Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

,,Grzeczne" dzieci

Moderator: Moderatorzy

Kicia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-10-2005 20:15

,,Grzeczne" dzieci

Zauważyłam, że wiele niby to grzecznych dzieci, które u nauczycieli mają opinię ,,spokojnych, cichych, niekonfliktowych, koleżeńskich itp." to tak naprawdę fałszywe bachory, które gdy tylko nauczyciel spuści je z oka, dokuczają innym dzieciom, najczęściej dzieciom z ADHD. Uważam, że to niesprawiedliwe, że takim bachorom wszystko uchodzi płazem, a nadpobudliwe dzieci zawsze są o wszystko obwiniane.
Kicia

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-10-2005 20:44

heeeeeeeeeh to pewnik
"grzeczne"podburzają i WIEDZĄ kiedy się wycofać,także mało kiedy możne je złapać jak broją-a adhdki jak się nakręcą to broją i zapominają o całym świecie :lol:
Ostatnio zmieniony 13-10-2005 11:05 przez karina, łącznie zmieniany 1 raz
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

Aldonka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 13-10-2005 06:57

Zgadzam się z Kicią , tak jest w rzeczywistości .Prowokują (te grzeczne)no a winni są oczywiście ADHD-owcy, bo tamci skądże ?!Fałszywa , udawana skromność.

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-10-2005 07:55

Re: ,,Grzeczne" dzieci

Kicia pisze:Zauważyłam, że wiele niby to grzecznych dzieci, które u nauczycieli mają opinię ,,spokojnych, cichych, niekonfliktowych, koleżeńskich itp." to tak naprawdę fałszywe bachory, które gdy tylko nauczyciel spuści je z oka, dokuczają innym dzieciom, najczęściej dzieciom z ADHD. Uważam, że to niesprawiedliwe, że takim bachorom wszystko uchodzi płazem, a nadpobudliwe dzieci zawsze są o wszystko obwiniane.

Kiciu w tym, co piszesz jest wiele prawdy. Ale oprócz "bieli" i "czerni" w zyciu trzeba szukać i rozpoznawać także "odcienie szarości". Nie wszyscy sa tacy źli jak piszesz.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

karina

Awatar użytkownika

Post 23-02-2006 19:38

witajcie :wink:
a u mnie kolejna porażka.......
myślałam,że mam w domu aniołka(świetnie uczące się,grzeczne dziecko,wykonujące moje polecenia) od 2 miesięcy(od owego nieszczęsnego wybryku :? w Parku Kultury)
a dzisiaj wyszło szydło z worka......
mój syn tylko dlatego wykonywał moje polecenie bez szemrania ,żeby potem "mieć mnie z głowy"i spokojnie grać sobie w necie w Tibię(gra on-line)
a ja myślałam,że on jest grzeczny i posłuszny bo zadziałaly"kary,nagrody,konsekwencje" :shock: ,bo go zmieniłam,bo zrozumiał :cry:
a dzisiaj wyszedł z niego diabeł i cała nagromadzona wściekłość przez ten okres :shock: :x
w grze go zabili,zachowanie miał karygodne-więc mu zabroniłam grać i się zaczęła jazda :shock: wysłuchałam za całe 2 miesiące........
mam dość,mam doła...
moje "grzeczne"dziecko okazało się cwaniakiem i oszustem....
teraz już trochę ochłonęłam(dzięki rozsądkowi golombeczka :lol: )
ale czuję się oszukana(byłam ślepa a może po prostu chciałam w końcu uwierzyć ,że może być dobrze :?: )i czuję niesmak po dzisiejszym dniu
KARINA
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

golombek

Wsparcie

Post 23-02-2006 21:33

Nie tragizuj. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Porażką by było, gdybyś dzisiaj odpuściła. Twoja konsekwencja wyjdzie na dobre, jest szansa, że nastepnym razem się zastanowi, zanim zacznie "świrować". Myślisz, że w dwa miesiące można wychować dziecko? Te dwa miesiące były wspaniałe, więc jasno widać, że jesteś na dobrej drodze i mimo takich wybryków jak dzisiejszy ze strony Martina, dobrze sobie radzisz. Będą na pewno zdarzały się sytuacje w których ogarnie Cię zwątpienie, ale wierzę, że sobie poradzisz. W emocjach nawet dorośli nie panują nad tym, co mówią wcale tak nie myśląc, a co dopiero dziecko. Nie poddawaj się, jest dobrze :ithr:

karina

Awatar użytkownika

Post 23-02-2006 22:40

[smilie=heart fill with love.gif]
KARINA
(\--/)
(O.o)

Wiolka

Awatar użytkownika

Post 02-03-2006 11:34

karina - mam 9-cio i 15-olatka. Od jakiegoś roku dwóch zaczęły się gry. M.in. tibia, lineg (pismo?). Doszło do tego, że podobnie zaczęli robić oboje. Wyniósł śmieci, odrobił lekcje pod warunkiem, że siądzie do gry. Zmuszona byłam do wprowadzenia zakazu używania kompa. Oczywiście wielki płacz, marudzenie, itd. Jednak co za dużo to niezdrowo. Musiałam przykrócić. Zresztą co to za gry?!?!?! Ograniczyłam do soboty i niedzieli granie po 2 godz., wprowadziłam hasło główne (nieotworzą programu, gdy nie ma nikogo w domu). Jest ciężko momentami, ale trzeba silnej woli dotrzymywania zakazu. Na szczęście starszy ma zbiórki z harcerstwa, koła turystycznego, zaczął jeździć na rajdy. Mam trochę z tym problemu, bo chce zdawać do szkoły informatycznej (średniej) i często jest kryzys jak mu nie pozwalam. To znalazł sposób - w szkole mają kółko komputerowe, na które zaczął chodzić. Pozwoliłam, bo prowadzi je ich nauczyciel, a on nie pozwala grać tylko ćwiczyć inne programy. Poniekąd okazało się, ze jest to znajomy mojego męża i gdyby coś to da znać. I syn o tym wie. I małymi kroczkami powoli sytuacja się poprawia. :) Młodszego kontroluję nawet wtedy gdy siada do kompa. Nie zostawiam go samopas. Co jakiś czas zaglądam co robi. Sama nie raz z nim zagram w gry, które kupuję jako edukacyjne. W przypadku obojga, w tych grach, gdy któregoś 'zabili' był płacz i lament no i wyrzywanie sie na drugim, no i wojna gotowa. Byłam już tą sytuacją zmęczona. Długo tłumaczyłam, że to jest tylko gra, a nie strata życiowej szansy. Nie rozumieli. Wszyscy na tym cierpieliśmy. Padały tłumaczenia, że nie mają o czym rozmawiać z kolegami, bo wszyscy w to grają. A ja im z drugiej strony - że czas spędzony przy tych grach i nie wykorzystany także w inny sposób to zmarnowany czas. Nie obejrzą się jak przelecą im najlepsze młode lata przez palce. Kto mądry to opanuje się w czas. Trzeba im uzmysłowić, że świat nie opiera się tylko na grach komputerowych. Są inne też piękne sprawy do nauczenia, obserwowania, wprowadzenia w życie, itd. Oj rozpisałam się. Głowa do góry i nie daj się ubłagać w zniesieniu postanowień. Pozdrawiam.

karina

Awatar użytkownika

Post 02-03-2006 16:18

[smilie=heart fill with love.gif]
KARINA
(\--/)
(O.o)

Aneta Dziuba

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-05-2006 15:26

,,grzeczne ,, dzieci

witam -ja tez uwazam iz te ,,grzeczne,, dzieci to prawdziwe utrapienie . Mój Jacek coraz częsciej mówi mi iż uwagą którą właśnie załapał zawdzięcza tym ,,grzecznym,,.Jestem zdruzgotana bo nie mam już siły-ile można tłumaczył aby trzymał sie z daleka,ale nie moja SIEROTA jak zwykle zostaje sama na polu bitwy !!!!!(bo inni wiedzą kiedy zwiać!!!!!) .Jestem na skraju załamania nerwowego!!(mąz także) nie wiem co mam dalej robić i jak postępować-chyba nie dam rady !!!!
Pozdrawiam Aneta

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-05-2006 23:45

Dacie rade :) Najtrudniej jest tłumaczyć dziecku czemu inni tak postępują ci
"grzeczni" czemu są zakłamani, czemu są podli bo niestety są.
Jak mu wytłumaczyć by nie był taki jak oni kiedy widzi że uczciwość nie popłaca w tym przypadku.
U nas nareszcie dotarło do nauczycielek i zaczeły bardziej się przyglądać tym "grzecznym"
Ale problem mamy z chłopcem z adhd, którego mamusia nie czuje potrzeby pracy ze swoim dzieckiem bo jest chory i tak ma.
Wiec może znęcać sie nad naszym małym i nie ponosić żadnych konsekwencji:(
Ale idziemy do przodu mamy wspaniałego inteligętnego i wrażliwego syna i to
powtarzamy sobie zawsze kiedy nam trudno:) Wy też macie takie cuda w domach pamiętajcie o tym:)
Aleks

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem