z kartą co dobrego dzisiaj zrobiłeś.
:kissing2: Och jak fajnie mi się zrobiło.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 23-05-2007 07:34

No to u mnie nie działa za bardzo. Pierwszy dzień jak przypominałam i poganiałam, to jakoś to szło i nawet chętnie pracował, a teraz on po prostu nie pamięta. Chodziło mi właśnie o to, żeby robił coś z własnej inicjatywy. Dlatego nie mogę mu bez przerwy przypominać (i tak parę razy wspomniałam, że chciał sobie klocki kupić, a do tego służy wiadomo co :wink: ).

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-05-2007 07:53

U nas zbieranie plusów na komputer przestało działać generalnie po 1,5 miesiąca. Z początku przypominałam, zachecałam, a teraz mi się nie chce już martwić za niego, więc wpisuje tylko od siebie plusa albo za coś co zrobił dobrego, ale jak nie pokaże zeszytu ze szkoły, to go z tego nie rozliczam. Już jest do tyłu chyba z tydzień. I nie będę się go prosić o ten zeszyt, niech sam się zatroszczy.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 25-05-2007 09:04

matken pisze:No to u mnie nie działa za bardzo. Pierwszy dzień jak przypominałam i poganiałam, to jakoś to szło i nawet chętnie pracował, a teraz on po prostu nie pamięta. Chodziło mi właśnie o to, żeby robił coś z własnej inicjatywy. Dlatego nie mogę mu bez przerwy przypominać (i tak parę razy wspomniałam, że chciał sobie klocki kupić, a do tego służy wiadomo co :wink: ).

Matken, a może postaw w widocznym miejscu słoik z napisem ,,na klocki". Możecie do niego wrzucac jakies kulki, fasolki itp. (po wcześniejszym ustaleniu ile i za co).

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 25-05-2007 12:08

Mam pytanie - co zrobić?

Młody wpadł w złość, bo nie pozwoliłam siadać dziś do komputera zanim odrobi lekcje i porwał całą kartę, na której zapisywałam mu ile już ma punktów.
Kiedyś juz tak zrobił i wtedy sama mu przepisałam jeszcze raz, żeby się nie zniechęcał do dalszych wysiłków ale teraz zastanawiam się, czy na próbę nie schować mu tych porwanych punktów, żeby dotarło, że może stracić to co już wypracował. Powiedzieć mu,że odzyska te porwane punkty jak zbierze nowe np. za przestrzeganie zasad przy komputerze?

Wiem, że nie wolno odbierać zarobionych już punktów ale co zrobić jak on sam je niszczy? Na razie zostawiłam te porwańce tam gdzie zostały rzucone i czekam co sam zrobi. Może cos wymyśli rozsądnego sam?

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 25-05-2007 12:28

Maju, poniewaz raz juz sie zdarzyła taka sytuacja Twój syn przekonał sie, że nie pociąga to za soba konsekwencji. Sprawdza Cię.
Ja powiedziałabym mu żeby posprzątał i dała dwie możliwości do wyboru:
- albo wyrzuca te podarte kartki i tym samym wyrzuca swoje punkty
- albo zbiera kartki i samodzielnie przepisuje je na nową kartę dzieki czemu niczego nie traci. :wink:

Jadźka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 31-01-2008 21:53

Ja w zeszłym roku szkolnym wprowadziłam zasady tzn wydrukowalam plan dnia w dni szkolne i dni wolne.Na drzwiach łazienki nakleiłam z jedenej str ZAKAZ WCHODZENIA BEZ PUKANIA,z drugiej UMYJ RĘCE!! itp. zrbiłam to w CORELU efekt był,dość długo działało.

Zauważyłam ostatnio,że zaczyna się coś "psuć".Więc zakupiłam tablicę korkową 60x90 powieszę ją w kuchni i wprowadzę system punktowy.
Wcześniej chcę ustalić z synem co mu wolno a czego nie oraz nagrodę przypisaną do ilości punktów i oczywiście za co te punktuy.

Mam zamiar podzielic tablicę na 2części DOM i SZKOŁA.nie będę sie rozpisywać jak to będzie wyglądać,ale napewno podzielę sie zWami efektami i sukcesami.
Tak na marginesie,mój ulubiony przedmiot w domu to minutnik,niezmiennie od ponad trzech lat,ciągle działa :)

Pozdrawiam!
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

agnieszka_su1

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 31-01-2008 22:07

ewelina pisze:Ja w zeszłym roku szkolnym wprowadziłam zasady tzn wydrukowalam plan dnia w dni szkolne i dni wolne....
Mam zamiar podzielic tablicę na 2części DOM i SZKOŁA.

Też chcę wprowadzić punkty za określone czynności, i wiesz co Ewelina też chcę to jakoś podzielić. Ale ja wykombinowałam podział na dni pracujące tj. pon-pt i dni wolne tj. sob-niedz. Są to na tyle różne dni, że stwierdziłam, że "należy" im się rozdzielenie. Mam tylko nadzieję, że nie zniekształci to intencji twórców systemów motywacyjnych?????
Aga mama Adasia z ADHD

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 31-01-2008 22:20

agnieszka_su1 pisze:Mam tylko nadzieję, że nie zniekształci to intencji twórców systemów motywacyjnych?????
Nie chodzi o intencje twórców systemów motywacyjnych, tylko o skutek, jaki chcesz osiągnąć.
Próbuj tak, jak wydaje Ci się, że będzie najlepiej. I obserwuj wyniki.
Jak będzie dobrze - to ok, a jak nie bardzo - to zmodyfikujesz.

W tym sensie KAŻDY RODZIC JEST TWÓRCĄ systemu motywacyjnego, odpowiedniego dla konkretnego dziecka :)

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 31-01-2008 22:49

Jak pisałam miałam odzielone dni szkolne od wolnych(czasmi srodek tyg.tez może być dniem wolnym)to tylko taka sugestia,jeżeli chodzi o wolne dni,to "pożądek dnia" wszedł mu już w krew.

Poprostu wraz z wiekiem pojawiły sie inne trudności i musze wprowadzić coś nowego.
Nie wiem Agnieszka ile Twoje dziecko ma lat,ale jeżeli mogę podpowiedzieć jakiś pomysl,to wypróbuj też minutnik :) przydatny podczas rannego ubierania,mycia i w wielu innych sytuacjach.

Jak napisała zonadreptaka kazdy rodzic tworzy odpowiedni systam dla swojego dziecka.

Pozdrawiam
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 02-03-2008 21:00

Powiedziałam,ze sie podzielę efektami"korkowej tablicy"wiec to robie.
Jest sukces,syn rano wstaje,myje sie ,ubiera,i w milej atmosferze wychodzimy do szkoły......
Wierzcie mi często były to najgorsze chwile dnia,najbardziej nerwowe i czesto kończyły sie zadymą.

Po powrocie dziecko sie przebiera w domowy strój,dziwi mnie tylko dlaczego wcześniej zawsze o tym zapominał :hmmm:
Dzieci to jednak materialiści ;)
I jakoś można trafić skarpetkami do kosza..... :wink:
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-03-2008 00:39

Najśmieszniejsze jest w tym, że metody są banalnie proste i skuteczne!
Ja też kiedyś wychodziłem z siebie w czasie wychodzenia z domu, bo nie wpadłem na nic konstruktywnego.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 04-03-2008 13:09

http://picasaweb.google.pl/matken1/Pomo ... 0xgZY9hFM4

Moje nowe tabelki domowe. Będę nacinać pionowo, tak jak w ogłoszeniach, kiedy można sobie oderwać numer telefonu i potem będziemy po punkcie odcinać. Na jednym jest 25 punktów do zdobycia, na drugim 5. Kto chce, mogę jeszcze coś wyjaśnić. Można sobie zgapić, można sobie wydrukować, udostępniam użytkownikom forum :D Od razu zrobiłam sobie po 4 tabelki, przy drukowaniu trzeba dopasować rozmiar do papieru, bo chyba przesadziłam przy eksporcie ;) Na górze jest specjalnie taki biały paseczek, żeby się to nie rozlatywało po nacięciu.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-03-2008 15:04

Tabelki mam własne :) To pooglądałam sobie spotkanie i kotleta. :D

miwoda

Post 02-04-2008 09:25

Chciałabym prosić Was o radę w związku z punktowężem. Nasz najstarszy synek sześciolatek nie był co prawda diagnozowany pod kątem ADHD, ale jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia: jest bardzo krnąbrny i lekce sobie waży nasze zdanie i polecenia. Myślę, że w jego przypadku sprawdziłby się punktowąż: punkty i nagrody. Problem w tym, że mamy jeszcze młodszego synka trzylatka, który jest grzeczny i nie ma z nim kłopotów. Czy on także powienien mieć swojego węża, zbierać punkty i nagrody? Myślę że było by mu przykro, że starszy brat dostaje nagrody, a on nie.
A co w sytucji, gdy starszak nazbiera punktów na naprawdę dużą nagrodę, np wyjście do kina? Czy do tego kina możemy zabrać też młodszego brata, czy to powinna być tylko jego nagroda?
Mama z trudnym ośmiolatkiem, słodkim pięciolatkiem i wesołym dwulatkiem.

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 02-04-2008 09:39

Pozytywne motywowanie jeszcze nie zaszkodziło żadnemu dziecku.

Co do kina :hmmm: dla takiego malucha to chyba za wcześnie,zresztą zrobisz jak uważasz,sama musisz wiedzieć czy wysiedzi 120 min w jednym miejscu.
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

miwoda

Post 02-04-2008 09:42

Nie no wysiedzieć to wysiedzi, już był nie raz w kinie. Nie chcę, żeby mu było przykro, że Mikołaj idzie do kina, a on nie.
Mama z trudnym ośmiolatkiem, słodkim pięciolatkiem i wesołym dwulatkiem.

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 02-04-2008 09:48

Jak tak to OK.

Zawsze tak możesz zrobić żeby dla obydwu synków była to nagroda specjalna.

Ps.No i witaj na forum :D
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

AnnaEW

Awatar użytkownika

Post 05-04-2008 08:20

matken pisze:http://picasaweb.google.pl/matken1/PomoceDomowe?authkey=o0xgZY9hFM4

Moje nowe tabelki domowe. Będę nacinać pionowo, tak jak w ogłoszeniach, kiedy można sobie oderwać numer telefonu i potem będziemy po punkcie odcinać. Na jednym jest 25 punktów do zdobycia, na drugim 5. Kto chce, mogę jeszcze coś wyjaśnić. Można sobie zgapić, można sobie wydrukować, udostępniam użytkownikom forum :D Od razu zrobiłam sobie po 4 tabelki, przy drukowaniu trzeba dopasować rozmiar do papieru, bo chyba przesadziłam przy eksporcie ;) Na górze jest specjalnie taki biały paseczek, żeby się to nie rozlatywało po nacięciu.

Podoba mi sie Twój pomysł, jesteśmy właśnie na etapie dopracowywania naszego systemu, który kiedyś tam stworzylismy sami. Mam pytanie-prośbę, napiszesz dokładniej, jak tym sie posługujesz?

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 06-04-2008 12:06

Te kwadraciki to są po prostu drobne kroczki, do zdobycia "dużego" punktu. Niestety musiałam to wprowadzić, żeby umożliwić synowi zdobywanie większej ilości tych ważnych dla niego punktów (bo mu motywacja siada). Możesz to wykorzystać jak chcesz :) Po prostu umieściłam to, żebyś mogła sobie wydrukować gotowy wzór :D
Po prostu "duży" punkt dostaje za cały dzień plusów za pracę na lekcji (na przykład) i jeden minus rozwalał resztę dnia. Teraz każdy plus się liczy (to jest tabelka z 25-ma kratkami). Ta z 5 jest za samodzielne wstawanie rano (bez mojego sterczenia w drzwiach). Jeden tydzień wstaje, bo idzie z psem i po chleb dla babci (reszta dla niego, więc motywacja ogromna), a w drugim tygodniu mam z tym problem. No to tyle.

AnnaEW

Awatar użytkownika

Post 12-04-2008 22:47

Dzięki :D

westa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 19-06-2008 06:55

po przerwie, wynikającej oczywiście z poprawy zachowania córci i z mojej niekonsekwencji, wróciłam do punktów za "pożądane zachowanie". Na razie drobnostki- sama założy buty, unyje zęby, zapnie pasy w samochodzie. Może takie drobnostki nauczą mnie "nie wyręczania" jej z byle powodu i łatwiej będzie o moją konsekwencję. Nie wiem, czy ten system motywacyjny jest bardziej dla mnie, czy dla niej:))) może powinnam sobie też ustalić jaką nagrodę, za tydzień konsekwentnego przestrzegania zasad otrzymywania punktów :lol:
-_córcia_10 lat nie-adhd_-

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 19-06-2008 10:41

westa pisze:Nie wiem, czy ten system motywacyjny jest bardziej dla mnie, czy dla niej:))) może powinnam sobie też ustalić jaką nagrodę, za tydzień konsekwentnego przestrzegania zasad otrzymywania punktów :lol:
No pewnie, że powinnaś!!!

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-06-2008 20:37

zonadreptaka pisze:
westa pisze:Nie wiem, czy ten system motywacyjny jest bardziej dla mnie, czy dla niej:))) może powinnam sobie też ustalić jaką nagrodę, za tydzień konsekwentnego przestrzegania zasad otrzymywania punktów :lol:
No pewnie, że powinnaś!!!

To jest całkiem podobający się mnie pomysł! Jak sobie pomyslę ile nagród mi koło nosa przeszlo... :wink:

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-12-2008 18:57

Podzielę się z Wami naszym nowym sposobem na punkty za oceny szkolne.

Jest taka zabawka - klocki magnetyczne - są to takie walce z magnesami i metalowe kuleczki. Znana od kilku lat, dość droga, ale pojawiły się już niedrogie odpowiedniki, np po 15 gr za element.

Ja stosuję je jako nagrody za oceny:
- za "4" - 2 pałeczki+kulkę (45 groszy),
- za "5" i "6" - 4 pałeczki+2 kulki (90 groszy).

U przeciętnego ucznia przy takim systemie wychodzi ok 400 elementów rocznie, czyli zestaw za 60 zł.

Cechy, które przemawiają za taką nagrodą to fakt, że im więcej elementów, tym ciekawszą i okazalszą budowlę można stworzyć. Świadomość, że każdy klocek dziecko samo "zarobiło" dobrą oceną, podnosi wiarę dziecka w swoje możliwości. Dawniej stosowaliśmy jajka-niespodzianki, ale było to droższe i po krótkiej radości zabawka z jajka była odstawiana do kąta, teraz widać rozwój budowli :) .

Ten system jest niezależny od normalnego systemu punktowego za stosowanie się do zasad domowych.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 19 miesięcy

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 07-12-2008 18:58

Fajna nagroda. Sama wymyśliłaś tę nagrodę?. :)
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-12-2008 19:01

Aneta pisze:Sama wymyśliłaś tę nagrodę?. :)
Nie, to pomysł męża. Moim zdaniem genialny :D .

Aneta

Awatar użytkownika

Post 07-12-2008 19:02

Super pomysł szkoda, że jestem za stara na te nagrody. :(
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 07-12-2008 19:41

Sama chętnie układałam te kulki jak chłopaki dostali po malutkim zestawie. Naprawdę rewelka.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-12-2008 19:53

Aneta pisze:Super pomysł szkoda, że jestem za stara na te nagrody. :(
A to czemu?
Dla mnie jest to genialna zabawka. Kto mi ufunduje taką nagrodę i za co? :)

blaire

Awatar użytkownika

Post 07-12-2008 20:44

Aneta, ale przecież jeżeli nawet uważasz, że jesteś zbyt dorosła :wink: na takie nagrody to na bank znajdzie się coś co i Ciebie zmotywuje.
Poza tym dreptak ma rację, geomagi to też moja ulubiona zabawka :wink:

Optymiści wierzą, ze świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedza, gdzie ma ten otwór.

Kuba 18.09.2001, - ZA- Korneliusz chcący we wszystkim naśladować starszego brata- 05.10.2005 i Ida - 24.10.2010

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 07-12-2008 20:49

Geomagi są super! Dla wszystkich!
Niko dostał w zeszłym roku pod choinkę - wszyscy się bawili (i babcia też :lol: )
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-12-2008 21:18

anka-niko pisze:Geomagi są super! Dla wszystkich!
Niko dostał w zeszłym roku pod choinkę - wszyscy się bawili (i babcia też :lol: )
Wiem, że są super.

To, na co chciałam przede wszystkim zwrócić uwagę, to że te klocki są zabawą, gdzie im więcej elementów, tym lepiej.

Jeśli będziemy dawać takie klocki za oceny, to te oceny będzie widać, jakby się one "zmaterializowały"

Po prostu wydaje mi się nie tylko, że geomagi są świetne ale potraktowanie pojedynczych klocków, jako natychmiastową nagrodę za oceny jest też świetnym pomysłem...

Aneta

Awatar użytkownika

Post 07-12-2008 21:22

To co mogło być dla mnie?. Zamiast zabawek ??. :roll:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-12-2008 21:24

A, to sama musisz wymyślić.
Przecież nie wiemy, o czy marzysz i co ci się podoba.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 07-12-2008 21:30

Generalnie to mi się podoba taniec, komputer.

mamaiwa

Awatar użytkownika

Huragan Porządku

Post 08-12-2008 07:27

anka-niko pisze:Geomagi są super! Dla wszystkich!

Są doskonałe! Krzyś dostał pierwszy komplet dwa lata temu pod choinkę. Jak rozpakował to nic innego się nie liczyło. A kiedy poszedł spać... to ja usiadłam przy nich :lol: . Tylko mąż marudził, że jemu mało czasu poświęcamy :wink: .

Dosiu, świetny pomysł z tym systemem!

Aneta, te klocki są świetną zabawą i doskonale rozwijają, i są przeznaczone dla "dzieci" od lat 6 do 100 :D .
mama wspaniałego 8-latka

"Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie."
Terry Pratchett

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 08-12-2008 07:50

Dosiu pomysł świetny.
Dosia pisze:Jest taka zabawka - klocki magnetyczne - są to takie walce z magnesami i metalowe kuleczki. Znana od kilku lat, dość droga, ale pojawiły się już niedrogie odpowiedniki, np po 15 gr za element.
Tylko u nas nie ma takich klocków na sztuki :(. W sklepach są ale tylko te drogie zestawy (parę elementów za 50 zł i drożej).
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 08-12-2008 08:01

Na allegro są zestawy od 19 zł, więc można to wytrzymać.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 08-12-2008 10:59

Dzięki Halinko dawno już nie zaglądałam na Allegro szukając tych klocków :).
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem